Jump to content

LG Optimus True HD LTE (P936) / Nitro HD


MickWellington
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο e-shop special και πλεον τρεχει με root ολα καλα μεχρι στιγμης

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ROOT ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-τί προσφερει το root ρε παιδια (μην με φατε,ασχετος) ;;;

-με τη μπαταρια πως πατε ρε παιδια; εμενα μου αδειασε πληρως μεσα σε 4 ωρες με 3-4 τηλεφωνηματα !!!! τα νευρα μου !!!

Link to comment
Share on other sites

root σε αυτο το site : http://www.androidauthority.com/optimus-4g-lte-p930-bell-root-android-4-0-4-update-v20e-109991/

 

μονο στο βημα 9 to ekana mesa apo to "dos" windows 7 64 bit,τρεξτε απο το c: το αρχειο root_P880.bat (πχc:\root_P880.bat και enter αυτο.

το μονο προβλημα ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν υπαρχει τροπος να περασουμε CWM Recovery στην ice cream μονο στην gingerbread.αναμονη μεχρι τοτες.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το CWM Recovery? Οι οδηγίες για την 4.0.4. δεν είναι?

 

Επίσης, έχει βρει κανένας τι φταίει για τις επανεκκινήσεις στο ξεκάρφωτο?

Link to comment
Share on other sites

Root εγώ το έκανα με αυτό τον τρόπο. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

ΟΚ... Το εκανα και εγω με αυτο τον τροπο.....

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το CWM Recovery? Οι οδηγίες για την 4.0.4. δεν είναι?

 

Επίσης, έχει βρει κανένας τι φταίει για τις επανεκκινήσεις στο ξεκάρφωτο?

Και εγω τωρα που το εκανα root εκανε 1- 2 επανεκκινησεις ..Αλλα εβγαλα ενα προγραμμα που ειτανε για την μπαταρια

και τωρα ειναι ενταξει...Δες μιπως σου κανει καποιο προγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

Η πιθανότερη αιτία για τις επανεκκινήσεις είναι η διαχείριση ρευμάτων γιατί όταν το συνδέω στο φορτιστή του αυτοκινήτου μου κάνει αρκετές επανεκκινήσεις.

www.nbillis.gr

www.pctuning.gr

www.inim.gr

Link to comment
Share on other sites

Τις επανεκκινήσεις τις συνηθίσαμε πλέων δεν μας ενοχλούν :wacko:

Και εγώ το φορτίζω πότε στο σπίτι και πότε στο αυτοκίνητο.. Τεχνικοί λένε πάντως καλύτερα από αυτοκίνητο γιατί είναι μικρότερο το ρεύμα (ηλεκτρολογικά είμαι ψιλό-άσχετος)

Υπάρχουν στιγμές που μετά από τυχαίο restart βγάζει σφάλμα κάρτας με εικονίδιο Sim με κόκκινο [X] και γράφει "Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης". Αν σας τύχει κάτι τέτοιο αφαιρείται την μπαταρία για να διορθωθεί (δεν χρειάζεται να πειράξετε την Sim)...

Επίσης είναι ένα ανοιχτό wifi holspot [Τσιμισκή-Ικτίνου Θεσσαλονίκη] που στην πρώτη σελίδα ζητάει username[everest] και password[hol]. Ενώ έχω αποθηκευμένους τους κωδικούς χωρίς να τους αλλάξω από ένα σημείο και μετά έβγαζε μήνυμα από το HolSPot "Service initializing Try again later". Με την αφαίρεση μπαταρίας φαίνεται να διορθώθηκε και αυτό..

Cosmote έχω, χθες πήγα σε κατάστημα Γερμανού και έκανα αίτηση για 4g [όχι πως θα μου χρειαστεί...]

Με το παιχνίδι Battlefriends at Sea αυξάνονται οι πιθανότητες για επανεκκίνηση..

Πάντως οι επανεκκινήσεις δεν οφείλονται σε συγκεκριμένες εφαρμογές.. Γιατί ακόμα και την πρώτη μέρα, πριν συνδέσω με τον λογαριασμό γκουκλ πριν κατεβάσω οτιδήποτε από μάρκετ έκανε... Επίσης μπορεί να κάνει επανεκκίνηση όταν το χρησιμοποιείς ή ακόμα και όταν είναι Idle..

Έχει ψαξει κανεις σε ξενο/παγκοσμιο φορουμ? Λετε να ειναι ελληνικο το προβλημα :O

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα με τις τυχαίες επανεκκινήσεις. Από εχθές το βράδυ που έθεσα σε λειτουργία για πρώτη φορά τη συσκευή (εχθές την παρέλαβα) έχει κάνει γύρω στις 6 επανεκκινήσεις. Εχτές το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν το update από το εργαλείο της LG σε ICS. Ίσως να δοκιμάσω να το κάνω hard-reset μήπως δω φως αλλά δεν ελπίζω και πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα με τις τυχαίες επανεκκινήσεις. Από εχθές το βράδυ που έθεσα σε λειτουργία για πρώτη φορά τη συσκευή (εχθές την παρέλαβα) έχει κάνει γύρω στις 6 επανεκκινήσεις. Εχτές το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν το update από το εργαλείο της LG σε ICS. Ίσως να δοκιμάσω να το κάνω hard-reset μήπως δω φως αλλά δεν ελπίζω και πολύ.

 

Αν συνεχίσει τις επανεκκινήσεις δωστο πίσω εντος 7 ημερών για να σου το αντικαταστήσουν.

 

Ρε παιδια αφου το κινητό βγήκε προβληματικο γιατί το αγοράζετε?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει τις επανεκκινήσεις δωστο πίσω εντος 7 ημερών για να σου το αντικαταστήσουν.

 

Ρε παιδια αφου το κινητό βγήκε προβληματικο γιατί το αγοράζετε?:confused:

 

Όταν το αγοράζεις δεν πιστεύεις ότι θα τύχει σε σένα κάτι τέτοιο.

 

Κατά τα άλλα είναι μια φοβερή συσκευή για τα χρήματά της (αρκεί να ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Είναι παγκόσμιο το πρόβλημα

 

Περίεργο. Βρήκα ελάχιστες αναφορές σε ξένα sites για αυτό το πρόβλημα.

 

Έχει βρει κανείς κάτι ποιο συγκεκριμένο; (π.χ. θα λυθεί με κάποιο μελλοντικό software update)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου (από το e-shop) ούτε ρεστάρτ ούτε τίποτα. Το κινητό με την ics είναι jet.. Το μόνο θέμα είναι με την μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Βρήκα ελάχιστες αναφορές σε ξένα sites για αυτό το πρόβλημα.

 

Έχει βρει κανείς κάτι ποιο συγκεκριμένο; (π.χ. θα λυθεί με κάποιο μελλοντικό software update)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2021611

www.nbillis.gr

www.pctuning.gr

www.inim.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκινήσουμε Δημοσκόπηση:

Κάνει το P936 σας τυχαίες επανεκκινήσεις? Ναι-όχι

Παρακαλώ τους διαχειριστάς να επιληφθούν... :lol:

Γνωρίζει κανείς αν στείλουμε για σέρβις(εντός εγγύησης) το LG μας, ποσό γρήγορα θα το έχουμε πίσω?

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου (από το e-shop) ούτε ρεστάρτ ούτε τίποτα. Το κινητό με την ics είναι jet.. Το μόνο θέμα είναι με την μπαταρία..

 

100% τα ιδια και εδω, το εδωσα στην LG να το κοιταξουν με αιτιολογια την χαμηλη απόδοση μπαταριας - απο Δευτερα περιμενω απαντηση, θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το είχε πάρει το μάτι μου αλλά θεώρησα ότι αφορούσε το CyanogenMod.

 

Άλλο ένα περίεργο είναι ότι όταν δίνω εντολή από τη συσκευή να αναζητήσει updates εμφανίζεται το μήνυμα "Checking for available software updates. please wait..." και μένει εκεί σαν να μην παίρνει ποτέ απάντηση από το server.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ακόμα σχετικές πηγές με το πρόβλημα των reboots είναι οι εξής:

 

http://support.lgforum.com/lg/topics/problems_with_ics

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=28819

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1811811

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν restarts τα ειχαν απο την αρχη ή παρουσιαστηκε αργοτερα ?

εμενα φτου φτου εδω και 15 μερες ολα καλα με ics και αρκετες εφαρμογες απο το google play περασμενες

προβλημα οντως η μπαταρια

vazelos αν σου πουν τιποτα απο την LG για την μπαταρια και μετα διορθωθει το προβλημα της χαμηλης αυτονομιας ενημερωσε μπας και σωθουν και οι υπολοιποι :D

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας. ειμαι και εγω απο αυτους που συνεχιζουν οι επανεκκινησεις οταν χρησιμοποιω καποια εφαρμογη στο internet η ακομη και σε κατεβασμα , ( ics 4.0.4) . σε κανονικη λειτουργια δηλ απλα τηλεφωνο φωτογραφιες η βιντεο δουλευει μια χαρα . ερωτηση : οσοι απο εσας το εχτε ακομα με την gingerbread 2.3.6 σας κανει τετοια προβληματα?? . επισης πως μπορω να ξαναεγκαταστησω την συγκεκριμενη (gingerbread 2.3.6 ) μηπως και στρωσει λιγο ?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...