Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο wifi δεν συγκρινετε στο σπιτι μου ενω πριν επειανα με wifi τωρα στο ιδιο σημειο τιποτα στο φορτομα σελιδων το s3 απαιχτο πηγαινε σφαιρα ποιο καλα χρωματα μετανοιωσα αλλα ειναι αργα

 

Καλά είναι δυνατόν να συγκρίνεις τον S3 με το Ζ στο άνοιγμα σελίδων; Το Ζ είναι πύραυλος στο άνοιγμα των σελίδων. Οσο αφορά το wifi έχω γράψει πως με το Ζ έχω βρει την υγεία μου στο κλείδωμα των rooter, υπάρχει όμως και fix wifi το οποίο έχω δώσει πιο πριν αρκετές σελίδες πιο πίσω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά είναι δυνατόν να συγκρίνεις τον S3 με το Ζ στο άνοιγμα σελίδων; Το Ζ είναι πύραυλος στο άνοιγμα των σελίδων. Οσο αφορά το wifi έχω γράψει πως με το Ζ έχω βρει την υγεία μου στο κλείδωμα των rooter, υπάρχει όμως και fix wifi το οποίο έχω δώσει πιο πριν αρκετές σελίδες πιο πίσω.

 

Δηλαδη με το fix wifι θα βελτειωθη το wifi μπορης να μου πεις τι να κανω γιατι εχω προβλημα αγορασα ενα repeet απο θεσαλονικη αλλα δεν τα καταφερα 120 eyro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με το fix wifι θα βελτειωθη το wifi μπορης να μου πεις τι να κανω γιατι εχω προβλημα αγορασα ενα repeet απο θεσαλονικη αλλα δεν τα καταφερα 120 eyro

 

Εγώ και σε όσους το έστειλα έμειναν ευχαριστημένοι, στείλε μου το email σου και θα σου το στείλω όσο γρηγορότερα γίνεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σε όσους το έστειλα έμειναν ευχαριστημένοι, στείλε μου το email σου και θα σου το στείλω όσο γρηγορότερα γίνεται.

 

jimmarine@mailbox.gr

 

 

Σε ευχαριστω duc γιατην αμεση απαντηση θα προσπαθησω να το κανω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω duc γιατην αμεση απαντηση θα προσπαθησω να το κανω

Καλά μη τρελαίνεσαι, δεν είναι πυρηνική φυσική. Απλά πράγματα θα κάνεις, ακολούθησε τις οδηγίες που σου έστειλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη τρελαίνεσαι, δεν είναι πυρηνική φυσική. Απλά πράγματα θα κάνεις, ακολούθησε τις οδηγίες που σου έστειλα.

 

ξεχασα να σου πω δεν ειναι root

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σου πω δεν ειναι root

 

Μάλλον δεν χρειάζεται να είσαι root, θα χρειαστείς μόνο τον solid explorer και θα μπορέσεις να κάνεις την αλλαγή, αύριο το πρωί θα τον έχεις και θα σου πω και πως να το κάνεις.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απορω για τα παράπονα του wifi ,?

σε μενα συγχρονίζει ακαριαία και στα 2,4 και στα 5GHz , και μπορω κι επιλεγω ..και σε αλλο χωρο με πολλες παρεμβολες και παλι κανενα προβλημα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μπορεί κάποιος από τους mod να φτιάξει στον οδηγό επιβίωσης το 23?

το link για το κατέβασμα του UxpNxtLockScreen.apk δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μπορεί κάποιος από τους mod να φτιάξει στον οδηγό επιβίωσης το 23?

το link για το κατέβασμα του UxpNxtLockScreen.apk δεν δουλεύει

 

Όντως τώρα που κοιτούσα να το κάνω έχω απορία. Εκεί που λέει 1 ή 0 ανάλογα με ποιο πράματα; δεν το κατάλαβα αυτό για την εντολή στο build μιλάω

.
Link to comment
Share on other sites

μολις διορθώθηκε το link...

 

Όντως τώρα που κοιτούσα να το κάνω έχω απορία. Εκεί που λέει 1 ή 0 ανάλογα με ποιο πράματα; δεν το κατάλαβα αυτό για την εντολή στο build μιλάω

Αν εχεις 0 βαζεις 1 και αν 1 βαζεις 0...

Eκανα ΛΑΘΟΣ το σωστο ειναι να βαλεις 1 στο build.prop

like this:

 

#Activating Lockscreen Rotation

lockscreen.rot_override=1

 

 

Για παραπανω δες εδω και εδω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σε όσους το έστειλα έμειναν ευχαριστημένοι, στείλε μου το email σου και θα σου το στείλω όσο γρηγορότερα γίνεται.

 

Τι διορθώνει το fix WiFi παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

Τι διορθώνει το fix WiFi παιδιά ?

 

Γρηγορότερο κλείδωμα σε router,δεν έχει αποσυνδέσεις, και καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Moλις βγηκε το soundmod v15 οποιος το δοκιμασει προσεκτικά γιατι σε εμενα που μολις το εβαλα επεσε σε bootloop... φυσικα εχα nandroid backup και θα επανελθω σε 440 δευτερολεπτα :)...

 

Oπως και να εχει δωστε ενα feedback οσοι to βαλετε για να δουμε τι παιζει...

 

Oσοι θέλουν την τελευταία stock rom (κατεβασμενη εχθες με SEUS (12-05-2013) και converted σε FTF μεσω flashtool) για τις συσκευες τους μπορουν να την πάρουν απο τα παρακατω links...

 

-=C6603_UNBRANDED_10.1.A.1.434 GR, with no modifications =-

This firmware are ideal for Greeks due to branding, country, carrier etc. reasons

("Virgin" Stock ROM), completely stock and unbranded from Sony.

 

Ideal for people who wants to restore Xperia Z to stock (locked bootloader) for warranty reasons or in a situation where they are semi bricked their device.

Two parts, in an rar archive

 

-=Info=-

Completely stock, not branded.

Stock Taken (from scratch) with SEUS and converted to FTF file with Flashtool

 

-= Download =-

C6603_UNBRANDED_10.1.A.1.434 GR.part1.rar

http://d-h.st/BpT

 

C6603_UNBRANDED_10.1.A.1.434 GR.part2.rar

http://d-h.st/BZX

 

-= Installation =-

- Flash with Flashtool

 

-= Changelog =-

Bug fixes - speed improvements:

- The sudden death bug is fixed

- NFC problems solved

- LED issues solved

- New Apps (perhaps available now for Greece) like:

Play Memories Online,

File Commander,

Let's Start PSM,

Video Unlimited,

Music Unlimited

 

Για περισσότερα (screenshots κλπ) και το γιατι αυτη εχει μπορείτε να δειτε στο σχετικο ανεβασμα που έκανα στο XDA εδώ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο δείχνει.

Έχει τοποθετήσει κανείς το προστατευτικό γυαλί της Spigen;

 

το έχω τοποθετήσει εγώ, αλλά όχι και τόσο επιτυχημένα...

κατά την τοποθέτηση μου πήρε σκόνες και στη δεύτερη προσπαθεια ακούμπησε το καθαριστικό πανάκι στην κάτω πλευρά του γυαλιού.

βέβαια δεν μασάει πουθενά και πλύνοντας με νερό και γυμνά χέρια την κάτω πλευρά, την τοποθέτησα βρεγμένη στο τηλέφωνο και στεγνώνοντας όλα οκ. όμως το κακό είχε γίνει γιατί πάνω στον πανικό μου, το παράκανα με το σπατουλάκι που έχει μαζί και έκανα δύο γρατζουνιές στο γυαλί της spigen αλλά και "έβγαλα" το oleophobic στρώμα :( .

 

πάντως η αίσθηση στην αφή είναι εκπληκτική που έχει το συγκεκριμένο προϊόν και είναι από τα must have...

όπως και το πόσο εύκολα καθαρίζει με οτιδήποτε υλικό χρησιμοποιήσεις (από νερό, μέχρι πλαστική χαρτοπετσέτα!!!)

το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η μη τέλεια εφαρμογή του αφού είναι λίγο μικρότερο από το κινητό, οπότε μένει ένα κενό δεξιά αριστερά (της τάξης του χιλιοστού ή και μικρότερο), και φυσικά εκεί μαζέυονται σκόνες.

 

για διαφορές σε σχέση με πριν όσο αφορά τα χρώματα της οθόνης και τέτοια, μη με ρωτήσετε, αφού πρώτα έβαλα το spigen και μετά άνοιξα για πρώτη φορά το τηλέφωνο.

 

επίσης να σημειώσω πως μπορείς να το βάλεις και να το βγάλεις όσες φορές θες, χωρίς να έχεις το φόβο πως θα φύγει η "κόλλα" από το πίσω μέρος, αφού από ότι κατάλαβα δεν έχει κόλλα, αλλά κάποια ειδική επίστρωση που δεν φεύγει...

Edited by mutunas
Link to comment
Share on other sites

Από εξωτερικό το αγόρασες; έχεις βγάλει την εργοστασιακή μεμβράνη;

 

ναι. κατευθείαν από το site της spigen.

την εργοστασιακή μεμβράνη δεν την έβγαλα, καθώς η ανανεωμένη έκδοση έχει τρύπα στο σημείο του proximity sensor, οπότε δεν είναι απαραίτητη η αφαίρεσή της

Link to comment
Share on other sites

Το xperia z αποδείχτηκε και πολύ αδιάβροχο κινητό . Το σάββατο έπεσε από την ξαδέρφη μου σε κάτι νερά και έγινε χάλια το κινητό.......το σκούπισε και ήταν όλα οκ ....το κινητό δεν είχε πάθει τπτ και όλες οι εφαρμογές δουλεύαν κανονικά . ήταν απίστευτο....
Link to comment
Share on other sites

Το xperia z αποδείχτηκε και πολύ αδιάβροχο κινητό . Το σάββατο έπεσε από την ξαδέρφη μου σε κάτι νερά και έγινε χάλια το κινητό.......το σκούπισε και ήταν όλα οκ ....το κινητό δεν είχε πάθει τπτ και όλες οι εφαρμογές δουλεύαν κανονικά . ήταν απίστευτο....

 

Μα είναι στις προδιαγραφές του κινητού, αδιάβροχο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα και εγώ,να δω πότε θα έρθει

 

Σήμερα την παρέλαβα. Είναι πιο ωραία από την γνήσια. Το κινητό εφαρμόζει τέλεια. Η βάση της είναι όλη με λάστιχο για να μην γλιστράει και έχει και ένα μικρό μπλε led όταν είναι στην μπρίζα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την παρέλαβα. Είναι πιο ωραία από την γνήσια. Το κινητό εφαρμόζει τέλεια. Η βάση της είναι όλη με λάστιχο για να μην γλιστράει και έχει και ένα μικρό μπλε led όταν είναι στην μπρίζα. :)

 

μήπως δοκίμασες να δεις αν χωράει μαζί με θήκη?πόσες μέρες έκανε να έρθει,την αγόρασα 26/4?

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωτησα μερικες σελιδες πισω αλλα δεν πηρα απαντηση...

εχει αφαιρεσει κανεις τη μαμα screen protector και εχει βαλει καποιο αλλο?

αν ναι πιο ειναι ενα καλο screen protector ανεξαρτητου τιμης?

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωτησα μερικες σελιδες πισω αλλα δεν πηρα απαντηση...

εχει αφαιρεσει κανεις τη μαμα screen protector και εχει βαλει καποιο αλλο?

αν ναι πιο ειναι ενα καλο screen protector ανεξαρτητου τιμης?

 

Για να μην σου απάντησε κάποιος σημαίνει πως κανείς δεν το έχει προσπαθήσει έως τώρα. Αν θυμάμαι όμως κάποιος επειδή του είχε γρατσουνιστεί, κάθησε και το έβγαλε, και στην θέση του πέρασε μια άλλη after market ζελατίνα. Πάντως δεν υπάρχει λόγος να την αφαιρέσεις, και να θυμάσαι πως μαζί φεύγει το λογότυπο της Sony .

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...