Jump to content

Google Maps On Android Phones Problem....


soulfunkdjx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες γεια σας. Θα ήθελα την βοήθεια των ειδικών γιατί θα τρελαθώ. Έχω ένα SONY ERICSSON XPERIA NEO V με λειτουργικό ICS 4.0.4 android και φυσικά root. Εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του Google maps 6.9.0 και επίσης μου λέει πως έχω και εγκατεστημένο το streetview 1.8.1.0 (τελευταία έκδοση). 3 Είναι τα προβλήματα μου....

1) Πρώτα απ'όλα όταν είμαι σπίτι το google maps μέσω wi-fi δουλεύει μια χαρά.Όταν βγω εκτός σπιτιού και προσπαθώ να συνδεθώ με το GPS δεν κάνει σύνδεση και δεν ξέρω γιατί.Αμέσως δοκιμάζω ένα άλλο application που έχω για την ίδια δουλειά (Navigon) και εκείνο μέσα σε 5 δευτερόλεπτα βρίσκει δορυφόρο και λειτουργεί μια χαρά....Τι συμβαίνει ακριβώς με το Google maps και δε συνδέεται μέσω GPS;;;

2) Το Streetview αν και μου δείχνει πως είναι εγκατεστημένο δεν κατάφερα να το τρέξω όπως επίσης ούτε να το δω στο κεντρικό μενού του κινητού μου σαν ξεχωριστό εικονίδιο.Ακόμα και όταν κάνω κλικ σε μία διεύθυνση και με πάει εκεί το Google maps και ανοίγω τις λεπτομέρειες για την συγκεκριμένη τοποθεσία μου εμφανίζει το εικονίδιο του streetview αλλά σε χρώμα γκρι,δηλαδή δε μπορώ να το επιλέξω.Τι γίνεται και εδώ;;;

3) Πως μπορώ να ακούσω μέσα από το Google Maps να έχω φωνητικές οδηγίες,δηλαδή μία φωνή να με καθοδηγεί στην πορεία μου που έχω διαλέξει να κάνω;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά,κάθε βοήθεια θα ήταν δεκτή!!!

Link to comment
Share on other sites

To google maps δουλεύει μέσω σύνδεση internet. Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία έκδοση σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις τους χάρτες για offline χρήση οπότε δοκόμασε το μήπως κι έτσι παίξει με gps.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...