Jump to content

LG Optimus True HD LTE (P936) / Nitro HD


MickWellington
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ. Θα ξεκινησω και ο Θεος βοηθος !!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες .......γκουχ γκουχ (μισό λεπτό να βγάλω τη σκόνη από πάνω μου) το παρήγγειλα και εγώ απο e-shop (http://www.eshopspecials.gr/previous-offers.phtml) . 250 από 400 ελεγε... Η τιμη ηταν ιδια με το φθηνοτερο του skroutz, τωρα το εχει στα 300. Πηρα τηλ. να δω που βρισκεται η παραγγελια και μου ειπαν οτι απο Δευτερα (18/2) και βλέπουμε....

Μολις το παρω στα χερια μου θα σας πω εντυπωσεις. Κατεληξα σε αυτο μετα απο πολυ διαβασμα. Τα αρνητικα που παιζουν σιγουρα (απο φιλο σε service Γερμανο) ειναι η μικρη διαρκεια μπαταριας,ολα τα αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα εμφανιστουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μην το ματιαξω μια χαρα ειναι απο χτες ουτε ρεσετ ουτε τπτ ..το έλιωσα κανονικά αλλα η μπαταρία τραγική ουτε μέρα δεν βγάζεις με νορμάλ χρήση. .

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία φτιάχνει. Με πολύ χρήση χθες έβγαλα όλη τη μέρα σχετικά άνετα. Το έχω ξαναγράψει: Πρώτα απενεργοποιήστε το LTE και γυρίστε σε 3G ή GSM ακόμα καλύτερα. Ακόμα και αν δεν έχει η περιοχή σας 3G ή LTE τρώει πολύ μπαταρία και μόνο που ψάχνει να βρεί δίκτυο. Επίσης το σήμα βελτιώθηκε κατά πολύ.

Καλό είναι να κλείσετε τα gestures και τη δόνηση με τα πλήκτρα.

Πηγαίνεται και στις ρυθμίσεις προβολής και απενεργοποιήστε την αυτόματη φωτεινότητα και βάλτε μια τιμή κάτω από 40% που σας βολεύει ( η οθόνη γενικά είναι τρομερά φωτεινή, εγώ την έχω στο 18%).

Επίσης κοιτάξτε από τη χρήση μπαταρίας αν υπάρχει καμία buggy εφαρμογή που την τρώει. Εγώ είχα την εφαρμογή hotmail/outlook της microsoft και μου έφτανε χρήση 25%!!!!

 

Κάντε αυτά και μετά από 5-6 φορτίσεις το κινητό θα σας βγάζει μέρα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά το παρέλαβα απο το e-shop. Αυτη τη στιγμη το εχω για φορτιση. Πρωτη,αλγεινη,εντυπωση οτι εχει βιβλιο οδηγιων ΜΟΝΟ στα γερμανικα.Περισσοτερα εντος της ημερας
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα

Το πηρα και εγω και εδω και 2 μερες το εχω στην κατοχη μου

Οντως τρωει πολυ μπαταρια το ατιμο αλλα πιστευω οτι μετα απο 4-5 φορτισεις και το γεγονος οτι δε θα το σκαλιζω καθε 5 λεπτα θα στρωσει

Κατα τα αλλα restart δεν κανει (φτου φτου φτου) , η οθονη ειναι πολυ καλη και το κινητο γενικα σαν κατασκευη αρκετα ποιοτικο.

1-2 αποριες μονο...

 

1. Εχω κατεβασει απο το μαρκετ εναν task manager τον advanced task killer free

Για εξοικονομηση μπαταριας τον ανοιγω παταω kill elected apps.

Μετα απο 2 λεπτα ξανανοιγω και οι εφαρμογες τρεχουν ακομα χωρις να τις εχω ξανανοιξει. Οι περισσσοτερες ειναι android εφαρμογες οπως πχ τα widget του καιρου , του google κτλ

Δεν θα επρεπε να κλεινουν τελειως ? Στο παλιο κινητο με τον task killer εκλειναν τελειως και δεν ξανανοιγαν αν δεν τα ανοιγα εγω

Τρεχοντας στο background τρωνε μπαταρια ετσι δεν ειναι ? Εχω κλειστο το wifi και το ιντερνετ μεσω δικτυου (για να μην ανοιγουν και συνδεονται οι εφαρμογες και με χρεωνει και τρωει και μπαταρια) αλλα παλι ανοιγουν μονα τους...

 

2. Κανοντας software update κανει αναβαθμιση του android η του λογισμικου του τηλεφωνου ? Κανω το update και μου λεει οτι τρεχω το τελευταιο. Το τηλ εχει 2.3.6

Πως και απο που 8α βαλω 4.0.4 ?

 

3. Στο εικονιδιο που δειχνει ποσο σημα εχω δεν βγαζει την ενδειξη 3G αλλα ενα Η με δυο βελακια απο κατω. Τι στο καλο ειναι αυτο ? Σε καποια σημεια στο σπιτι που απο το παλιο κινητο δεν εχει δικτυο 3G εμφανιζεται η ενδειξη G , ενω σε σημεια που το σπιτι εχει 3G, η ενδειξη 3G εμφανιζεται στιγμιαια και κατευθειαν αλλαζει σε Η με τα βελακια...

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τον task killer,δεν γλυτωνεις τίποτα,το android τερματιζει απο μόνο του οτι δε χρειάζεται.περισσοτερο κακό κανεις παρά καλο.

Για την 4,κατέβασε το Πρόγραμμα της lg στον υπολογιστή σου και δοκιμασε απο κει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα update με το Lg mobile support

το 4 ειναι απλα πανεμορφο...

το μονο παραξενο ειναι που παρατηρησα ειναι οτι μετα το update χαθηκαν οι ρυθμισεις internet της vodafone και χρειαστηκε να τις ξαναπερασω

Να καταργησω τον task killer ?

Μα τρεχοντας apps στο background το κινητο δεν χαλαει ακομα πιο πολυ μπαταρια ?

Το Η που εβγαζε τελικα κατι με το δικτυο ειναι μου εξηγησαν απο την εξ. πελατων της vodafone

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

παιδιά.. αγόρασα το lg p963 εδώ και 2 μέρες.. το κινητό είναι τέλειο!!! το αναβάθμισα σε 4.04 μέσο της εφαρμογής!! η μπαταρία κρατεί πολύ καλά μια ημερα με ανοιχτό wifi και 4 ώρες στα χερια μου ψάχνοντας το και έμεινε 5%.. το κινητό το πήρα από βύρ shop αλλα από ότι κατάλαβα είναι από vodafone γερμανία, τα μονο θέμα είναι το εξής: δεν m αφήνει να προσθέσω APN (ρυθμίσεις για internet)! τι να κάνω ? χρειάζεται root ? έχει κανεις internet μέσο sim ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά.. αγόρασα το lg p963 εδώ και 2 μέρες.. το κινητό είναι τέλειο!!! το αναβάθμισα σε 4.04 μέσο της εφαρμογής!! η μπαταρία κρατεί πολύ καλά μια ημερα με ανοιχτό wifi και 4 ώρες στα χερια μου ψάχνοντας το και έμεινε 5%.. το κινητό το πήρα από βύρ shop αλλα από ότι κατάλαβα είναι από vodafone γερμανία, τα μονο θέμα είναι το εξής: δεν m αφήνει να προσθέσω APN (ρυθμίσεις για internet)! τι να κάνω ? χρειάζεται root ? έχει κανεις internet μέσο sim ?

Βάλε στο τέλος τύπος APN= default

Δεν χρειάζεται root.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω αρχίσει και πηζω! Εχω sim cosmote, αλλα στα ονοματα σημειου προσβασης δεν μου απο-επιλέγει τα προεγκατεστημενα απο vodafone γερμανιας. Τα φωτα σας! Υπ'οψιν οτι εχω προσθέσει και cosmote αλλα δεν με αφηνει να το επιλεξω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ....Το πειρα και εγω αυτο το πραμα LG -P936 το εκανα αναβαθμιση αλλα τωρα δεν δουλευει το gps και το 3g ...εχω συμβολαιο με 100 gb internet στην WIND

μπορει καποιος να με βοηθησει ? :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ....Το πειρα και εγω αυτο το πραμα LG -P936 το εκανα αναβαθμιση αλλα τωρα δεν δουλευει το gps και το 3g ...εχω συμβολαιο με 100 gb internet στην WIND

μπορει καποιος να με βοηθησει ? :dizzy:

TO GPS δουλευει αλλα δεν μπορει να κλειδωσει δορυφορους

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες όπως σου λένε πιο πάνω APN= default και δεν στο πήρε;

 

Έχει καταφέρει κανένας να κάνει root στην 4.0.4;

 

Στα της vodafone δεν μπορεις να αλλαξεις καποια από ις παραμέτρους. Στης cosmote που δημιουργησα εγω,δεν εχει νοημα καθώς δεν το αποθηκευει ως κυρια ρυθμιση,ειναι κολλημένο στης f......vodafone. Συντομα και screenshots

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το βρήκα!! όπως είπε και ο dimudis το APN= default και θα σε αφήσει να το βάλεις!!http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30277&stc=1&d=1361218351

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30276&stc=1&d=1361218351

Edited by giwrgos_lgp9636
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια με την cosmote (αψογοι με πηραν 22.40, δεν με εγραψαν στα @@ τους) ,λυθηκε το θεμα του ιντερνετ.

Το μονο που χρειαζοταν ήταν μια νεα apn και Ονομα : cosmote internet και apn: ιντερνετ !

 

Στα του κινητου τωρα:

-Λογισμικό ics μεσω LG mobile support tool

-Η μπαταρια μαμιέται

-Σουπερ οθονη

-Μετριο βιντεο και φωτο σε τεχνητο φωτισμο, πολυ καλα σε φυσικο

 

Γενικα δεν μπορω να πω οτι μετανιωνω για την επιλογη μου μεχρι στιγμης.

Θα επανέλθω με περισσοτερα !

Link to comment
Share on other sites

από που το πήρες φιλε ;

 

ΑΠΟ ΤΟ E-SHOP http://www.eshopspecials.gr/offer.phtml?id=130212 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ VODAFONE ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ

Edited by john_68
Link to comment
Share on other sites

http://img521.imageshack.us/img521/4034/ca3885e45531442cba9aee3.png

ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ''ΤΥΠΟΣ APN'' ΕΒΑΛΑ ''DEFAULT'' KAI ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ

Edited by john_68
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ GPS ....ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝΑ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ...ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ..
Link to comment
Share on other sites

απορια σχετικα με την μπαταρια

οι εφαρμογες απο το google play που αφορουν την μπαταρια (κατι battery saver και σχετικα) δεν κανουν τιποτα ?

οι task manager που κλεινουν τις εφαρμογες που τρεχουν background δεν εξοικονομουν μπαταρια ?

πραγματικα η μπαταρια ειναι το μονο μειονεκτημα του κινητου

χθες το ειχα με το φορτιστη και σερφαρα και οχι μονο δεν φορτιζε αλλα επεσε και 1-2 %:blink:

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΟ E-SHOP http://www.eshopspecials.gr/offer.phtml?id=130212 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ VODAFONE ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ

 

και εγω απο εκει το πηρα - ειπα να αποφυγω τα skroutzoμαγαζα για να μην εχω τετοια θεματα (branded) αλλα δυστυχως η παρακμη του e-shop ειναι γεγονος......

 

Η μπαταρία ΓΑ-ΜΙΕ-ΤΑΙ ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩς ΑΛΛΙΩς ΝΑ ΤΟ ΠΩ :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...