Jump to content

Thn patisa!!!!!!!!!!!520euro prepei na plirwsw sthn cosmote!


VIME
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exw pathei sok!Xtes to vrady kathws xsaplwsa gia na koimithw lew na mpw na tsekarw to upoloipo tou logariasmou mou sthn cosmote ti ofeilw stous antrwpous giati den phga telos tou mhna na plhrwsw!Na phgaina shmera na plhrwna kai tous duo mhnes skeftika!!!kai ti na dw mou esteilan mhnuma oti to neo mou upoloipo einai 524,32 euro!!epatha paniko!den mporw na hremisw!tous phra thlefwno amesws tous rwthsa kai mou lene oti nai isxuei!!pws kratithika na mhn tous diaolosteilw den fantazeste!Ena paidaki kai lew paidaki giati h exsupiretisi tou htan san mikrou paidiou xaskogelouse kai mou lege na iremisw akousa kai enan upeuthino na milaei dipla tou alla den mou ton edwse!!!den xserw ti na kanw!den ekleisa mati!!!irtha sthn douleia apo to prwi kai perimenw na paei 10 gia na tous parw na tous zhthsw thn analusi tou logariasmou mou!!!epi tin eukairia na enhmerwsw oti exw blackberry bold 9900 sumvolaio aperiorista 25 kai programma bis blackberry 100 mb pou!Exw katalavei ti ginetai me tis xrewseis ton blackberry kai thn cosmote se 1 mhna kai lhgei to sumvolaio!!den xserw!!!pws na tous xeiristw?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτον ηρέμησε! Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Εννοείται πως θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό και αν είναι υπερχρεωση από δεδομένα κάνε φασαρία και μην πληρώνεις αρχικά τίποτα.

Προσπάθησε να κερδίσεις κάποια μείωση και κάνε κάποιο διακανονισμό για αποπληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Na hremhsw?Ma den ekana xrhsh autwn pou me kathgoroun!einai to gamwto!ma xtes tous zhthsa peite mou pou ta pragmatopoihsa auta kai den mou edinan apantisi mou eipan na tous parw shmera kai na mhn paw apo katasthma!!kala an kai kopela den mporw na vrisw alla an me ekneurisoun tha tous parei o diaolos..oloi oi gnwstoi mou exoun cosmote skefthka na tous apeilisw kai me auto!oti tha fugoun 20 sundromites!!akomi kai h etaireia pou douleuw ta etairika tis einai cosmote!!!den uparxei periptwsh na ''fovithoun''???
Link to comment
Share on other sites

Ο αναλυτικός θα σου δείξει τα πάντα. Πάρε τον στα χέρια σου πρώτα και μετά κάνε την όποια κίνηση. Είναι λογικό να έχεις νεύρα αλλά μόνο κακό σε σένα θα κάνεις. Πάρε τον αναλυτικό πρώτα και μετά κάνεις οτιδήποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλοσωρισες,γράφε ελληνικα σε παρακαλώ:)

Οσο για το θεμα σου,να σου βγάλουν αναλυτικό,αν ομως δεν καταφέρεις κατι,οπως μείωση,διακανονισμό που να μπορείς να πληρώνεις χωρις να στο κόψουν, πολυ απλα μην πληρώσεις τιποτα,άλλαξε εταιρεία με νέο νούμερο,νομικές κυρώσεις πέρα απο τα ψαρωτικα μην περιμένεις.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη που δεν έγραφα ελληνικά αλλα έχει πρόβλημα ο υπολογιστής μου και δεν μπορεί να κάνει αλλαγή γλώσσας!1

Λοιπόν μόλις τους πήρα τηλ και μου μίλησαν λες και δεν τρέχει τπτ!μια κοπελιτσα αγενεστατη με τσαμπουκά μου είπε οτι γνωρίζουμε τα προβλήματα αυτα αμα θέλετε αλλάξτε εταιρεία δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ή πληρώνεται ή κάνετε αμφισβήτηση του λογαριασμού κτλπ.Περιττό να πω πως μου είπε ολα απο ιντερνετ έγιναν!!Εγω δεν μπήκα καν πως έγινε αυτό?Και σαν να μην φτάνουν αυτά της είπα αν θα μπορούσα να μιλήσω με κάποιον ανώτερο σας προιστάμενο και εκνευυρίστηκε και μόνο που δεν μου το έκλεισε στα μούτρα!δλδ έλεος!θα τα σπάσω όλα τι εξυπηρέτηση είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Μην πληρώσεις τίποτα. Κάνε αμφισβήτηση λογαριασμού.

Πάρε νέο νούμερο από wind και κάνε τη δουλειά σου.

Στέλνουν κάτι ψαρωτικα για νομικές κυρώσεις. Μην μασάς!

 

Επίσης στείλε mail στην ΕΕΤΤ με το τι ακριβώς έχει γίνει και κοινοποίηση στη κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το εεπ?Μπορεις να μου εξηγήσεις?τωρα μίλησα μαζί τους και ήταν αγενέστατοι!και πριν λίγο με πήρε η υπεύθυνη τάχα μου και είπε ότι δεν συμβαίνει συχνά αυτο!Και ότι δεν μπορούν να κανουν τπτ!
Link to comment
Share on other sites

Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων..

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους, να σε ενημερώσουν τι μπορείς να κάνεις και φυσικά να κάνεις καταγγελία στην επιτροπή προς την Cote..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευα κοσμοτε 999/1000 περιπτωσεις ειχαν αδικο(αγνοια πεστο,ψιλα γραμματα της κοσμοτε πες το) ,μακαρι να εισαι στη μια, αλλα χλωμο...
Link to comment
Share on other sites

καλα 500 ευρω ιντερνετ? πες τους τι κατεβασα ολο το hollywood στο τηλεφωνο?

κατι τετοια σιχαθηκα με τα παγια και τις κρυφες χρεωσεις τους και την εκανα σε καρτα.

και σε αλλη εταιρια να πας τα ιδια θα γινονται. εχουν βγει χρηστες στο φορουμ απο ολες τις εταιριες και ειχαν ιδια προβληματα.

στην θεση σου θα επερνα τον αναλυτικο λογαριασμο και θα εκανα αμφισβητηση αν δεν τις εκανα εγω τις χρεωσεις.

 

το θεμα ομως ειναι αν κανει αμφισβητιση λογαριασμου ειναι σιγουρο οτι θα τον δεχτει αλλη εταιρια? γιατι απο οσο ξερω συνεργαζονται οι εταιριες μεταξυ τους και αν χρωστας σε μια εταιρια οι αλλες δεν σε δεχονται.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λέω να πληρώσω του μήνα του προηγούμενου τα 27,14 που μου ηρθαν γιατι ειναι το συμβολαιο μου αλλα να παω σημερα στην κοσμοτε να ζητησω αναλυση και σε 15 μερες που μου είπαν οτι θα το έχω στα χέρια μου να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμου!

Να πω κάτι επειδή γνωρίζω οτι δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτούν το αιτημά μου γιατι όπως είπες είναι 999/1000 περιπτωσεις και δεν πιστέυω οτι ειμαι μια εξαίρεση φοβάμαι μην μου το κόψουν αν και εχω πειρθωριο ενα μηνα αλλα επειδη ειναι της δουλειας μου το κινητο μην μεινω ξεκρεμαστη!περα απο αυτο εχω ακουσει οτι χρεωνει παρα πολυ η κοσμοτε γενικοτερα!ελπιζω παντως οταν δουλευες να μην ανηκες στους αγενεστατους γιατι μονο που δεν με βρισαν σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευα κοσμοτε 999/1000 περιπτωσεις ειχαν αδικο(αγνοια πεστο,ψιλα γραμματα της κοσμοτε πες το) ,μακαρι να εισαι στη μια, αλλα χλωμο...

 

Απλώς στην cosmote είναι κλέφτες! Δεν έχουν καμιά δικαιολογία και θα πρέπει να φύγουν όλοι οι πελάτες σιγά σιγά για να μείνουν μόνο με τα whats up τους. Τότε να δεις πόσο θα παρακαλάνε. Έχουμε 2013 και αυτή η εταιρία ζει στο 1990! Αν έχεις BlackBerry και θέλεις την ψυχική σου ηρεμία πήγαινε σε Vodafone η wind! Πλήρωσα όπως κι εσύ 610 ευρώ:mad: στο ίδιο πρόγραμμα BIS 100mb, έφυγα αμέσως και πήγα στην Vodafone και ηρέμησα!!!

 

όποιος τρέφει για κάποιο λόγο την οποιαδήποτε συμπάθεια για την cosmote και θέλει να μάθει γιατί είναι κλέφτες να με ρωτήσει και θα του απαντήσω δημόσια για να μάθουν και οι άλλοι χρήστες του forum.

Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν μπορούν να δουν τι χρεώθηκε και που από το τηλεφωνικό κέντρο. Άρα δεν μπορεί να ισχύει ότι όλα αυτά είναι ίντερνετ. Οι εταιρείες έχουν εξωτερικούς συνεργάτες που είναι άσχετοι και το δίπλα ντεσκ να κάνει πχ telemarketing. Πλήρωσε τον τελευταίο που είναι κανονικός και ζήτα αναλυτικό. Ταυτόχρονα καταγγελία και να πας σε άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Μου ξεκαθαρισαν οτι είναι απο ιντερνετ και να σου πω κατι?αν εκανα τοση χρηση να την πληρωνα αλλα δεν εχω κανει και το θεμα ειναι οτι εστελνα μνμ στο 1256 να μαθω σε τι κατασταση βρισκεται ο λογαριασμος μου αλλα και τι περιθωριο εχω ακομη στις υπηρεσιες μου!δλδ οταν καποιος ειναι υπευθυνος και μετρημενος πως ρε π.. να ξεφυγει??πως?

Δλδ ειναι απατεωνες!!!Το πιστευω BlackBerry και κοσμοτε ....επικινδυνος συνδυασμος!Και να σου πω κατι xapos μου ξεκαθαρισαν οτι δεν ξεπερασα το χρονο ομιλιας και τις αλλαες υπηρεσιες μονο το ιντερνετ και αυτο το εχω και αποδειξη απο τα μνμ του 1256 που το τελευταιο το εστειλα βραδυ σαββατου ξημερωματα κυριακης!

Ξερω τη χρηση κανω εχω γνωση!Εχω αλλαξει πολλες συσκευες αλλα με το τελευταιο που μου συνεβη σκεφτομαι να παρω ξανα ιφον τερμα το BlackBerry οσο και αν μου αρεσει τωρα το σιχαθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε η κοσμοτε παρακαλαει να φυγει κοσμος, ειδικα οι κακοπληρωτες, γιατι δε ξερουν πια τι να στοχοποιησουν για να πιασουν οι πωλητες και τα καταστηματα της...υπαρχει κορεσμος στην εταιρια...και δεν ειναι κλεφτες(οπως δεν ειναι και και η vf και η wind)..εμεις ειμαστε αμαθεις...
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα το ψάχνεις,δες αν μπορείς να κανεις κατι αλλιώς τρεχα κανε νέα σύνδεση και μην πληρώσεις φραγκο στην παλιά.

Εγω με Vodafone ειμαι πολυ ευχαριστημένος σε σχεση με την cosmote.

Α.και προσοχή στο bb....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και δεν ειναι κλεφτες(οπως δεν ειναι και και η vf και η wind)..εμεις ειμαστε αμαθεις...

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ξεκαθαρισαν οτι είναι απο ιντερνετ και να σου πω κατι?αν εκανα τοση χρηση να την πληρωνα αλλα δεν εχω κανει και το θεμα ειναι οτι εστελνα μνμ στο 1256 να μαθω σε τι κατασταση βρισκεται ο λογαριασμος μου αλλα και τι περιθωριο εχω ακομη στις υπηρεσιες μου!δλδ οταν καποιος ειναι υπευθυνος και μετρημενος πως ρε π.. να ξεφυγει??πως?

Δλδ ειναι απατεωνες!!!Το πιστευω BlackBerry και κοσμοτε ....επικινδυνος συνδυασμος!Και να σου πω κατι xapos μου ξεκαθαρισαν οτι δεν ξεπερασα το χρονο ομιλιας και τις αλλαες υπηρεσιες μονο το ιντερνετ και αυτο το εχω και αποδειξη απο τα μνμ του 1256 που το τελευταιο το εστειλα βραδυ σαββατου ξημερωματα κυριακης!

Ξερω τη χρηση κανω εχω γνωση!Εχω αλλαξει πολλες συσκευες αλλα με το τελευταιο που μου συνεβη σκεφτομαι να παρω ξανα ιφον τερμα το BlackBerry οσο και αν μου αρεσει τωρα το σιχαθηκα!

 

Μάλιστα...δηλαδή από όλο αυτό που σου συνέβει εσύ τα έχεις βάλει με την BlackBerry και όχι με την Cosmote! Ε τι να πω...πολύ

καλά μας κάνουν...:(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αμαθής?Σορι αλλα τωρα θα το παρω προσωπικα!!Ξερεις τι είναι για χρονια να εχεις σταθερο παγιο 25 και ενα πρωι να ξυπνας και να εχεις 525?μαλλον δεν ξερεις γιαυτο μιλας με τετοιο τροπο!Αμαθης ειναι καποιος που δεν εχει γνωση του τι κανει!εγω κυριε ή κυρία εχω γνωση πολυ καλα του τι κανω και που σπαταλαω τα λεφτα μου αν ειχες διαβασει προσεκτικα την ιστορια νωριτερα θα καταλαβαινες και δεν θα πετουσες λεξεις που αυτη την στιγμη φερνουν σε εκνευρισμο και εμενα αλλα και σε οσους την εχουν πατησει!Αν την πατουσες και εσυ για να δω τι θα λεγες!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...δηλαδή από όλο αυτό που σου συνέβει εσύ τα έχεις βάλει με την BlackBerry και όχι με την Cosmote! Ε τι να πω...πολύ

καλά μας κάνουν...:(

 

ΦΥσικα και με την κοσμοτε ειναι απαραδεκτο απο λευρα τους οι χρεωσεις που κανουν!!!απαραδεκτες γνωστοι μου μου ειπαν οτι η χρεωση αν ξεπερασεις το ιντερνετ φτανει και στα 4,5 ευρω!!με αυτους τα εχω και οχι με το κινητο μου!αλλα δυστυχως δεν ξερω σε ποια εταιρεια να παω γιατι ολοι κατηγορουν το κινητο μου στα καταστηματα της κοσμοτε!και παντου...αυτο θα το ξερεις και εσυ που εχεις την ιδια εταιρεια με μενα.

Link to comment
Share on other sites

VIME δε νομίζω να μιλάει για σένα προσωπικά. Όπως και εγώ που συμφώνησα μαζί του. Όλοι μας πιστεύω έχουμε δει περιστατικό με κάποιο άτομο να είναι πιστός σε ένα δίκτυο ακόμα και αν μπορεί να βρει κάτι πολύ φθηνότερο/οικονομικότερο. Πχ το wu αυτή την εποχή δεν είναι το οικονομικότερο πακέτο, όμως όπως θα ξέρεις δεν υπάρχει έφηβος που να μην έχει wu.
Link to comment
Share on other sites

VIME δε νομίζω να μιλάει για σένα προσωπικά. Όπως και εγώ που συμφώνησα μαζί του. Όλοι μας πιστεύω έχουμε δει περιστατικό με κάποιο άτομο να είναι πιστός σε ένα δίκτυο ακόμα και αν μπορεί να βρει κάτι πολύ φθηνότερο/οικονομικότερο. Πχ το wu αυτή την εποχή δεν είναι το οικονομικότερο πακέτο, όμως όπως θα ξέρεις δεν υπάρχει έφηβος που να μην έχει wu.

 

σωστός. κι όλοι το έχουν επισημάνει πιστεύω, πως τα συμβόλαια χρίζουν ιδιαίτερης προσοχής στο θέμα κίνησης δεδομένων. "θωρακιστείτε" ανάλογα, με εφαρμογές καταγραφής καθώς και σε καλά πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...