Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Φυσικά. Αρκεί να είναι για JSS.

 

τον φλασαρω απλα?

η κανω κανενα wipe?

εσυ με τον φρανκο εισαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τον φλασαρω απλα?

η κανω κανενα wipe?

εσυ με τον φρανκο εισαι οκ?

 

Στο thread του Franco δεν αναφέρεται ότι χρειάζεται wipe.

Εγώ δεν κάνω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πιος ειναι πιο smooth? απο τοπικ του hell κατεβαζω την εκδοση για aosp?

 

Ναι aosp...Ο πιο smooth για μένα είναι ο franco..Πρόσεξε όμως γιατί είχα διαβάσει σε μερικές nightly είχε θέματα με customs kernela..

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αναφερόταν στον οδηγό η ασυμβατότητα με τα 8άρια. Θα προσπαθήσω να βρω pc με 7αρια, αν και αμφιβάλλω ότι θα φτιάξει. Δευτέρα θα το στείλω στο service και ο θεός βοηθός....

 

Αντιγράφω από τον οδηγό:

 

ΟΔΗΓΟΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ BOOTLOADER/ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CUSTOM RECOVERY/ROOT/ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ FACTORY IMAGE ΓΙΑ ΤΟ LG NEXUS 4 ΣΕ WINDOWS 7

 

Edit:

Δώσε από τερματικό αφού έχεις μπει σε fastboot mode την εντολή fastboot devices. Αν δεν σου βγάλει το s/n της συσκευής ακολούθησε αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263822 για να εγκαταστήσεις τους drivers στα 8 και ξαναπροσπάθησε με τον οδηγό του myphone να φλασαρεις τη factory image.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ, τελικά με τα χίλια ζόρια έφτιαξε, μισοακολουθώντας αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010312 ( μέχρι το βήμα 8 ) . Τα επόμενα βήματα δεν τα έκανε :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!άφησα το κινητό για φόρτιση όλο το βράδυ και το πρωί που το άνοιξα κόλλαγε στο λογκο Χ.Είμαι με catalyst & hells.έφτιαξε μόνο με φακτορυ.Έχει κανένα τέτοιο θέμα η ρομ ή ο κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!άφησα το κινητό για φόρτιση όλο το βράδυ και το πρωί που το άνοιξα κόλλαγε στο λογκο Χ.Είμαι με catalyst & hells.έφτιαξε μόνο με φακτορυ.Έχει κανένα τέτοιο θέμα η ρομ ή ο κερνελ?

 

Είχα ακριβως το ίδιο πρόβλημα.ίδια Ρομ κ κερνελ.Το ίδιο θέμα είχε κ ο firecostas,αλλά το λυσε ευκολα με reboot.εγώ εκανα clean install παλι..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Purity + Semaphore καταπληκτικός συνδυασμός σταθερότητας και ταχύτητας. Άσε που ο Στράτος που κάνει τον Semaphore εκτός από Έλληνας φαίνεται να είναι και εξαιρετικό παιδί (από την υποστήριξη και την όλη στάση του στο thread του xda)
Link to comment
Share on other sites

+1000 για semaphore! Ειδικά η τελευταία του έκδοση πετάει.

Όσο για την στάση του στο thread δείχνει εξαιρετική ποιότητα ανθρώπου. Μαζεύει το ένα donation μετά το άλλο και δικαίως.

Άσε που έχει "κουφάνει" τον Franco και το χαίρομαι απίστευτα:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λόγω βλάβης δεν έχω λαπτοπ έχει κανείς λινκ για να κατεβάσω τον semaphore και να φλασαρω κατευθείαν; σε ποιο κομμάτι της sd πρέπει να τον μεταφέρω αφού κατέβει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λόγω βλάβης δεν έχω λαπτοπ έχει κανείς λινκ για να κατεβάσω τον semaphore και να φλασαρω κατευθείαν; σε ποιο κομμάτι της sd πρέπει να τον μεταφέρω αφού κατέβει;

 

Μέσα από το xda μπορείς να το κατεβάσεις, δεν έχει σημασία που θα το έχεις, Εγώ προσωπικά τα βάζω στον φάκελο download

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβως το ίδιο πρόβλημα.ίδια Ρομ κ κερνελ.Το ίδιο θέμα είχε κ ο firecostas,αλλά το λυσε ευκολα με reboot.εγώ εκανα clean install παλι..

 

Ξέρουμε αν είναι θέμα κερνελ ή Ρομ? Σας το έχει ξανακάνει ή μόνο μια φορά? Γιατί είναι πρόβλημα κάθε τόσο να αναγκάζεται να στηνεις το κινητό από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Purity + Semaphore καταπληκτικός συνδυασμός σταθερότητας και ταχύτητας. Άσε που ο Στράτος που κάνει τον Semaphore εκτός από Έλληνας φαίνεται να είναι και εξαιρετικό παιδί (από την υποστήριξη και την όλη στάση του στο thread του xda)

 

εβαλα και εγω purity

 

βγαζει ενα σφαλμα οτι το Picasa εκλεισε

πια εφαρμογη ειναι?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν είναι θέμα κερνελ ή Ρομ? Σας το έχει ξανακάνει ή μόνο μια φορά? Γιατί είναι πρόβλημα κάθε τόσο να αναγκάζεται να στηνεις το κινητό από την αρχή.

Δεν ξερω τι το προκαλεσε,μια φορα μου το κανε παντως.Να παρεις backup ωστε να μην χρειαστει να ξαναστησεις το κινητο σου.Οπως εκανα κ γω..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι το προκαλεσε,μια φορα μου το κανε παντως.Να παρεις backup ωστε να μην χρειαστει να ξαναστησεις το κινητο σου.Οπως εκανα κ γω..

 

Έχεις ένα δίκιο για το backup :cool:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω purity

 

βγαζει ενα σφαλμα οτι το Picasa εκλεισε

πια εφαρμογη ειναι?

 

Από ότι βλέπω έχω installed ένα system app Picasa uploader αλλά δε μου έχει δημιουργήσει οποιοδήποτε πρόβλημα. Η συσκευή λειτουργεί εντελώς απροβληματιστα και ταχύτατα με εξαίρεση κάποια μικρά bugs σε ex dialer και smart app protector αραιά και που (παίζει να έχουν να κάνουν με το 4.3 γενικότερα αυτά).

 

ΥΓ : Το Google Now είναι απίστευτο πρόγραμμα σε γρήγορο κινητό (προηγουμένως με αρκετα φορτωμένο Galaxy nexus ζοριζότανε).

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες τώρα φλασαρα όλες τις Ρομ σχεδόν και κατεληξα οτι σαν την στον 4.3 με ροοτ και xposed δεν έχει

Το μονο που δεν έχει είναι τα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες τώρα φλασαρα όλες τις Ρομ σχεδόν και κατεληξα οτι σαν την στον 4.3 με ροοτ και xposed δεν έχει

Το μονο που δεν έχει είναι τα θέματα

 

Φίλε μου σε δυο μέρες δεν καταλαβαίνεις ουτε μια Ρομ πως συμπεριφέρεται..

 

 

 

Σε semaphore δεν δουλεύει το touch control??

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε δυο μέρες δεν καταλαβαίνεις ουτε μια Ρομ πως συμπεριφέρεται..

 

 

 

Σε semaphore δεν δουλεύει το touch control??

 

μια χαρα καταλαβενεις σε 3-4 ωρες μια ρομ

εκτος βεβαια την μπαταρια

βλεπω και τα καλουδια που εχει καθε ρομ

καταληξα στην στοκ 4.3

Link to comment
Share on other sites

Σε semaphore δεν δουλεύει το touch control??

 

νομίζω ότι δουλεύει, εξάλλου έχει module μέσα το t/c για τον Κερνελ του Στρατου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας miui;έλεγα να βάλω αλλά δεν βγαίνει για 4.3 εκδοση Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας miui;έλεγα να βάλω αλλά δεν βγαίνει για 4.3 εκδοση

 

Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη που έχω βάλει και έχω δοκιμάσει τουλαχιστον 6-7. Σε συνδιασμό με Φράνκο milostone 3 πετάει!!στην προτείνω σίγουρα για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι δουλεύει, εξάλλου έχει module μέσα το t/c για τον Κερνελ του Στρατου

 

Ρωταγα επειδή δεν το έβλεπα πουθενά, εκανα update στο tc και τώρα είναι κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...