Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι το πενακι κανει την διαφορα μόνο,γιατι μπορεις να παρεις πενακι και για το i pad mini.

Επειδη τα εχω δει και τα δυο τα εχω βαλει να κανουν τα πραγματα που θελω ισως οι διαφορες τους ειναι ελαχιστες,μη λειτουργικες

Τα ios ειναι πιο σταθερο εχει καλυτερη αποκριση και ειναι ομορφοτερο,το 8 ειναι πιο εργαλειο....θα ελεγα

Απο που προκυπτει οτι δεν θα εχει retina?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω οτι το πενακι κανει την διαφορα μόνο,γιατι μπορεις να παρεις πενακι και για το i pad mini.

Επειδη τα εχω δει και τα δυο τα εχω βαλει να κανουν τα πραγματα που θελω ισως οι διαφορες τους ειναι ελαχιστες,μη λειτουργικες

Τα ios ειναι πιο σταθερο εχει καλυτερη αποκριση και ειναι ομορφοτερο,το 8 ειναι πιο εργαλειο....θα ελεγα

Απο που προκυπτει οτι δεν θα εχει retina?

 

Από κει που προκύπτει ότι θα έχει retina. :)

Off topic guys.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι το πενακι κανει την διαφορα μόνο,γιατι μπορεις να παρεις πενακι και για το i pad mini.

Επειδη τα εχω δει και τα δυο τα εχω βαλει να κανουν τα πραγματα που θελω ισως οι διαφορες τους ειναι ελαχιστες,μη λειτουργικες

Τα ios ειναι πιο σταθερο εχει καλυτερη αποκριση και ειναι ομορφοτερο,το 8 ειναι πιο εργαλειο....θα ελεγα

Απο που προκυπτει οτι δεν θα εχει retina?

 

Απο τις φωτογραφίες που διαρρεουν τις τελευταιες μερες http://techmaniacs.gr/ipad-mini-2-without-retina/ ..Δεν κάνει απο μόνο του το πενάκι την διαφορα, αλλά το tablet το οποιο έχει απειρες εφαρμογες για το πενάκι και συνεργάζονται αψογα. Απο μόνο του ενα πενάκι δεν κανει την διαφορα προφανως.. Wacom Digitizer ,εχεις ακουστά?:)

nnik_ δεν είμαι off , ο ανθρωπος κανει μια ερωτηση για το αν το note 8 μπορει να συγκριθει με μια αλλη συσκευη. Ακόμα κι αν ειμαι off ομως, προτιμω να μου το πει καποιος mod

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ξερω αυτος να μια καλη ευκαιρια να μαθω και σε ευχαριστω γι αυτο οπως και για τον συνδεσμο.Αυτος δεν ειναι και ο λογος του forum ανταλλαγη αποψεων και γνώσεων?Παντως αν δεν εχει ρετινα νομιζω οτι το 8 ειναι μονοδρομος στις 8 ιντσες
IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πω με απλά λόγια

iPad mini is 4 watchers

Νοte 8 is 4 productivity

Mπαταρία και ομορφιά the winner is iPad mini και σε όλα τα άλλα το Ν8κταρι

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μου αρέσει και εμφανισιακά. Το black brown μέσα στην original θηκη της Samsung δείχνει φοβερά ποιοτικό και ομορφο διχως να δίνει πολυ όγκο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μου αρέσει και εμφανισιακά. Το black brown μέσα στην original θηκη της Samsung δείχνει φοβερά ποιοτικό και ομορφο διχως να δίνει πολυ όγκο.

 

Το Black Brown το περίμενα να βγει για να πάρω το Νοτε 8, έδωσα και σχεδόν 100 ευρώ παραπάνω για να το πάρω. Μου αρέσει αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Το iPad mini είναι πιο ωραίο, για να κάνω και εγώ μια σύγκριση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το bb μπροστά στο λευκό είναι σαν άλλη συσκευή, είναι όμορφο! Εδώ το χρώμα κάνει την διαφορά.
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω το tablet. Στην αρχη δεν μου άρεσε και ελεγε πως το mini ειναι πιο ομορφο λογο μικρότερου bezel οθόνης. Το θεμα ειναι ομως πως αυτη η "ασχήμια" του note ειναι που το κάνει πιο προσιτό. Το πιάνεις πιο άνετα. Επισης ελεγα οχι για bb. Εντάξει το ειδα απο κοντά και αυτο και τρελάθηκα. Το θέμα είναι αλλο. Το χτυπαω τα Χριστούγεννα ή περιμένουμε το καινούργιο;

Στα προτερήματα που το φέρνουν μπροστά απο ολα τα αλλα μην ξεχάσουμε το spen

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

 

Την άποψη που απέκτησα βλέποντας το την πρώτη φορά με αυτό τον συνδυασμό, εξακολουθώ να την έχω και τώρα που το ξαναβλέπω από τον Κώστα... ΑΚΡΩΣ ΕΡΩΤΕΥΣΙΜΟ το μηχάνημα! Κώστα καλορίζικο και καλοδούλευτο :)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μας έπεισες με τη φωτογραφία, αλλά πολύ ντυμένη βρε παιδί μου. Έπρεπε να βάλεις και μια ημίγυμνη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεις να βάλεις και μια με ανοικτη την θηκη να το δουμε πως ειναι και χωρίς την θηκη

Φαινεται πολυ ομορφο πάντως

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βάλεις και μια με ανοικτη την θηκη να το δουμε πως ειναι και χωρίς την θηκη

Φαινεται πολυ ομορφο πάντως

 

Το ιδιο είναι και το δικο μου που εχω αυτη τη θήκη.

https://www.dropbox.com/s/v3foq9kjzcfuu8c/2013-10-19%2011.46.36.jpg

https://www.dropbox.com/s/csrkfaxjzch30f4/2013-10-19%2011.47.57.jpg

Η διαφορα θα φανέι με ανοιχτη θήκη

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τρεις έχουμε Black-Brown εδώ μέσα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τρεις έχουμε Black-Brown εδώ μέσα;

 

Για να είστε τόσο λίγοι....μάλλον δεν θα βγήκε καλό......

Αν θέλεις να το αλλάξεις με ένα λευκό .....σφύρα..:p

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πούλησα το Note2 και χρησιμοποιώ το 8άρι ως κινητό. Μια χαρά με βλέπω. Αφού σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία του Νοτε 3. Αν είχα και το Sony SmartWatch 2 που εχω παραγγείλει θα ήμουν άρχοντας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πούλησα το Note2 και χρησιμοποιώ το 8άρι ως κινητό. Μια χαρά με βλέπω. Αφού σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία του Νοτε 3. Αν είχα και το Sony SmartWatch 2 που εχω παραγγείλει θα ήμουν άρχοντας.

 

Πώς πάει από μπαταρία με τέτοια χρήση όμως;;; Δεν δυσκολεύεσαι πολύ να το κάνεις αυτό;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει από μπαταρία με τέτοια χρήση όμως;;; Δεν δυσκολεύεσαι πολύ να το κάνεις αυτό;;

 

Είχα τσαντάκι μαζί μου έτσι κι αλλιώς. Το βράδυ θα βάλω κανένα screenshot αφού το έχω ξεζουμισει γιατί και αρκετή ομιλία έχω αλλά έως το βράδυ και αρκετό browsing θα έχω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πούλησα το Note2 και χρησιμοποιώ το 8άρι ως κινητό. Μια χαρά με βλέπω. Αφού σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία του Νοτε 3. Αν είχα και το Sony SmartWatch 2 που εχω παραγγείλει θα ήμουν άρχοντας.

 

I like it!!! :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χθές μου ήρθε η "δερμάτινη" θήκη απο το ebay...

Αν και έχει 2 μαγνήτες (2 για το "κλείδωμα" της θήκης, και 1 για το άνοιγμα/κλείσιμο της συσκευής) δεν έχει κανένα πρόβλημα με το stylus και γενικά με την οθόνη...

Έτσι πληροφοριακά, γιατί με είχε πιάσει τρόμος με αυτά που γράφονται εδω μέσα και ετοιμαζόμουν να παραγγείλω την original και να σκάσω το 40άρι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τα καλορίζικα.

Δύο φώτο που μου ζητήσατε.

http://img11.imageshack.us/img11/3294/k0pw.jpg

 

http://img199.imageshack.us/img199/7083/t7mc.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Screenshots σήμερα απότις εέξι το πρωί με πλήρη χρήση τηλεφώνου, το wifi σχεδόν όλη μέρα ανοικτό, αρκετή ομιλία και πολύ browsing. Επίσης έκανα και λίγο 3g browsing. [ATTACH][ATTACH][ATTACH]36738[/ATTACH]

 

[ATTACH]36739[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τρεις έχουμε Black-Brown εδώ μέσα;

 

White ειναι το δικό μου, αλλα μπερδευει η dark grey θηκη:p ...αφου ειναι μονιμως εκει μεσα δεν φαίνεται καθολου ασπρίλα, οχι οτι με χαλάει αλλα είναι σαν μην εχω white.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...