Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου είχα κάνει με επιτυχία μια παρόμοια διαδικασία που είχα βρει στους XDA. Την συγκεκριμένη διαδικασία την είχα κάνει σε ένα THL W100 που είχα τότε. Νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Την Ρομ του Bruno την είχα δοκιμάσει αλλά μου είχε βγάλει διάφορα θεματάκια (όπως και σε άλλους γνωστούς μου). Μετά από κάμποσες δοκιμές που είχα κάνει με διάφορες Ρομ κατέληξα στην official με την οποία έμεινα μέχρι τέλους. Για μένα ήταν η καλύτερη και η σταθερότερη.

ωραια αν τυχον εχεις φυλαγμενο και το λινκ στους XDA μου το δινεις μια και το εκανες εσυ σε 987 να ειμαι πιο σιγουρος,και εγω δεν αλλαζω rom ειμαι με την official με ελληνικα και χωρις κινεζικα μεσα και ειναι μια χαρα και απο μπαταρια και ολα:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραια αν τυχον εχεις φυλαγμενο και το λινκ στους XDA μου το δινεις μια και το εκανες εσυ σε 987 να ειμαι πιο σιγουρος,και εγω δεν αλλαζω rom ειμαι με την official με ελληνικα και χωρις κινεζικα μεσα και ειναι μια χαρα και απο μπαταρια και ολα:)

Έψαξα και το βρήκα (google it)..http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40605979&postcount=4

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και το βρήκα (google it)..http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40605979&postcount=4

 

αααα σε ευχαριστω πολυ:) να εισαι καλα καλο απογευμα:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαι εκεί που το βαρέθηκα και ήθελα να το πετάξω ,πέρασα μια miui και το κινητό μου ξαναπέκτησε ενδιαφέρον !!!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5758-4-7-11-UNOF-ZTE-Grand-X-Quad-V987-miuiandroid-com/

 

Στο σημείο που γράφει /αρχεία κατεβάζουμε το :

 

xiaomi.eu_multi_P188F04_4.7.4_jb-4.2.zip

 

Το βάζουμε χύμα στην sd ,γυρνάμε σε recovery mode και κάνουμε install zip from sd card βρισκοντας το προαναφερθεν αρχείο !!!

 

Υ.γ. κάντε και ένα backup την τρέχουσα rom καλού κακού .Είναι πολύ καλή πάντως να ξέρετε και με καλή μετάφραση στα Ελληνικά .

 

Αυτά :ninja:.

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εσείς που το φορέσατε ήδη, τι εντυπώσεις είχατε;

έχει κανένα μείων ή κάτι που να μη λειτουργεί σωστά ή καθόλου;

 

Προσπαθώ να το κατεβάσω από το λινκ για το 4.7.4 που μας έδωσε ο φίλος μας αλλά όταν το πατάω να κατέβει, μου κάνει ανανέωση τη σελίδα και στην νεότερη έκδοση 4.7.11 μου βγάζει το σφάλμα "404 - file not found"

 

Φαντάζομαι ότι δε θέλει εγγραφή για να το κατεβάσω... οπότε αν κάποιος έχει την καλή διάθεση να το ανεβάσει, θα βοηθούσε αρκετούς!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το φορέσατε ήδη, τι εντυπώσεις είχατε;

έχει κανένα μείων ή κάτι που να μη λειτουργεί σωστά ή καθόλου;

 

Προσπαθώ να το κατεβάσω από το λινκ για το 4.7.4 που μας έδωσε ο φίλος μας αλλά όταν το πατάω να κατέβει, μου κάνει ανανέωση τη σελίδα και στην νεότερη έκδοση 4.7.11 μου βγάζει το σφάλμα "404 - file not found"

 

Φαντάζομαι ότι δε θέλει εγγραφή για να το κατεβάσω... οπότε αν κάποιος έχει την καλή διάθεση να το ανεβάσει, θα βοηθούσε αρκετούς!

 

Μάλλον έχει κάποιο θέμα το σαιτ της miui.Και εμένα το ίδιο μου κάνει...οπότε υπομονη...Η 4.8.1 Αγγλικά και κινέζικα πάντως κατεβαίνει μια χαρά...Τσέκαρε

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5703-4-8-1-UNOF-ZTE-Grand-X-Quad-V987-en-miui-com/#files

Link to comment
Share on other sites

Ρολαρει καλα? Λεω να περασω την αντιστοιχη στο μικρο του αδερφακι (967ς)

Μπα γύρισα στου ghost !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που το φορέσατε ήδη, τι εντυπώσεις είχατε;

έχει κανένα μείων ή κάτι που να μη λειτουργεί σωστά ή καθόλου;

 

Προσπαθώ να το κατεβάσω από το λινκ για το 4.7.4 που μας έδωσε ο φίλος μας αλλά όταν το πατάω να κατέβει, μου κάνει ανανέωση τη σελίδα και στην νεότερη έκδοση 4.7.11 μου βγάζει το σφάλμα "404 - file not found"

 

Φαντάζομαι ότι δε θέλει εγγραφή για να το κατεβάσω... οπότε αν κάποιος έχει την καλή διάθεση να το ανεβάσει, θα βοηθούσε αρκετούς!

Δεν δουλεύει πολύ καλά η rom στο κινητό μας .Μια ιδέα παίρνεις βασικά και μετά ξαναγυρνάς στην aosp ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

...με αφορμή την σχετική "επανεκκίνηση" του θέματος, θα ήθελα και εγώ να αναφέρω μία πρόσφατη αγορά για την προστασία της οθόνης που θεωρώ άξια αναφοράς:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-SERIES-V987-premium-glass-ExplosionProof-Tempered-Glass-Film-toughened-armoured-membrane-Anti-shatter-screen-protector/512861_1861787665.html

 

Πρόκειται για τη γνωστή τεχνολογία tempered glass, η οποία ταιριάζει απόλυτα στο κινητό μας και έρχεται με όλα τα απαραίτητα για την τοποθέτηση, σε θήκη. 20 μέρες για να παραλάβω. Η αίσθηση είναι εξαιρετική, καμία σχέση με τη ζελατίνα προστασίας (είχα ποιοτική), πεντακάθαρη οθόνη, άμεση ανταπόκριση. Είναι όντως oleophobic.

Link to comment
Share on other sites

...με αφορμή την σχετική "επανεκκίνηση" του θέματος, θα ήθελα και εγώ να αναφέρω μία πρόσφατη αγορά για την προστασία της οθόνης που θεωρώ άξια αναφοράς:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-SERIES-V987-premium-glass-ExplosionProof-Tempered-Glass-Film-toughened-armoured-membrane-Anti-shatter-screen-protector/512861_1861787665.html

 

Πρόκειται για τη γνωστή τεχνολογία tempered glass, η οποία ταιριάζει απόλυτα στο κινητό μας και έρχεται με όλα τα απαραίτητα για την τοποθέτηση, σε θήκη. 20 μέρες για να παραλάβω. Η αίσθηση είναι εξαιρετική, καμία σχέση με τη ζελατίνα προστασίας (είχα ποιοτική), πεντακάθαρη οθόνη, άμεση ανταπόκριση. Είναι όντως oleophobic.

 

Ισχύει αυτό που λέει ένας στο feedback πως δεν έχει τρύπα για την κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λέει ένας στο feedback πως δεν έχει τρύπα για την κάμερα?

 

...πιστεύω κάνει λάθος ο συγκεκριμένος. Η τρύπα βρίσκεται αριστερά και αφορά τους sensors (λογικά αλλά και λόγω σχήματος). Δεξιά όπως το τοποθέτησε αυτός, είναι ανάποδα και απορώ αν εφάρμοσε σωστά κιόλας, δεδομένου ότι το αυτοκόλλητο προστασίας που αφαιρείς για την τοποθέτηση είναι από την πλευρά που αν το βγάλεις, τοποθετούμενο η τρύπα βρίσκεται αριστερά. Σε κάθε περίπτωση, η ποιότητα και η καθαρότητα είναι εξαιρετική, οπότε δεν επηρεάζεται η απόδοση της μπροστινής κάμερας (και πάλι στη δική μου λογική θα πρέπει να καλύπτεται αλλιώς θα βρωμίζει και εύκολα και θα είναι και πιο δύσκολο να καθαριστεί).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας βοηθησει καποιος...Μετα απο αλλαγη οθόνης το κινητο δεν ανοιγει...αν πατησω power και volume + μου βγαζει την εικονα που παραθετω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας βοηθησει καποιος...Μετα απο αλλαγη οθόνης το κινητο δεν ανοιγει...αν πατησω power και volume + μου βγαζει την εικονα που παραθετω...

Είναι το κινέζικο recovery .Δοκίμασε να του περάσεις rom απο την αρχή με αγγλικό recοvery και βλέπεις για παρακάτω .Μέσα στο ''θέμα μας'' υπάρχουν τρόποι και κάμποσες rom με cwm ,αλλά τι λέω ...Kojam οθόνη άλλαξες !!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ας με βοηθησει καποιος στο πως θα βαλω πανω στην κινεζικη recovery την αγγλικη recovery και που θα βρω την αγγλικη?....ευχαριστω

αν δεν το εχεις κανει ηδη κατεβασε αυτο το προγραμμα απο playstore στο κινητο (Mobileuncle MTK Tools) και δωσε μου ενα mail να σου στειλω την αγγλικη και να σου πω πως θα την περασεις.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια. Εδω και λιγες μερες το κινητακι αρχισε τα κολπακια, δηλ... μερικες φορες μολις ακουμπαω την οθονη τρελενεται και κανει οτι θελει, επισης σε ενα συγκεκριμενο σημειο στην οθονη ειναι νεκρο δηλ δεν πιανει το touch.

Γνωριζει κανεις τι μπορει να συμβαινει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...