Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος που εχει εγκαταστησει το aquamail απλο ή pro εχει κανενα προβλημα με το manual refresh κουμπι κατω αριστερα αυτο με τα 2 βελακια?

Το ρωταω γιατι αυτο εμενα ΔΕΝ δουλευει κανει μονο αυτοματο refresh καθε 15 λεπτα.

 

Εγώ έχω το απλό. Το έχω ρυθμίσει να κάνει update κάθε μία ώρα και μου δουλεύουν κανονικά τα βελάκια.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Carbon....

 

που ακριβως πατας για να τις αποθηκευσεις στο pc?

 

Αγορασα την pro εκδοση και μου ζητησε να κατεβασω και την free.Το εκανα κατεβασα την εκδοση για pc και τους drivers για HTC ,συνδεσα με καλωδιο το κινητο αλλα απο εκει και μετα ???:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδί, το έχεις ρωτήσει 2-3 φορές τουλάχιστον. Αν κάποιος είχε πρόβλημα φαντάζομαι θα σου το είχε πει. Τα παιδιά που το χρησιμοποιούν σου είπαν ότι τους δουλεύει κανονικά. Είσαι σίγουρος ότι δεν κάνει manual update; Έλεγξε τις ρυθμίσεις μήπως εκεί υπάρχει κάτι. Δοκίμασες να κλείσεις εντελώς το αυτόματο και κάνεις update manually να δεις αν θα το κάνει.

Μολις μου εστειλε μυνημα ο δημιουργος του προγραμματος και μου ειπε τι να τσεκαρω στις ρυθμισεις και τελικα βρηκαμε οτι δεν ηταν τσεκαρισμενη η ρυθμιση στο μενου account options που λεγεται "include in "sync all".

 

Αυτο ηταν το προβλημα και το κουμπι manual refresh κατω αριστερα δεν δουλευε σε εμενα.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή για τον καιρό που να αλλάζει το widget όπως πχ στο s3 ανάλογα με το τι καιρό κάνει;Έχω το beautiful widgets αλλά δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό εκτός και εάν δεν το έχω ανακαλύψει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή για τον καιρό που να αλλάζει το widget όπως πχ στο s3 ανάλογα με το τι καιρό κάνει;Έχω το beautiful widgets αλλά δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό εκτός και εάν δεν το έχω ανακαλύψει.

 

Τι εννοείς να αλλάζει το widget? Όλα τα themes του BW έχουν άλλα εικονίδια για κάθε είδος καιρικού φαινομένου.

 

Αγορασα την pro εκδοση και μου ζητησε να κατεβασω και την free.Το εκανα κατεβασα την εκδοση για pc και τους drivers για HTC ,συνδεσα με καλωδιο το κινητο αλλα απο εκει και μετα ???:(:(

 

Στο market, στη σελίδα του Carbon υπάρχει ένα video tutorial. Δες το μπας και βγάλεις άκρη. Btw, αν σε ενδιαφέρει απλά το backup σε PC, τσάμπα αγόρασες το pro key, δε σου προσφέρει κάτι extra, για αυτά που ζητάς.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε γιατι μου λεει πως η rom δεν υποστηριζη αυτη την εφαρμογη και οτι πρεπει να ζητησω να το συμπεριλαβει ευγενικα πριν χρησιμοποιησει αυτη την εφαρμογη???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε γιατι μου λεει πως η rom δεν υποστηριζη αυτη την εφαρμογη και οτι πρεπει να ζητησω να το συμπεριλαβει ευγενικα πριν χρησιμοποιησει αυτη την εφαρμογη???

 

Διότι δεν υποστηρίζονται όλες οι Roms. H εφαρμογή έχει μια βάση από ROMs, που ελέγχει για updates. Αν ο developer της ROM δεν την έχει βάλει στη λίστα, τότε δεν υποστηρίζεται. Ένα πολύ δημοφιλές host τον τελευταίο χρόνο είναι το goo.im . Δες αν η ROM σου είναι ανεβασμένη εκεί. Αν ναι, έχουν app στο market που σε ενημερώνει για updates.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να αλλάζει όλο το widget και όχι μόνο το εικονίδιο του καιρού.Πχ στο s3(από εκεί το έχω δει)δείχνει ένα τοπίο με ηλιοφάνεια πίσω από το εικονίδιο του καιρού (μαζι με την ώρα κτλ)ενώ εάν χαλάσει ο καιρός αλλάζει και το εικονίδιο δείχνοντας ένα άλλο τοπίο που βρέχει.Πολλά ζητάω μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να αλλάζει όλο το widget και όχι μόνο το εικονίδιο του καιρού.Πχ στο s3(από εκεί το έχω δει)δείχνει ένα τοπίο με ηλιοφάνεια πίσω από το εικονίδιο του καιρού (μαζι με την ώρα κτλ)ενώ εάν χαλάσει ο καιρός αλλάζει και το εικονίδιο δείχνοντας ένα άλλο τοπίο που βρέχει.Πολλά ζητάω μάλλον...

 

Από τα widgets που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω δει κάποιο που να κάνει αυτό που λες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να αλλάζει όλο το widget και όχι μόνο το εικονίδιο του καιρού.Πχ στο s3(από εκεί το έχω δει)δείχνει ένα τοπίο με ηλιοφάνεια πίσω από το εικονίδιο του καιρού (μαζι με την ώρα κτλ)ενώ εάν χαλάσει ο καιρός αλλάζει και το εικονίδιο δείχνοντας ένα άλλο τοπίο που βρέχει.Πολλά ζητάω μάλλον...

 

 

 

 

 

Από τα widgets που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω δει κάποιο που να κάνει αυτό που λες.

 

Ναι και εγω εχω δοκιμασει πολλους καιρους αλλα μου αλλαζουν μονο το μενου του καιρου μεσα....Πανω στο widget αλλαζει μονο το εικονιδιο....

Link to comment
Share on other sites

Το tunein radio pro δεν μου ανοιγε κάποιους σταθμούς(επανεγκατάσταση δεν βοήθησε ) και έκανα μια δοκιμή το Audials Radio + Music Sync https://play.google.com/store/apps/details?id=com.audials&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5hdWRpYWxzIl0.. Συμπαθέστατο σαν πρώτες εντυπώσεις και δωρεάν.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για ρυθμίσεις handcent sms.

Θέλω να αλλάξω τις ρυθμίσεις ειδοποίησης. Όταν έρχεται ένα μην. και δεν το δώ ανα 5 λεπτά χτυπάει σαν να έρχεται νέο μην. Πως μπορώ να το ρυθμίσω να χτυπάει μια φορά και μετά απλά να φαίνεται το εικονίδιο στη μπάρα ειδοποιήσεων;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα παντα το aquamail μπορειτε να μου πειτε πως θα το κανω τα πορτοκαλι προειδοποιητικα τριγωνα που βγαζει αν σε καποιο mail account το εχεις τσεκαρει σε μικροτερο διαστημα των 15 λεπτων.

Θελω να δειχνει αυτα τα προειδοποιητικα ΜΟΝΟ μεσα στο προγραμμα οχι στη status bar.

 

Και εννοειτε μονο αυτα τα τριγωνακια οχι τις ειδοποιησεις αν εχω νεο mail σε καποιο mail account.

 

Οποιος λοιπον κατεχει καλα το προγραμμα aquamail τοτε τον παρακαλω πολυ να μου δωσει τα φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα παντα το aquamail μπορειτε να μου πειτε πως θα το κανω τα πορτοκαλι προειδοποιητικα τριγωνα που βγαζει αν σε καποιο mail account το εχεις τσεκαρει σε μικροτερο διαστημα των 15 λεπτων.

Θελω να δειχνει αυτα τα προειδοποιητικα ΜΟΝΟ μεσα στο προγραμμα οχι στη status bar.

 

Και εννοειτε μονο αυτα τα τριγωνακια οχι τις ειδοποιησεις αν εχω νεο mail σε καποιο mail account.

 

Οποιος λοιπον κατεχει καλα το προγραμμα aquamail τοτε τον παρακαλω πολυ να μου δωσει τα φωτα του.

ποσους φακελους συγχρονιζεις σε καθε account που εχεις?imap εννοω.εχει περιορισμο η gmail σε 10 simultaneous syncing tasks.

στην τελευταια αναβαθμιση του προγραμματος εχει και επιλογη να ΜΗΝ σου δειχνει τα κοκκινα τριγωνικα εικονιδια παντως.

menu,settings aquamail,error notifications

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εκδοση εχω "1.2.3.15" και εχω βαλει οντως 10 mail accounts απο hotmail, gmail, yahoo κ.τ.λ.

 

Και οσο για το μενου που λες ηδη τα εχω ολα ανενεργα και παρολα αυτα μου δειχνει τα πορτοκαλι εικονιδια στο status bar.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εκδοση εχω "1.2.3.15" και εχω βαλει οντως 10 mail accounts απο hotmail, gmail, yahoo κ.τ.λ.

 

Και οσο για το μενου που λες ηδη τα εχω ολα ανενεργα και παρολα αυτα μου δειχνει τα πορτοκαλι εικονιδια στο status bar.

 

Έχει βγει η 17

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα με τρελανεις που βρηκες την 17 αφου το google play εχει την 15 στο free και την 10 στο pro.

Επισης αυτη η νεα εκδοση μπορεις να απενεργοποιησεις το error μονο στην status bar αλλα να τα δειχνει κανονικα μεσα στο προγραμμα?

Ή τα απενεργοποιεις παντου?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Ρε θα με τρελανεις που βρηκες την 17 αφου το google play εχει την 15 στο free και την 10 στο pro.

Επισης αυτη η νεα εκδοση μπορεις να απενεργοποιησεις το error μονο στην status bar αλλα να τα δειχνει κανονικα μεσα στο προγραμμα?

Ή τα απενεργοποιεις παντου?

χαχα μαλλον μου την εχει στειλει ο developer για να την δοκιμασω γιατι του το ειχα πει κι εγω !επισημα περιμενουμε λιγο ακομα να την δωσει στο play!εχεις και pm

Link to comment
Share on other sites

χαχα μαλλον μου την εχει στειλει ο developer για να την δοκιμασω γιατι του το ειχα πει κι εγω !επισημα περιμενουμε λιγο ακομα να την δωσει στο play!εχεις και pm

 

Κάνε ένα κόπο σε παρακαλώ και στείλτο στο inbox μου :)

Link to comment
Share on other sites

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/AquaMail-market-1.2.3.17.apk

 

για οποιον βιαζεται!

θα ανεβει απο τον δημιουργο και στο play φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/android.gif[/imgalign]Το προηγούμενο topic έφτασε αισίως τις 180 σελίδες με αποτέλεσμα να μην εξυπηρετεί κανέναν. Συνεχίζουμε λοιπόν την κουβέντα μας σε αυτό το topic!.

 

μήπως χρειαζόμαστε νέο? :P

Link to comment
Share on other sites

μήπως χρειαζόμαστε νέο? :P

 

Δε χρειαζόμαστε. πρέπει απλά ο καθένας να ποστάρει εκεί που πρέπει και όχι όλα σε αυτό το τόπικ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορία σε app. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να με ειδοποιεί για διάφορα events που του αναθέτω (να πάρω κάποιο τηλ, να πάω σε κάποιο ραντεβού κλπ) και να χτυπάει δυνατά με τις πληροφορίες που του έχω δώσει μέχρι να του δώσω snooze ή να το ακυρώσω; Να του βάζω ότι θέλω στις 6 ας πούμε να πάρω ένα τηλ, να μου το δείχνει και να με ρωτάει αν θέλω να το καλέσω.

 

Η Ας πούμε οτι θέλω να πάω κάπου και να του έχω δώσει μια διεύθυνση και μια φώτο και να μου τα εμφανίζει με δυνατό ηχο και τα 2 την ώρα που του λέω; βάζω στο calendar που έχει το τηλ και κάνει ένα άπλο ήχο τον οποίο φυσικά δεν ακούω και το χάνω.

 

Οποια βοήθεια πολύτιμη παιδιά. Ψαχνω πολύ καιρό αλλά δεν έχω βρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζόμαστε. πρέπει απλά ο καθένας να ποστάρει εκεί που πρέπει και όχι όλα σε αυτό το τόπικ.

 

όταν κάνουμε ξεχωριστά όμως, γίνονται μεταφορά εδώ. άρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνουμε ξεχωριστά όμως, γίνονται μεταφορά εδώ. άρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο

 

Δεν μπορεί ο καθένας ν' ανοίγει ξεχωριστά θέματα όταν θέλει να ρωτήσει για μια εφαρμογή. Γι' αυτό μεταφέρονται εδώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...