Jump to content

Συνδρομητική Τηλεόραση


StandArd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή την στιγμή έχουμε Ξένα πρωταθλήματα και Εθνικές Ομάδες στον ΟΤΕ και στην nova Ευρωπαϊκές διοργανώσεις και Ελληνικά πρωταθλήματα χωρείς να αποκλείονται να πάει το uefa chapion league και europa league στον ΟΤΕ πράγμα που αν γίνει έκλεισε η forthnet. ποίο πιθανό νομίζω είναι για την επομένη χρονιά να υπάρξει μοιρασιά μεταξύ των 2 εσείς τι λέτε? Αλήθεια για ποίον λόγω αναβλήθηκε ο διαγωνισμός για την περίοδό 2015-2018? Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 188
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το καλοκαίρι δεν έχει πολλά αθλητικά γεγονότα, μόνο εθνική, αλλά αυτό είναι λίγο, καλά ήταν 9 μήνες με CHL και super league στη Nova,απίθανο είναι να αφήσει η Nova να μπει ο οτε
Link to comment
Share on other sites

το καλοκαίρι δεν έχει πολλά αθλητικά γεγονότα, μόνο εθνική, αλλά αυτό είναι λίγο, καλά ήταν 9 μήνες με CHL και super league στη Nova,απίθανο είναι να αφήσει η Nova να μπει ο οτε
Η super league με το Uefa european chapion league και europa league δεν συγκρίνονται μην τρελαθούμε οπός τα πρωταθλήματα που έχει ο ΟΤΕ με το δικό μας. Όσο για αυτό και εγώ το θεωρό απίθανο η Nova να αφήσει τα δικαιώματα από την uefa ας μην ξεχνάμε όμως ότι οικονομικά ο ΟΤΕ είναι ποίο ισχυρώς από την forthnet και η Nova ανήκει στην forthnet και όχι στην Hellas On Line η οποία είναι καλύτερη από όλους οικονομικά και οι ζημίες που είχε θα την επηρεάσουν αρνητικά πιστεύω ενώ αν έχει αύξηση εσόδων τότε θα μπορεί ακόμα και εάν χάσει 1 από τα 2 να κτυπήσει τον ΟΤΕ τώρα όμως μπορεί?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

ο οτε μπορεί αυτή την στιγμή να έχει μεγαλύτερο τζίρο αφού έχει απλωθεί και σε ξένες χώρες αλλά τα οικονομικά του έχουν πτωτική πορεία με μείωση ελλήνων συνδρομητών που αυτό τα δείχνει όλα,αποχωρούν αρκετοί απο αυτόν
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια για αυτό μου έχει κινήσει την περιέργεια πως δεν κτύπα τον ΟΤΕ ας πούμε το uefa european national cup 2016 και το mudial 2018 διάβασα σήμερα ότι τα αγόρασε ο ΟΤΕ εφόσον έχει περισσοτέρους συνδρομητές η forthnet και υπάρχει αυξητική τάση και ο ΟΤΕ λιγότερους και με πτωτική τάση δεν θα μπορούσε η nova να τα αγοράσει μην ξεχνάμε ότι τα δάνεια της forthnet είναι πολλά βεβαία ΟΤΕ χρώστα 1 δις και ίσως είναι μην βιώσιμος πρέπει κάποια επιτυχία να δείξει σε διαγωνισμό ώστε να κινηθεί η δουλειά και να βελτίωση το τηλεοπτικό περιεχόμενο, διαφορετικά θα πάνε ΟΤΕ-tv όλοι.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

γενικώς πολλά ακούγονται για τον οτε αλλά τίποτα δεν γίνεται . Τόσο καιρό λένε ότι θα έρθει οτε - go και τίποτα ακόμα όταν η nova έχει nova - go εδώ και πάρα πολύ καιρό και για αυτό άλλωστε έχει τους περισσότερους συνδρομητές η nova
Link to comment
Share on other sites

κακά τα ψέματα όμως αν η βελτίωση τον οικονομικών και της πετυχημένης Αύξησης Μετοχικού Κεφαλαίου δεν φέρει την βελτίωση η αλλαγή προγράμματος του novasport και να αρχίσει να συμπεριφέρεται ως πραγματικός γίγαντας στην Ελληνική αγορά της συνδρομητικής τηλεόρασης μας βλέπω από το ολιγοπώλιο να γυρνάμε στο μονοπώλιο.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

κακά τα ψέματα όμως αν η βελτίωση τον οικονομικών και της πετυχημένης Αύξησης Μετοχικού Κεφαλαίου δεν φέρει την βελτίωση η αλλαγή προγράμματος του novasport και να αρχίσει να συμπεριφέρεται ως πραγματικός γίγαντας στην Ελληνική αγορά της συνδρομητικής τηλεόρασης μας βλέπω από το ολιγοπώλιο να γυρνάμε στο μονοπώλιο.

 

το θέμα είναι ότι έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς η nova που συνεχώς αυξάνεται . ας ελπίσουμε ότι δεν θα γίνει μονοπώλειο η nova και ότι θα μπορούν και άλλοι αν την ανταγωνιστούν

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ο μοναδικός ικανός ανταγωνιστής της nova είναι ο ΟΤΕ που τα έχει όλα (κινητό, σταθερό, internet, Τηλεόραση) το θέμα είναι να ενδιαφερθεί να βελτιώσει της τηλεοπτικές υπηρεσίες σε θέματα τεχνολογικής υποδομής, γιατί τεχνολογικά είναι πάρα πόλη πίσω από την forthnet. Όλοι άλλοι είναι για μπάζα.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

είναι ικανός ανταγωνιστής ο οτε αλλά έχει πολύ υψηλές τιμές και έτσι δεν τον προτιμούν αρκετοί
Εξαρτάται τι θες πάντα:D το αρκετοί όταν έχει το 30% της αγοράς δεν είναι και λίγο αλλά σχετικά με της τιμές που είναι και λίγο έκτος θέματος όσον αφορά τα 3play πακέτα να είναι πόλι ακριβότερος από την forthnet-nova Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θες πάντα:D το αρκετοί όταν έχει το 30% της αγοράς δεν είναι και λίγο αλλά σχετικά με της τιμές που είναι και λίγο έκτος θέματος όσον αφορά τα 3play πακέτα να είναι πόλι ακριβότερος από την forthnet-nova

 

πρέπει να μειώσει όμως τις τιμές ο οτε γιατί αυξάνει μερίδιο αγοράς η nova συνεχώς .

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να μειώσει όμως τις τιμές ο οτε γιατί αυξάνει μερίδιο αγοράς η nova συνεχώς .
Αυτά είναι αυτονόητα πράγματα και ελπίζω να μην χρειαζόμαστε να κάνουμε αυτές της συζητήσεις.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ο μοναδικός ικανός ανταγωνιστής της nova είναι ο ΟΤΕ που τα έχει όλα (κινητό, σταθερό, internet, Τηλεόραση) το θέμα είναι να ενδιαφερθεί να βελτιώσει της τηλεοπτικές υπηρεσίες σε θέματα τεχνολογικής υποδομής, γιατί τεχνολογικά είναι πάρα πόλη πίσω από την forthnet. Όλοι άλλοι είναι για μπάζα.

καλά τα λες αλλά πρέπει κάποια στιγμή και ο οτε να εξελιχθεί τεχνολογικά όπως η forthnet γιατί έτσι όπως είναι χάνει συνδρομητές ο οτε και πάνε nova όπως φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

H forthnet τα 8 χρονιά που έχει την nova, έχει επένδυση σε τεχνολογική υποδομή την nova. Εγώ πιστεύω ότι αν είχε το novasport είχε το τηλεοπτικό περιεχομένο του ΟΤΕ-sport και με της τιμές που έχει το nova3play θα είχε σίγουρα 600 χιλιάδες συνδρομητές.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

παω λοιπον σημερα στη σελιδα της φορτηνετ να δωφ ποσο θα εχει το novacinema λεω εγω το πολυ κανα 20ακι το μηνα μιας και κριση εχουμε

ολοι κατεβαζουμε απο νετ τις σειρες μας τις βλεπουμε οποτε θελουμε κ.α.

 

Βλεπω 50 τον μηνα και ειμαι καπως ετσι

http://i335.photobucket.com/albums/m447/jtmauney/881got-tyrion-lannister1.jpg

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παω λοιπον σημερα στη σελιδα της φορτηνετ να δωφ ποσο θα εχει το novacinema λεω εγω το πολυ κανα 20ακι το μηνα μιας και κριση εχουμε

ολοι κατεβαζουμε απο νετ τις σειρες μας τις βλεπουμε οποτε θελουμε κ.α.

 

Βλεπω 50 τον μηνα και ειμαι καπως ετσι

http://i335.photobucket.com/albums/m447/jtmauney/881got-tyrion-lannister1.jpg

 

15 ευρώ έχει το cinema στη nova +29.90 nova 3play με ιντερνετ +τηλέφωνο και τηλεόραση και βλέπεις όποια ταινία θες δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

παω λοιπον σημερα στη σελιδα της φορτηνετ να δωφ ποσο θα εχει το novacinema λεω εγω το πολυ κανα 20ακι το μηνα μιας και κριση εχουμε

ολοι κατεβαζουμε απο νετ τις σειρες μας τις βλεπουμε οποτε θελουμε κ.α.

 

Βλεπω 50 τον μηνα

51,68€ για την ακρίβεια. Η τιμή της σκέτης nova είναι εκτός πραγματικότητας.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως παιδιά δίνω 65 ευρώ για να έχω ιντερνετ 24αρι , τηλέφωνο με απεριόριστες κλήσεις σε αστικά υπεραστικά και κινητά (720 λεπτά) όλα τα κανάλια novacinema με δωρεάν υπηρeσία on demand όλα τα κανάλια novasports . To έκανα έτσι γιατί βγαίνει πολύ οικονομικά από το να είχα σκέτη nova μιας και που στις συνδυαστικές προσφορές έχει χαμηλές τιμές
Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα συνδυαστικά, ο φίλος μίλησε για σκέτη nova και είναι πολύ ακριβή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα συνδυαστικά, ο φίλος μίλησε για σκέτη nova και είναι πολύ ακριβή.

 

ακόμη κρίση έχουμε και τα οικονομικά όλων μας πιστεύω δεν είναι και τα καλύτερα για να έχουμε την δυνατότητα να "χαρίζουμε" λεφτά θεωρό μεγάλο λάθος κάποιου να μην πάρει συνδυαστικό πακέτο αφού στο σύνολο πιθανότατα θα του βγει ποιο ακριβά άλλωστε τηλέφωνο και ίντερνετ όλοι έχουμε στο σπίτι μας, άρα αν θες να βάλεις Nova βάζει 3play για οικονομία, τώρα αν κάποιος θέλει να σκορπίζει λεφτά και να επιλέγει διαφορετικές εταιρίες για κάθε μία υπηρεσία είναι δικαίωμα του αλλά εγώ δεν μπορώ ούτε να τον καταλάβω ούτε να συμφωνήσω μαζί του

Link to comment
Share on other sites

ακόμη κρίση έχουμε και τα οικονομικά όλων μας πιστεύω δεν είναι και τα καλύτερα για να έχουμε την δυνατότητα να "χαρίζουμε" λεφτά θεωρό μεγάλο λάθος κάποιου να μην πάρει συνδυαστικό πακέτο αφού στο σύνολο πιθανότατα θα του βγει ποιο ακριβά άλλωστε τηλέφωνο και ίντερνετ όλοι έχουμε στο σπίτι μας, άρα αν θες να βάλεις Nova βάζει 3play για οικονομία, τώρα αν κάποιος θέλει να σκορπίζει λεφτά και να επιλέγει διαφορετικές εταιρίες για κάθε μία υπηρεσία είναι δικαίωμα του αλλά εγώ δεν μπορώ ούτε να τον καταλάβω ούτε να συμφωνήσω μαζί του

 

Κοιτα εγω φοιτητης ειμαι, εχω μονο internet 17Ευρω και τηλεφωνο εχω απο το κινητο μου με 5 ευρω 1000 λεπτα προς ολους,

αρα δεν με συμφαιρει να κανω τα απλο ιντερνετ μονο και μονο για την τηλεωραση 3play(29,99) +Novacineva(15) =44 :(:(

 

1000x φορες να κατεβαζω απο το νετ, να παρω ενα σκληρο εξωτερικο 2tb και να τα βαζω στην τηλεωραση μου παρα να δινω 44 ευρω για να βλεπω ταινιες

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω φοιτητης ειμαι, εχω μονο internet 17Ευρω και τηλεφωνο εχω απο το κινητο μου με 5 ευρω 1000 λεπτα προς ολους,

αρα δεν με συμφαιρει να κανω τα απλο ιντερνετ μονο και μονο για την τηλεωραση 3play(29,99) +Novacineva(15) =44 :(:(

 

1000x φορες να κατεβαζω απο το νετ, να παρω ενα σκληρο εξωτερικο 2tb και να τα βαζω στην τηλεωραση μου παρα να δινω 44 ευρω για να βλεπω ταινιες

Εκεί που είσαι μείνε, εσύ προσωπικά δεν πας καν forthnet το κρατάς και πας ΟΤΕ-tv με 30euro το full pack σκέτο ΟΤΕ-tv είσαι μια χαρά, που να πλέκεσαι τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια εταιρία έχεις?

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είσαι μείνε, εσύ προσωπικά δεν πας καν forthnet το κρατάς και πας ΟΤΕ-tv με 30euro το full pack σκέτο ΟΤΕ-tv είσαι μια χαρά, που να πλέκεσαι τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια εταιρία έχεις?

 

στα cinema o ote έχει πολύ ακριβό πρόγραμμα . θα δίνεις 30 ευρώ για σκέτο οτε tv +3 ευρώ ανα ταινία που θα νοικιάζεις . ξεφεύγει πολύ η τιμή μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...