Jump to content

LG Optimus True HD LTE (P936) / Nitro HD


MickWellington
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τους εχω εγκαταστησει πρωτα τους drivers και μετα το support tool.μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζει την αναβαθμιση.ποιο σκριβως ειναι το link για το update;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους!

Το βρηκα 180 ευρω αγορασμενο απο birdphone πριν 2 μηνες.

Δεν ειναι για μενα αλλα για τον αδελφο μου....να το παρω ρε παιδια ή θα με κυνηγαει ο μικρος?

Το παλικαρι μου ειπε οτι ειχε επανεκινησεις αλλα τωρα εχει καιρο να του κανει....

Τι λετε?

Η αυτονομία είναι για αυτόν πρόβλημα Κωνσταντίνε;

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε..... ολοι εχουμε το μυαλο μας στην αυτονομια....εγω εχω το 4Χ και καθε βραδυ δεν την γλυτωνω την φορτιση...μην σου πω και πριν το βραδυ αν ασχοληθω πολυ μαζι του...

ΟΚ να το βαζει καθε βραδυ στην μπριζα δεν ειναι τραγικο......τα περισοτερα smartphones ειναι λαιμαργα....

Αυτο που με απασχολει ειναι μην αρχισει παλι με επανεκινησεις....

Μετα σκεφτομαι και για custom rom....

Το καλό στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι ότι έχει 4G :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους . φιλε οταν περασεις την cm 10 stable (jelly bean 4.1.2) και πραγματικα το ευχομαι δεν θα εχεις προβλημα με κολληματα και επανεκκινησεις πες μας και εμας τον τροπο ( απο που κατεβασες κτλ.) , μηπως μας φυγει και εμας το αγχος ..... περιμενω με ενδιαφερον νεοτερα ,..!!!
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται και απο μενα παιδια,μολις σημερα παρελαβα το lg p936 απο ενα μαγαζι που βρηκα sto skroutz τωρα το εχω στην φορτιση,παρακολουθουσα τις συζητησεις σας σχετικα με αυτο το κινητο οσον αφορα τις επαννεκινησεις,θα το δοκιμασω και εγω και θα σας πω,οσον αφορα πρωτη εντυπωση μου φανηκε καλο κινητο,1 αρνητικο-εγχειριδιο χρησης στα γερμανικα αλλα αυτος απο το καταστημα μου ειπε οτι ειναι εισαγωγης απο γερμανια δεν μου το εκρυψε και για οποιοδιποτε προβλημα μου το καλυπτει η ελληνικη lg καθως ειναι εντος ευρωπης,
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στιγμές που βγάζει σφάλμα κάρτας με εικονίδιο Sim με κόκκινο [X] και γράφει "Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης".

 

Από ότι παρατήρησα αυτό γίνεται όταν το συνδέω usb με υπολογιστή που τρέχει Linux Ubuntu...

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

σε lg p936 εχω την εκδοση android 4.0.4 με εκδοση λογισμικου p93620c-262-07.το lg pc suite μου βγαζει ενα update.εχει βγει καποια νεα εκδοση η ειναι λαθος αυτο?(το update μου το βγαζει γυρω στα 436 mb).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εχω την ιδια εκδοση με τον φιλο ποιο πανω , και σε μενα βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση με το LGMobile Support Tool και συγκεκριμενα την V20C . την δοκιμασε κανενας να πας πει τι γινεται ...!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι η 4.1.2 jelly bean?εμενα μου βγαζει αναβαθμιση γυρω στα 436 mb αλλα δεν εχω προσπαθησει γιατι κανει καποιες ωρες να κατεβει και δεν εχω χρονο να το κανω.τωρα εχω την ice cream 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

η p93620c-262-07 είναι η V20c[ και ειναι η γνωστή μας 4.0.4 μαλλον βγάζει λάθος το LGsupport tool Edited by tsak612
Link to comment
Share on other sites

Με εκδοση 4.0.4 v20c στο δικο μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη εκδοση μολις ομως προχωραω μου βγαζει οτι η διαδικασια δεν υποστηριζεται για το συγκεκριμενο μοντελο.
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε πανω στο μενου επιλογη επαναφορα τηλεφωνου βαλε imei της συσκευης και προχωρα.το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και ετσι εκανα την αναβαθμιση σε 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Περασα το imei εκανε usb software update μονο του.οταν ξανασυνδεσα την συσκευη μου εγραψε οτι εχω την νεωτερη εκδοση λογισμικου δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση. Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Για φαντασου πόσο χάλια τα χέι κανει η lg,να κατεβαζεις και να λεει οτι δεν υποστηρίζεται.παντως οι κάτοχοι του,που τους κανει restarts απορώ πως το αντέχουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πάντως οι κάτοχοι του,που τους κάνει restarts απορώ πως το αντέχουν

 

Δεν το αντέχουν!

Το έστειλα και εγώ εγγύηση μπας και γίνει τίποτα αλλά έχω απογοητευθεί με αυτά που μας έγραψε ο φίλος coma256

Μυρίζομαι τηλεφωνική λογομαχία μήπως και αγχωθούν οι τεχνικοί της LG...

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τέλη Φλεβάρη από το e-shop.gr με την προσφορά στα 249.90

Είμαι ο χρήστης που έχει γράψει τα 2 ενθουσιώδη και μακρόσυρτα ratings από κάτω από το link του κινητού εδώ

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007563

 

Λοιπόν παιδιά, είναι προφανές πως κάποιος κόσμος (εμού συμπεριλαμβανομένου) είναι τυχερός με αυτό το κινητό και κάποιοι άλλοι παντελώς άτυχοι! :confused:

Τα restarts που αναφέρετε δεν τα είδα ΠΟΤΕ! Σημειωτέον πως το κράτησα και πάνω από μια εβδομάδα με το Gingerbread 2.3.6, μια χαρά και εκεί ήταν. Η αναβάθμιση σε 4.0.4 ICS πήγε μια χαρά χωρίς προβλήματα επίσης. Θα προσπαθήσω να το κάνω root με Jelly Bean μόνο όταν λήξει η εγγύηση. Η κριτική μου στο site του e-shop.gr ήταν ενθουσιώδης και όχι άδικα. Ξαναλέω πως σε εμένα έπαιξε ΑΡΙΣΤΑ το κινητό και αυτό ακριβώς μετέφερα σαν εμπειρία για να δουν και οι άλλοι. Τώρα αυτό που λέτε για τα restarts είναι σίγουρα γιγαντιαίο πρόβλημα και είναι μάλλον πως θα "κάτσει" στον κάθε κάτοχο...τι να πω :(

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η LG Ελλάς που μας πετάει το αμίμητο, ότι δηλαδή δεν υπάρχει ευρωπαϊκή εγγύηση!! Με άλλα λόγια κόφτε το λαιμό σας και πηγαίντε το εκεί που το πήρατε γιατί για εμάς, αυτό το...πως το είπες;; Α, ναι, P936...δεν υπάρχει!! Θα τους έλεγα κάτι για την θειά τους τώρα και την πολιτική τους να την βάλουν εκεί που ξέρουν...αλλά τέλος πάντων!:mad:

 

Το θέμα με την μπαταρία είναι πως βελτιώθηκε κάπως μετά την αναβάθμιση σε ICS. Ισχύει όμως, ναι, δεν κρατάει και τόσο αν το λιώνετε. Με μια απλή χρήση που προσωπικά ορίζω ως ένα internet browsing για κάνα 25λεπτο την ημέρα και 5 κλήσεις ολιγόλεπτες (ενδεικτικά τα λέω αυτά), την βγάζει άνετα την ημέρα. Τώρα αν παίζετε πολύ ώρα 3D παιχνίδια, έχετε ανοικτό συνέχεια το Wifi, ισχυρό brightness στην οθόνη (37% που έχω βάλει εγώ είναι μια χαρά!) κλπ. ε, ναι, θα το ψοφήσετε ταχύτατα. Ευτυχώς που ο φορτιστής του είναι μικρούλης και κουβαλιέται μαζί άνετα!

 

ΑΑ, μην ξεχάσω..ο Γερμανός το έχει 600 ευρώ!! Τώρα αυτοί είναι ή δεν είναι για κλωτσιές;;;;;;;;!!!!!:mad::mad:

Τη στιγμή που ΟΛΗ η υπόλοιπη αγορά το δίνει πια στα 250-260 ευρώ...έχω γράψει σχετικό ποστ που τους ξεμπροστιάζει στην σελίδα τους στο facebook. Δείτε το και αν συμφωνείτε (που δεν βλέπω λόγο γιατί όχι) σχολιάστε κάτι...το τι μου απαντούσαν σε email που τους έστειλα...δεν παίζεται η ξύλινη γλώσσα τους και η παντελής έλλειψη επιχειρημάτων για την δικαιολόγηση της ληστρικής τιμής...να τους χαιρόμαστε!:X

Αν είναι να δώσουμε 600 για το trueHD P936 παίρνουμε και το S4 με λίγα ίσως παραπάνω!!! Ήμαρτον...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ, μην ξεχάσω..ο Γερμανός το έχει 600 ευρώ!! Τώρα αυτοί είναι ή δεν είναι για κλωτσιές;;;;;;;;!!!!!:mad::mad:

Τη στιγμή που ΟΛΗ η υπόλοιπη αγορά το δίνει πια στα 250-260 ευρώ...έχω γράψει σχετικό ποστ που τους ξεμπροστιάζει στην σελίδα τους στο facebook. Δείτε το και αν συμφωνείτε (που δεν βλέπω λόγο γιατί όχι) σχολιάστε κάτι...

 

Όπως καταλαβαίνεις σχόλια ξεμπροστιάσματος δεν υπάρχουν! Δυσφημείται το κατάστημα και αφαιρούνται..

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δηλαδή να μην πούμε την γνώμη μας σαν καταναλωτές-χρήστες για κάτι το οποίο είναι προκλητικό και τουλάχιστον εξοργιστικό, έτσι;

 

Καταλαβαίνω ότι το λένε οι κανόνες του forum και το έγραψα εις γνώση μου το σχόλιο. Μιλάμε όμως για μια καραμπινάτη περίπτωση που δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να μείνει κάτι τέτοιο ασχολίαστο. Δεν μιλάμε για μια διαφορά της τάξεως των 50 ευρώ που θα ήταν στα λογικά επίπεδα. Μιλάμε για κάτι εξωφρενικό εδώ πέρα.

 

Τέλος πάντων, αν θεωρεί ο admin ότι πρέπει να σβηστεί, ας το σβήσει, καλώς. Υποτίθεται όμως πως μεταξύ μας οι χρήστες/καταναλωτές τα συζητάμε αυτά για να αποτρέψουμε κόσμο άσχετο από το να πάει να σκάσει τα πολύτιμα χρήματά του σε κάποιους που απλά κερδοσκοπούν. Αυτή η συσκευή δεν αξίζει τόσα, όσο και να θέλουν κάποιοι να μας πείσουν για αυτό. Υπάρχει κόσμος που ξέρει μόνο το συγκεκριμένο κατάστημα για τέτοιες αγορές (όσο απίστευτο και αν ακούγεται), έχω και άτομα στο κοντινό μου περιβάλλον. Δεν είναι κρίμα να τους αφήσουμε στο σκοτάδι;

 

Επίσης, στους κανόνες του forum πιστεύω πως θα έπρεπε να υπάρχει μια εξαίρεση, για τέτοιες ιδιαίτερες περιπτώσεις που φτάνουν κυριολεκτικά στα όρια του παραλογισμού.

 

Στην Ελλάδα όμως έχουμε μάθει να μην μιλάμε σαν καταναλωτές, και γενικά. Βρίσκουν και τα κάνουν λοιπόν, εφόσον κανείς δεν διαμαρτύρεται. Αν είμασταν στις ΗΠΑ όμως, να δείτε εκεί τι θα είχε γίνει, εκεί όπου οι καταναλωτές, ο απλός κόσμος, ανεβάζει και ρίχνει κυβερνήσεις. Δεν είμαστε όμως και ούτε θα αποκτήσουμε τέτοια συνείδηση μάλλον...

 

Ας πράξει η διαχειριστική ομάδα λοιπόν, όπως θεωρεί και αντιλαμβάνεται καλύτερα, για το εν λόγω περιστατικό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απόλυτα σύμφωνος μαζί σου...

Εννοώ ότι οι διαχειριστές της σελίδας του Γερμανού στο Fb έσβησαν το σχόλιο σου..

Να σου πω την αλήθεια και εγώ αν ήμουν Γερμανός αυτό θα έκανα...

Πάντως φαντάζομαι πως με τα 350+ ευρώ που κοστίζει στον Γερμανό αγοράζεις και την εγγύηση.. :lol:

Έχω γράψει και μια αξιολόγηση στην σελίδα του p936 στο www.skroutz.gr

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ, δυστυχώς δεν είναι το μόνο παράδειγμα υπερτιμολόγησης από ελληνικά καταστήματα (βλ ανταλλακτικά κινητών, λαπτοπ κλπ ) Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει καταφέρει να συγχρονίσει srt υπότιτλους στον native player της LG??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...