Jump to content

Προβλημα με virus / trojan ή οτι ειναι ....


kambou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες κολλησα στο pc μου ιο ! Λογικα θα τον ξερεται ειναι αυτοι που το παιζουν Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος και δεν μ αφηνει να κανω τιποτα...! Το πρωτο που δοκιμασα ηταν ασφαλη λειτουργια αλλα ακομη και εκει δεν με αφηνει να κανω τιποτα ,ο ιος συμπεριφερεται σαν να ειναι σε ενα απλο προφιλ δηλαδη με κλειδωνει την οθονη και το μονο που μπορω να κανω ειναι ctrl-alt-del

 

Τωρα , με το που ανοιγω το pc και κανω log in ανοιγει ... ξεκιναν τα αρχικα προγραμματα msn κλπ και μετα απο πολυ λιγο με πεταει την σελιδα που λεει οτι ειναι η διωξη και πρεπει να πληρωσω 100 ευρω κλπ! το ιδιο συυμβαινει με καθε αλλο προφιλ ( γιατι εχω 3 ) οπως και με την ασφαλη λειτουργια !

 

 

Οταν ανοιγει το προφιλ , κατω δεξια μe δειχνει οτι το antivirus το ανιχνευει σαν κακοβουλο λογισμικο και το μονο που εχω προλαβει να κανω ειναι να πατησω εκει για να το σβησει αλλα πριν προλαβει να τελειωσει με μπλοκαρει την οθονη με την σελιδα αυτη του ιου ....

 

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στο 6ο post ξεκινάει η λύση και ολοκληρώνεται στο 8ο. Αφού μπουτάρεις κανονικά χωρίς να έχεις πλέον το Metropolitan Screen, τρέξε κάποιο anti-malware. Σου συστήνω το Malware-Bytes

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/metropolitan-police-virus/td-p/813824

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μπες σε safe mode. Εκτέλεση msconfig και απενεργοποίησε από την εκκίνηση ότι σου φαίνεται παράξενο. Μετά θα σου ανοίξει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...