Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν ελληνικά 9500

 

ακομα δν εχει βγει για το δικο σου.βγηκε για 5 χωρες ακομα,turkey,taiwan,hong kong,china,trinidad and tobago..λιγο υπομονη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις έγινα και εγω κάτοχος ενός 9500.. απο οτι βλεπω δεν έχουμε 4g ; στην Ελλάδα ;; επίσης γιατι δεν μου βγάζει αναβάθμιση 4.3 ;;; έχει την 4.2.2 και δεν ξερω απο ποια χώρα είναι .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις έγινα και εγω κάτοχος ενός 9500.. απο οτι βλεπω δεν έχουμε 4g ; στην Ελλάδα ;; επίσης γιατι δεν μου βγάζει αναβάθμιση 4.3 ;;; έχει την 4.2.2 και δεν ξερω απο ποια χώρα είναι .....

 

4g είναι γνωστό ότι δεν έχει.

Κατέβασε στον υπολογιστή σου την τελευταία έκδοση Kies και σύνδεσε το.

Θα σου δείξει ποιος είναι ο sales code σου (το CSC δηλαδή). Μετά θα σου πούμε ποιας χώρας είναι.

 

Αν το έχεις αγοράσει μεταχειρισμένο και στο kies σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει uodate η συσκευή σου, σημαίνει οτι ο προκάτοχος είχε περάσει κάποια άλλη official και γι αυτό δεν σου δίνει το update.

Μπορεί όμως να έχει περάσει και custom οπότε δεν έχει εγγύηση η συσκευή ούτε καν στην χώρα για την οποία προορίζεται.

Τα I9500 όταν γίνουν root με οποιονδήποτε άλλο τρόπο εκτός pre-rooted rom, δεν επανέρχονται και συνεπώς χάνουν για πάντα την εγγύηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

4g είναι γνωστό ότι δεν έχει.

Κατέβασε στον υπολογιστή σου την τελευταία έκδοση Kies και σύνδεσε το.

Θα σου δείξει ποιος είναι ο sales code σου (το CSC δηλαδή). Μετά θα σου πούμε ποιας χώρας είναι.

 

Αν το έχεις αγοράσει μεταχειρισμένο και στο kies σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει uodate η συσκευή σου, σημαίνει οτι ο προκάτοχος είχε περάσει κάποια άλλη official και γι αυτό δεν σου δίνει το update.

Μπορεί όμως να έχει περάσει και custom οπότε δεν έχει εγγύηση η συσκευή ούτε καν στην χώρα για την οποία προορίζεται.

Τα I9500 όταν γίνουν root με οποιονδήποτε άλλο τρόπο εκτός pre-rooted rom, δεν επανέρχονται και συνεπώς χάνουν για πάντα την εγγύηση.

ευχαρηστω πολυ... ειμαι τελειως ασχετος με samsung kai android...

ειχα παντα iphone...

το εκανα αυτο που λες .. και μου λεει οτι εχει την τελευτταια εκδοση

PDA:MG9: phone mg9 csc:mga (ACR)

διλαδη ? δεν μπορω να παω στην 4.2.3 ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ... ειμαι τελειως ασχετος με samsung kai android...

ειχα παντα iphone...

το εκανα αυτο που λες .. και μου λεει οτι εχει την τελευτταια εκδοση

PDA:MG9: phone mg9 csc:mga (ACR)

διλαδη ? δεν μπορω να παω στην 4.2.3 ?

 

Στο kies δεν σου δίνει την αναβάθμιση; σου γράφει ότι έχεις την τελευταία η ότι δεν γίνεται να αναβαθμιστεί η συσκευή σου;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο kies δεν σου δίνει την αναβάθμιση; σου γράφει ότι έχεις την τελευταία η ότι δεν γίνεται να αναβαθμιστεί η συσκευή σου;

 

αυτο ειναι το πιο προσφατο λογισμικο λεει..

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το πιο προσφατο λογισμικο λεει..

 

Οπότε δεν έχει δοθεί ακόμα. Όπου να ναι θα σου ελθει. Κάθε μέρα δίνεται και σε περισσότερες χώρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν έχει δοθεί ακόμα. Όπου να ναι θα σου ελθει. Κάθε μέρα δίνεται και σε περισσότερες χώρες.

ευχαρηστω... δηλαδη αναλογα την χωρα που ειναι κατασκευασμενο ? εσυ την εχεις βαλει ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω... δηλαδη αναλογα την χωρα που ειναι κατασκευασμενο ? εσυ την εχεις βαλει ?

 

Ναι δίνεται ανά χώρα. Τσέκαρα και όντως το ACR δεν έχει πάρει ακόμα την 4.3

Είναι θέμα ημερών.

Εγώ την είχα περάσει μόνος μου αλλά δόθηκε. Είναι EGY δηλαδή Αίγυπτος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

η καμερα του 9500 δεν αναβαθμιστικε με την 4.3 ?Κωστα το ειδες καθολου?γιατι δεν το δινουν το hdr video ρε γμτ. Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

η καμερα του 9500 δεν αναβαθμιστικε με την 4.3 ?Κωστα το ειδες καθολου?γιατι δεν το δινουν το hdr video ρε γμτ.

 

Δεν έχω παρατηρήσει καμιά αλλαγή με την 4.3 ούτε στην κάμερα.

Επίσης έχω ένα bag δεν είμαι όμως σίγουρος αν οφείλεται στην rom η σε κάποια εφαρμογή που δεν τα πάει καλά με την 4.3

Μια φορά τουλάχιστον την μέρα σκαλώνει η notification bar. Δεν κατεβαίνει. Επανέρχεται μόνη της μετά απο ώρα αν δεν κάνω reboot.

Μάλλον από εφαρμογή πρέπει να προέρχεται γιατί συμβαίνει και με την MJ5 και με την MJ8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει καμιά αλλαγή με την 4.3 ούτε στην κάμερα.

Επίσης έχω ένα bag δεν είμαι όμως σίγουρος αν οφείλεται στην rom η σε κάποια εφαρμογή που δεν τα πάει καλά με την 4.3

Μια φορά τουλάχιστον την μέρα σκαλώνει η notification bar. Δεν κατεβαίνει. Επανέρχεται μόνη της μετά απο ώρα αν δεν κάνω reboot.

Μάλλον από εφαρμογή πρέπει να προέρχεται γιατί συμβαίνει και με την MJ5 και με την MJ8.

 

και γω δεν ειδα καμια διαφορα στην καμερα.για το notification bar μαλλον οπως ειπες απο εφαρμογη πρεπει να ειναι γιατι δεν το εχω ξανακούσει.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

και γω δεν ειδα καμια διαφορα στην καμερα.για το notification bar μαλλον οπως ειπες απο εφαρμογη πρεπει να ειναι γιατι δεν το εχω ξανακούσει.

 

Μόλις βρω χρόνο θα περάσω την ινδική INU και θα κάνω καθαρή εγκαταδταση. Μετά την beta 4.3 έχω μείνει με csc INU το οποίο δεν αλλάζει με τίποτα. Τουλάχιστον αν έχω και rom INU θα παίρνω ota updates. Τώρα το kies μου λέει ότι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί.

 

Γενικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το 9500. Αν και συνηθίζω να αλλάζω συχνά συσκευές τουλάχιστον 2 φορές το χρόνο, δεν με εντυπωσίασε κάποια άλλη τόσο ώστε να αποφασίσω να χάσω 250 για να πάω αλλού.

Οπότε θα μείνω σίγουρα μέχρι το Πάσχα μ αυτό. Μετά βλέπουμε, όλα παίζονται. Η samsung με κούρασε και δεν βλέπω να αλλάζει σύντομα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν γίνεται μεγάλη αναβάθμιση πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται στήσιμο από την αρχή. Ούτε καν επαναφορά backup.

Αρχικά είπα περάσει την 4.3 beta και είχα ρίξει το backup μου με helium.

Αργότερα πέρασα την 4.3 χωρίς καθαρό στήσιμο. Δεν είχα αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα ώσπου πριν λίγες μέρες πέρασα την 4.3 της περιοχής μου αλλά έχοντας ξετικαρει στο Odin το auto reset για να αλλαξω το CSC. Οπότε μόλις πέρασε η ρομ έκανα wipe factory & cache.

 

Μετά άφησα να κατέβουν αυτόματα οι εφαρμογές μου από το Google play και τέλος πέρασα τα backup μέσω helium ΜΟΝΟ τα data των εφαρμογών που μου ήταν απαραίτητα. Δηλαδή games κλπ.

 

Ενώ και πριν δεν είχα προβλήματα η συσκευή μου έγινε ακόμα πιο smooth και δείχνει ακόμα πιο γρήγορη.

Πραγματικά είναι τέλειο και το συγκρινα με το Nexus 4 της γυναίκας μου που τρέχει kit kat. Είναι πολύ κοντά του παρόλο που το Nexus έχει τις μισές εφαρμογές.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν γίνεται μεγάλη αναβάθμιση πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται στήσιμο από την αρχή. Ούτε καν επαναφορά backup.

Αρχικά είπα περάσει την 4.3 beta και είχα ρίξει το backup μου με helium.

Αργότερα πέρασα την 4.3 χωρίς καθαρό στήσιμο. Δεν είχα αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα ώσπου πριν λίγες μέρες πέρασα την 4.3 της περιοχής μου αλλά έχοντας ξετικαρει στο Odin το auto reset για να αλλαξω το CSC. Οπότε μόλις πέρασε η ρομ έκανα wipe factory & cache.

 

Μετά άφησα να κατέβουν αυτόματα οι εφαρμογές μου από το Google play και τέλος πέρασα τα backup μέσω helium ΜΟΝΟ τα data των εφαρμογών που μου ήταν απαραίτητα. Δηλαδή games κλπ.

 

Ενώ και πριν δεν είχα προβλήματα η συσκευή μου έγινε ακόμα πιο smooth και δείχνει ακόμα πιο γρήγορη.

Πραγματικά είναι τέλειο και το συγκρινα με το Nexus 4 της γυναίκας μου που τρέχει kit kat. Είναι πολύ κοντά του παρόλο που το Nexus έχει τις μισές εφαρμογές.

 

 

οτι κ να λεμε το i9500 τα σπαει φιλε μου Κωστα..κριμα που δεν το κυκλοφορησαν για ελλαδα!!!εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη μου!!!ουτε lag ουτε τιποτα!!!!αν ειχε κ το lte-a θα ηταν κ καλυτερο κ απο το i9506!!!κ ας εχει κ τον exynos!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οτι κ να λεμε το i9500 τα σπαει φιλε μου Κωστα..κριμα που δεν το κυκλοφορησαν για ελλαδα!!!εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη μου!!!ουτε lag ουτε τιποτα!!!!αν ειχε κ το lte-a θα ηταν κ καλυτερο κ απο το i9506!!!κ ας εχει κ τον exynos!!!

 

Δυστυχώς εδώ στο φόρουμ δεν ξέρουν το 9500 και λένε διάφορα.

Απο την άλλη κι εμείς τόσο καιρό όταν κάποιος γράφει γενικά κάποιο πρόβλημα για S4, δεν το πιστεύουμε έχοντας στο μυαλό μας την συμπεριφορά του δικου μας.

 

Anyway η samsung τα έκανε θάλασσα φέτος. Χάλασε τις συσκευές της με τους Snapdragon.

Βέβαια δεν ειναι να βγάζουμε τα πάντα άχρηστα.

Διαβαζω το thread του LG G2 και γελάω. Οι περισσότεροι πρώην κάτοχοι samsung συναγωνιζονται σε υπερβολές.

Σήμερα διάβασα το κορυφαίο, ότι τα πλαστικό του G2 δεν γρατσουνιεται τόσο εύκολα όσο του S4.:rolleyes:

Είχα 9 μήνες το Note2 και εχω 5 το S4. Και τα 2 με ορίτζιναλ flip που δεν έχει προστασία για το καπάκι.

Κανένα τους δεν έχει ούτε μια γραμμούλα.

Το δε προφίλ τύπου νίκελ άντεξε και πεσιματα σε πλακακι χωρίς σημαδι.

Εντάξει όταν προβαινουμε σε μια τόσο μεγάλη αλλαγή πρέπει να βλέπουμε καθε τι καλύτερο απο την προηγούμενη ώστε να δικαιολογησουμε την χασούρα απο την αγοραπωλησία :confused::)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν γίνεται μεγάλη αναβάθμιση πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται στήσιμο από την αρχή. Ούτε καν επαναφορά backup.

Αρχικά είπα περάσει την 4.3 beta και είχα ρίξει το backup μου με helium.

Αργότερα πέρασα την 4.3 χωρίς καθαρό στήσιμο. Δεν είχα αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα ώσπου πριν λίγες μέρες πέρασα την 4.3 της περιοχής μου αλλά έχοντας ξετικαρει στο Odin το auto reset για να αλλαξω το CSC. Οπότε μόλις πέρασε η ρομ έκανα wipe factory & cache.

 

Μετά άφησα να κατέβουν αυτόματα οι εφαρμογές μου από το Google play και τέλος πέρασα τα backup μέσω helium ΜΟΝΟ τα data των εφαρμογών που μου ήταν απαραίτητα. Δηλαδή games κλπ.

 

Ενώ και πριν δεν είχα προβλήματα η συσκευή μου έγινε ακόμα πιο smooth και δείχνει ακόμα πιο γρήγορη.

Πραγματικά είναι τέλειο και το συγκρινα με το Nexus 4 της γυναίκας μου που τρέχει kit kat. Είναι πολύ κοντά του παρόλο που το Nexus έχει τις μισές εφαρμογές.

 

συμφωνω...εκανα φουλ back up με helium και μου ψιλοκολαγε..με καθαρη εγκατασταση πεταει:) ειμαι πολυ χαρουμενος που εκανα υπομονη μεχρι να βρω το ι9500 :D

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτες τις μερες πρεπει να παρουμε κ εμεις την MK8!!!

 

εμεις που εχουμε GT-I9500 δν ειναι σιγουρο αν δουλευει η μεδοδος που παραθετει... Root de la Vega (VROOT)στο xda που κοιταζα δν το αναφερει κανενας για gt-i9500..ισως με τον exynos να γινεται 0/1!χωρις να παρω κ κανενα στον λαιμο μου καλο ειναι να μην το επιχειρησετε!!!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ενα βιντεάκι με την συσκευή μου να τρέχει 4.3

Ας μας πουν οι haters που είναι το S-lag και που υστερεί το Ι9500 έναντι ακόμα και των πιο πρόσφατων κορυφαίων android συσκευών.

 

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το δω.

 

Μάλλον προσπάθειες από pc ενώ το link είναι για Mobile YouTube.

Για δοκίμασε τώρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...