Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να ξέρω το μαγαζί (και τα ακουστικά) για όποιον ενδιαφέρεται ακουστικά για το κιν.

http://www.to2c.com/catalog/product/view/id/2085/s/zte-v967s-v987-original-headphone/category/55/

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας, απλά προβληματικά λίγο γιατί διάβασα ότι η κάμερα του δεν τραβάει στα 8 και πρέπει να περάσω άλλη εφαρμογή για να δουλέψει σωστά. Αλήθεια είναι;

Οχι........

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς Μiui? τελευταία έκδοση που βρήκα είναι η 3.8.30

 

Μια παλιότερη έκδοση είχα βάλει, εντυπωσιακή με τρομερά menu αλλά είχε κάποια bugs και την έβγαλα.

Αν την δοκίμασεις, πες μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένω τηλέφωνο και έχω κάποιες απορίες.

Απ' ότι κατάλαβα υπάρχουν δύο συγκεκριμένα site, το minideal.net και το etotalk.com, απ' όπου μπορεί κάποιος να το παραγγείλει όπου το κάθε ένα το ρουτάρει με τη δική του ROM και του περνά Ελληνικά και το Play Store.

Απο πού είναι καλύτερο να αγοραστεί;

Εγκαθιστά χωρίς πρόβλημα τις εφαρμογές από το Play Store;

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που έχετε αντιμετωπίσει;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

το ετοταλκ χρεωνει 25 δολλαρια αποστολη με singpost που το μινιντιλ κανει δωρεαν,τι το συζητας>?

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παντως παιδια πολυ καλη..! :D

βγαζει 2 μερες για πλακα με σχετικα αρκετη χρηση του κινητου..! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με την εφαρμογή "Μήνυμα Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου";

Σε μένα σήμερα (δεύτερη μέρα που έχω το κινητό) μου βγάζει το μήνυμα "Δυστυχώς.....σταμάτησε να λειτουργεί".

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποια άλλη Rom;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με την εφαρμογή "Μήνυμα Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου";

Σε μένα σήμερα (δεύτερη μέρα που έχω το κινητό) μου βγάζει το μήνυμα "Δυστυχώς.....σταμάτησε να λειτουργεί".

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποια άλλη Rom;

 

Σε μένα πότε, δοκίμασε την rom του Bruno, είναι άριστη

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πότε, δοκίμασε την rom του Bruno, είναι άριστη

Σ' ευχαριστώ. Έχεις πρόχειρο το link;:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ και πάλι. Η τελευταία Ρομ, απ' ότι βλέπω, είναι η V3.0R2MOD (03-08-2013). Αυτή έχεις τώρα; Έχει κάποιο πρόβλημα; Όπως διάβασα είναι βασισμένη σ' αυτή που φοράω τώρα...ZTE-CN-9B18D-P188F04V1.1.1...

 

Σε τι υπερέχει από την μαμίσια; Και ποιοι είναι οι βασικοί λόγοι για να τη βάλουμε;:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα και εγώ την rom του Bruno και αφού είχα κάποια προβλήματα, όπως να μου βγάζει στην αρχή android upgrading starting apps και μου το έκανε και με το ξυπνητήρι και κόλλαγε το κινητό και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία. Αποφάσισα λοιπόν να την ξαναπεράσω και ενώ έδειχνε όκ σε μια φάση άρχισε να μην πιάνει το wifi. Ενώ έδειχνε συνδεδεμένο κανονικά δεν έμπαινε ίντερνετ. Το 3G δουλεύει. Στο wifi μου δείχνει ταχύτητα 1Mbps και δεν πάει βήμα. Ξαναφλασαρα του Bruno και στην αρχή δούλεψε και μετά έπεφτε στο 1Mbps πάλι και δεν δουλεύει. Τελικά έβαλα την stock από xda και στην αρχή δούλευε και μετά πάλι τα ίδια. Βρίσκει και άλλα δίκτυα κανονικά αλλά με το δικό μου δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω ή πάει Κίνα; Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ και πάλι. Η τελευταία Ρομ, απ' ότι βλέπω, είναι η V3.0R2MOD (03-08-2013). Αυτή έχεις τώρα; Έχει κάποιο πρόβλημα; Όπως διάβασα είναι βασισμένη σ' αυτή που φοράω τώρα...ZTE-CN-9B18D-P188F04V1.1.1...

 

Σε τι υπερέχει από την μαμίσια; Και ποιοι είναι οι βασικοί λόγοι για να τη βάλουμε;:)

 

για ολες τις αλλαγες που περιεχει τσεκαρε το version history...συνοπτικα ομως περα απο τις γλωσσες,εχει το gravity box(tweak για πολλα!)αλλαγη στην lockscreen και αμα διαβασεις τον οδηγο του μπορεις να κανεις και extended userdata partition ωστε να μην εχεις θεμα χωρητικοτητας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα και εγώ την rom του Bruno και αφού είχα κάποια προβλήματα, όπως να μου βγάζει στην αρχή android upgrading starting apps και μου το έκανε και με το ξυπνητήρι και κόλλαγε το κινητό και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία. Αποφάσισα λοιπόν να την ξαναπεράσω και ενώ έδειχνε όκ σε μια φάση άρχισε να μην πιάνει το wifi. Ενώ έδειχνε συνδεδεμένο κανονικά δεν έμπαινε ίντερνετ. Το 3G δουλεύει. Στο wifi μου δείχνει ταχύτητα 1Mbps και δεν πάει βήμα. Ξαναφλασαρα του Bruno και στην αρχή δούλεψε και μετά έπεφτε στο 1Mbps πάλι και δεν δουλεύει. Τελικά έβαλα την stock από xda και στην αρχή δούλευε και μετά πάλι τα ίδια. Βρίσκει και άλλα δίκτυα κανονικά αλλά με το δικό μου δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω ή πάει Κίνα;

 

Με τη μαμίσια Ρομ είχες αυτό το πρόβλημα; Αν οχι και αν έχεις κρατήσει backup κάνεις επαναφορά.

 

για ολες τις αλλαγες που περιεχει τσεκαρε το version history...συνοπτικα ομως περα απο τις γλωσσες,εχει το gravity box(tweak για πολλα!)αλλαγη στην lockscreen και αμα διαβασεις τον οδηγο του μπορεις να κανεις και extended userdata partition ωστε να μην εχεις θεμα χωρητικοτητας

 

Οκ, οι κύριες διαφορές που βλέπω είναι:

1.Busybox (v1.21.1) installed (including init.d support)

2. Replaced "Press to unlock" by "Slide to unlock" lockscreen

Integrated GravityBox (v1.85)

3. Included script to automatically disable internal sdcard if extended userdata partition is detected

4. Used B02 kernel to grant better sensitivity of soft-keys

 

Οι γλώσσες υπάρχουν και στη Rom που έχω.

Το extended userdata partition δεν μπορούμε να το κάνουμε και με τη μαμίσια Rom?

Πάντως κάποια στιγμή θα δοκιμάσω του Bruno:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με τη μαμίσια Ρομ είχες αυτό το πρόβλημα; Αν οχι και αν έχεις κρατήσει backup κάνεις επαναφορά.

 

 

 

 

Οκ, οι κύριες διαφορές που βλέπω είναι:

1.Busybox (v1.21.1) installed (including init.d support)

2. Replaced "Press to unlock" by "Slide to unlock" lockscreen

Integrated GravityBox (v1.85)

3. Included script to automatically disable internal sdcard if extended userdata partition is detected

4. Used B02 kernel to grant better sensitivity of soft-keys

 

Οι γλώσσες υπάρχουν και στη Rom που έχω.

Το extended userdata partition δεν μπορούμε να το κάνουμε και με τη μαμίσια Rom?

Πάντως κάποια στιγμή θα δοκιμάσω του Bruno:)

 

Αν εννοείς nandroid backup ναι έχω κάνει. Τι ακριβώς να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο recovery (κατέβασε από το play το quick boot, αν δεν το έχεις. Έχει επιλογή να ξεκινήσει το κιν. στο recovery), κάνε όλα τα Wipe και μετά:Backup and Restore--->Restore--->βρίσκεις το backup στη κάρτα σου και πατάς επάνω του να ξεκινήσει το restore

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο recovery (κατέβασε από το play το quick boot, αν δεν το έχεις. Έχει επιλογή να ξεκινήσει το κιν. στο recovery), κάνε όλα τα Wipe και μετά:Backup and Restore--->Restore--->βρίσκεις το backup στη κάρτα σου και πατάς επάνω του να ξεκινήσει το restore

Έχω βάλει αγγλικό recovery cwr. Φαντάζομαι εννοείς wipe data wipe cache και wipe dalvik cache. Ας ελπίσουμε να πετύχει. Ευτυχώς που είχα κάνει back up.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά.

Αν με τη μαμίσια Ρομ δεν είχες πρόβλημα θα είσαι οκ:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά.

Αν με τη μαμίσια Ρομ δεν είχες πρόβλημα θα είσαι οκ:)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Θα το δοκιμάσω αύριο και θα ενημερώσω! Τώρα βέβαια δεν έχω βάλει αυτή του minideal αλλά αυτή εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2379083

Λογικά η ίδια είναι.

 

Μίλησα με minideal και μου δώσανε link με την rom που είχε μέσα από αυτούς. Όποιος ενδιαφέρεται μόλις την κατεβάσω θα την ανεβάσω σε κάνα Dropbox να υπάρχει. Πολύ εξυπηρετικοί πάντως :-)

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το Mms.apk για 160 χαρακτήρες και υποστήριξη δυο SIM?

Εγώ προσπάθησα αλλά δεν μου το κάνει εγκατάσταση!!!:(

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το Mms.apk για 160 χαρακτήρες και υποστήριξη δυο SIM?

Εγώ προσπάθησα αλλά δεν μου το κάνει εγκατάσταση!!!:(

 

Δεν το κάνεις εγκατάσταση,πρεπει να μπεις στο root του συστηματος και να αντικαταστήσεις αυτην που έχει.Κάνεις πρώτα ενα back up όμως το stock.Εμένα πάντως δεν δουλεψε καν.Χρειάζεσαι καποιο προγραμμα οπως το es file explorer.Eχει οδηγίες και εδώ πάντως

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/03/sms-160-android.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνεις εγκατάσταση,πρεπει να μπεις στο root του συστηματος και να αντικαταστήσεις αυτην που έχει.Κάνεις πρώτα ενα back up όμως το stock.Εμένα πάντως δεν δουλεψε καν.Χρειάζεσαι καποιο προγραμμα οπως το es file explorer.Eχει οδηγίες και εδώ πάντως

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/03/sms-160-android.html

 

Το ξέρω φίλε.Έτσι το έκανα, με root explorer το έβαλα στο system/app, έδωσα και τα σωστά permitions, αλλά δεν το κάνει εγκατάσταση.!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε.Έτσι το έκανα, με root explorer το έβαλα στο system/app, έδωσα και τα σωστά permitions, αλλά δεν το κάνει εγκατάσταση.!!!

 

 

Μια απο τα ιδια....μια μπακαλιστικη λυση ειναι να στελνεις με greeklish αλλιως πρεπει να βαλεις αλλο προγραμμα για τα sms οπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.p1.chompsms&hl=en chomp sms

 

και https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klinker.android.messaging_donate&hl=en slide messaging pro

 

Tα go pro sms και handcent sms ειναι τίγκα λένε στα bloatware...

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια....μια μπακαλιστικη λυση ειναι να στελνεις με greeklish αλλιως πρεπει να βαλεις αλλο προγραμμα για τα sms οπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.p1.chompsms&hl=en chomp sms

 

και https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klinker.android.messaging_donate&hl=en slide messaging pro

 

Tα go pro sms και handcent sms ειναι τίγκα λένε στα bloatware...

Δεν υποστηρίζουν όμως τις δύο SIM!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για την default εφαρμογή μηνυμάτων και 160 χαρακτήρες ειναι το greek keyboard.Οταν θες να γράψεις sms επιλέγεις το κουμπί sms που έχει το πληκτρολόγιο αυτό και γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες ακόμη και αν η εφαρμογή των μηνυμάτων δεν το υποστηρίζει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...