Jump to content

παραθυρα στο internet & word


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ρωτησω βλακεια τωρα αλλα....ας το κανω

Μπορω να εχω στην οθονη ταυτοχρονα 2 παραθυρα απο internet?

Το ιδιο και στο word.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 (13 Ιούλ. 2004 , 00:55)

 

Αν κατάλαβα καλά την ερώτησή σου όχι 2 αλλά... 22, αρκεί να επαρκούν οι πόροι του συστήματός σου!...

 

 

ποροι του συστηματος!!! δεν το καταλαβα csk4023

 

Aπλα θελω να μου βγαινουν στην οθονη ταυτοχρονα για να εργαζομαι μαζι και οι 2 σελιδες....γινεται;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

φυσικά. Απλά εκεί που είσαι σε μια σε σελίδα ξανανοίγεις ασπούμε τον explorer απο το εικονίδιο του η απο τα programs και δουλεύεις και στα δύο. Το ίδιο και με το word
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (13 Ιούλ. 2004 , 16:39)

ποροι του συστηματος!!! δεν το καταλαβα csk4023

 

Aπλα θελω να μου βγαινουν στην οθονη ταυτοχρονα για να εργαζομαι μαζι και οι 2 σελιδες....γινεται;

Εννοώ ότι γίνεται με μόνο περιορισμό τις "αντοχές" του PC σου. Αν π.χ. έχεις μικρό επεξεργαστή και λίγη RAM θα "γονατίσει" το σύστημα όταν ανοίξεις πολλά παράθυρα...

Link to comment
Share on other sites

ε, ενταξει csk4023 τα παραλες νομιζω. τουλαχσιτον 2 παραθυρα θα τα ανοιγει ανετα. ακομη και 64mbs μνημη ram να εχει θα μπορει να τα ανοιξει και οχι μονο 2 αλλα 10 +.

 

by the way, γιατι δεν κατεβαζεις τον firefox 0.9.2 να ευχαριστηθεις παραθυρα μπολικα, ταχυτητα και ευχρηστια;

Link to comment
Share on other sites

Ice_Angel η τελευταία απάντησή μου αποτελούσε συνέχεια της προηγούμενης...

όχι 2 αλλά... 22, αρκεί να επαρκούν οι πόροι του συστήματός σου!...
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εχω αρκετη μνημη και επεξεργαστη, ανοιγω 5-7 παραθυρα αλλα δεν νομιζω να καταλαβατε. Εννοω τον τροπο που θα φαινεται στην οθονη στο word ταυτοχρονα 2 σελιδες στην οθονη. μια ας πουμε δεξια και μια αριστερα για να μπορω να δουλεψω στην μια και να βλεπω την αλλη.Πως γινεται κ αν γιναται.

Μπορει να μη καταλαβα εγω και να μου εχετε απαντηση ηδη

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

οταν μιλαμε για ενα προγραμμα, αυτο γινεται αυτοματα,

υπαρχει επιλογη για την θεση των παραθυρων (πχ tile vertically / horizontally)

για διαφορετικα προγραμματα ομως θα πρεπει να το κανεις χειροκινητα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις τα 2 παράθυρα που θέλεις.. > δεξί κλίκ στην μπάρα που είναι το start(έναρξη)[όχι πάνω στα minimize παράθυρα].. > Tile Windows Horizontally ή Tile Windows Vertically.
It's the question that drives us...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...