Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο αν εισαι με Omega δεν μπορεις, αν εισαι στοκ rooted μπορεις

 

Χαρη στην ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει κατι για τροποποίηση και οτι δεν μπορώ...

Στοκ είμαι αλλα ρουτ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμείς με το root θα το περάσουμε στην επόμενη έκδοση της όποιας φοράμε.. Γρήγοροι πάντως, ούτε καν αξιοπρεπή γκρίνια δεν προλάβαμε να βγάλουμε!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έλα γεια σας!!!

Multi-window mode ON!

 

[ATTACH]27329[/ATTACH]

 

εκανα την αναβαθμιση που βγηκε. για να μου δουλεψει το Multi-window πρεπει να κανω καμια ενεργοποιηση στις ρυθμισης? πως δουλευει γενικα?

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση που βγηκε. για να μου δουλεψει το Multi-window πρεπει να κανω καμια ενεργοποιηση στις ρυθμισης? πως δουλευει γενικα?

 

στην κεντρικη οθονη πατα για καποια δευτερολεπτα το back button

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χαρη στην ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει κατι για τροποποίηση και οτι δεν μπορώ...

Στοκ είμαι αλλα ρουτ...

Τίποτα απλά σ λέει οτι είσαι με τροποποιημένο firmware και δεν μπορείς να πάρεις OTA.

Νικο πάρε ενα screen shot Κ ποσταρε το να δούμε τι θελει
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση που βγηκε. για να μου δουλεψει το Multi-window πρεπει να κανω καμια ενεργοποιηση στις ρυθμισης? πως δουλευει γενικα?

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κρατήσεις πατημένο το back button. Σου βγάζει την μπάρα και σέρνεις τις εφαρμογές που θες δεξιά!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κρατήσεις πατημένο το back button. Σου βγάζει την μπάρα και σέρνεις τις εφαρμογές που θες δεξιά!

 

ενταξει το βρηκα. αλλες εφαρμογες εκει μπορεις να βαλεις? π.χ. το handsent sms

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται πως αν είσαι root δεν μπορείς να πάρεις την αναβάθμιση.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται πως αν είσαι root δεν μπορείς να πάρεις την αναβάθμιση.

 

Χαρη για τσεκαρε εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32390218&postcount=4

 

Ειναι repack stock unrooted

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η αναβάθμιση έρχεται σε συσκευές γαλλικές, γερμανικές??

 

Μήπως μετράει από που το πήραμε το κινητo??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η αναβάθμιση έρχεται σε συσκευές γαλλικές, γερμανικές??

 

Μήπως μετράει από που το πήραμε το κινητo??

 

Στις γαλλικες ηρθε σιγουρα.Γερμανικες δεν γνωριζω. Καμια σημασια δεν εχει απο πού πηρες το κινητο

Πηγαινε στον dialer και γραψε *#1234# και δωσε εδω τα τρια στοιχεια που θα σου βγαλει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στις γαλλικες ηρθε σιγουρα.Γερμανικες δεν γνωριζω. Καμια σημασια δεν εχει απο πού πηρες το κινητο

Πηγαινε στον dialer και γραψε *#1234# και δωσε εδω τα τρια στοιχεια που θα σου βγαλει

 

Από δευτερα που υποτίθεται θα το έχω (expansys μου κάνει νερά εδώ και 3 μέρες) θα δω εάν μου βγάλει update...

 

Για τώρα όμως διβαζω τα δικά σας σχόλια να μου ανοίξει η όρεξη :D

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το update οπως σωστα με ειχαν ενημερωσει και τελικα -ναι- εχει το multi-window feature...

Well done...

 

 

Αντε βρε Βαγγελη, καμια φωτο με τη θηκη εβγαλες? :) Σου εστειλε tracking η handtec?

 

Ναι αυτό έψαχνα, thanks Αργύρη :)

 

Χαρη αν τη φλασαρεις ενημερωσε αν παιζει σωστα :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για δοκιμάστε αν μπορείς να προσθαφαίρεσης apps στην μπάρα του multiwindow? γιατί μ φαίνεται οτι μόνο οτι σ δώσει η Google μπορείς να έχεις .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για δοκιμάστε αν μπορείς να προσθαφαίρεσης apps στην μπάρα του multiwindow? γιατί μ φαίνεται οτι μόνο οτι σ δώσει η Google μπορείς να έχεις .

 

κάτι λίγα που έχω διαβάσει στο web, λένε πως είναι συγκεκριμένες οι εφαρμογές που μπαίνουν στην μπάρα, διότι είναι mod της samsung που απαιτεί δουλειά στο framework του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

UNITED KINGDOME OFFICIAL

 

N7100XXALJ1 Download (Thanks To SamMobile!)

Base Firmware: N7100XXALJ1 (4.1.1)

Region Europe

Country: United Kingdom

Carrier: Unbranded

Build Date: 01 October 2012

Modem: XXALIH

CSC: OXXALJ1

Change List: 259982

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

UNITED KINGDOME OFFICIAL

 

N7100XXALJ1 Download (Thanks To SamMobile!)

Base Firmware: N7100XXALJ1 (4.1.1)

Region Europe

Country: United Kingdom

Carrier: Unbranded

Build Date: 01 October 2012

Modem: XXALIH

CSC: OXXALJ1

Change List: 259982

Ωραιος ο Χαρουλης :)

και Γαλλια official

http://www.hotfile.com/dl/175019952/cc5a3f7/N7100XXALJ1_N7100OXAALJ1_XEF.zip.html

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Χαρουλης :)

και Γαλλια official

http://www.hotfile.com/dl/175019952/cc5a3f7/N7100XXALJ1_N7100OXAALJ1_XEF.zip.html

 

H Γαλλική είναι πιο πολλά mb...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή modem, kernel, απο LIE σε LIH,με την αναβάθμιση και όλα όσα εχουν αναφερθεί.41 mb ήταν, Γαλλική έκδοση.
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό με την μπαταρία αν δεν το ζήσεις απλά δεν το καταλαβαίνεις. Από χθες το πρωί εκτός φόρτισης (1 μέρα και 8 ώρες), με 5 ώρες on-time οθόνης (στο αυτόματο η φωτεινότητα), wifi όχι μόνιμα αλλά σχεδόν όλες τι ώρες εκτός από 6 ώρες το βράδυ και είμαι ακόμα στο 29%! ! ! ! Σήμερα το βράδυ θα κάνω την 3η φόρτιση... δεν υπάρχει η συσκευή!! με το Snote το πρωί ασχολήθηκα και είναι πράγματι εντυπωσιακό να παίρνεις φωτογραφίες δικών σου, να κόβεις-ράβεις ότι θες από internet ή από άλλες φώτος και να το κάνεις export σε pdf ή jpeg και να το στέλνεις... απίστευτη πλάκα!!! Το μόνο κακό είναι ότι τα γράμματά μου είναι για τον λούτσο αλλά κι για αυτό υπάρχει το text φυσικά! Εμπειρία note!!! :D

 

A, το μόνο παράπονο σχετικά με το πενάκι είναι ότι προσωπικά θα ήθελα λιγάκι πιο χαμηλά το κουμπάκι γι αυτούς που δεν έχουν τόσο σταθερό χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για εμενα απ την στιγμη που δεν μπορείς να βάλεις όποιο app εσυ θέλεις στην μπαρα τρώει άκυρο κ μπαινει η στάμπα του μέγιστου BLOATWARE :mad:
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...