Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα πρόβλημα με το YouTube και έχω έκδοση 6.0.13.

Το tapatalk το έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους. Αν η mobile έκδοση του myphone ήταν πιο εύχρηστη, δεν νομίζω να το χρησιμοποιούσα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε, τι ενημερώσεις υπάρχουν για εφαρμογές που χρησιμοποιούμε κάθε μέρα, θα καταλάβετε. Έκανα συνδρομή με το pushbullet από το apk mirror και κάθε μέρα έρχονται τουλάχιστον δέκα ενημερώσεις αλλά σχεδόν καμία στο τηλέφωνο. Τελευταίο παράδειγμα η ενημέρωση του Google keyboard.

Η λύση είναι.... να βγάλω την συνδρομή ενημερώσεων. Είναι όταν λες στον μάστορα "έπινα καφέ και είδα ότι απέναντι στο CBR μου, μια σταγόνα αντιψυκτικό κάτω από το σωληνάκι υπερχείλισης του δοχείου διαστολής, τι να κάνω;"... Απάντηση " άλλαξε μέρος που πίνεις καφέ "

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πως είπαμε ότι λέγεται η εφαρμογή που βάζεις τους ποδοσφαιρικούς αγώνες που θες και σε ειδοποιεί σε κάθε γκολ?
Link to comment
Share on other sites

Πως είπαμε ότι λέγεται η εφαρμογή που βάζεις τους ποδοσφαιρικούς αγώνες που θες και σε ειδοποιεί σε κάθε γκολ?

Υπάρχουν πολλές. Νομίζω πως η καλύτερη είναι το sofa score

Link to comment
Share on other sites

παιδια το fing εκτος που βλεπεις τις συσκευες που ειναι συνδεμενες στο ρουτερ τι αλλες λειτουργιες εχει?
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος εδωσε 2 λινκ.Ανοιξε αυτο που λεει sygic και θα δεις τισ τιμες

Από το κινητό φαίνονταν σε 1 link.

Δεν πρόσεξα το 2ο, ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη youtube μετα το τελευταιο update της σας κανει καποια θεματακια οπως να ανοιγει καθε φορα που ανοιγετε το κινητο σας, να μην παιζει καποια βιντεο που πριν επαιζε κανονικα και γενικοτερα να εχει ασυμβατοτητες και προβληματα.

 

Σε μενα δεν εχει κανενα απο αυτα τα προβλημα παντος!!! (εκδοση 6.0.13 - 10 Δεκ. 2014) Μπορει να ειναι θεμα συσκευων και να βγαζει προβληματα σε μερικες! Γενικα το ''λιωνω'' το γιουτιουμπ σε καθημερινη βαση και αν ειχε καποιο θεματακι θα το εβλεπα! Με την προηγουμενη εκδοση ας πουμε ειχα το προβλημα οτι οταν εμπαινα και εγραφα στην μπαρα αναζητησης, μου το εσβηνε κ επρεπε να το ξαναγραψω και δευτερη φορα κ ηταν χρονοβορο και σπαστικο! Τωρα λυθηκε κ αυτο και ειναι ολα οκ !!! Αν σου σπαει τα νευρα και θελεις, μπορεις να το γυρισεις στο εργοστασιακο μεχρι να βγει νεο update για να το περασεις και να δεις αν λυσουν τα προβληματα αυτα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω το lg g3 και η προεγκατεστημένη εφαρμογη για τις υπέρυθρες δεν ελεγχει τον ενισχυτή μου(NAD).

Εχεις καποιος υποψιν καποια εφαρμογη με μεγαλυτερη ποικιλια;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moletag.galaxy.s4.remote

 

 

Στείλε μου με πμ το Gmail σου να σε βοηθήσω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το Clean Master έφαγε σουτ. Εκτός του ότι με είχε ταράξει στις ειδοποιήσεις, το τελευταίο που είχε κάνει ήταν να μου απενεργοποιήσεΙ το Greenify για να του πάρει τη δουλειά χωρίς να με ρωτήσει, κι επειδή δεν ξέρω και τι δουλειά κάνει και τι θα κάνει ακόμα, το σουτάρισα κι έβαλα στη θέση του το SD Maid.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά το βάζεις για ένα λεπτό να κάνεις την δουλειά σου κ το ξανακατεβαζεις σε 2 μήνες :-P
Link to comment
Share on other sites

Ή απλά το βάζεις για ένα λεπτό να κάνεις την δουλειά σου κ το ξανακατεβαζεις σε 2 μήνες :-P

Δεν είναι ο μόνος που το κάνει αυτό τελικά χαχαχα.. Πολύ μούφα έχει καταντήσει εδώ και καιρό το clean master

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετες εφαρμογες ομως δεν υπαρχει αυτο το κουμπακι και ειδικα οταν ειναι ηδη μεταφρασμενες στα ελληνικα δεν βγαζει ακρη τι λεει γιατι ειναι απο το Google Translator. Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση? Ξερει καποιος?

 

χτυπάμε το κεφάλι μας στο τοίχο επειδή δεν ακούγαμε τη μαμά που μας έλεγε "διάβασε τα αγγλικά σου" και λιώναμε στα ουφάδικα της γειτονιάς (ή στο WoW/LoL για τις νεότερες γενιές) :cry:

Link to comment
Share on other sites

χτυπάμε το κεφάλι μας στο τοίχο επειδή δεν ακούγαμε τη μαμά που μας έλεγε "διάβασε τα αγγλικά σου" και λιώναμε στα ουφάδικα της γειτονιάς (ή στο WoW/LoL για τις νεότερες γενιές) :cry:

double dragon και bubble φανταζομαι επαιζες ετσι;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο εδω ελιωνα συνεχεια lol. Δεν καταφερε κανενας μας να το τελειωσει στο ουφαδικο που εφαγα τα νιατα μου χα!

Pipi & Bibis / Whoopee 1991 Toaplan Mame Retro Ar…:

 

Το θεμα ομως ειναι οτι στην μεταφραση που λεω παραπανω εχω προβλημα οταν ειναι ηδη μεταφρασμενες οι εφαρμογες στα ελληνικα. Γιατι οι περισσοτερες μεταφραζονται απο το translator και δεν βγαζεις ακρη τι λενε. Το προβλημα μου ειναι οτι σε αρκετες εφαρμογες δεν υπαρχει το κουμπακι της μεταφρασης πανω δεξια ωστε να το γυρισω στα αγγλικα και να διαβασω την περιγραφη. Εννοω αυτο εδω το κουμπακι πανω δεξια.

 

 

Φιλε vriomari ( lol :D ) το inverted tapatalk τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

για καθαρισμα αχρηστων αρχειων εχω το sd maid pro, φοβερο ,κατι αναλογο για καθαρισμα μνημης εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν dimtz θα σου πω τι κάνω εγώ...

 

Κατέβασε αυτό...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

 

Άνοιξέ το και πάτα το γραναζάκι παρατεταμένα , πάτα settings και τίκαρε το refresh.

 

Ξετίκαρε και το bootloader.

 

Πήγαινε στην εφαρμογή και πάτα το refresh.

 

Έτοιμος - καθαρός:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν dimtz θα σου πω τι κάνω εγώ...

 

Κατέβασε αυτό...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

 

Άνοιξέ το και πάτα το γραναζάκι παρατεταμένα , πάτα settings και τίκαρε το refresh.

 

Ξετίκαρε και το bootloader.

 

Πήγαινε στην εφαρμογή και πάτα το refresh.

 

Έτοιμος - καθαρός:D

 

δεν ηξερα οτι αυτην η εφαρμογη κανει τετοιο πραγμα, σ ευχαριστω πολυ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο antivirus και δοκιμασμενο που να κανει δουλεια παιδια (εκτος του avast που το εχω ηδη στο κινητο) ξερετε? Και κατι ακομα.... αν εχω 2 διαφορετικα antivirus προστατευομαι καλυτερα υποτίθεται η μπα?
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι άχρηστα τα antivirus, θα σου έλεγα να το ξηλωσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Α! Και κατι ακομα παιδια... (ενα ενα τα θυμαμαι :S) Κανενα καλο widgetακι που να μας λεει τις ονομαστικες εορτες της ημερας υπαρχει? kαι να τις λεει σωστα.... κυριοτερο!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επειδή τώρα άρχισα να χρησιμοποιώ το xwidget. Όταν έχει καιρό ένα Widget που χρησιμοποιώ κάνει ανανέωση αυτόματα σε κάποια χρονικό διάστημα ή μόνο όταν το επιλέξω εγώ χειροκίνητα; αν κάνει αυτόματα που μπορώ να δω ανα πόση ώρα κάνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...