Jump to content

[Εφαρμογή] Quickoffice


godiva
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι:

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να "σώσω" κάπου τα αρχεία από το quickoffice;

Θέλω να εξασφαλίσω ότι ακόμα κι αν πάθει βλάβη το i-phone ή το χάσω, αυτά τα αρχεία θα μπορώ να τα ξαναβρω

Link to comment
Share on other sites

Πώς όμως;

Ενώ μπορώ να κάνω το αντίθετο (να "τραβήξω" αρχείο από το dropbox και να το ανοίξω με το quickoffice), δεν μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω upload στο dropbox αρχεία από το quickoffice.

Μόνο φωτό & βίντεο με αφήνει να ανεβασω στο dropbox

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγεις αρχείο από το Dropbox και το επεξεργάζεται, όταν το σώζεις αυτό γίνεται upload απευθείας στο Dropbox. Από κεί και πέρα, για να κανείς upload ένα αρχείο από τον default φάκελο του quickoffice για παράδειγμα στο Dropbox, απλά το κανείς drag and drop το αρχείο στο εικονίδιο του Dropbox στα αριστερά της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να μη σε κουράζω, αλλά και πάλι δεν το καταλαβαίνω:

Το πρωτο (επεξεργασία κειμένου που υπήρχε ήδη στο dropbox), το ξέρω.

Το δεύτερο όμως (νέο κείμενο, που δημιουργήθηκε στο quickoffice του τηλεφώνου), πώς θα το κάνω drag;

Το "βλέπω" στο itunes του υπολογιστή μου;

 

Μόλις μου ήρθε μια ιδέα: μήπως πρέπει να βρώ κάποιο πρόγραμμα τύπου explorer να βαλω στο τηλέφωνο, ώστε να βλέπω τα αρχεία μου κάπου, και πού είναι αυτά σωσμένα & έτσι να μπορώ να τα μετακινώ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε (ή φίλη) μου δε με κουράζεις καθόλου. Έχεις δίκιο το drag and drop παίζει στο iPad... μήπως να πάρεις ένα; Πέρα απ´ την πλάκα, σε ότι αφορά το iPhone που το δοκίμασα, πρέπει καταρχήν να προσθέσεις στο Quickoffice το account σου στο Dropbox. Αυτό γίνεται από την αρχική οθόνη της εφαρμογής. Εκεί σίγουρα θα βλέπεις τον loca folder της εφαρμογής. Πατώντας πάνω αριστερά Edit και στη συνέχεια Add Account προσθέτεις το Dropbox account σου. Αφού το κανείς αυτό κάθε νεο αρχείο που δημιουργίες στο Quickoffice μπορείς να το κανείς save as στο Dropbox. Επίσης κάθε αρχείο που έχεις στον local folder μπορείς να το κανείς move εκεί. Ελπίζω να σε βοήθησα... Edited by DrStrangelove
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...