Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάσετε το manual της συσκευής θα δείτε ότι λέει να μη χρησιμοποιήσουμε screen protectors.

Βέβαια προσώπικά πάντα βάζω, και θα βάλω και εδω, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Τουλάχιστον θα δοκιμάσω σίγουρα.

Όσα παιδιά απο xda έχουν ήδη βάλει δεν έχουν αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημε με τους sensors.

 

http://imageshack.us/a/img39/6981/clipboard01fbn.jpg

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω αρχίσει και την βρίσκω χωρίς protector άλλη αίσθηση και της αφής και το πως ακούει το κινητό...λες να μην την φορέσω τελικά μόλις μου έρθει????

Νομίζω με μια flip είμαστε καλυμενοι για όταν δεν δουλευουμε την συσκευη και όταν την δουλευουμε τι διάολο καρφιά έχουν τα δάχτυλα μας???

αλλά με το Spen τι γινεται? μηπως αυτο σιγα σιγα με τον καιρο μας αφήσει κανα σημαδακι στην οθονάρα μας??

Link to comment
Share on other sites

Για μένα παιδιά δεν παίζει χωρίς screen protector γιαυτό παράγγειλα αυτό - http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-note-2/samsung-galaxy-note-2-screen-protector-steinheil-series.html ULTRA FINE.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω αρχίσει και την βρίσκω χωρίς protector άλλη αίσθηση και της αφής και το πως ακούει το κινητό...λες να μην την φορέσω τελικά μόλις μου έρθει????

Νομίζω με μια flip είμαστε καλυμενοι για όταν δεν δουλευουμε την συσκευη και όταν την δουλευουμε τι διάολο καρφιά έχουν τα δάχτυλα μας???

αλλά με το Spen τι γινεται? μηπως αυτο σιγα σιγα με τον καιρο μας αφήσει κανα σημαδακι στην οθονάρα μας??

Εγώ στο S3 δεν είχα screen για 3 μήνες περίπου. Στο note1 είχα αλλά η αίσθηση του naked είναι αλλού. Τώρα τι να πω ρε παιδιά αν δείτε εδώ τι κάνουν θα δείτε ότι μιλάμε για αντοχή! Μόνο λιγάκι στο πλάι μάσησε η συσκευή αν κι αυτό δεν είναι scratch αλλά σπάσιμο..

 

Εγώ το πήρα απόφαση και δεν θα του φορέσω... είμαι πολύ προσεκτικός και η συσκευή ποτέ δεν μπαίνει σε τσέπες με κλειδιά, κέρματα, κτλ... ακόμα και στην τσάντα της γυναίκας μπαίνει σε ειδικό pocket αν ποτέ χρειαστεί φυσικά (ποτέ δεν παραδίδουμε τις επικοινωνίας στον εχθρό lololol!!!! )

Link to comment
Share on other sites

Για μένα παιδιά δεν παίζει χωρίς screen protector γιαυτό παράγγειλα αυτό - http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-note-2/samsung-galaxy-note-2-screen-protector-steinheil-series.html ULTRA FINE.

 

καλημερα φιλε μου επειδή βλεπω το εψαξες,το screen protector καλυπτει όλο το μπροστινό μέρος η αφήνει κενό πανω κατω οπως στο s3;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα παιδιά δεν παίζει χωρίς screen protector γιαυτό παράγγειλα αυτό - http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-note-2/samsung-galaxy-note-2-screen-protector-steinheil-series.html ULTRA FINE.

 

Φαίνεται εξαιρετικός θα τον παραγγείλω και εγώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου επειδή βλεπω το εψαξες,το screen protector καλυπτει όλο το μπροστινό μέρος η αφήνει κενό πανω κατω οπως στο s3;

Αν δεις τον πίνακα στο coverage έχει 4 αστέρια ,οπότε λογικά καλύπτει ολη την εμπρός επιφάνεια.

Κοίτα ειναι καινούρια σειρά screen protectors οπότε ακόμα δεν υπάρχουν πολλά στοιχεία.

http://imageshack.us/a/img853/4859/comparisonchart51.jpg

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου επειδή βλεπω το εψαξες,το screen protector καλυπτει όλο το μπροστινό μέρος η αφήνει κενό πανω κατω οπως στο s3;

 

Στο SGSiii αφήνει ένα κενό γιατί η οθόνη του είναι λίγο κυρτή.

Εδω λογικά θα καλύπτει όλη την επιφάνεια.

 

edit:Έχω ακόμα stock rooted firmware.Όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.Το ραδιόφωνο δε λειτουργεί, δε βγάζει ήχο...:(

Καμμιά ιδέα?

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys! Εμενα μάλλον θα μου έρθει δευτερα.... Λέω να βαρέσω root με την μια, μιας και θέλω να βάλω εφαρμογές που χρειάζονται root. Όσοι έχετε κάνει root, και έχετε αφαιρέσει την σαβούρα, έχετε καμια λίστα για "εφαμογες" που θωερείται σαβούρα? έχετε πειράξει και το fast dormancy για ακόμα καλλίτερη μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys! Εμενα μάλλον θα μου έρθει δευτερα.... Λέω να βαρέσω root με την μια, μιας και θέλω να βάλω εφαρμογές που χρειάζονται root. Όσοι έχετε κάνει root, και έχετε αφαιρέσει την σαβούρα, έχετε καμια λίστα για "εφαμογες" που θωερείται σαβούρα? έχετε πειράξει και το fast dormancy για ακόμα καλλίτερη μπαταρία?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1910885

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks elthis! Το fast dormancy χρειάζεται να το βάλω, η είναι όντως τόσο καλή η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σε μια εβδομαδα θα παω στη Γερμανια και σκέφτομαι μήπως το αγοράσω απο εκει εαν ειναι φτηνότερα. Εχει κανεις καμια ιδεα για το που εχει καλες τιμες στο βερολινο?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Thanks elthis! Το fast dormancy χρειάζεται να το βάλω, η είναι όντως τόσο καλή η μπαταρία?

 

Προσωπικά το έχω απενεργοποιήσει μιας και δεν υπόστηρίζεται.

Αλλά η μπαταρία έτσι κι αλλιώς είναι τόσο καλή όσο ακούγεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Thanks elthis! Το fast dormancy χρειάζεται να το βάλω, η είναι όντως τόσο καλή η μπαταρία?

 

 

Η μπαταρια ειναι οντως ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! Μπορεις να κανεις το test, μια μερα με και μια μερα χωρις FD και να επιλεξεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί να γίνομαι κουραστικος, αλλα δεν βλέπω το λόγο να φλασαρεις σ αυτη την συσκευη.

Ειλικρινά όσο καιρο έχω το Siii ποτε δεν δούλεψε τόσο καλα όσο τώρα που έχω την official Πολωνικη.

Είχα βάλει για μερικές μέρες τον Siyah και χθες που τον πεταξα πήρε ανάσες το κινητο μου. Ηταν σαν να το κράταγε κάτι. Ακόμα και με overclocking στα 1500 πήγαινε χειρότερα απο τον γνήσιο kernel.

Η γνώμη μου ειναι να αφήσετε τον Ηλία να εντοπίσει τα mods που δουλεύουν σε oxeded και να φτιάξετε την official όπως σας αρέσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες του αδελφού μου το Γαλλικό έβγαλε update ota ,τι μπορεί να είναι?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί να γίνομαι κουραστικος, αλλα δεν βλέπω το λόγο να φλασαρεις σ αυτη την συσκευη.

Ειλικρινά όσο καιρο έχω το Siii ποτε δεν δούλεψε τόσο καλα όσο τώρα που έχω την official Πολωνικη.

Είχα βάλει για μερικές μέρες τον Siyah και χθες που τον πεταξα πήρε ανάσες το κινητο μου. Ηταν σαν να το κράταγε κάτι. Ακόμα και με overclocking στα 1500 πήγαινε χειρότερα απο τον γνήσιο kernel.

Η γνώμη μου ειναι να αφήσετε τον Ηλία να εντοπίσει τα mods που δουλεύουν σε oxeded και να φτιάξετε την official όπως σας αρέσει.

 

Κώστα θα συμφωνήσω μαζί σου. Νομίζω ότι μόνο οπτικά αξίζει αν θέλει κάποιος να αλλάξει κάτι. Οι themers ας πιάσουν δουλειά λοιπόν.

Και ναι, όταν βγουν κάποια ενδιαφέροντα mods θα είναι πολύ καλό.

Και να αναλογιστουμε ότι αυτή τη στιγμή φοράει το πρώτο firmware που μπορει να το πει και κάποιος σαν τεστ Base.

Η συνέχεια θα είναι θεαματική πιστεύω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τον πίνακα στο coverage έχει 4 αστέρια ,οπότε λογικά καλύπτει ολη την εμπρός επιφάνεια.

Κοίτα ειναι καινούρια σειρά screen protectors οπότε ακόμα δεν υπάρχουν πολλά στοιχεία.

http://imageshack.us/a/img853/4859/comparisonchart51.jpg

 

οκ σας ευχαριστω λέω να αρχίσω να παιρνω κανενα αξεσουάρ απο eBay μιας και την αλλη βδομάδα θα το τσιμπησω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ένα OTA update 40κάτι MB με "Stability fixes".
Link to comment
Share on other sites

Παίδες του αδελφού μου το Γαλλικό έβγαλε update ota ,τι μπορεί να είναι?

 

Και σε μενα. 40mb

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για μένα παιδιά δεν παίζει χωρίς screen protector γιαυτό παράγγειλα αυτό - http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-note-2/samsung-galaxy-note-2-screen-protector-steinheil-series.html ULTRA FINE.

 

καλημερα φιλε μου επειδή βλεπω το εψαξες,το screen protector καλυπτει όλο το μπροστινό μέρος η αφήνει κενό πανω κατω οπως στο s3;

 

Φαίνεται εξαιρετικός θα τον παραγγείλω και εγώ...

 

SGP screen protectors πάρτε άφοβα. Αυτές παίρνω απο εποχή SGS1 και είναι καταπληκτικές. Είναι λίγο πιο ακριβές αλλά δεν είναι τύπου στις 5 η 1 δώρο..Την βάζεις και ξενοιάζεις για 2 λόγους..Πρώτον (απο όσες προσωπικά έχω δει σε άλλα κινητά γνωστών), αλλοιώνεται ανεπαίσθητα η αίσθηση αφής του τζαμιού και δεύτερον είναι τόσο καλής ποιότητας που θα σκεφτείς ενδεχομένως να βάλεις άλλη μετά απο χρήση τουλάχιστον 1 χρόνου...:happy:

Άσχετο αλλά αφού είδα οτι η αμαζον αργεί να το φέρει στη τιμή κάτω των 600, παρήγγειλα απο εδώ

http://www.freddytel.de/Handy_und_Smartphones/Handy_ohne_Vertrag/Samsung/Samsung_Galaxy_Note_2_N7100_titanium_gray_ohne_Vertrag_i2_3761_0.htm

Έχω πάρει ήδη αριθμό φορτωτικής απο DHL...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Έλα γεια σας!!!

Multi-window mode ON!

 

[ATTACH]27329[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Έλα γεια σας!!!

Multi-window mode ON!

 

[ATTACH]27329[/ATTACH]

 

Αυτά είναι...

Γρήγορη η σαμυ...

Εμείς που είμαστε ρουτ πως μπορούμε ρε παιδιά να το πάρουμε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι...

Γρήγορη η σαμυ...

Εμείς που είμαστε ρουτ πως μπορούμε ρε παιδιά να το πάρουμε???

Μονο αν εισαι με Omega δεν μπορεις, αν εισαι στοκ rooted μπορεις

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...