Jump to content

απορία για φορητό υπολογιστή


Guest35
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορειτε να μου πείτε σε ποιό ακριβώς σάιτ γίνεται το windows update? επίσης, τί πρέπει να βάλω στο λάπ μου για να μη κολλήσω κάποιο σπαιγουεαρ ή κάποιον ιό? λέτε να ενεργοποιήσω το φάιργουόλ των εξ πί? έχω στα υπόψην μου να βάλω το νόρτον ίντερνετ φάιργουολ! είναι καλό?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλημερα!

 

Κατα αρχην οπως σου γραφω και πανω και πανω, δε ξυπναει ολος ο κοσμος για να απανταει στις ερωτησεις του καθενος εδω περα οταν αυτος θελει και τις ποσταρει... Κανε υπομονη... 2 ωρες εχει που εκανες ποστ! Μπορει και να μη παρεις ποτε απαντηση, ιδιως αν εισαι ετσι επιθετικος. Προς Θεου, δε θελω να σου μιλησω ασχημα και να σου επιτεθω, αλλα ειναι λιγο προκλητικο να ζητας βοηθεια και ταυτοχρονα να εισαι και απαιτητικος!

 

Επι του θεματος τωρα. Εχω λαπτοπ ακριβως ενα χρονο. Εχω ΠΑΝΤΑ ενεργοποιημενο το ΠυροΤοιχο της συνδεση και τιποτα αλλο. Το Νορτον ειναι εγκατεστημενο αλλα μονο για να ελεγχω μειλς που μπαινουν και βγαινουν με το Outlook Express και για αλλα αρχεια που κατεβαινουν απο το δικτυο κατα καιρους. Ποτε μα ΠΟΤΕ δεν ειχα ΥΙΟ ουτε για δειγμα! Θα ελεγα οτι το μοναδικο μυστικο επιτυχιας ειναι σε τι sites σκεφτεσε να μπεις και με τι μειλς εχεις να κανεις... Αν "διακυνδηνευεις" με περιεργες επισκεψεις, τοτε χρειαζεσε και ο,τι πιο δυνατο εργαλειο μπορει να υπαρχει. Τελος, εχει μολις μια βδομαδα που εχω βαλει το Mozilla Firefox και απαλαχθηκα και απο τα Ποπ Απς... αλλη μια πολυ καλη λυση και για αυτα τα προβληματα...

 

Αυτα και καλη σου μερα!

 

Και παλι σου τονιζω οτι η πρωτη παραγραφος εχει καθαρα φιλικο τονο και χαρακτηρα!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

http://windowsupdate.microsoft.com/

 

kai kati allo. an to laptop mou den exei leitourgiko kai einai stis arxes tou, an to anoiksw xwris cd mesa gia to install, meta tha mporw na to kleisw??? kai pws?
Υποθέτω από τον διακόπτη, αν και δεν είμαι σίγουρος (οτι κατάλαβα τι εννοείς)

 

Κάνει φίλο σου τον Google και την αναζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Πατάς start(έναρξη) και πάνω πάνω γράφει Windows Update.

Πατάς εκεί και σου ανοίγει ένα παράθυρο για να κάνεις update.

It's the question that drives us...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dviewm (13 Ιούλ. 2004 , 09:35)

 

μπορειτε να μου πείτε σε ποιό ακριβώς σάιτ γίνεται το windows update? επίσης, τί πρέπει να βάλω στο λάπ μου για να μη κολλήσω κάποιο σπαιγουεαρ ή κάποιον ιό? λέτε να ενεργοποιήσω το φάιργουόλ των εξ πί? έχω στα υπόψην μου να βάλω το νόρτον ίντερνετ φάιργουολ! είναι καλό?

 

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση γιατί όλα αυτά έχουν συζητηθεί.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dviewm (13 Ιούλ. 2004 , 11:12)

 

reply please!

 

Εδώ με κάλυψε ο gnikolai. Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να σου απαντήσει. Όσοι γράφουν εδώ το κάνουν από την καλή τους διάθεση και μόνο. Για άλλη μια φορά σου λέω πρόσεξε την συμπεριφορά σου.
Link to comment
Share on other sites

to windows update einai megalo file kai tha mou parei poly wra me tin pstn pou exw?

Εξαρτάται, μάλλον όχι πάρα πολύ μεγάλο αφού είανι καινούργιο το laptop. Πάντως είναι απαραίτητα τα updates

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dviewm (13 Ιούλ. 2004 , 13:07)

 

to windows update einai megalo file kai tha mou parei poly wra me tin pstn pou exw?

 

Εσύ θα διαλέξεις ποιά αρχεία θέλεις να βάλεις στον υπολογιστή.

Δεν είναι ανάγκη να κατεβάσεις όλα τα αρχεία που θα σου βγάλει στο update.

Σου γράφει ποσα Μb θα είναι οπότε κανόνισέ τα σύμφωνα με την ταχύτητά σου και με το χρόνο που υπολογίζεις οτι θα είσαι online.

It's the question that drives us...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Οι νέες απαντήσεις μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα - το παρόν είναι 6 ετών και κλειδώνεται.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...