Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει εφαρμογη που μπορεις να δεις την κατασταση της μπαταριας; αν ειναι για πεταμα δηλαδη ή οχι

 

το antutu αν δεν κανω λαθος σου λεει καποιες πληροφοριες(good, bad, κλπ).

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια είναι η εφαρμογή για root συσκευές που δείχνει τους κωδικούς wifi που έχεις χρησιμοποιήσει;
Link to comment
Share on other sites

7 ημερων feedback:

http://m.ebay.com/itm?itemId=221437719067

Οσο κραταγε η μπαταρια χωρις αυτο το ιδιο κρατα και με αυτο.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει περιληπτικά τί κάνει αυτό το σκατουλάκι; γιατί δεν έχω καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει περιληπτικά τί κάνει αυτό το σκατουλάκι; γιατί δεν έχω καταλάβει

 

το πατας και κανει μια συγκεκριμενη λειτουργια που του εχεις ορισει. πχ το πατας και περνει φωτογραφιες. πχ το πατας και ανοιγει/κλεινει το wifi.

Σαν nfc tag δουλευει, απλα χωρις nfc.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια είναι η εφαρμογή για root συσκευές που δείχνει τους κωδικούς wifi που έχεις χρησιμοποιήσει;

Γράψε στο market Wi-Fi key recovery και θα σου βγάλει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; υπάρχει κάτι σε πρόγραμμα που καθαρίζει ότι σαβούρα υπάρχει στο κινητό; Δηλαδή επειδή πειραματίζομαι πολύ με εφαρμογές , εγκατάσταση - δοκιμή - απεγκατάσταση , δεν αφήνουν λογικά κατάλοιπα και φορτώνουν το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια είναι η εφαρμογή για root συσκευές που δείχνει τους κωδικούς wifi που έχεις χρησιμοποιήσει;

Αν εχεις xposed recovery κατεβασε το module wifikeyview

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; υπάρχει κάτι σε πρόγραμμα που καθαρίζει ότι σαβούρα υπάρχει στο κινητό; Δηλαδή επειδή πειραματίζομαι πολύ με εφαρμογές , εγκατάσταση - δοκιμή - απεγκατάσταση , δεν αφήνουν λογικά κατάλοιπα και φορτώνουν το κινητό;

 

Εγώ χρησιμοποιώ το SD Maid είναι αρκετά καλό και αξιζει η αγορα της pro έκδοσης .

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; υπάρχει κάτι σε πρόγραμμα που καθαρίζει ότι σαβούρα υπάρχει στο κινητό; Δηλαδή επειδή πειραματίζομαι πολύ με εφαρμογές , εγκατάσταση - δοκιμή - απεγκατάσταση , δεν αφήνουν λογικά κατάλοιπα και φορτώνουν το κινητό;

 

Clean Master

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια είναι η εφαρμογή για root συσκευές που δείχνει τους κωδικούς wifi που έχεις χρησιμοποιήσει;

https://play.google.com/store/apps/details?id=aws.apps.wifiKeyRecovery

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κινητό μου το χρησιμοποιουν και άλλα ατομα, υπαρχει εφαρμογή οπου αν έρχεται sms από μια συγκεκριμένη επαφή ή γίνεται μια κληση από εκείνο το άτομο τότε να μην φαινεται καμια απολύτως ειδοποίηση ή να εμφανίζεται κάποια ασχετη και να πρεπει να μπεις στην εφαρμογή για να το δεις το περιεχόμενο;

 

Δοκίμασα κάποιες από το market αλλά δεν έκρυβαν την ειδοποίηση του μηνύματος μόλις ερχόταν sms απ το μπλοκαρισμενο αριθμό.

 

 

Ειμαι root αν είναι προϋπόθεση για να δουλέψει όπως θέλω να τέτοια εφαρμογή.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root βάλε το xposed framework και σαν module το xposed call blocker. Λίγο το έχω δοκιμάσει, αλλά πιστεύω ότι θα ικανοποιήσει ότι ζητάς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το SD Maid είναι αρκετά καλό και αξιζει η αγορα της pro έκδοσης .

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&hl=el

+1 για το sd maid.

Για μένα καλύτερο από το clean master...

Link to comment
Share on other sites

+1 για το sd maid.

Για μένα καλύτερο από το clean master...

Στο sd maid τι επιλέγετε να σβήνετε συνήθως εκτός των "νεκρών" αρχείων;

Αποφάσισα να παρατήσω το clean master και ν'ασχοληθώ αποκλειστικά και μόνο με αυτό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο sd maid τι επιλέγετε να σβήνετε συνήθως εκτός των "νεκρών" αρχείων;

Αποφάσισα να παρατήσω το clean master και ν'ασχοληθώ αποκλειστικά και μόνο με αυτό.. :)

 

 

Καθαριστης συστήματος ,καθαριστης εφαρμογών .

Link to comment
Share on other sites

Καθαριστης συστήματος ,καθαριστης εφαρμογών .

Και μέσα από αυτά επιλέγεις τι να σβήσεις ή αφαιρείς όλα όσα εμφανίσει κάνοντας refresh;

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα από αυτά επιλέγεις τι να σβήσεις ή αφαιρείς όλα όσα εμφανίσει κάνοντας refresh;

 

 

Εγώ τα αφαιρώ όλα και δεν είχα ποτε προβλημα.Τωρα αυτο προφανώς ειναι στην κρίση του κάθ ενός ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα αφαιρώ όλα και δεν είχα ποτε προβλημα.Τωρα αυτο προφανώς ειναι στην κρίση του κάθ ενός ...

 

 

 

 

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι καθαρίζει αυτός ο "καθαριστής εφαρμογών", μπορεί κάποιος να εξηγήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλατε για το sd maid εχω προσφατη απορια...οταν το ειχα εγκαταστησει,στο διαχειριστη εφαρμογων μου εμφανιζε και το adfree το οποιο δεν εχω εγκαταστησει ποτε και δεν εμφανιζεται σε καμια αλλη αναλογη app ουτε στον app manager του android.Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα αφαιρώ όλα και δεν είχα ποτε προβλημα.Τωρα αυτο προφανώς ειναι στην κρίση του κάθ ενός ...

Το ίδιο και εγώ,χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ,χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Να υποθέσω ότι μιλάτε για αυτά που εμφανίζονται στα "νεκρά αρχεία", "καθαριστής εφαρμογών" και "καθαριστής συστήματος" σωστά; :)

Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιείτε για nfc tags? Υπάρχει κάτι καλύτερο του nfc retag?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μιλάτε για αυτά που εμφανίζονται στα "νεκρά αρχεία", "καθαριστής εφαρμογών" και "καθαριστής συστήματος" σωστά; :)

Σωστά :up:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σωστά :up:

Ω θεέ μου, αυτός ο "καθαριστής εφαρμογών" έσβησε 0,89gb! Ελπίζω να μην τα βρω μαντάρα στις εφαρμογές μου μέσα τώρα, αυτό μοιάζει με factory reset! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...