Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπιζοντας ενα θεμα με το LiveKey (στα Sony Smart Headset) κατα το οποιο δεν λειτουργει σαν πληκτρο στο SGS3 ενω τα υπολοιπα κουμπια κ φυσικα ο ηχος ειναι μια χαρα, ανακαλυψα πως αν απενεργοποιησουμε το ContextAwareServices απο τις ρυθμισεις>εφαρμογες>ολες, παυει να εμφανιζεται αυτο με τις προτεινομενες εφαρμογες ηχου στις ειδοποιησεις. Δεν βρηκα κατι αλλο που να μην λειτουργει μετα απο το παραπανω disable..

Παντως αν κανενας ξερει τιποτα για το Livekey ας στειλει ενα PM..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην ομεγα την 9 εχει στο swype το dragon go αλλα δεν μου δουλευει ξερετε απο που μπορω να το ρυθμισω και αν αναγνωριζει ελληνικα οπως το φοβερο dragon dictation στο iphone?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας στην ωμεγα 9 και 9,1 να ανοιγοκλεινει απο μονη της η οθονη στα καλα καθουμενα?

όχι , δεν μου έχει συμβεί

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας στην ωμεγα 9 και 9,1 να ανοιγοκλεινει απο μονη της η οθονη στα καλα καθουμενα?

 

Μάλλον κάποια εφαρμογη που εχεις περάσει σου κανει την ζημιά .

Δεν εχω διαβάσει να εχει η rom τετοια προβλήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως κανω ροοτ το σ3 θελω να φλασαρο την ομεγα!!!αν φλασαρο με odin to kernel του siyah θα ειμαι οκ???η θελει στην αρχη μονο του chainfire????
Link to comment
Share on other sites

παιδες πως κανω ροοτ το σ3 θελω να φλασαρο την ομεγα!!!αν φλασαρο με odin to kernel του siyah θα ειμαι οκ???η θελει στην αρχη μονο του chainfire????
Διάβασες τον οδηγό και δεν έβγαλες άκρη; :rolleyes:

link

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως κανω ροοτ το σ3 θελω να φλασαρο την ομεγα!!!αν φλασαρο με odin to kernel του siyah θα ειμαι οκ???η θελει στην αρχη μονο του chainfire????

 

Kαλησπερα και σε εσενα αγορινα..

 

Εδω θα βρεις πως κανεις root απο τον κ.Tyxerakia,που εκανε κοπο για να μας τα γραψει και δουλευουν ολα αψογα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Βημα,βημα,αναλυτικα και εισαι O.K με το root,που θελεις να κανεις.

 

Εδω απο τον δημιουργο της οmega rom κ.ioathe,ο τροπος που θα flashareis οποια απο τις roms του επιθυμεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4147924#post4147924

Bημα,βημα και εισαι O.K και με αυτο μονο.

 

Για kernel που αναφερεις.. Διαλεγεις οτι υπαρχει και σου αρεσει,αφου πρωτα καταλαβεις τι σου προσφερει ο καθε ενας απο αυτους (+/-).

 

Υ.Γ Οχι δεν flashareis τον siyah και δεν θα εισαι Ο.Κ με αυτον,θελει του Chainfire (Cf) στην αρχη,για να αποκτησει root η συσκευη σου.

Καλη επιτυχια.

 

edit : OculatusAbis ημουν onquote κανα 15λεπτο και δεν διαβασα την παραθεση σου,στο S2 εισαι ακομα με GB = 10.4 omega οπως γραφει και στην υπογραφη σου ? Απο περιεργεια ρωταω..:rolleyes: (p.m Υes/Νo οταν μπορεις..)

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και σε εσενα αγορινα..

 

Εδω θα βρεις πως κανεις root απο τον κ.Tyxerakia,που εκανε κοπο για να μας τα γραψει και δουλευουν ολα αψογα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Βημα,βημα,αναλυτικα και εισαι O.K με το root,που θελεις να κανεις.

 

Εδω απο τον δημιουργο της οmega rom κ.ioathe,ο τροπος που θα flashareis οποια απο τις roms του επιθυμεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4147924#post4147924

Bημα,βημα και εισαι O.K και με αυτο μονο.

 

Για kernel που αναφερεις.. Διαλεγεις οτι υπαρχει και σου αρεσει,αφου πρωτα καταλαβεις τι σου προσφερει ο καθε ενας απο αυτους (+/-).

 

Υ.Γ Οχι δεν flashareis τον siyah και δεν θα εισαι Ο.Κ με αυτον,θελει του Chainfire (Cf) στην αρχη,για να αποκτησει root η συσκευη σου.

Καλη επιτυχια.

 

edit : OculatusAbis ημουν onquote κανα 15λεπτο και δεν διαβασα την παραθεση σου,στο S2 εισαι ακομα με GB = 10.4 omega οπως γραφει και στην υπογραφη σου ? Απο περιεργεια ρωταω..:rolleyes: (p.m Υes/Νo οταν μπορεις..)

ευχαριστώ για την βοήθεια ολα πηγαν καλα με το ρουταρισμα!!!!σε λίγο θα περασο και την ομεγα ποιον κερνελ μου προτείνεται στο s2 τα αγαπημενα μου ηταν neak speedmod kai abyss???περιμένω προτάσεις!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ελαβα σημερα

ρουταρα

φλασαρα και

ετοιμαζομαι να παιξω με την αγαπημενη μου ωμεγα!!!!

επρεπε να εχεις φτιαξει και για το 1 ρε γιαννη!

να τα ειχα στη σειρα:D:D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια ολα πηγαν καλα με το ρουταρισμα!!!!σε λίγο θα περασο και την ομεγα ποιον κερνελ μου προτείνεται στο s2 τα αγαπημενα μου ηταν neak speedmod kai abyss???περιμένω προτάσεις!!!!!!!

 

Franco, Siyah, GalaxSih... Εγώ αυτούς του 3 έχω ξεχωρίσει ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια ολα πηγαν καλα με το ρουταρισμα!!!!σε λίγο θα περασο και την ομεγα ποιον κερνελ μου προτείνεται στο s2 τα αγαπημενα μου ηταν neak speedmod kai abyss???περιμένω προτάσεις!!!!!!!

 

Και ο Stock είναι πολύ καλός

 

ελαβα σημερα

ρουταρα

φλασαρα και

ετοιμαζομαι να παιξω με την αγαπημενη μου ωμεγα!!!!

επρεπε να εχεις φτιαξει και για το 1 ρε γιαννη!

να τα ειχα στη σειρα:D:D

 

:lol::lol:

 

@όλους,

Ξεκίνησα την νέα Omega v10 ..

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και ο Stock είναι πολύ καλός :shock::shock:

@όλους,

Ξεκίνησα την νέα Omega v10 ..

 

Πολυ καλος και old classic για το μεγαλυτερο ποσοστο των Users ανα τον κοσμο.. (70% και πανω).:lol:

Το αλλο 30% ακομα την ψαχνει,γιατι δεν τον καλυπτει..:lol: Kαι θα συνεχισει να την ψαχνει και στο S104..:lol:

 

Πανω στο XXBLG6 να υποθεσουμε η νεα δουλεια..? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1646610 / http://www.hotfile.com/dl/164381873/eeaa64e/I9300XXBLG6_I9300OXABLG6_BTU.zip.html

https://sites.google.com/site/rizandroid/sgs3lat

http://www.androidcentral.com/samsung-kills-local-search-international-galaxy-s-iii-stability-update

Kαλη επιτυχια και με μικρη προσμονη και στην 10..:!:

 

Franco, Siyah, GalaxSih... Εγώ αυτούς του 3 έχω ξεχωρίσει ;)

O Ninphetamin δεν σου λεει τιποτα..? Που σε απογοητευσε και δεν τον ξεχωρησες φιλε Ευθυμη..? Εκτος και αν δεν προλαβες να τον δοκιμασεις,μιας και οι 3 παρα πανω θα σου εφαγαν πολυ χρονο..!

 

ελαβα σημερα

ρουταρα

φλασαρα και

ετοιμαζομαι να παιξω με την αγαπημενη μου ωμεγα!!!!

επρεπε να εχεις φτιαξει και για το 1 ρε γιαννη!

να τα ειχα στη σειρα:D

 

Σημαντικη η απωλεια σου..!!! Καλως ηρθες...!!! Μου το ειπες στις 21 Ιούλ και το εκανες... Για τους αλλους τι λες,θα τα καταφερουμε..?

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

1η ερωτηση μου κανει fc το phone... ξερουμε κατι; δηλαδη περνω κανονικα τηλεφωνο αλλα οταν με περνουν δε χτυπαει η συσκευη ενω στον αλλον καλει κανονικα κ αμεσως κλεινει και το δικο μου κανει fc phone.android μενει χωρις σημα και ξαναψαχνει μετα...

2η η ανιχνευση ματιων δουλευει?

φανταστικη ειναι γιαννη ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ!

Link to comment
Share on other sites

1η ερωτηση μου κανει fc το phone... ξερουμε κατι; δηλαδη περνω κανονικα τηλεφωνο αλλα οταν με περνουν δε χτυπαει η συσκευη ενω στον αλλον καλει κανονικα κ αμεσως κλεινει και το δικο μου κανει fc phone.android μενει χωρις σημα και ξαναψαχνει μετα...

2η η ανιχνευση ματιων δουλευει?

φανταστικη ειναι γιαννη ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ!

δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα, εγώ θα την εγκαθιστούσα πάλι με full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ξερω να φλασαρω φιλε μου!μολις πηρα τη συσκευη ρουταρα κ φλασαρα οπως εκανα και στο sgs1,2

ξέρω ότι ξέρεις φίλε , γνωστός είσαι από τα προηγούμενα sgs που είχα - έχω κι εγώ ,

απλά όταν σε μένα δεν κάθετε καλά η rom , δεν ψάχνω λύσεις , γιατί ίσως υπάρχουν κι άλλα προβλήματα που δεν τα πρόσεξα

την φλασάρω πάλι και λύνονται τα προβλήματα ,

πάντα φλασάρω με full wipe και την δοκιμάζω χωρίς να βάλω εφαρμογές κ.λ.π. , μόνο έτσι καταλαβαίνω αν έχει προβλήματα η rom (το κάνω αυτό περισσότερο γιατί περνάω ένα μισάωρο ευχάριστα , χωρίς full wipe αισθάνομαι ότι δεν έκανα αναβάθμιση)

edit

ναι η η ανίχνευση ματιών δουλεύει , ρυθμίσεις/Εμφάνιση/Έξυπνη διαμονή , ξέρεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ξερω να φλασαρω φιλε μου!μολις πηρα τη συσκευη ρουταρα κ φλασαρα οπως εκανα και στο sgs1,2

 

Φιλαρακο μου mantzare... Oχι απλα ξερεις να flashareis.. Aλλα εισαι γαταρος με πεταλα και μεγαλος γνωστης..:!:

Αλλα κανε ξανα,αυτο που σου λεει ο Γιωρικας απο πανω (tora33),χωρις να του κρατας κακια. Δωσε εμφαση στο full wipe χωρις το setup σου για αρχη,μεχρι να σιγουρευτεις οτι ολα Ο.Κ. Δεν εχει κανενα προβλημα η rom με τα phone.android και κ.λ.π. !!

Ειναι και αυτος Γαταρος με μεγαλες περγαμινες στην συντροφια μας και νομιζω πως θα λυθει το προβληματακι με την μια. Μην μου τα χωσεις και εμενα mantzarino μου,λιγο ταλαιπωρια ακομα με το flashing και θα εισαι κουκλος. Δεν σε αρχιζω στα clear data και στα αλλα φου μαν τζου γιατι θα σε παιδεψω παραπανω...!!!! :lol:

Και μονος σου και χωρις να με ακουσεις,ειμαι σιγουρος πως εσυ θα την βρεις την ακρη και θα την πεις και σε εμας να γινουμε καλυτεροι.

 

Η ανιχνευση ματιων δουλευει κανονικα,αλλα απο οτι εχω διαβασει απο πολλους Users,τους παιδευει καπως μεχρι να βρουνε την ακρη και σε stock κατασταση ακομα. Θα την βρεις και σε αυτο την ακρη με τους φωτισμους χωρου και τις αποστασεις που διαβαζω κατα καιρους απο πολλους,οσον αφορα αυτην την λειτουργια.

 

Η αληθεια ειναι,πως δεν την χρησιμοποιω καθολου φιλε μου αυτην την λειτουργια και δεν γνωριζω καλα.

( Homo sapiens ειμαι ακομα σε αυτο..:lol: χιουμορακι..!!)

 

edit : Tην Καλησπερα μου και στον Γιωρικα,που τωρα ειδα το απο πανω σου post 01:48.. Ημουν on quote και δεν το προσεξα οταν εγραφα. Την Καληνυχτα μου.

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

βρε δε κραταω κακια σε κανεναν δε με πειραξε κανεις!!!:p:p

απλα μου κανε εντυπωση που δε μου κατσε καλα στην αρχη και ειχα αρχισει και νυσταζα!!!χαχαχαχα

απλα η μεταφορα ρυθμισεων απο το σγσ2 μου κανε αυτο το θεμα απ οσο καταλαβα και γω!

ολα καλα τωρα και ολα σουπερ οπως σε ολες τις ωμεγα!!!!

εκτος απο το μαρκετ που δε θελει να μου κανει ενημερωση αλλα που θα παει κ αυτο!!!

αντε για την 10 τωρα

Link to comment
Share on other sites

βρε δε κραταω κακια σε κανεναν δε με πειραξε κανεις!!!:p:p

απλα μου κανε εντυπωση που δε μου κατσε καλα στην αρχη και ειχα αρχισει και νυσταζα!!!χαχαχαχα

απλα η μεταφορα ρυθμισεων απο το σγσ2 μου κανε αυτο το θεμα απ οσο καταλαβα και γω!

ολα καλα τωρα και ολα σουπερ οπως σε ολες τις ωμεγα!!!!

εκτος απο το μαρκετ που δε θελει να μου κανει ενημερωση αλλα που θα παει κ αυτο!!!

αντε για την 10 τωρα

 

Αν θες το νεο Google Play πριν να βγει η v.10, κατεβασε απο εδω...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οχι οκ εφτιαξε εσβησα το google account και το ξαναβαλα και ολα οκ

τωρα παλευω με το τηλεφωνο,σαν να ειναι κλειστο το μικροφωνο μου δε μ ακουνε...

Link to comment
Share on other sites

οχι οκ εφτιαξε εσβησα το google account και το ξαναβαλα και ολα οκ

τωρα παλευω με το τηλεφωνο,σαν να ειναι κλειστο το μικροφωνο μου δε μ ακουνε...

 

Ωχ, αν πήρες nadroid backup κανε restore,

δοκίμασε αν σε ακούνε και αν τους ακούς στο τηλ,

και βάλε και πάλι την Omega από την αρχή.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, αν πήρες nadroid backup κανε restore,

δοκίμασε αν σε ακούνε και αν τους ακούς στο τηλ,

και βάλε και πάλι την Omega από την αρχή.

 

γιαννη απ οτι καταλαβα το phone without increase ringtone μου το κανει...

το ξαναδοκιμασα

αυτο μου κλεινει το μικροφωνο

 

μετα πολλα μολις σεταρα!ολα κομπλε!:):)

μπραβο γιαννη,αντε να ρθει το σκ τωρα για τη 10!

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Γιατί ενώ φλασαρω κανονικά το maps με τη πλοήγηση δε το βλέπω πουθενά και συνεχίζει να υπάρχει το original;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Γιατί ενώ φλασαρω κανονικά το maps με τη πλοήγηση δε το βλέπω πουθενά και συνεχίζει να υπάρχει το original;;;;

 

Καλησπερα.

Τι εννοεις δε το βλεπεις πουθενα?Δεν ειναι διαφορετικο οπτικα.Απλα εχει προστεθει η πλοηγηση για την Ελλαδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...