Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα, εγώ που είχα το μεγάλο πρόβλημα, μου την αλλάξανε στο service με τη δεύτερη φορά κι αφού επέμεινα. Την καινούρια την έχω περίπου δυο βδομάδες και λειτουργεί άριστα (8-9 ώρες screen time με λίγο απ' όλα), αλλά είναι νωρίς να βγάλω συμπεράσματα. Αν το πρόβλημα ήταν μόνο το calibration θα ξαναεμφανιστεί σε κάνα μήνα, αν ήταν στην μπαταρία τότε λύθηκε οριστικά, αν και μου έχει μείνει ψυχολογικό πλέον... Κατα τα άλλα κορυφαίο value for money! Αν είχε και 32άρα μνήμη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι έχουμε γενικευσει ένα πρόβλημα που έχει συμβεί σε ελάχιστους. Το έχουμε αγοράσει τόσοι εδώ και δεν υπήρξε θέμα με την μπαταρία. Απλά δόθηκε έκταση με πολλά ποστ στο πρόβλημα του φίλου παραπάνω και δημιουργήθηκε η εντύπωση αυτή.

Το δικό μου βγάζει 5,5-6,5 ώρες με χρήση 60% 3G.

Αν το χρησιμοποιήσω μόνο στον καναπέ με wifi θα πιάσω άνετα τις 8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει επανειλημμένως ότι η μπαταρία δεν ειναι το μεγάλο του ''ατού'' ....... στο κατά όλα τα άλλα καλύτερο tablet του 2013!!
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι έχουμε γενικευσει ένα πρόβλημα που έχει συμβεί σε ελάχιστους. Το έχουμε αγοράσει τόσοι εδώ και δεν υπήρξε θέμα με την μπαταρία. Απλά δόθηκε έκταση με πολλά ποστ στο πρόβλημα του φίλου παραπάνω και δημιουργήθηκε η εντύπωση αυτή.

Το δικό μου βγάζει 5,5-6,5 ώρες με χρήση 60% 3G.

Αν το χρησιμοποιήσω μόνο στον καναπέ με wifi θα πιάσω άνετα τις 8.

 

Εδω και μια εβδομαδα το πηρα απο το service για μπαταρια που κρατουσε 2 ωρες με παιξιμο ταινιας,δεν βρηκαν τιποτα ειπαν και ξαναπερασαν το λειτουργικο,τωρα με ανοιχτο συνεχεια wifi.70% περιπου φωτεινοτητα,και 2 παραθυρ ανοιχτα ενημερωτικου περιεχομενου και οχι video πετυχα 6 ωρες.

Δεν το λες και καλα...

ΝΟΤΕ 10.1 2014 edition με τα ιδια για δοκιμη 8 ωρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχουμε πει επανειλημμένως ότι η μπαταρία δεν ειναι το μεγάλο του ''ατού'' ....... στο κατά όλα τα άλλα καλύτερο tablet του 2013!!

 

Θεωρω οτι εαν δεν υπηρχε αυτο το μαγικο χαρακτηριστικο το multiwindow δεν θα ειχε τοσο μεγαλη εμπορικοτητα...

Μακαρι να γινει stadar στο android σε ολες τις εταιριες και τοτε βλεπουμε...;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα το πηρα απο το service για μπαταρια που κρατουσε 2 ωρες με παιξιμο ταινιας,δεν βρηκαν τιποτα ειπαν και ξαναπερασαν το λειτουργικο,τωρα με ανοιχτο συνεχεια wifi.70% περιπου φωτεινοτητα,και 2 παραθυρ ανοιχτα ενημερωτικου περιεχομενου και οχι video πετυχα 6 ωρες.

Δεν το λες και καλα...

ΝΟΤΕ 10.1 2014 edition με τα ιδια για δοκιμη 8 ωρες

 

φυσικα και δεν αλλαξαν μπαταρια....μ ενα ξεκουμπωμα σεταρει και στρωνει....εγω το εκανα μονος

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

 

φυσικα και δεν αλλαξαν μπαταρια....μ ενα ξεκουμπωμα σεταρει και στρωνει....εγω το εκανα μονος

 

Κι εγώ το είχα κάνει δυο φορές και κρατούσε μόνο κανα μήνα περίπου. Ωσπου άλλαξαν την μπαταρία και περιμένω την εξέλιξη....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είχα κάνει δυο φορές και κρατούσε μόνο κανα μήνα περίπου. Ωσπου άλλαξαν την μπαταρία και περιμένω την εξέλιξη....

 

Παιδια το εργαλειο που ανοιγει το tablet που το βρηκατε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σεταρισμα , μην παιδευεστε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια το εργαλειο που ανοιγει το tablet που το βρηκατε?

 

Εδω περα:http://www.ebay.com/itm/FREE-SHIP-for-Smartphone-Tablet-5-in-1-DIY-Opening-Open-Repair-Tool-Set-ZVSR026-/300982108988?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4613ee833c :):):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σεταρισμα , μην παιδευεστε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδω περα:http://www.ebay.com/itm/FREE-SHIP-for-Smartphone-Tablet-5-in-1-DIY-Opening-Open-Repair-Tool-Set-ZVSR026-/300982108988?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4613ee833c :):):)

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που έβαλα την 4.4.2 το tablet μεταμορφωθηκε 13 μέρες ανοικτό και δε κολλάει δε κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις λιγότερα lag πολύ καλή δουλειά.για να δω πόσο θα αντέξει. ....
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που έβαλα την 4.4.2 το tablet μεταμορφωθηκε 13 μέρες ανοικτό και δε κολλάει δε κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις λιγότερα lag πολύ καλή δουλειά.για να δω πόσο θα αντέξει. ....

 

Το έχω πάνω απο 90 μέρες ανοιχτό και δεν μασάει... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάνω απο 90 μέρες ανοιχτό και δεν μασάει... :lol:

 

Και εσύ 4.4.2 έχεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ 4.4.2 έχεις;

 

4.2.2 .... (Γαλλικό απο το πουλομάγαζο)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάνω απο 90 μέρες ανοιχτό και δεν μασάει... :lol:

Έχεις το 5100 ? Ποια έκδοση έχεις ακριβώς κ το έχεις ανοιχτό 90 μέρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο μπαταρία νομίζω με 4.4.2 τα πάει καλύτερα (αυτή την εντύπωση έχω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τώρα μόλις το νοτε πηγε απότομα απο το 52% στο 8 και σε δευτερόλεπτα στο 5! Προλαβα έβγαλα screen shot να δείτε τι βουτιά κανει το διάγραμμα!

Τι πρόβλημα μπορεί να έχει.

Ενα μηνα το εχω και δεν το εχει ξανακάνει.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τώρα μόλις το νοτε πηγε απότομα απο το 52% στο 8 και σε δευτερόλεπτα στο 5! Προλαβα έβγαλα screen shot να δείτε τι βουτιά κανει το διάγραμμα!

Τι πρόβλημα μπορεί να έχει.

Ενα μηνα το εχω και δεν το εχει ξανακάνει.

 

Το ειχα παθει κι εγω....πηρα τηλ. στο σερβις και μου ειπαν να το στειλω για ελεγχο κτλ.και ισως αλλαξουν μπαταρια.

Τελικα το ανοιξα μονος,εβγαλα το βύσμα απο την μπαταρια κανα δεκαλεπτο κι εστρωσε.

Υπαρχουν βιντεακια στο youtube για την διαδικασια...με προσοχη δεν παθαινει τιποτα..

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 5100 ? Ποια έκδοση έχεις ακριβώς κ το έχεις ανοιχτό 90 μέρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο μπαταρία νομίζω με 4.4.2 τα πάει καλύτερα (αυτή την εντύπωση έχω)

 

το 5110 έχω (wifi)

 

http://i94.photobucket.com/albums/l96/madim_/Screenshot_2014-05-28-20-53.jpg

 

http://i94.photobucket.com/albums/l96/madim_/Screenshot_2014-05-28-20-52.jpg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Damn! Έτσι θα έπρεπε να δουλεύουν απροβλημάτιστα όλες οι συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! μολις το αγορασα κα ιθελω μια γρηγορη απαντηση για να μη καθομαι να διαβαζω τα προηγουμενα post ολων.....

 

απο ενημερωση λογισμικου απο την 4,1,2 βρηκε την 4,2,2 και φυσικα μολις την εγκατεστησα.

 

τωρα τι κανουμε μετα το setup? το αφηνουμε ως εχει ή θα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?(αν το εγραψα καλα) πειτε μου αμεσα ,ευχαριστω.

 

 

 

* η μπαταρια του ειναι στο 31% να το αφησω μεχρι ποσο ωστε να αρχισω να το φορτιζω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! μολις το αγορασα κα ιθελω μια γρηγορη απαντηση για να μη καθομαι να διαβαζω τα προηγουμενα post ολων.....

 

απο ενημερωση λογισμικου απο την 4,1,2 βρηκε την 4,2,2 και φυσικα μολις την εγκατεστησα.

 

τωρα τι κανουμε μετα το setup? το αφηνουμε ως εχει ή θα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?(αν το εγραψα καλα) πειτε μου αμεσα ,ευχαριστω.

 

 

 

* η μπαταρια του ειναι στο 31% να το αφησω μεχρι ποσο ωστε να αρχισω να το φορτιζω?

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών αν δε βαριέσαι αφού και η συσκευή είναι άδεια. Γενικότερα όμως δεν θεωρώ απαραίτητη την επαναφορά εργοστασιακών μετά απο κάθε update.

 

Φορτίζεις όπως σου ρθει χωρίς κανένα πρόβλημα. Είτε απ το 30% είτε απ το 50% είτε απ το 80%. Its up to you.

Link to comment
Share on other sites

που βρισκεται η επαναφορα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αναβαθμιση αλλη περα του 4,2,2 επισημα δε θα παρουμε? πχ την kit kat....πότε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αναβαθμιση αλλη περα του 4,2,2 δε θα παρουμε? πότε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αναβαθμιση αλλη περα του 4,2,2 δε θα παρουμε? πότε?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, δημιουργία αντιγράφων ασφαλείς, επαναφορά. Ναι η KitKat έχει ήδη ξεκινήσει απ τα αγγλικά Note 8 αν θυμάμαι καλά. Σιγά σιγά θα το πάρουν όλες οι χώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...