Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Για root ειναι ΠΟΛΥ πιο ευκολο... Κατεβαζετε το kingo root απο το Google & ενεργοποιειτε το USB Debugging συνδεετε το κινητο στο PC & πατατε ενα κουμπι που γραφει ROOT στο προγραμμα, σε 2 λεπτα ειστε root... ( ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ )

 

Και για να φλασαρετε σε LOCKED BOOTLOADER δηλαδη με εγγυηση κανονικα custom roms 4.3 που φυσανε ακολουθειται αυτο τον οδηγο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2646904

 

Οτι θελετε ειμαστε εδω!

Δηλαδη πλεον ο επισημος τροπος για να κανουμε ροοτ ειναι αυτος ? Ειναι εγγυημενο ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:offtopic:

Από ποτε δεν χανεται η εγγυηση σε οποιοδηποτε κινητο κανοντας root? (που ειναι καθαρη παρεμβαση σε αρχεια συστηματος του εργοστασιακου software)

Άλλα θυμαμαι εγω πριν καιρο...

 

Αν πας στο Service με ρουταρισμενο κινητο εισαι για κλαμματα ( δεν μιλαω για εσενα μιλαω για ΟΛΟΥΣ )

 

Οποτε ρουταρεις κανεις τη δουλεια σου και πριν χρειαστεις Service φλασαρεις ενα Stock FTF και εισαι 100% στην εγγυηση

 

Για να φλασαρεις FTF και να μην ανοιγει ακομα το κινητο μπορεις νομιζω να το κανεις διοτι σε Flash Mode θα μπει, οποτε θα φλασαρεις το Stock FTF και θα γυρισεις Stock 100% οποτε εχεις & Εγγυηση, σωστα ? Το οτι πειραζεις τα αρχεια συστηματος το βλεπεις εσυ, αν το αναιρεσεις δεν το ξερει κανεις...

 

Δηλαδη πλεον ο επισημος τροπος για να κανουμε ροοτ ειναι αυτος ? Ειναι εγγυημενο ???

 

Αν δεν δουλεψει το Kingο Υπαρχει & το VRoot, και σιγουρα στο XDA υπαρχουν αλλα 5-6 posts για το πως να γινεται root στην 4.3

 

Υ.Γ Επίσημος τρόπος ΔΕΝ υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν δεν δουλεψει το Kingο Υπαρχει & το VRoot, και σιγουρα στο XDA υπαρχουν αλλα 5-6 posts για το πως να γινεται root στην 4.3

 

Υ.Γ Επίσημος τρόπος ΔΕΝ υπαρχει!

Αν δεν δουλεψει δεν πειραζει , με πειραζει μην παθει τιποτα το κινητο :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,προσπάθησα να κάνω root στο κινητό μου με το Kingo Root αλλά μου βγάζει ένα error "Root Failed! NeedRoot".

Ξέρει κάποιος γιατί το βγάζει αυτό?

Το usb debbuging είναι ενεργοποιημένο.

Edited by satelsat
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,προσπάθησα να κάνω root στο κινητό μου με το Kingo Root αλλά μου βγάζει ένα error "Root Failed! NeedRoot".

Ξέρει κάποιος γιατί το βγάζει αυτό?

Το usb debbuging είναι ενεργοποιημένο.

 

Μια απο τα ιδια.. και με το Vroot

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.. και με το Vroot

 

Και εμένα με το Vroot τα ίδια.

Άσε που είναι στα Κινέζικα και δεν καταλαβαίνω γρι!:wacko:

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με το Vroot τα ίδια.

Άσε που είναι στα Κινέζικα και δεν καταλαβαίνω γρι!:wacko:

 

Ναι οντως και παρολα αυτα το εκανα αλλα παλι με τα λιγα κινεζικα που ξερω (δηλαδη το μεγαλο κοκκινο Χ που βγαζει στο τελος) καταλαβα πως δεν το εκανε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως και παρολα αυτα το εκανα αλλα παλι με τα λιγα κινεζικα που ξερω (δηλαδη το μεγαλο κοκκινο Χ που βγαζει στο τελος) καταλαβα πως δεν το εκανε :lol::lol::lol:

 

Και εμένα με το Vroot τα ίδια.

Άσε που είναι στα Κινέζικα και δεν καταλαβαίνω γρι!:wacko:

 

Μια απο τα ιδια.. και με το Vroot

 

Ειστε σε 4.3?? δεν λειτουργει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είστε σε 4.3?? δεν λειτουργεί!!!

 

Α...Μάλιστα.

 

Κανένας εύκολος τρόπος σαν αυτούς, για 4.3 υπάρχει?

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στο fb έχει σελίδα η sony νομίζω sony mobile gr (καπως έτσι) τους ρωτας οτι θες και σου απαντάνε...στα ελληνικα, ελληνικη σελιδα ειναι
Link to comment
Share on other sites

Α...Μάλιστα.

 

Κανένας εύκολος τρόπος σαν αυτούς, για 4.3 υπάρχει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2646904

 

μονο αυτος ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο Service με ρουταρισμενο κινητο εισαι για κλαμματα ( δεν μιλαω για εσενα μιλαω για ΟΛΟΥΣ )

 

Οποτε ρουταρεις κανεις τη δουλεια σου και πριν χρειαστεις Service φλασαρεις ενα Stock FTF και εισαι 100% στην εγγυηση

 

Τοτε λεμε το ιδιο πραγμα μαλλον...οτι προφανως το root αναιρει την εγγυηση, όπως και οι custom roms...το οτι θα επαναφερει καποιος το κινητο πριν παει στο service ομως, δεν ειναι παντα εφικτο ή ευκολο αναλογα με το προβλημα, οπότε μην το θεωρεις δεδομενο

Anyway ας μεινουμε on topic, σε οτι αφορα δηλαδη την συμπεριφορα του κινητου με εργοστασιακο, επίσημο software.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

κράτησε ενα bakcup πληρης του τηλεφωνου σου και κατεβασε Flashtool.... κατεβαζεις αυτο το FTF

 

https://mega.co.nz/#!ZYsRxaIR!uPC8elJg3mR4f4xx1BSUEHl0bR8s7M7jqq9iEsR0USA

 

Ανοιγεις το Flashtool, πατας πανω αριστερα τον κεραυνο διαλεγεις FlashMode, διαλεγεις το FTF αφηνεις τα τσεκ ολα οπως ειναι...

 

πατας συνεχομενα το κουμπι προς τα ΚΑΤΩ και συνδεεις το USB στον υπολογιστη ( με κλειστο τηλεφωνο ) αναβει το λαμπακι κατω πρασσινο & ξεκιναει να φλασαρει... σβηνει τα παντα απο τη συσκευη, την παλια ROM εννοω & περναει φρεσκια την τελευταια 4.3

 

Καντο & ελα ξανα να μας πεις τι εγινε

 

Ενα clean install ΠΑΝΤΑ ειναι καλυτερο

 

Μολις εκανα update με αυτον ακριβως τον τροπο...θα τσεκαρω το κινητο να δω πως παει τις επομενες μερες....

με αυτον τον τροπο εκανα clean install δηλαδη?

Γιατι με την επανεκκινηση του τηλεφωνου ξανακατεβαζει τις εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει πριν...

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί για το συγκεκριμένο τηλέφωνο μήπως tempered glass; Ψάχνω να βρω Nillkin η glass M αλλά μάλλον δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς καμιά άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα update με αυτον ακριβως τον τροπο...θα τσεκαρω το κινητο να δω πως παει τις επομενες μερες....

με αυτον τον τροπο εκανα clean install δηλαδη?

Γιατι με την επανεκκινηση του τηλεφωνου ξανακατεβαζει τις εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει πριν...

 

Ναι είναι clean install

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ολα καλα

θα επανελθω με λεπτομερειες

 

Πηγαινει καλυτερα το τηλεφωνο δηλαδη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Εκανα εγκατασταση του PC Companion απο το site της SONY και οχι απο το κινητο. Και η ενημερωση του κινητου εγινε κανονικα.

Χρησιμοποιησα τον υπολογιστη του γραφειου, με προγραμμα antivirus το AVG και WINDOWS 7.

Δεν ξερω αν ηταν θεμα antivirus ή του PC Companion.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Εκανα εγκατασταση του PC Companion απο το site της SONY και οχι απο το κινητο. Και η ενημερωση του κινητου εγινε κανονικα.

Χρησιμοποιησα τον υπολογιστη του γραφειου, με προγραμμα antivirus το AVG και WINDOWS 7.

Δεν ξερω αν ηταν θεμα antivirus ή του PC Companion.

 

επειδη ειπες σπιτι εισαι με wifi, Μηπως κατι φταιει εκει με το Pc?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Περασα 4.3 απο sus.. το κινητο φενεται να πηγαινει καλα.. αν και τρωει κατι μικροκολληματα( π.χ οταν αποσυνδεομαι απο FB, και στο chrome..) μπορουμε να ορισουμε μια ενδεικτικη, καλη τιμη της ram...? εμενα τωρα με ολα κλειστα (μονο με καιρο yahoo και whatsapp 12 mb το καθενα και τις ρυθμισεις 51mb) εχω ελευθερη 320... ενω πριν το clean install ειχα καπου στα 200
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Μπορει να ειναι θεμα του υπολογιστη μου.

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα:

Οταν δεχομαι μια κληση, μου εμφανιζεται στην οθονη η μπαρα ρυθμισης της εντασης για την μουσικη, παιχνιδια και πολυμεσα. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Νομιζω οτι οταν ειχα πρωτοπαρει το κινητο δεν μου εβγαινε η μπαρα στην οθονη.

Μηπως επειδη χρησιμοποιω σαν ηχο κλησης διαφορετικο απο αυτους που ειναι αποθηκευμενοι στην συσκευη μου εμφανιζει την μπαρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

Αυτό μπορώ να το κάνω εγώ είμαι ξεκλειδώτος????

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2656772

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Μπορει να ειναι θεμα του υπολογιστη μου.

Θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα:

Οταν δεχομαι μια κληση, μου εμφανιζεται στην οθονη η μπαρα ρυθμισης της εντασης για την μουσικη, παιχνιδια και πολυμεσα. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Νομιζω οτι οταν ειχα πρωτοπαρει το κινητο δεν μου εβγαινε η μπαρα στην οθονη.

Μηπως επειδη χρησιμοποιω σαν ηχο κλησης διαφορετικο απο αυτους που ειναι αποθηκευμενοι στην συσκευη μου εμφανιζει την μπαρα;

 

περιεργο μου φαινεται. μηπως πατας το κουμπι της εντασης κατα λαθος και τα βγαζει ολα ? αν και δεν ειναι λογικο.

πως εκανες την εγκατασταση? καθαρη ή με το pc companion απο πανω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

περιεργο μου φαινεται. μηπως πατας το κουμπι της εντασης κατα λαθος και τα βγαζει ολα ? αν και δεν ειναι λογικο.

πως εκανες την εγκατασταση? καθαρη ή με το pc companion απο πανω?

 

Την εγκατασταση την εκανα με το pc companion. Οσο για το κουμπι που λες, δεν ξερω. Εκτος αν το πιεζει η θηκη.

Αλλα εχω βγαλει και την θηκη και το ιδιο πραγμα παλι. Υπολογιζα οτι με την αναβαθμιση θα εφτιαχνε αλλα δεν ειδα αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατασταση την εκανα με το pc companion. Οσο για το κουμπι που λες, δεν ξερω. Εκτος αν το πιεζει η θηκη.

Αλλα εχω βγαλει και την θηκη και το ιδιο πραγμα παλι. Υπολογιζα οτι με την αναβαθμιση θα εφτιαχνε αλλα δεν ειδα αποτελεσμα.

 

τωρα τι να σου πω, αυτο που κανει σιγουρα δεν ειναι σωστο.

Για μενα, παρε καταλογο κτλ back up (αν θες βοηθεια πες μας), κανε μια επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων και ξανα καθαρη εγκατασταση με το sony update service, οχι pc companion. Αν δεν φτιαξει, τοτε θελει ψαξιμο το πραγμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...