Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς η εφαρμογή αυτή είναι μόνο για κινητά Nexus.

Δεν υπάρχει κάτι που να δουλεύει σε άλλες συσκευές και να μην χρειάζεται τον αισθητήρα;

 

στο S2 μου εχω αυτη την δυνατοτητα με τον custom kernel ,δεν ξερω εαν κανει ενα app που λεγεται gesture control.κοιτα στο thread του xda gia to Σ3 κατι θα εχει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

στο S2 μου εχω αυτη την δυνατοτητα με τον custom kernel ,δεν ξερω εαν κανει ενα app που λεγεται gesture control.κοιτα στο thread του xda gia to Σ3 κατι θα εχει

 

Την εφαρμογή που λες την χρησιμοποιώ αλλά δυστυχώς δεν δίνει επιλογή ενεργοποίησης οθόνης.

Μάλλον μόνο με αλλαγή kernel

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το automaton locker μηδενική αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας και περνώντας το χέρι μου πάνω απο τον αισθητήρα όταν το έχω π.χ. σε τραπέζι ή βγάζοντας το κινητό απο τη τσέπη η οθόνη ανοίγει άμεσα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το automaton locker μηδενική αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας και περνώντας το χέρι μου πάνω απο τον αισθητήρα όταν το έχω π.χ. σε τραπέζι ή βγάζοντας το κινητό απο τη τσέπη η οθόνη ανοίγει άμεσα

 

Εγώ παλι δεν βρίσκω καθόλου πρακτική την χρήση του αισθητήρα αφού είναι ψηλά στην συσκευή και δεν βολεύει η χρήση με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Για το κλείσιμο τηε συσκευής το tasker σε συνδυασμό με nova launcher κάνει την καλύτερη δουλειά. Στο ξεκλείδωμα η παραπάνω εφαρμογή είναι βολική αλλά και πάλι την έβγαλα μετά από λίγο.
Link to comment
Share on other sites

για ξεκλειδωμα καλη ειναι αλλα για κλειδωμα βαζεις επανω το χερι κλεινει κ μολις το παιρνεις ανοιγει ξανα

εκτος αν φταιει καμια ρυθμιση και ανοιγει μολις παιρνω το χερι

 

δοκιμαστε το Awesome On Off - Smart Screen το βρηκα πιο βολικο,

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Για κλείδωμα εγώ έχω βάλει συντόμευση στο pie του lmt launcher που ενεργοποιώ και απο τις 2 πλευρές της οθόνης και έτσι το κλειδώνω άνετα με το ένα χέρι σε όποια οθόνη και αν βρίσκομαι

Εγώ παλι δεν βρίσκω καθόλου πρακτική την χρήση του αισθητήρα αφού είναι ψηλά στην συσκευή και δεν βολεύει η χρήση με το ένα χέρι.

Σε αυτό έχεις δίκιο.Στο τωρινό μου όμως smartphone που ειναι 5" το κουμπί power ειναι επάνω και είναι πολύ άβολο και δεν έχει και εμπρός hard πλήκτρο όπως τα samsung.Ετσι όταν το έχω π.χ. σε τραπέζι ακουμπισμένο βολεύει το automaton locker.Και επισης όταν το βγάλω απο τη τσέπη,ανοίγει κατευθείαν χωρίς να ψάχνω το όποιο κουμπί

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες. Χρησιμοποιεί κανείς το lagfix? Το εβαλα στο note και θέλω να δω αν όντως βλεπω διαφορα και δεν ειναι απλα ψυχολογικό
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες. Χρησιμοποιεί κανείς το lagfix? Το εβαλα στο note και θέλω να δω αν όντως βλεπω διαφορα και δεν ειναι απλα ψυχολογικό

 

εγω χρησιμοποιω το pro,κ βλεπω διαφορα(απο το ανοιγμα/κλεισιμο του note μεχρι το scrollαρισμα στα μενου)

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω το pro,κ βλεπω διαφορα(απο το ανοιγμα/κλεισιμο του note μεχρι το scrollαρισμα στα μενου)

Απο εσενα πρέπει να το πήρα. Και εγω βλέπω αισθητή διαφορά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απο εσενα πρέπει να το πήρα. Και εγω βλέπω αισθητή διαφορά

 

χαχαχαχαχα..ναι ρε θοδωρε.ας ειναι καλα το face..μαλλον δεν τo πολυξερουν το app κ γω τυχαια το εμαθα απο τον στεφανο(στο face φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα..ναι ρε θοδωρε.ας ειναι καλα το face..μαλλον δεν τo πολυξερουν το app κ γω τυχαια το εμαθα απο τον στεφανο(στο face φυσικα)

 

Εχεις δίκιο. Παντως δεν ξερω αν.πρεπει να.κανω κατι στις ρυθμίσεις εκεί που λεει run

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Παντως δεν ξερω αν.πρεπει να.κανω κατι στις ρυθμίσεις εκεί που λεει run

 

απλα να εχεις τσεκαρει κ τα 3 μαζι κ το system

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες. Χρησιμοποιεί κανείς το lagfix? Το εβαλα στο note και θέλω να δω αν όντως βλεπω διαφορα και δεν ειναι απλα ψυχολογικό

 

εγω χρησιμοποιω το pro,κ βλεπω διαφορα(απο το ανοιγμα/κλεισιμο του note μεχρι το scrollαρισμα στα μενου)

 

Απο εσενα πρέπει να το πήρα. Και εγω βλέπω αισθητή διαφορά

 

χαχαχαχαχα..ναι ρε θοδωρε.ας ειναι καλα το face..μαλλον δεν τo πολυξερουν το app κ γω τυχαια το εμαθα απο τον στεφανο(στο face φυσικα)

 

Εχεις δίκιο. Παντως δεν ξερω αν.πρεπει να.κανω κατι στις ρυθμίσεις εκεί που λεει run

 

απλα να εχεις τσεκαρει κ τα 3 μαζι κ το system

 

Που το βρισκουμε ρε παιδια αυτο το apk? Κανει πραγματικα δουλεια? Ειναι μονο για το τηλεφωνο σας?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για σεισμό να έχει άμεση ενημέρωση και ειδοποίηση, ότι έχω δοκιμάσει όλες μετά από 40 λεπτά και βγάζουν ενημέρωση. Υπάρχει κάτι με πιο άμεση ενημέρωση μετά από 5-10 λεπτά?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για σεισμό να έχει άμεση ενημέρωση και ειδοποίηση, ότι έχω δοκιμάσει όλες μετά από 40 λεπτά και βγάζουν ενημέρωση. Υπάρχει κάτι με πιο άμεση ενημέρωση μετά από 5-10 λεπτά?

 

αυτη εδω λεει πως το κανει. βεβαια εχει να ενημερωθει απο το 2011 οποτε δεν ξερω αν θα δουλευει. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπαρχει εφαρμογή που τις σημειώσεις του ενεργού σημειωματος να τις δείχνει στο calendar του Του Gmail
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι το σωστό μέρος να το ρωτήσω αλλά έχω μια περίεργη απορία.

Μπορώ να βάλω από το Twitter όλα τα tweets στο feedly;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει κάτι. ..

Αυτή λέτε?

Δουλεύει για note3?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grilledmonkeydonate.lagfix

 

Ναι αυτή. Δεν.ξέρω αν θα δουλεύει

 

 

 

 

 

Ειμαι ροοτ και galaxy s1 αλλα δεν ανοιγει το link

 

Την ανέβασε ο φίλος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω σήμερα τον exdialer και μου φαίνεται αρκετά βολικό.

έχω κατεβάσει και την εφαρμογή Default App Manager και τον έχω ρυθμίσει ως default εφαρμογή τηλεφώνου.

Όταν όμως δέχομαι κλήση ενεργοποιείται ο diaper της samsung και όχι ο exdialer.

Κάποια ιδέα για το αν και πώς διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή, Ελληνική, δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις, εφαρμογή που δείχνει τα διόδια και το συνολικό κόστος τους σε μια διαδρομή και σε χάρτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmp.greektolls

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή, Ελληνική, δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις, εφαρμογή που δείχνει τα διόδια και το συνολικό κόστος τους σε μια διαδρομή και σε χάρτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmp.greektolls

 

Πραγματικά πολύ καλό εργαλείο, άψογος!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...