Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ειχσ balx icon pack σε νοβα! Το εβγαλα εβαλα του νοβα προεπιλογη και ανασανε ο launcher απιστευτο! Καμια σχεση! Δεν ξερω αμα ειναι τυχαιο η αμα το συγκεκριμενο icon pack που ειχα ειχε θεμα!

Χρησιμοποιώ icon pack με 2700+ εικονίδια (ένας από τους λόγους που είναι με Nova launcher), και στο κινητό έχω παρά πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες.

Εκτός από την στιγμή που κάνεις apply το icon pack και χρειάζεται λίγη ώρα για να αλλάξουν τα εικονίδια, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Μάλλον θα έτυχε με το icon pack που χρησιμοποίησες, εκτός και αν έχει να κάνει τη συσκευή σου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το moto g εχω 1st gen! Νομιζω πως πρεπει να παιζει μεγαλο ρολο το ποσο καλογραμμενη ειναι η εφαρμογη! Με το icon pack(balx) ειχα συνεχεια redraws! Πατουσα το κεντρικο και εκανε δευτερολεπτα να παει στη αρχικη! Τωρα απλα πολυ καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το moto g εχω 1st gen! Νομιζω πως πρεπει να παιζει μεγαλο ρολο το ποσο καλογραμμενη ειναι η εφαρμογη! Με το icon pack(balx) ειχα συνεχεια redraws! Πατουσα το κεντρικο και εκανε δευτερολεπτα να παει στη αρχικη! Τωρα απλα πολυ καλυτερα!

 

Έτσι είναι!! Δεν έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο icon pack που αναφέρεις αλλά το έχω παρατηρήσει αυτο σε διάφορα icon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα αποφάσησα να αλλάξω τον Nova Launcher με τον Smart Launcher. Γνωρίζει κανείς αν ο Smart launcher βελτιώνει περισσότερο την αυτονομία του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα αποφάσησα να αλλάξω τον Nova Launcher με τον Smart Launcher. Γνωρίζει κανείς αν ο Smart launcher βελτιώνει περισσότερο την αυτονομία του κινητού?

Όταν δοκίμαζα και τους δύο, δεν είδα κάποια διαφορά. Αν έχεις θέμα με αυτονομία, σίγουρα δεν φταίει ο Nova.

Link to comment
Share on other sites

Για tablet ποιον launcher προτείνεται; Πάντως ο Nova prime δεν τα πάει και πολύ καλά, απ'ότι δοκίμασα, σε σχέση με τα κινητά που τα σπάει!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το moto g εχω 1st gen! Νομιζω πως πρεπει να παιζει μεγαλο ρολο το ποσο καλογραμμενη ειναι η εφαρμογη! Με το icon pack(balx) ειχα συνεχεια redraws! Πατουσα το κεντρικο και εκανε δευτερολεπτα να παει στη αρχικη! Τωρα απλα πολυ καλυτερα!

Εγώ έχω το moto g2 και έχω το DCiconZ icon pack, όταν γυρίζω στην αρχική σελίδα κάνει 4 με 5 δευτερόλεπτα να μου βγάλει τα εικονίδια. Όχι όμως από όλες τις εφαρμογές, μόνο από το ίντερνετ και από τους χάρτες. Με τις άλλες εφαρμογές γυρίζει σφαίρα. Nova launcher έχω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το moto g2 και έχω το DCiconZ icon pack, όταν γυρίζω στην αρχική σελίδα κάνει 4 με 5 δευτερόλεπτα να μου βγάλει τα εικονίδια. Όχι όμως από όλες τις εφαρμογές, μόνο από το ίντερνετ και από τους χάρτες. Με τις άλλες εφαρμογές γυρίζει σφαίρα. Nova launcher έχω.

Δοκιμασε να βγαλεις το icon pack ! Να δεις αμα θα δεις διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βγαλεις το icon pack ! Να δεις αμα θα δεις διαφορα!

Το έβγαλα το ξανάεβαλα 3 φορές. Το ίδιο μου κάνει. Αποφάσισα να το κρατήσω λίγο καιρό γιατί μου αρέσει, αλλά αν με ενοχλεί θα το βγάλω οριστικά. Θα τσεκάρω σε ποιες ακριβώς εφαρμογές το κάνει και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα το ξανάεβαλα 3 φορές. Το ίδιο μου κάνει. Αποφάσισα να το κρατήσω λίγο καιρό γιατί μου αρέσει, αλλά αν με ενοχλεί θα το βγάλω οριστικά. Θα τσεκάρω σε ποιες ακριβώς εφαρμογές το κάνει και θα επανέλθω.

Ωραιος φιλε! Αφου δεν εχεις θεμα τοτε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν φταίει το icon pack, απλά γεμίζει η RAM και τρώει redraw ο launcher. Πχ εμένα συμβαίνει πολύ συχνά αυτό με τον firefox ή με το reddit sync.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν φταίει το icon pack, απλά γεμίζει η RAM και τρώει redraw ο launcher. Πχ εμένα συμβαίνει πολύ συχνά αυτό με τον firefox ή με το reddit sync.

Αυτό διορθώνεται στον nova πάντως, πηγαίνοντας στο "ρυθμίσεις nova - για προχωρημένους (κάτω κάτω) - κλικάρισμα στο Επιθετική επιφάνεια εργασίας" και αυτό ήταν.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν φταίει το icon pack, απλά γεμίζει η RAM και τρώει redraw ο launcher. Πχ εμένα συμβαίνει πολύ συχνά αυτό με τον firefox ή με το reddit sync.

 

Μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί το βλέπεις και σε συσκευές με 2gb ram όπου έχουν ελεύθερα κανά 600άρι mb....

Link to comment
Share on other sites

Σε Note 3 δεν κάνει redraw πάντως χωρίς να έχω τικαρισμένο την επιθετική επιφάνεια εργασίας. Όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα, τικάρετε το.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα αγόρασα το prime nova. Αυτό θα μπορώ να το έχω και στο tablet μου ή είναι μόνο για το κινητό μέσω του οποίου έγινε η αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα αγόρασα το prime nova. Αυτό θα μπορώ να το έχω και στο tablet μου ή είναι μόνο για το κινητό μέσω του οποίου έγινε η αγορά?

 

Το βάζεις σε όσες συσκευές έχεις συνδεδεμένες στον λογαριασμό σου. Και εγώ το έχω σε κινητό και τάμπλετ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό διορθώνεται στον nova πάντως, πηγαίνοντας στο "ρυθμίσεις nova - για προχωρημένους (κάτω κάτω) - κλικάρισμα στο Επιθετική επιφάνεια εργασίας" και αυτό ήταν.. :)

 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, δουλεύει πάντα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διορθώνεται στον nova πάντως, πηγαίνοντας στο "ρυθμίσεις nova - για προχωρημένους (κάτω κάτω) - κλικάρισμα στο Επιθετική επιφάνεια εργασίας" και αυτό ήταν.. :)

Φιλε αυτο εννοειται πως ειναι παντα τικαρισμενο! Εμενα απλα εφταιγε το icon pack τιποτα αλλο!

Παιδιά δεν φταίει το icon pack, απλά γεμίζει η RAM και τρώει redraw ο launcher. Πχ εμένα συμβαίνει πολύ συχνά αυτό με τον firefox ή με το reddit sync.

Φιλε μου σιγουρα παιζει γενικα ρολο η ραμ! Αλλα εχει να κανει με το ποσο καλογραμμενη ειναι η καθε εφαρμογη! Εγω ετρωγα redraw με το icon pack και χωρις το icon pack ουτε ενα! Και εχω τις ιδιες εφαρμογες δεν πειραξα κατι!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο εννοειται πως ειναι παντα τικαρισμενο! Εμενα απλα εφταιγε το icon pack τιποτα αλλο!

 

Φιλε μου σιγουρα παιζει γενικα ρολο η ραμ! Αλλα εχει να κανει με το ποσο καλογραμμενη ειναι η καθε εφαρμογη! Εγω ετρωγα redraw με το icon pack και χωρις το icon pack ουτε ενα! Και εχω τις ιδιες εφαρμογες δεν πειραξα κατι!

Όντως και το icon pack εφαρμογή είναι, απλά δεν πίστευα ποτέ ότι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα. Ποιό icon pack είναι αυτόπου σου έκανε τη ζημιά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Όντως και το icon pack εφαρμογή είναι, απλά δεν πίστευα ποτέ ότι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα. Ποιό icon pack είναι αυτόπου σου έκανε τη ζημιά;

Balx icon! Πανεμορφο αλλα τελικα γονατιζε το κινητο! Βεβαια μπορει να μην εχει θεμα γενικα αλλα στο κινητο μου!

Link to comment
Share on other sites

Με nova μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν γινετε περιστροφη οθονης.Δοκιμασα να βγαλω ολα τα widgets αλλα παλι το ιδιο.Γνωριζει καποιος κατι;
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Με nova μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν γινετε περιστροφη οθονης.Δοκιμασα να βγαλω ολα τα widgets αλλα παλι το ιδιο.Γνωριζει καποιος κατι;

Μήπως εχεις κάποιο θέμα απο zooper widget στην αρχική οθόνη ? Αυτό μου βγάζει εμένα κάποιες φορές αλλά φταιει το zooper που δεν δουλεύει καλά σε landscape mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 1 μικρό σύντομο βίντεο με το S5 μου με lollipop και σαν louncher το nova με gestures S5 lollipop με nova gestures:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...