Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμασει dolphin ,CM , μοτζίλα ...όλοι περπατούν μια χαρά και πιθανόν πιο γρήγορα,απλά προτιμώ τον chrome που έχει πιο "σταθερό" σκρολινκ ,είμαι και συγχρονισμένος με τις υπόλοιπες συσκευές ,γενικά από σερφάρισμα δεν έχω το παραμικρό θέμα,ίσα ίσα πάει σφαίρα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

new Firmware update 10.5.A.0.230 που ειδη την ξανα εχω θα βαλω screen sorts ειναι να γελας με τα χαλια της sony Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμασει dolphin ,CM , μοτζίλα ...όλοι περπατούν μια χαρά και πιθανόν πιο γρήγορα,απλά προτιμώ τον chrome που έχει πιο "σταθερό" σκρολινκ ,είμαι και συγχρονισμένος με τις υπόλοιπες συσκευές ,γενικά από σερφάρισμα δεν έχω το παραμικρό θέμα,ίσα ίσα πάει σφαίρα

 

α οκ.περι ορεξεως..γιατι θελω να εχω ενα προγραμμα για ολα..εναν browser για ολα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ήρθε κανένα update εγώ ενώ είμαι στην 4.4.2 τώρα μου ήρθε update με την ίδια ονομασια και το κάνω αντε να δούμε καμιά διαφορά
Link to comment
Share on other sites

για κανε και πες μας τι παιζει το θεμα ειναι οτι ετσι οπως ξανα ηρθε διορθομενη η 230 δεν το βλεπω για 4.4.4
Link to comment
Share on other sites

Χάνεται μήπως το Root με την νέα αναβάθμιση;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χάνεται μήπως το Root με την νέα αναβάθμιση;

 

Ναι Κώστα αλλά το ξαναρουταρεις πατ-κιουτ με towelroot ,για την .530 πάντα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οκ Νίκο ευχαριστώ, θα το κάνω μόλις βρω χρόνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σας ειπα την εχω βαλει και βλεπω τα ιδια χαλια.

Αλλο ενα κουφο..Καμια φορα που βαζω το κινητό για φορτηση κολλαει ολο..Και το επαναφερω με Power & Volume Up

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν τα κανει αυτα λες με τον διορθωμενο update να μου κανει τιποτα τετοια κουλα χω:worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει πόσες ρομ και ακόμα μου κόβονται οι κλήσεις. Η τελευταία είναι μια infected cm11 rom που έλεγε ότι είχε το ίδιο πρόβλημα στο xda και την είχε κάνει compile. Όντως την πέρασα και δύο τρεις μέρες μίλησα άνετα. Μετά άρχισε και κόβονται κλήσεις. Τελικά για μένα το κινητό έχει τελειώσει. Επειδή έχω ξεκλειδώσει bootloader υπάρχει τρόπος να τον κλειδώσω και να μην φαίνεται; Λέω να το πάω αντιπροσωπία αλλά έχω χάσει την εγγύηση γμτ.

Το θέμα είναι γιατί το κάνει. Έχω βάλει μαμά ρομ. 2 cyanogen και μια άλλη stockbased.

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψες χωρις να περάσεις τις εφαρμογές σου μετά από wipe; Δοκίμασε αν στο κάνει και έτσι μήπως έχεις κάποια εφαρμογή που σου κάνει την ζημιά.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψες χωρις να περάσεις τις εφαρμογές σου μετά από wipe; Δοκίμασε αν στο κάνει και έτσι μήπως έχεις κάποια εφαρμογή που σου κάνει την ζημιά.

Εννοείς wipe data clean Install? Το είχα κάνει αλλά είχα περάσει εφαρμογές σκέτο γυμνό χωρίς εφαρμογή όχι. Τις κατέβασα καπάκι. Αλλά την τελευταία φορά δεν έβαλα greenify xposed klp. Συναφή. Μου κάνει εντύπωση που κανείς εδώ δεν το έχει και δεν έχω και κάνα περίεργο app κατεβάσει

Μια διευκρίνηση μιας και θα το δοκιμάσω και αυτό : το wipe data δεν σβήνει την sd card σωστά;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κια απο εμενα νεος χρηστης του Ζ και δεν μπορω να κανω αναβαθμιση. μηπως πρεπει να ειναι πληρως φορτισμενο για να κανω αναβαθμιση μεσω υπολογιστη? μολις βαζω χτυπαει τριπλα το usb και δεν το βρισκει...τι να κανω? ακολουθω τις οδηγιες του pc companion Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλη εβδομάδα.

Μου έδωσαν ένα Ζ έκανα αναβάθμιση σε 4.4.2 έχω κάνει 2 φορτίσης και παρατηρώ δραματική μείωση της μπαταρίας .

Eιμαι σίγουρος ότι έχει αναφερθεί αλλα΄ δεν μπορεσα απο μια ματιά που έριξα να καταλήξω τι πρεπει να κάνω για να δώ βελτίωση.Αν έχει καποιος την καλοσύνη να με καθοδηγήσει και να με συμβουλέψει τι μπορώ να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς wipe data clean Install? Το είχα κάνει αλλά είχα περάσει εφαρμογές σκέτο γυμνό χωρίς εφαρμογή όχι. Τις κατέβασα καπάκι. Αλλά την τελευταία φορά δεν έβαλα greenify xposed klp. Συναφή. Μου κάνει εντύπωση που κανείς εδώ δεν το έχει και δεν έχω και κάνα περίεργο app κατεβάσει

Μια διευκρίνηση μιας και θα το δοκιμάσω και αυτό : το wipe data δεν σβήνει την sd card σωστά;

 

Δεν σβήνει την sd. Καλό θα ήταν να την έβγαζες για τις δοκιμές. Αν και πάλι έχεις θέμα μια άλλη λύση θα ήταν να δοκιμάσεις μια άλλη sim ή να αλλάξεις αυτή που έχεις.

 

καλησπερα κια απο εμενα νεος χρηστης του Ζ και δεν μπορω να κανω αναβαθμιση. μηπως πρεπει να ειναι πληρως φορτισμενο για να κανω αναβαθμιση μεσω υπολογιστη? μολις βαζω χτυπαει τριπλα το usb και δεν το βρισκει...τι να κανω? ακολουθω τις οδηγιες του pc companion

 

Δεν έχει σχέση το πόσο φορτισμένο είναι. Δοκίμασε ένα reboot το pc και ξαναπροσπάθησε.

 

Καλησπέρα σε όλους και καλη εβδομάδα.

Μου έδωσαν ένα Ζ έκανα αναβάθμιση σε 4.4.2 έχω κάνει 2 φορτίσης και παρατηρώ δραματική μείωση της μπαταρίας .

Eιμαι σίγουρος ότι έχει αναφερθεί αλλα΄ δεν μπορεσα απο μια ματιά που έριξα να καταλήξω τι πρεπει να κάνω για να δώ βελτίωση.Αν έχει καποιος την καλοσύνη να με καθοδηγήσει και να με συμβουλέψει τι μπορώ να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κλείσε την τοποθεσία και κάνε reboot. Ελπίζουμε σε update μέσα στον μήνα που θα το διορθώσει.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

και εμενα την εβγαλα την 32sd και δεν την σβηνει ουτε το Pc ουτε το κινητο ουτε η φοτογραφικη μηχανη μου τιποτα και γραφουν τα windows δεν μπορει να την φορμαρει με τιποτα μια αλη που την δοκιμασα εκανε φορματ αυτη δεν την ποιανει τιποτα μαλον επεσα σε ελατοματικη γιατι κανω κανονικα backup
Link to comment
Share on other sites

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω Bluetooth hands free που να είναι συμβατό με το Ζ. Έχετε να προτείνετε κάτι; Με ενδιαφέρει να έχει κ μεγάλη αυτονομία.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλη αυτονομία το sbh20; Άλλα είχα διαβάσει. Έγώ έχω το Voyager legend και τα παει μια χαρά από αυτονομία . Σπάνια μπορεί να μου κάνει καμιά εναλλαγή από bt στην συσκευή και μου το έχει κάνει και στο razr. Αν θα αγόραζα σήμερα πάντως , πάλι το legend θα ήθελα.

 

Κυκλοφόρησε και για το Ζ η 4.4.4 στην Γαλλία. Το towelroot δεν δουλεύει δυστυχώς οπότε για root περιμένουμε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...