Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μένω Ρίο.Αφού είναι μποζαιτικα θα πάμε χειμερινό στο ρομέο χαχα που είναι κ δίπλα!

 

Στο κουλο για ταβλι. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και παλιό μέλος του myphone δεν συμπαθώ τόσο να γράφω όσο να διαβάζω στο forum. Όμως θα κάνω μια εξαίρεση για να σου πώ συγχαρητήρια για τον οδήγο σου φίλε psybill. Απλά εξαιρετικός και για αρχάριους αλλά και για προχωρημένους. Εύγε!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν πάτε στις επαφές και βάλετε εμφάνιση μόνο του fb σας τις εμφανίζει? Εμένα όχι, κι όσο κι αν κάνω συγχρονισμό πάλι τίποτα. Έσβησα και την εφαρμογή του fb, την ξαναπέρασα, πάλι τίποτα. Θέλω να κάνω συγχώνευση τις Google επαφές μου με του φουμπου και δεν μπορώ με τίποτα...
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής όταν τον βάζω στην πρίζα κάνει ενα περίεργο θόρυβο σαν γριλισμα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής όταν τον βάζω στην πρίζα κάνει ενα περίεργο θόρυβο σαν γριλισμα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι?

 

Μην δίνεις σημασία, σε όλους έτσι κάνει και μάλιστα και σε άλλους φορτιστές, άλλων εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να μπριζωθειτε λίγο νυχτιάτικα!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=2ksOJl0PDDg&feature=youtube_gdata_player

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν πάτε στις επαφές και βάλετε εμφάνιση μόνο του fb σας τις εμφανίζει? Εμένα όχι, κι όσο κι αν κάνω συγχρονισμό πάλι τίποτα. Έσβησα και την εφαρμογή του fb, την ξαναπέρασα, πάλι τίποτα. Θέλω να κάνω συγχώνευση τις Google επαφές μου με του φουμπου και δεν μπορώ με τίποτα...

 

Δοκίμασε να τις ενώσεις με κάποια 3rd party εφαρμογή από το Market (πχ. Haxsync, Ubersync).

Χρησιμοποιώ την 1η που έχω αγορασμένη, στο Nexus, και την άλλη που είναι δωρεάν, σε δύο φίλων μου τα Galaxy S3 mini, και κάνουν ακριβώς αυτό που ζητάς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ενεργοποιησα το auto backup για τις φωτογραφιες.Μου δημιουργησε ενα φακελο στο γκαλερι με το backup.Ειναι αποθηκευμενες και στο συννεφο,ετσι δεν ειναι;Χρειαζεται να τον κρατησω αυτον τον φακελο ή να τον αφαιρεσω για να μην τρωει και χωρο;
Link to comment
Share on other sites

Εχθες ενεργοποιησα το auto backup για τις φωτογραφιες.Μου δημιουργησε ενα φακελο στο γκαλερι με το backup.Ειναι αποθηκευμενες και στο συννεφο,ετσι δεν ειναι;Χρειαζεται να τον κρατησω αυτον τον φακελο ή να τον αφαιρεσω για να μην τρωει και χωρο;

 

Νομίζω πως ότι και να κάνεις, ο φάκελος αυτός θα εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που τη Τρίτη κυκλοφορήσει όντως η 4.4 με το 5αρι, εμείς -θεωρητικά πάντα- θα ξεκινήσουμε να την παίρνουμε από την ίδια μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που τη Τρίτη κυκλοφορήσει όντως η 4.4 με το 5αρι, εμείς -θεωρητικά πάντα- θα ξεκινήσουμε να την παίρνουμε από την ίδια μέρα;

 

Πάντως, στο καλεντάρι τής Google δεν φαίνεται να υπάρχει παρουσίαση τού N5 και του Kit-Kat για τις 15/10.

 

https://developers.google.com/events/

 

 

Όσον αφορά την ερώτηση σου, αν θυμάμαι καλά από τις προηγούμενες εκδόσεις, την ημέρα της παρουσίασης δίνεται το .img τού λειτουργικού, για χειροκίνητη εγκατάσταση και από την επόμενη μέρα αρχίζει να φτάνει στα κινητά μέσω OTA. Αν θυμάμαι καλά...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στο καλεντάρι τής Google δεν φαίνεται να υπάρχει παρουσίαση τού N5 και του Kit-Kat για τις 15/10.

 

https://developers.google.com/events/

 

 

Όσον αφορά την ερώτηση σου, αν θυμάμαι καλά από τις προηγούμενες εκδόσεις, την ημέρα της παρουσίασης δίνεται το .img τού λειτουργικού, για χειροκίνητη εγκατάσταση και από την επόμενη μέρα αρχίζει να φτάνει στα κινητά μέσω OTA. Αν θυμάμαι καλά...

Παντως εχει γεμισει το internet με φημες για τις 15/10. Παντως εγω δεν το βλεπω πιθανο γιατι 2 μερες πριν και να μην εχει επισημη ανακοινωση για event δεν μου καθεται..

Θα δουμε... Google ειναι αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τις ενώσεις με κάποια 3rd party εφαρμογή από το Market (πχ. Haxsync, Ubersync).

Χρησιμοποιώ την 1η που έχω αγορασμένη, στο Nexus, και την άλλη που είναι δωρεάν, σε δύο φίλων μου τα Galaxy S3 mini, και κάνουν ακριβώς αυτό που ζητάς.

 

Τελικά αυτό το haxsync μου έκανε την δουλειά. Θενξ φίλε

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το Ν4 ειναι χαλαρα πιο ομορφο παντως....δεν θα αναβαθμιζω...εξαλλου μολις 3 μηνες εχω το 4αρι
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση και ξέρω ότι δεν είναι το σωστό νήμα για να ρωτησω άλλα το ψάχνω καιρό και απάντηση δεν έχω καταφέρει να βρω:

Στην εφαρμογή του Google search υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε τα tools που δίνει το site? Δηλαδή να εμφανιστούν σελίδες οι οποίες αναρτήθηκαν την τελευταία ώρα ή την τελευταία ημέρα ή τον τελευταίο μήνα κοκ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ενεργοποιησα το auto backup για τις φωτογραφιες.Μου δημιουργησε ενα φακελο στο γκαλερι με το backup.Ειναι αποθηκευμενες και στο συννεφο,ετσι δεν ειναι;Χρειαζεται να τον κρατησω αυτον τον φακελο ή να τον αφαιρεσω για να μην τρωει και χωρο;

 

Ποιό auto backup εννοείς; Αυτό μέσω g+;

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις/λογαριασμοί και βγάλε τον συγχρονισμό από το Google photos. Μετά από τις εφαρμογές κάνε εκκαθάριση δεδομένων στη συλλογή, ξανάνοιξε την και δες αν έφυγε.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά!!

η αλήθεια είναι ότι δεν παίρνω συχνά feedback για τον οδηγό και όταν παίρνω είναι του τύπου "καλός οδηγός αλλά πολύ advance, θα μείνω με το toolkit".:X Προσωπικά δεν το θεωρώ έτσι, ίσα ίσα είναι οι βασικές γνώσεις που θα πρέπει να έχει ένας κάτοχος android συσκευής και ειδικά Nexus. μόνο έτσι έχεις τον απόλυτο έλεγχο της συσκευής σου και ξέρεις πως να επέμβεις αν κάτι δεν πάει καλά!!

 

 

Όντως άψογος ο οδηγός σου Βασίλη τον διάβασα ύστερα από παρότρυνση του Μανού (manan69t) και η βοήθεια ήταν μεγάλη πραγματικά… Σε ευχαριστούμε Βασίλη…

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιό auto backup εννοείς; Αυτό μέσω g+;

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις/λογαριασμοί και βγάλε τον συγχρονισμό από το Google photos. Μετά από τις εφαρμογές κάνε εκκαθάριση δεδομένων στη συλλογή, ξανάνοιξε την και δες αν έφυγε.

 

Αψογος!Σευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας σας φιλοι μου θελω παρακαλω την βοηθεια σας,μεσα σε 15 μερες αλλαξα 2 ολοκαινουργια κινητα,το 1 ηταν το galaxy s4 το οποιο οπου και να το εποιανα ετριζε ολοκληρο κ τα buttons ετρεμαν αρκετα και το εδωσα,μετα πηρα το I phone 5 κ ειχε το γνωστο προβλημα,οταν το κουναγες δυνατα με το χερι σου κατι ακουγες απο μεσα να παιζει,θελω να παρω το nexus 4αλλα επειδη ειμαι απο επαρχια δεν το εχω δει Live,ποιοτηκα ειναι καλο?χωρις να τριζει η να παιζει η οθονη?η τα Buttons Να τρεμουν?θελω την γνωμη σας εαν εχει βγαλει καποια προβληματα για να το παραγγειλω!χιλια ευχαριστω σε ολους σας κ καλο απογευμα.η να αναμενω να παρω το Nexus 5.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερας σας φιλοι μου θελω παρακαλω την βοηθεια σας,μεσα σε 15 μερες αλλαξα 2 ολοκαινουργια κινητα,το 1 ηταν το galaxy s4 το οποιο οπου και να το εποιανα ετριζε ολοκληρο κ τα buttons ετρεμαν αρκετα και το εδωσα,μετα πηρα το I phone 5 κ ειχε το γνωστο προβλημα,οταν το κουναγες δυνατα με το χερι σου κατι ακουγες απο μεσα να παιζει,θελω να παρω το nexus 4αλλα επειδη ειμαι απο επαρχια δεν το εχω δει Live,ποιοτηκα ειναι καλο?χωρις να τριζει η να παιζει η οθονη?η τα Buttons Να τρεμουν?θελω την γνωμη σας εαν εχει βγαλει καποια προβληματα για να το παραγγειλω!χιλια ευχαριστω σε ολους σας κ καλο απογευμα.η να αναμενω να παρω το Nexus 5.

 

Κοιτά το 4αρι γενικά δεν έχουν ακουστεί προβλήματα πλην του τριξιματος που κανει κοντά στην κάμερα. Γνώμη μ είναι να περιμένεις το 5 να δεις τιμή κτλ και μετα βλέπεις πιο θα πάρεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...