Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια,μου εβγαλε σημερα κατεστραμμενη sd καρτα και δε μπορω να εχω προσβαση στα δεδομενα της καρτας μνημης.Τι εγινε,τι μπορω να κανω?

 

Δες αν στη διαβάζει ο υπολογιστής.

Αν τη διαβάζει αντέγραψε όλα τα αρχεία σου στον υπολογιστή για να μην τα χάσεις και κάνε της ένα format βάλε τη στο κινητό

σου και άν στη διαβάζει αντέγραψε ξανά τα αρχεία σου από τον υπολογιστή στη κάρτα και είσαι κομπλέ....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Κώστα άστα... "Εχω λουστεί με τα πάντα" που έλεγε μια παλιά διαφήμιση... :p

Έχω 3 ρούτερ σπίτι, το έχω δοκιμάσει και έξω. Άσε που το αναγνώρισε και η smartec.

 

Στο xda υπάρχει κόσμος που έχει πρόβλημα μετά από την 4.1.2. Εδώ πάντως δεν έχω δει κάτι πέρα από κάτι "σκόρπια" post...

 

Εφόσον είναι έτσι θα πρέπει να σου βρουν λύση. Ακόμα και με αντίκατάσταση συσκευής αν δεν μπορούν να το φτιάξουν.

 

 

 

 

 

παιδια βοηθεια,μου εβγαλε σημερα κατεστραμμενη sd καρτα και δε μπορω να εχω προσβαση στα δεδομενα της καρτας μνημης.Τι εγινε,τι μπορω να κανω?

 

Η λύση που προτείνουν πολλά παιδιά είναι να βάλεις την κάρτα σου στο λαπτοπ σου και αν την βλέπει να μεταφέρεις σ αυτό οτι υπάρχει στην κάρτα.

Μετά την κάνεις φορματ μέσω των Windows και ξανα ρίχνεις ότι είχες αφού δοκιμάσεις αν την βλέπει το Note2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ανταπτορα αυτη τη στιγμη ομως.Αν της κανω φορματ απο το κινητο κατευθειαν οπως μου λεει παιζει να μη φτιαξει?Παντως ελεος τοσα χρονια με symbian και νοκια ποτε δεν ειχα θεμα,εδω μεσα σε ενα τριμηνο αρχισαν τα οργανα.... Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help! Το κιν φίλου που χρησιμοποιούσε θήκη με μαγνητακι στο σημείο που ακουμπούσε στην οθόνη το spen κάνει τα δικά του! Είχα αναφέρει την περίπτωση πριν 10 μέρες και κάποιος φίλος μου χε πει ότι είναι σύνηθες.. Να βγάλει τη θήκη και μπορεί να επανέλθει μετά από κάποιες μέρες.. Ακόμα τίποτα.. Έχετε να προτείνετε κάτι? Το χει συναντήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Δες αν στη διαβάζει ο υπολογιστής.

Αν τη διαβάζει αντέγραψε όλα τα αρχεία σου στον υπολογιστή για να μην τα χάσεις και κάνε της ένα format βάλε τη στο κινητό

σου και άν στη διαβάζει αντέγραψε ξανά τα αρχεία σου από τον υπολογιστή στη κάρτα και είσαι κομπλέ....

Παντως συνδεοντας το κινητο κανονικα με καλωδιο στον υπολογιστη δε την εμφανιζει καν.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος πρέπει να βρεις ανταπτορα να το δοκιμάσεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ανταπτορα αυτη τη στιγμη ομως.Αν της κανω φορματ απο το κινητο κατευθειαν οπως μου λεει παιζει να μη φτιαξει?Παντως ελεος τοσα χρονια με symbian και νοκια ποτε δεν ειχα θεμα,εδω μεσα σε ενα τριμηνο αρχισαν τα οργανα....

 

Εξαρτάται και από την κάρτα που έχεις.

Έχουν ακουστεί αρκετά προβλήματα με SanDisk εγώ έχω μια Kingston 32gb εδώ και 4 μήνες και όλα άψογα κανένα πρόβλημα.

Αν πάντως την σβήσεις μέσα από το κινητό θα χάσεις ότι έχεις αποθηκευμένο.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Verbatin ειναι class 10 32αρα,την εχω κανα διμηνο.Ευτυχως φωτογραφιες κλπ τις εχω περασει στο pc οποτε δε με πολυνοιαζει,απλα θα πρεπει να ξαναπερασω οτι mp3 εχω.Με φοφιζει μη της κανω καμια διαμορφωση στο κινητο και την αχρηστευσω,υπαρχει τετοιο ενδεχομενο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.memoryc.com/flashmemorycards/microsd/64gbteammicrosdxcmobilecl10uhs1.html

Θα με θυμηθείς...

Κλείνω περίπου 8 μήνες και δεν ακούει τίποτα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλα μελλοντικα βλεπω αν παρω αλλη,αυτη τη στιγμη ειναι το θεμα ειναι τι κανω?Απο το να τρεχω να βρισκω ανταπτορες προτιμω να τη κανω φορματ απο το τηλεφωνο,αλλα δε ξερω τι παιζει σε αυτη τη περιπτωση...
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν θα σου κάνει απο το κινητό φορμάτ μιάς και δεν σου την αναγνωρίζει...

Μιά δοκιμή θα δείξει, πάντως και οι κάρτες μνήμης έχουν εγγύηση οπότε αν σου την χαλάσει θα πρέπει να μπορείς να την επιστρέψεις.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους με πρόβλημα στο wifi μετά την 4.1.2... :(

 

Το πήγα ξανά σήμερα στην smartec (μετά από αλλαγμένο mb με το οποίο είχε χειρότερη συμπεριφορά), με εντολή ή φτιάξτε το ή αλλάξτε το... Είδωμεν...

Μάλλον δεν είναι μόνο δικό σου πρόβλημα αλλά είναι σε διαφορετικό βαθμό. Επειδή συνηθίζω να μην κλείνω ποτέ το ασύρματο στο κινητό, αυτό που παρατήρησα τις τελευταίες μέρες είναι ότι αν μείνει πολύ ώρα συνδεδεμένο στο δίκτυο πέφτει η ταχύτητά του. Από τα 500-600 kb/s που είναι συνήθως, πάει στα 100 και στο speedtest έχει κάτι ping πάνω από 100ms.

Αν, ας πούμε μείνω 2 μέρες σπίτι οπότε δεν αποσυνδεθεί καθόλου ξαφνικά αρχίζει να σέρνεται. Αν κλείσω κ ανοίξω πάλι το wifi στρώνει. Δεν είχα τέτοιο θέμα πριν την αναβάθμιση. Δεν έχω κανένα σοβαρό router, το baudtec που δίνει ο ΟΤΕ αλλά μέχρι τώρα δεν είχα θέμα και με τις άλλες συσκευές επίσης δεν παρατηρείται το ίδιο φαινόμενο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν θα σου κάνει απο το κινητό φορμάτ μιάς και δεν σου την αναγνωρίζει...

Μιά δοκιμή θα δείξει, πάντως και οι κάρτες μνήμης έχουν εγγύηση οπότε αν σου την χαλάσει θα πρέπει να μπορείς να την επιστρέψεις.

Λοιπον πατησα διαμορφωση και απο οτι φαινεται την εκανε!!!Μπορω να μπω και απο τον file manager στη καρτα μνημης οποτε μαλλον ολα καλα.Παντως ρε παιδια ετσι στα καλα καθουμενα να γινει αυτο??Ειναι bug της νεας εκδοσης?Οτι θα τραβαω απο εδω και περα φωτο βιντεο κλπ θα τα περναω με τη μια στο pc,τελος δε ξανα εμπιστευομαι πολυ το τηλεφωνο σε αυτο το θεμα ξανα.:(
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τωρα που λετε για SD CARD Εκανα διαμόρφωση Κάρτας Αλλα δεν ξερω Πως να Βαλω τα Apps μεσα,δοκιμασα το αpρs2sd άλλα τίποτα.Καμία ιδεα.......?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πατησα διαμορφωση και απο οτι φαινεται την εκανε!!!Μπορω να μπω και απο τον file manager στη καρτα μνημης οποτε μαλλον ολα καλα.Παντως ρε παιδια ετσι στα καλα καθουμενα να γινει αυτο??Ειναι bug της νεας εκδοσης?Οτι θα τραβαω απο εδω και περα φωτο βιντεο κλπ θα τα περναω με τη μια στο pc,τελος δε ξανα εμπιστευομαι πολυ το τηλεφωνο σε αυτο το θεμα ξανα.:(

Δεν είναι bug της νέας έκδοσης. Είναι ένα θέμα, κρούσματα του οποίου έχουν αναφερθεί εδώ κ καιρό. Η συντριπτική πλειοψηφία αφορά τις Sandisk αλλά έχουν αναφερθεί και άλλες. Τώρα το να πω... Μάλλον είναι συνδυασμός τηλεφώνου και κάρτας.

Παιδιά τωρα που λετε για SD CARD Εκανα διαμόρφωση Κάρτας Αλλα δεν ξερω Πως να Βαλω τα Apps μεσα,δοκιμασα το αpρs2sd άλλα τίποτα.Καμία ιδεα.......?

Δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην SD. Πηγαίνουν στην internal.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πατησα διαμορφωση και απο οτι φαινεται την εκανε!!!Μπορω να μπω και απο τον file manager στη καρτα μνημης οποτε μαλλον ολα καλα.Παντως ρε παιδια ετσι στα καλα καθουμενα να γινει αυτο??Ειναι bug της νεας εκδοσης?Οτι θα τραβαω απο εδω και περα φωτο βιντεο κλπ θα τα περναω με τη μια στο pc,τελος δε ξανα εμπιστευομαι πολυ το τηλεφωνο σε αυτο το θεμα ξανα.:(

 

Υπάρχει και η λύση του dropbox...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πατησα διαμορφωση και απο οτι φαινεται την εκανε!!!Μπορω να μπω και απο τον file manager στη καρτα μνημης οποτε μαλλον ολα καλα.Παντως ρε παιδια ετσι στα καλα καθουμενα να γινει αυτο??Ειναι bug της νεας εκδοσης?Οτι θα τραβαω απο εδω και περα φωτο βιντεο κλπ θα τα περναω με τη μια στο pc,τελος δε ξανα εμπιστευομαι πολυ το τηλεφωνο σε αυτο το θεμα ξανα.:(

 

Νομίζω αν γίνει ένα φορματ μέσα στην συσκευή όταν βάζουμε για πρώτη φορά μια κάρτα δεν θα έχει πρόβλημα. Δεν τις καταστρέφει απλά δεν τους αναγνωρίζει.

Στην δική μου (Samsung 32 class 10) μόλις την αγόρασα την έβαλα στο note και της έκανα φορματ πριν περάσω οτιδήποτε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην SD. Πηγαίνουν στην internal.

 

Α,μαλιστα και αμα φορτωθει η μνημη τι κανουμε σβηνουμε...???

ειμαι στην 4.1.2.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην SD. Πηγαίνουν στην internal.

 

Α,μαλιστα και αμα φορτωθει η μνημη τι κανουμε σβηνουμε...???

ειμαι στην 4.1.2.....

 

Αν εισαι ρουτ υπαρχει τροπος ...

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ρουτ υπαρχει τροπος ...

 

Δεν ειμαι και φοβαμαι να κανω....:( αρχαριος.......

Κατι ακομα ειχε βαλει καποιο παιδι για το svoice οτι αναγνωριζει ελληνικα.....αλλα δεν ξερω σε ποια σελιδα ειναι.......

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην SD. Πηγαίνουν στην internal.

 

Α,μαλιστα και αμα φορτωθει η μνημη τι κανουμε σβηνουμε...???

ειμαι στην 4.1.2.....

8gb είναι αρκετά για να αποκτήσεις πρόβλημα αλλά από όσο ξέρω ο μόνος τρόπος είναι root και custom rom ώστε να βλέπει την sd ωε εσωτερική.

 

 

υπάρχει 4.2 version android για το note 2 ?

Official 4.2 όχι. Δεν έχει βγει ακόμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και από την κάρτα που έχεις.

Έχουν ακουστεί αρκετά προβλήματα με SanDisk εγώ έχω μια Kingston 32gb εδώ και 4 μήνες και όλα άψογα κανένα πρόβλημα.

Αν πάντως την σβήσεις μέσα από το κινητό θα χάσεις ότι έχεις αποθηκευμένο.

Ότι αφορά την sandisk, να πώ ότι και η δική μου καταστράφηκε, το ίδιο και τριων φίλων μου.Πριν καταστραφεί, πρόλαβα και πήρα backup.

Την τελευταία βδομάδα, μου έβγαζε ότι αφαιρέθηκε η κάρτα sd, και μετά ότι έκανε επαναφορά της κάρτας.Είχα και μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, στην οποία , πρώτα στην κατανάλωση ήταν τα μέσα, με 70% περίπου.

Τώρα έβαλα μια kingston 16gb, πάει καλά, να δούμε πόσο.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Μια στατιστική ερώτηση: Όλοι εσείς, των οποίων η μνήμη SanDisk χάλασε, από που την προμηθευτήκατε;Οι απαντήσεις σας καλοδεχούμενες
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Μια στατιστική ερώτηση: Όλοι εσείς, των οποίων η μνήμη SanDisk χάλασε, από που την προμηθευτήκατε;Οι απαντήσεις σας καλοδεχούμενες

Από expansys την πήρα, πριν επτά μήνες.Οι φίλοι μου από εδώ.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...