Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να αναβαθμίσω εφαρμογές από το play στο κινητό της συζύγου και μου βγάζει σφάλμα : δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης usb ή κάρτα sd

Καμιά ιδέα;

 

Τα κλασικά... Εκκαθάριση δεδομένων στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και επανεκκίνηση και κατάργηση εγκατάστασης ενημέρωσης του play. Τις ενημερώσεις που προορίζονται για την μνήμη της συσκευής τις κάνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και επανεκκίνηση και κατάργηση εγκατάστασης ενημέρωσης του play. Τις ενημερώσεις που προορίζονται για την μνήμη της συσκευής τις κάνει κανονικά.

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ, μου βγάζει ότι απομένουν πχ 2 mb αποθηκευτικού χώρου, σε nexus 7 32gb, με 20 gb ελεύθερα...

Απλά το αγνοώ, και όλα δουλεύουν μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια χαζομάρα του νέου tapatalk.

Στην παλιότερη έκδοση όταν σε κάποιο μυνημα ακολουθούσα κάποιο λινκ και άνοιγε ο internet explorer, πατώντας επιστροφή ξανά έμπαινα στο tapatalk στο σημείο μου ήμουν πριν.

Τώρα με βγάζει στην λίστα με τα αδιαβαστα μυνήματα και έτσι ξανά ψάχνω να βρω το μυνημα που άφησα αδιάβαστο. :thumbdown:

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την λογική γιατί μεταφερανε όλες τις λειτουργίες στο πάνω μέρος της εφαρμογής.

Για να κάνεις πχ απάντηση, επεξεργασία η ανανέωση τώρα πρέπει να τεντωνεις τα δάκτυλα σου για να πας στο πάνω μέρος της οθόνης. :banghead:

Όταν τα είχαμε στο κάτω μέρος ήταν πιο πρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια χαζομάρα του νέου tapatalk.

Στην παλιότερη έκδοση όταν σε κάποιο μυνημα ακολουθούσα κάποιο λινκ και άνοιγε ο internet explorer, πατώντας επιστροφή ξανά έμπαινα στο tapatalk στο σημείο μου ήμουν πριν.

Τώρα με βγάζει στην λίστα με τα αδιαβαστα μυνήματα και έτσι ξανά ψάχνω να βρω το μυνημα που άφησα αδιάβαστο. :thumbdown:

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την λογική γιατί μεταφερανε όλες τις λειτουργίες στο πάνω μέρος της εφαρμογής.

Για να κάνεις πχ απάντηση, επεξεργασία η ανανέωση τώρα πρέπει να τεντωνεις τα δάκτυλα σου για να πας στο πάνω μέρος της οθόνης. :banghead:

Όταν τα είχαμε στο κάτω μέρος ήταν πιο πρακτικό.

 

Ευτυχώς δεν το έκανα update

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κυκλοφορεί μια νέα εξαιρετική εφαρμογή και διατίθεται προσωρινά δωρεάν. Ονομάζεται Network Connections και μας δείχνει την κυκλοφορία δεδομένων ανά εφαρμογή. Για να την αποκτήσετε ακολουθήστε τον σύνδεσμο και τις οδηγίες: http://www.xda-developers.com/android/monitor-your-devices-network-connections/
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν το έκανα update

 

Ευτυχώς κατέβασα το κλασικό Tapatalk αφού τη πάτησα πρώτα:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν το έκανα update

 

Ναι, άλλα τώρα έχασες το φανταστικό σούπερ εικονίδιο που γράφει...pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλα τώρα έχασες το φανταστικό σούπερ εικονίδιο που γράφει...pro

 

Σπεύδω για το update

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη ,ας ειναι και paid,που να προβαλει ΜΟΝΟ τις εικονες-φωτογραφιες και οχι και τα βιντεο μαζι? για αποκλειστικη προβολη βιντεο υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κατέβασα το κλασικό Tapatalk αφού τη πάτησα πρώτα:p

 

Από πού το κατέβασες ;

Δώσε σε παρακαλώ κάποιο λινκ γιατί δεν το αντέχω αλλο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη ,ας ειναι και paid,που να προβαλει ΜΟΝΟ τις εικονες-φωτογραφιες και οχι και τα βιντεο μαζι? για αποκλειστικη προβολη βιντεο υπαρχει.

 

Το quick pic το κάνει αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω.Απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης ξετικαρετε την επιλογη συμπεριληψη βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει σε χάρτη ποια βενζινάδικα είναι ανοιχτά το βράδυ; Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Από πού το κατέβασες ;

Δώσε σε παρακαλώ κάποιο λινκ γιατί δεν το αντέχω αλλο

 

https://support.tapatalk.com/threads/not-ready-to-upgrade-try-this.20754/

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει σε χάρτη ποια βενζινάδικα είναι ανοιχτά το βράδυ; Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι!

 

+1 επίσης Θέλω να πω ότι το fotmob έχει πλέον widget, κρίμα όμως που δουλεύω το live score addicts

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχω μια μεγαλη απορια με της φωτογραφιες στης επαφες του κινητου βαζω φωτογραφια μεγαλη αναλυση και οταν με περνει τηλεφονο καπιος βλεπω πολυ ωραια την φωτο του στην μιση οθονη ομως μετα απο καθε φορα που θα κανω συνχρονισμο με το google της επαφες μου οι φωτογραφιες μικρενουν δραματικα οποτε πρεπει καθε φορα μετα απο συνχρονισμο να της ξαναφτιαχνω μια μια .......... ξερει κανεις τι δεν κανω σωστα????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

εχω μια μεγαλη απορια με της φωτογραφιες στης επαφες του κινητου βαζω φωτογραφια μεγαλη αναλυση και οταν με περνει τηλεφονο καπιος βλεπω πολυ ωραια την φωτο του στην μιση οθονη ομως μετα απο καθε φορα που θα κανω συνχρονισμο με το google της επαφες μου οι φωτογραφιες μικρενουν δραματικα οποτε πρεπει καθε φορα μετα απο συνχρονισμο να της ξαναφτιαχνω μια μια .......... ξερει κανεις τι δεν κανω σωστα????????????????????????

 

Copy/paste από το thread του Nexus 4. Η απάντηση είναι προς κάποιο μέλος που δεν μπορούσε να συγχρονίσει καθόλου τις επαφές του με αυτές του Facebook, για να έχει την εικόνα, αλλά λογικά θα λύσει και το δικό σου πρόβλημα.

 

Δοκίμασε να τις ενώσεις με κάποια 3rd party εφαρμογή από το Market (πχ. Haxsync, Ubersync).

Χρησιμοποιώ την 1η που έχω αγορασμένη, στο Nexus, και την άλλη που είναι δωρεάν, σε δύο φίλων μου τα Galaxy S3 mini, και κάνουν ακριβώς αυτό που ζητάς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση.

Γύρισα στην παλιά έκδοση του tapatalk και βρήκα την υγεια μου.

Το μόνο θέμα που εχω και που το είχα και πριν είναι η μην εμφάνιση του γράμματος Φ,φ.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει σε χάρτη ποια βενζινάδικα είναι ανοιχτά το βράδυ; Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι!

 

Fuel Prices in Greece

Δεν έχει διανυκτερεύοντα , αλλά έχει τα τηλέφωνα των πρατηρίων.

Σε περίπτωση ανάγκης παίρνεις τηλέφωνο, αν απαντήσει είναι ανοιχτό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.x4real.fuelprices.android

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα να προωθώ κλήσεις από ένα μόνο νούμερο (όχι όλες) σε ένα άλλο; Επίσης να μπορώ να κάνω προώθηση και κλήσεις από απόκρυψη. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το tasker να απενεργοποιώ το κλείδωμα της οθόνης όταν είμαι συνδεδεμένος στο Wi-Fi του σπιτιού. Όταν δεν θα είμαι συνδεδεμένος να επανέρχεται κανονικά.

Το πετυχαίνω μαζί με το secure settings. Αν κάνω όμως αρκετή ώρα να πιάσω το τηλέφωνο, βλέπω πως ενώ υπάρχει η ένδειξη στην notification bar, το κλείδωμα έχει επανέλθει, τι μου ξεφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...