Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση και από εμένα. Είναι φυσιολογικό όταν παίζω ένα παιχνίδι (πχ. subway surfers) το κινητό να ρουφάει όλη την μπαταρία. Ενδεικτικά να αναφέρω ότι σε 16 λεπτά παιχνιδιού η μπαταρία κατέβηκε 16%, δηλαδή 1% το λεπτό. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα παιχνίδια που παίζω, θα πρέπει να ανησυχώ ή είναι φυσιολογικό φαινόμενο? Γενικά υπάρχει τρόπος να βελτιώσω τη διάρκεια ζωής στα παιχνίδια?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok. Ευχαριστώ!

 

τελευταια εμεινα απο μπαταρια!

οταν το εβαλα για φορτιση,αναψε ενα μικρο κοκκινο λαμπακι

πανω ακριβως απο την συνδεση του φορτιστη,και εκανε περιπου

3 με 4 λεπτα για να εμφανιστει το σημα της μπαταριας στην οθονη!

μυριζομαι προβλημα,η κανω λαθος?

ευχαριστω!

 

nexus 4 4.4.2 stock με franco 196

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το official boot animation της 4.4.2 γιατί το αλλαξα και ενω κρατησα το αρχικο όταν το αντικαθιστώ με το custom μου δείχνει ενα άσχετο.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16241849/nexus4_files/Google%204.4%20Stock/bootanimation.zip

Nexus 4 / powered by hells-Core kernel
Link to comment
Share on other sites

τελευταια εμεινα απο μπαταρια!

οταν το εβαλα για φορτιση,αναψε ενα μικρο κοκκινο λαμπακι

πανω ακριβως απο την συνδεση του φορτιστη,και εκανε περιπου

3 με 4 λεπτα για να εμφανιστει το σημα της μπαταριας στην οθονη!

μυριζομαι προβλημα,η κανω λαθος?

ευχαριστω!

 

nexus 4 4.4.2 stock με franco 196

 

Όχι, κανένα πρόβλημα. Αν σου έκλεισε από μπαταρία καθυστερεί λίγο να ανάψει η οθόνη. Αφού σου έκανε 3-4 λεπτά καλά είσαι, σε αλλους(ίσως όχι σε νέξους, δεν θυμάμαι ) έχουν γράψει ότι έκανε 10λεπτο, εκεί να δεις άγχος.

Το λαμπάκι είναι το Led notification, που απ ότι φαίνεται δεν έχεις δει ότι υπάρχει. Κατέβασε το Light manager, ή το lightflow για να το δεις και σε αναπάντητες και μηνύματα, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία που αντιμετωπίζει ο φίλος dimdark. Στα παιχνίδια η μπαταρία κατεβαίνει όπως μια παγωμένη μπύρα το καλοκαίρι. :D Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή είναι σύνηθες στα nexus 4? Πιθανή λύση?

 

Να σημειωθεί ότι το κινητό είναι μαμά.

Let it beer...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία που αντιμετωπίζει ο φίλος dimdark. Στα παιχνίδια η μπαταρία κατεβαίνει όπως μια παγωμένη μπύρα το καλοκαίρι. :D Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή είναι σύνηθες στα nexus 4? Πιθανή λύση?

 

Να σημειωθεί ότι το κινητό είναι μαμά.

 

Αμα παίζετε βαριά παιχνίδια είναι λογικό να πέφτει η μπαταρία. Real racing κ τέτοια παιχνίδια τι περιμένετε να παιζετε ώρες χωρίς επιπτωσεις;;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του κινητό ότι κατεβαίνει η μπαταρία σε παιχνίδια, σε όλα τα κινητά κατεβαίνει. Αν ζορίζεται τι περιμένετε δλδ? Ωστόσο νομίζω ότι στο subway surfer κατεβαίνει πιο γρήγορα απ ότι στο Temple run... Σε αυτό που μου έκανε εντύπωση ότι ζορίζεται πολύ ενώ δεν είναι απαιτητικό παιχνίδι είναι το zombie vs plants.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του κινητό ότι κατεβαίνει η μπαταρία σε παιχνίδια, σε όλα τα κινητά κατεβαίνει. Αν ζορίζεται τι περιμένετε δλδ? Ωστόσο νομίζω ότι στο subway surfer κατεβαίνει πιο γρήγορα απ ότι στο Temple run... Σε αυτό που μου έκανε εντύπωση ότι ζορίζεται πολύ ενώ δεν είναι απαιτητικό παιχνίδι είναι το zombie vs plants.

 

Τις περισσότερες φορες φταίνε τα ίδια τα παιχνίδια κ όχι οι συσκευές. Όπως συμβαίνει με κακογραμμενες εφαρμογές.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παίδες. Γενικά έχω ακούσει διάφορα για την μπαταρία του nexus και είχα ανησυχήσει.

Και σε εμένα subway surfers και turbo fast μου την ξεζουμίζει. :)

Let it beer...
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς το έφτιαξα.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με omni και από εχθές η μπαταρία κατεβαίνει πολύ γρήγορα. Απ' ότι βλέπω η μπαταρία καταναλώνεται απ' τις υπηρεσίες google play!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με omni και από εχθές η μπαταρία κατεβαίνει πολύ γρήγορα. Απ' ότι βλέπω η μπαταρία καταναλώνεται απ' τις υπηρεσίες google play!

 

Κάνε ένα wipe cache μέσα από recovery μπας και στρώσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον Έλληνα γιατί ήθελα να δοκιμάσω το double tap. πέρασα την έκδοση 2.0.2 αν θυμάμαι καλά, αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι που και πού το touch είναι νεκρό

Στρώνει μόνο με επανεκκίνηση. Κανείς άλλος έχει τέτοιο θέμα??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον Έλληνα γιατί ήθελα να δοκιμάσω το double tap. πέρασα την έκδοση 2.0.2 αν θυμάμαι καλά, αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι που και πού το touch είναι νεκρό

Στρώνει μόνο με επανεκκίνηση. Κανείς άλλος έχει τέτοιο θέμα??

 

κατεβασες τον semaphore manager απο το google play!

εχει ρυθμισεις για το tap!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον Έλληνα γιατί ήθελα να δοκιμάσω το double tap. πέρασα την έκδοση 2.0.2 αν θυμάμαι καλά, αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι που και πού το touch είναι νεκρό

Στρώνει μόνο με επανεκκίνηση. Κανείς άλλος έχει τέτοιο θέμα??

 

Κολλάει μερικές φορες,δεν έχει βρει ακόμα λύση,εμένα αμα το ξανακλειδωνα δούλευε κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Πάει μια χαρά με μπαταρία κοντά σε στοκ και δεν έχει κολλήσει πότε από εδώ. Κλείσε το SAI στον semaphore manager αν δεν το πολυχρησιμοποιείς και θα είσαι μια χαρά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα wipe cache μέσα από recovery μπας και στρώσει

Έχω κάνει και wipe cache και dalvic αλλά τπτ. Παίζει να είναι το Ηangouts? Καμια ιδέα για να το βγάλω και να βάλω sms? Η omni δεν έχει επιλογή για sms!

Link to comment
Share on other sites

Πάει μια χαρά με μπαταρία κοντά σε στοκ και δεν έχει κολλήσει πότε από εδώ. Κλείσε το SAI στον semaphore manager αν δεν το πολυχρησιμοποιείς και θα είσαι μια χαρά.

Δουλεύει τέλεια πραγματικά. Προς το παρόν έχω βάλει στην άκρη το touch control.

Μόνο που μερικές φορές, μετά από κλήση, μαυρίζει η οθόνη και δυσκολεύομαι να κλείσω τη γραμμή. Ακόμα το δουλεύει όμως ο Στράτος.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω έχω semaphore και δουλεύει σχεδόν καλά. Καμια φορά όταν πέφτει σε deep sleep θέλει παραπανω πατήματα για να πιασει. Κατα τα άλλα είμαι ευχαριστημένος. Πολύ καλός.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εγώ ακόμα και μετά από deep sleep. Ξυπνάω το πρωί και ανοίγει αμέσως. Στις προηγούμενες εκδόσεις το είχα αυτό που λες.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Είμαι ροοτ με στοκ Ρομ κ κερνελ κ twrp recovery. Μπορω με κάποιο τρόπο να βάλω ποσοστο στην μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Noisex έχεις SAI ενεργοποιημένο;

Όχι. Όχι. Το έχω υπόψη μου αυτό. Το παρακολουθώ ακόμη. Δεν το κάνει πάντα.

 

Να κάνω μια ερώτηση? Είμαι ροοτ με στοκ Ρομ κ κερνελ κ twrp recovery. Μπορω με κάποιο τρόπο να βάλω ποσοστο στην μπαταρία?

Ή να βρεις κάποιο mod και να το φλασάρεις, μέσω recovery ή να πας σε xposed κλπ.

Σε κάθε περίπτωση, πριν πειραματιστείς πάρε back up.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για τα κολλήματα του Bluetooth υπάρχει κάποια εξήγηση/λύση; Η "2.4 GHz only" επιλογή δεν δουλεύει πάντα. (Τελευταία Purity).
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...