Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

θέλω να βάλω τον Nova . αλλά κολλάω λίγο στο θέμα αν έχεις το nova θα τρέχει και από πίσω ο launcher του κινητού?

 

πηγαινε στις ρυθμισεις->εφαρμογες(η διαχειριστη εφαρμογων)->ολα

πηγαινε στον default launcher και επελεξε διακοπη η απενεργοποηση(οτι εχει)

 

αμα εισαι root βαζεις μια εφαρμογη που την κανει freeze

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι λες; Να τρέχουν παράλληλα 2 launchers? Όλοι εμείς πως την παλεύουμε δηλαδή?

 

ποιο παλιά σε άλλο μοντέλο που είχα και δοκίμασα να βάλω τρέχαν και τα 2 μαζί γιαυτό ρώτησα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο παλιά σε άλλο μοντέλο που είχα και δοκίμασα να βάλω τρέχαν και τα 2 μαζί γιαυτό ρώτησα .

 

Κάνεις τον launcher που θέλεις προεπιλεγμένο και δεν τρέχουν παράλληλα...

Link to comment
Share on other sites

ποιο παλιά σε άλλο μοντέλο που είχα και δοκίμασα να ν και τα 2 μαζί γιαυτό ρώτησα .

 

Αυτό συμβαίνει έως να τον κλείσει το σύστημα μόλις χρειαστεί μνήμη . Σε κανονικές συνθήκες δεν τρέχουν και οι δύο μαζί.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις τον launcher που θέλεις προεπιλεγμένο και δεν τρέχουν παράλληλα...

 

οκ σε ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εναλάσονται οι launchers ?

ο στοκ δηλαδή και κάποιος άλλος εγκατεστημένος ? Nova ή Go Launcher

 

:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εναλάσονται οι launchers ?

ο στοκ δηλαδή και κάποιος άλλος εγκατεστημένος ? Nova ή Go Launcher

 

:cool:

 

Μπορείς είτε από το μενού είτε πιο γρήγορα με εφαρμογές κατάλληλες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε από το μενού είτε πιο γρήγορα με εφαρμογές κατάλληλες.

 

Όταν λες από το μενού τι εννοείς ? σε ποιο μενού ?

 

Η εφαρμογη αυτη δεν είναι λίγο παλιά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες από το μενού τι εννοείς ? σε ποιο μενού ?

 

Η εφαρμογη αυτη δεν είναι λίγο παλιά ?

 

Eγώ αυτήν χρησιμοποιώ τόσο καιρό....όσο για το μενού στον apex πχ πάς στις προχωρημένες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ αυτήν χρησιμοποιώ τόσο καιρό....όσο για το μενού στον apex πχ πάς στις προχωρημένες ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το ψάξω λίγο καλύτερα.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το ψάξω λίγο καλύτερα.

 

:)

 

Νομιζω το να πατας μια φορα το home button ειναι ο πιο πρακτικος τροπος...

Τουλαχιστον εμενα αυτο με βολευει....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το να πατας μια φορα το home button ειναι ο πιο πρακτικος τροπος...

Τουλαχιστον εμενα αυτο με βολευει....

 

Αυτό σημαίνει ότι θα έχεις και τους 2 launcher (εκτός και αν έχεις και άλλους) κάθε φορά που θα πατάς για να επιστρέψεις στην αρχική οθόνη και να επιλέγεις.

 

 

Με το άλλο, έχεις ορίσει default όποιον θες και αν κάποια στιγμή θες να περάσεις σε άλλον launcher κάνεις την επιλογή από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Υπάρχει κανένας launcher στο google play που να υποστηρίζει διαφανές background πίσω από τα on screen πλήκτρα; Δεν θέλω να τα κρύβω και να τα εμφανίζω.Θέλω να είναι εκεί μόνιμα αλλά χωρίς background από πίσω.

 

To νέο μου κινητό δεν έχει hard keys , ο μαμίσιος launcher έχει διάφανο background πίσω από τα on screen πλήκτρα αλλά οι nova, apex, go που δοκίμασα μετατρέπουν το background σε γκρι χωρίς διαφάνεια.

 

Next launcher αλλά πληρώνεις, κάνεις απόκρυψη το background στο dock αν εννοείς αυτό.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Next launcher αλλά πληρώνεις, κάνεις απόκρυψη το background στο dock αν εννοείς αυτό.

 

Δεν εννοώ το background του dock αλλά το background των soft keys ( home,πίσω,επιλογές ).:) Το έψαξα πάντως το θέμα και δεν γίνεται ούτε καν με mod (xposed που είχε πει ένας φίλος πιο πάνω ) στο κινητό μου.

 

Βλακεία αυτό που κάνουν οι εταιρίες, να σου λένε δλδ :

"αν έχεις soft keys και θέλεις διάφανο background, να χρησιμοποιείς τον δικό μας stock launcher γιατί αν βάλεις άλλον θα σου κάνουμε το background μαύρο ή γκρι κόβοντάς σου μέρος της εικόνας έτσι για να μάθεις να μη χρησιμοποιείς άλλους launchers!"

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πιο δημοφιλείς είναι ο Nova και μετά ο Go Launcher, χοντρικά ξέρει κανείς να μας πεί πλεονεκτήματα μειωνεκτήματα?
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πιο δημοφιλείς είναι ο Nova και μετά ο Go Launcher, χοντρικά ξέρει κανείς να μας πεί πλεονεκτήματα μειωνεκτήματα?

 

Κάτι παρόμοιο ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Χρησιμοποιώ nova prime αλλά είναι πραγματικά τόσο καλύτερος από το stock touchwiz; Δε μπορώ να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αγορασω μια εφαρμογη απο Play Store αλλα χωρις να δωσω πιστωτικη. Μεσω Paypal γινεται?

 

Accepted payment & direct carrier billing methods

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ.

Δηλ. οπωσδηποτε πρεπει να δωσουμε την καρτα στην Google :mad:

Απλα θα το κανω μεσω υπολογιστη που εχω πιο ασφαλες περιβαλλον συναλλαγων.

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πιο δημοφιλείς είναι ο Nova και μετά ο Go Launcher, χοντρικά ξέρει κανείς να μας πεί πλεονεκτήματα μειωνεκτήματα?

 

Κάτι παρόμοιο ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Χρησιμοποιώ nova prime αλλά είναι πραγματικά τόσο καλύτερος από το stock touchwiz; Δε μπορώ να το καταλάβω.

 

Είναι υποκειμενικό το θέμα, αν δε δοκιμάσετε οι ίδιοι άκρη δε θα βγάλετε..

Edited by jastonas
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Για τις free εκδοχές: Γενικά ο go launcher/next έχει μεγάλη παραμετροποίηση και λοιπά προγράμματα να το συνοδεύουν όμως είναι βαρύς. Ο nova/apex είναι πιο ελαφρύς, σταθερότερος και στην περίπτωση του apex έχει επιτρέπει λίγο παραπάνω customize (περισσότερα εφέ μετάβασης, αλλαγή dock).

 

Τώρα το καλύτερος είναι και ανάλογα τα γούστα. π.χ. κάποιοι εκθειάζουν τον theme ή buzz που εμένα δεν με ικανοποιούν σε σχέση με το πως το έχω στημμένο τώρα μιας και δεν μπορώ/έχω την διάθεση να μπω σε άλλη λογική.

 

Σε σχέση με τους stock όμως ο nova π.χ. σε σχέση με τον tw έχει λιγότερες απαιτήσεις και το σύστημα είναι λίγο πιο άνετο. Χάνεις κάποια widgets της samsung (callendar, weather) αλλά βάζεις άλλα που πολλές φορές είναι καλύτερα από τα εργοστασιακά.

 

Το θέμα είναι ότι αν δοκιμάσεις μόνο μπορείς να καταλάβεις τις διαφορές...και μάλιστα εννοείται να τα δουλέψεις, όχι μια εγκατάσταση και αμέσως απεγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ enigma για την άμεση απάντηση! Χρησιμοποιώ στο Neo V τον Go launcher, ισως ηρθε καιρός να δοκιμάσω τον Nova. Μια τελευταία ερώτηση, nova/apex ειναι 2 διαφορετικοι Launcher?
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικοί....Υπάρχουν κάποιοι που μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους βλ. holo, holo hd, nova, apex, adw, solo....

 

Οι πιο διαδεδομένοι είναι οι nova/apex.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...