Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρίμα... Δηλαδή ούτε και σε αυτήν θα έχουμε ράδιο.

 

Λοιπον την εχω απο εχθες το βραδυ.καμια διαφορα σε σχεση με τις αλλες εκδοσεις.εμφανεις τουλαχιστον.και φυσικα ουτε λογος για ραδιοφωνο

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλέον αμφιβάλλω αν ασχολείται κάποιος για το ραδιόφωνο... Δηλαδή στην cm7 γιατί είχε; Τέλος πάντων...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον αμφιβάλλω αν ασχολείται κάποιος για το ραδιόφωνο... Δηλαδή στην cm7 γιατί είχε; Τέλος πάντων...

 

γιατί η cm7 ήταν GB και υπήρχε GB από την Samsung ;

 

έλα μωρέ και με το spirit fm κάνεις (γενικά) την δουλειά σου :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την πέρασα χθες το βράδυ και τα πράγματα είναι όπως τα περίμενα. Όλα τρέχουν ομαλά και γρήγορα χωρίς κάποιο πρόβλημα όπως ακριβώς γινόταν και με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Απλά να πληροφορήσω όσους έχουν μείνει σε παλιά έκδοση της CM10 ότι πλέον στις πιο καινούργιες εκδόσεις υπάρχει και File Explorer.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την φωτογραφική και πήγαινε στις ρυθμίσεις. Είναι το πρώτο που θα δεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τσουκου......αποθηκευση τοποθεσιας ειναι....

Εγώ πάντως στην slim το έχω πρώτο πρώτο σαν επιλογή. Δε νομίζω να διαφέρει στην cm10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την εντυπωση οτι τρωει πολυ ραμ η ειναι η ιδεα μου; εχω 50 ελευθερα το πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό τρέχει ομαλά τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και ας σου μένουν 50MB. Αρκετές φορές και εμένα τόσα μου μένουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τρεχει ομαλα απλα οταν ανοιγω κατι βαρυ κατι επανεκκινηση ο apex και ειναι πολυ σπαστικο. Και εχω την επιλογη παραμονη στη μνημη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση.. που ακριβώς υπάρχει η cm10 stable διότι εγώ δεν τη βλέπω πουθενά :P

Συγχωρέστε τυχόν στραβομάρα αλλά εδώ δεν υπάρχει κάτι : http://www.cyanogenmod.nl/files/?dir=Samsung%20Galaxy%20S/CM10/ROM

- Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση.. που ακριβώς υπάρχει η cm10 stable διότι εγώ δεν τη βλέπω πουθενά :P

Συγχωρέστε τυχόν στραβομάρα αλλά εδώ δεν υπάρχει κάτι : http://www.cyanogenmod.nl/files/?dir=Samsung%20Galaxy%20S/CM10/ROM

 

http://get.cm/get/jenkins/12608/cm-10.0.0-galaxysmtd.zip :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !

Και μία ερώτηση ακόμα.. Γιατί εφόσων βγήκε η stable, ακολούθησαν άλλες 3 (μέχρι στιγμής) nightly ?!

- Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται πάντα. Η Stable είναι μια απλή ονομασία που σημαίνει ότι η ROM είναι έτοιμη για καθημερινή χρήση απαλλαγμένη από bugs που μπορούν να σου κάνουν δύσκολη τη ζωή. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι σταματάει η εξέλιξη της από αυτό το σημείο και μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό ..

1) Αυτό δε συνεπάγεται όμως ότι θα βγει κι άλλη stable , ή περιμένουμε κι άλλη ? :P

2) Ερώτηση σε όσους το έχουν δοκιμάσει εκτενώς : όσον αφορά τον kernel, να περάσω τον semaphore ή να μείνω με τον stock tis cm10 ? Στη nightly που έχω τώρα (ούτε θυμάμαι ποια είναι) είμαι με τον stock και πετάει, γι'αυτό κυρίως κάνω αυτή την ερώτηση..

 

Ευχαριστώ και πάλι παιδιά ! :)

- Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

1) Μπορεί να δούμε και άλλη Stable.

2) Αν θες να πετάει περισσότερο βάλε τον Semaphore. Βέβαια θα έχεις μια μικρή επίπτωση στην μπαταρία. Αν δεις ότι δεν σου αρέσει περνάς πάλι από πάνω την CM10 και έχεις πάλι τον stock Kernel.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Να κάνω μια ερώτηση...

Λοιπόν… υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να με εντοπίζει ο χάρτης χωρίς να είναι ανοιχτώ το gps (πχ tag στο facebook).

Φοράω την CM10.0.0-galaxysmtd και έχω ενεργοποιημένη την επιλογή «τοποθ. της google»

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα ή είσαι συνδεδεμένος με WiFi γίνεται εντοπισμός τοποθεσίας. Φυσικά δεν είναι τόσο ακριβής ο εντοπισμός όσο είναι με το GPS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις> Πρόσβαση τοποθεσίας έχεις ενεργοποιήσει τις επιλογές "Πρόσβαση στην τοποθεσία μου" και "Τοποθ. Wi-Fi & δικτ. κιν. τηλ.";

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν βρισκει τιποτα.εμφανιζει συνεχεια "Για να προσθέτετε πιο ακριβεις τοποθεσίες στις δημοσιεύσεις σας ,ενεργοποιήστε τα ασύρματα δίκτυα στις Ρυθμίσεις τοποθεσίας"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...