Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλαω για αναβαθμιση απο GB σε ICS. Δεν υπαρχει καποιος που να εχει αναφερει κατι θετικο........

Η SONY τι κανει για αυτο? Ειναι κατι που αναρωτιουνται ΟΛΟΙ και μιλαμε παντα για το ΕΠΙΣΗΜΟ forum της SONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω το επιπεδο της μ@*$ς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλαω για αναβαθμιση απο GB σε ICS. Δεν υπαρχει καποιος που να εχει αναφερει κατι θετικο........

Η SONY τι κανει για αυτο? Ειναι κατι που αναρωτιουνται ΟΛΟΙ και μιλαμε παντα για το ΕΠΙΣΗΜΟ forum της SONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω το επιπεδο της μ@*$ς

 

Στο thread που παρεθεσες αν πας λοιπόν στην τελευταία σελίδα θα δεις οτι τα σχόλια λένε clean install και μετα όλα καλώς.. Αν και νομιζω οτι εκεί μιλανε για την .10 έκδοση και οχι την .54 που είχε μια βελτίωση στις επιδόσεις..

 

 

 

Edit: Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή για αυτόματη φωτεινότητα. Το Go δεν έχει αισθητήρα φωτός, σωστά; Άρα ουσιαστικά είναι λάθος του λογισμικού;

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά....

Λοιπόν, αποφάσισα να κάνω root το καινούργιο xperia go μου....Ξεκίνησα της διαδικασία με το πρόγραμμα το bin4ry την εκδοση v18. Ακολούθησα όλα τα βήματα όπως αναφέρονται, αλλά καθώς γίνεται η πρώτη επαννεκίνιση του κινητου, εμφανίζεται το μήνυμα permission denied (are u root?) και η διαδικασία σταματάει. Να διευκρινήσω οτι εχω το andoid 4.0.4. Τί νομίζετε οτι φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω? έχετε κάποιον άλλο τρόπο να μου προτείνετε?

Ευχαριστω πολυ:D

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό θα το χαρακτήριζα. Με την 2.3 πάει σφαίρα, με την 4.0 ένα κλικ πιο αργό. Η κάμερα δεν είναι για επαγγελματικές φωτογραφήσεις αλλά την κάνει την δουλειά της.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Edit: Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή για αυτόματη φωτεινότητα. Το Go δεν έχει αισθητήρα φωτός, σωστά; Άρα ουσιαστικά είναι λάθος του λογισμικού;

 

Υπάρχει κανένας που έχει άποψη για το θέμα;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι σωστά. Έχει αισθητήρα φωτός. Δες το εγχειρίδιο χρήσης.

http://www.sonymobile.com/global-en/support/phones/xperia-go/support-documents/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά....

Λοιπόν, αποφάσισα να κάνω root το καινούργιο xperia go μου....Ξεκίνησα της διαδικασία με το πρόγραμμα το bin4ry την εκδοση v18. Ακολούθησα όλα τα βήματα όπως αναφέρονται, αλλά καθώς γίνεται η πρώτη επαννεκίνιση του κινητου, εμφανίζεται το μήνυμα permission denied (are u root?) και η διαδικασία σταματάει. Να διευκρινήσω οτι εχω το andoid 4.0.4. Τί νομίζετε οτι φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω? έχετε κάποιον άλλο τρόπο να μου προτείνετε?

Ευχαριστω πολυ:D

 

Πήγαινε εδώ

και ακολούθησε τον οδηγό, αφού κατεβάσεις το συγκεκριμένο αρχείο που έχει ανεβάσει ο Mod zxr.

 

zxr, σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ το τηλ, μιας και το βρήκα στον Γερμανό διαθέσιμο και ετοιμοπαράδοτο, είδα εδώ να περιγράφεις την διαδικάσια αναβάθμισης, και θέλω να σε ρωτήσω το εξής: εγώ τώρα που θα το πάρω καινούριο τι χρειάζεται να κάνω για να του κάνω καθαρή εγκατάσταση την ICS 4.0.4, και αν γνωρίζεις σίγουρα αν θα πάρει σαν αναβάθμιση την JB.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Εγώ μόλις έκανα την αναβάθμιση που δίνει το PC Companion (δεν ξέρω αν είναι 4 ή 4.1) και το βλέπω μια χαρά το κινητό. Δεν είμαι βέβαια απαιτητικός χρήστης, οπότε, μπορεί κάτι να μου ξεφεύγει.

Να κάνω μια ερώτηση. Όταν σβήνει η οθόνη (την έχω να σβήνει στο 1 λεπτό) ο μόνος τρόπος να ξανανοίξει είναι με κλικ στο Power Button, ή μου διαφεύγει κάτι? Δε με ενοχλεί, απλά ρε παιδί μου, κλικ-κλικ, δεν το βλέπω να ζει πολύ αυτό.:p

Link to comment
Share on other sites

4.1 δεν εχει βγει ακομα για να την εχεις. Αυτη που σου περασε πρεπει να ειναι η 4.0.4. Το θεμα ειναι αν σου περασε την εκδοση .10 ή την εκδοση .54. Η 2η προφανως ειναι η πιο καινουργια και η τελευταια διαθεσιμη, προς το παρον ελπιζω...:p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ έχω την 4.0.4 και κολάει πάρα πολύ! Πώς να καναβάλω την 2.3? Ο οδηγός που υπάρχει στο φόρουμ παίζει να δημιουργήθηκε πρίν εμφανιστεί το go και δεν υπάρχουν λίνκ για τα απαιτούμενα αρχεία....
Link to comment
Share on other sites

Βασικα κατι δεν παει καλα για να λες οτι σου κολλαει. Εγω δεν εχω κανενα θεμα... Εκανες clean install οπως λενε όλοι όταν πέρασες την 4.0.4? Αν οχι κράτα τα απαραίτητα back up και κάνε ένα. Και απο τις ρυθμίσεις για προγραμματιστή επέλεξε όριο διεργασιων παρασκηνίου:2. Θα δεις μεγάλη διαφορά νομίζω...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Εγώ μόλις έκανα την αναβάθμιση που δίνει το PC Companion (δεν ξέρω αν είναι 4 ή 4.1) και το βλέπω μια χαρά το κινητό. Δεν είμαι βέβαια απαιτητικός χρήστης, οπότε, μπορεί κάτι να μου ξεφεύγει.

Να κάνω μια ερώτηση. Όταν σβήνει η οθόνη (την έχω να σβήνει στο 1 λεπτό) ο μόνος τρόπος να ξανανοίξει είναι με κλικ στο Power Button, ή μου διαφεύγει κάτι? Δε με ενοχλεί, απλά ρε παιδί μου, κλικ-κλικ, δεν το βλέπω να ζει πολύ αυτό.:p

 

Δοκίμασε αυτό φίλε μου,και θα κάνει την δουλειά που θέλεις,κάνε το εγκατάσταση άσε τις ρυθμίσεις όπως είναι,περίμενε να κλείσει-κλειδώσει η οθόνη όταν θέλεις να το ανοίξεις με το που θα το κουνήσεις αυτόματα ανοίγει και η οθόνη!!!!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα και ειδα το κινητο απο κοντα και ειμαι αποφασισμενος να το παρω.ψαχνω ενα σχεδον ιδιο κινητο με αυτο που εχω,μαλλον ειχα γιατι χαλασε.ενα (-) που μου εκανε εντυπωση ειναι ο χαμηλος ηχος κλησης.επαιξα ενα προεγκατεστημενο τραγουδι και μου φανηκε πολυ χαμηλα.βεβαια δεν ξερω αν ειχε ενεργοποιημενο το xloud.

ο ηχος του μπορει να συγκριθει με το sony ericsson neo v γιατι με το walkman live δεν το συζητω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό φίλε μου,και θα κάνει την δουλειά που θέλεις,κάνε το εγκατάσταση άσε τις ρυθμίσεις όπως είναι,περίμενε να κλείσει-κλειδώσει η οθόνη όταν θέλεις να το ανοίξεις με το που θα το κουνήσεις αυτόματα ανοίγει και η οθόνη!!!!!!

 

 

Σε ευχαριστώ! Δεν μου ακούγεται πρακτικό για όσο είμαι στη δουλειά, αλλά στο σπίτι (γραφείο, καναπές, κρεβάτι) είναι προτιμότερο από το πάτημα του Power.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Δεν μου ακούγεται πρακτικό για όσο είμαι στη δουλειά, αλλά στο σπίτι (γραφείο, καναπές, κρεβάτι) είναι προτιμότερο από το πάτημα του Power.

 

Πάντως δουλεύει μια χαρά και με το g-sensor, μετά απο κλείδωμα πατάμε με το δάχτυλο επάνω στο σένσορα δύο φορές και ανοίγει η οθόνη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί δεν με βοηθάει κανείς?

σας τα ξαναλέω:p

λοιπον, αγόρασα το go πρίν 2 εβδομάδες. Την πρώτη φορά που τα συνέδεσα στον υπολογιστή μου έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 4.0.4 μέσω του companion. Τέσπα, εγώ τώρα θέλω να το κάνω ροοτ αλλά δεν τα καταφέρνω. Ακολουθώντας τις οδηγίες του φορουμ του xda-developers και μέσω του bin4ry και μου βγάζει αυτό: permision denied (are u root?). Και σκέφτηκα να ακολουθήσω τον οδηγό που υπάρχει εδώ στο φόρουμ αλλά δεν ξέρω που να βρώ τα ερχεία kernel & rom για το κηνιτο μου ώστε να ρουτάρω μέσω flashtool. Επίσης σκέφτηκα μήπως υπάρχει πρόβλημα με την έλδοση 4.0.4 και απαγορεύει το ροοτ και έτσι σκέφτηκα να γυρίσω στην 2.3 και να κάνω απο εκει ροοτ αλλα ούτε αυτό μπορώ να το κάνω γιατι πάλι δεν βρίσκω αρχεία kernel & rom. Βοηθήστε με σας παρακαλώ, έχω απελπιστεί.....:(:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί δεν με βοηθάει κανείς?

σας τα ξαναλέω:p

λοιπον, αγόρασα το go πρίν 2 εβδομάδες. Την πρώτη φορά που τα συνέδεσα στον υπολογιστή μου έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 4.0.4 μέσω του companion. Τέσπα, εγώ τώρα θέλω να το κάνω ροοτ αλλά δεν τα καταφέρνω. Ακολουθώντας τις οδηγίες του φορουμ του xda-developers και μέσω του bin4ry και μου βγάζει αυτό: permision denied (are u root?). Και σκέφτηκα να ακολουθήσω τον οδηγό που υπάρχει εδώ στο φόρουμ αλλά δεν ξέρω που να βρώ τα ερχεία kernel & rom για το κηνιτο μου ώστε να ρουτάρω μέσω flashtool. Επίσης σκέφτηκα μήπως υπάρχει πρόβλημα με την έλδοση 4.0.4 και απαγορεύει το ροοτ και έτσι σκέφτηκα να γυρίσω στην 2.3 και να κάνω απο εκει ροοτ αλλα ούτε αυτό μπορώ να το κάνω γιατι πάλι δεν βρίσκω αρχεία kernel & rom. Βοηθήστε με σας παρακαλώ, έχω απελπιστεί.....:(:(

 

Σου είπα να διαβάσεις στο άλλο θέμα που έγραψες αλλά δε με άκουσες, λοιπον για να ρουτάρεις το GO κατέβασε απο εδώ αυτό το αρχείο που θα βρείς::::Εδώ και οι οηγίες::

How-To:

1.) Download attached file.

2.) Extract it using 7zip

3.) Double click the RunMe.bat and follow instructions!

Xperia phones = Normal mode

Sony Tablet and similar = Special mode

 

Και ο Ελληνικός οδηγός που τον περιγράφει ο zxr από εδώ !!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δουλεύει μια χαρά και με το g-sensor, μετά απο κλείδωμα πατάμε με το δάχτυλο επάνω στο σένσορα δύο φορές και ανοίγει η οθόνη.

 

Tώρα, αν σου πω πως δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό που αναφέρεις...?

Πού βρίσκεται ο g sensor?

Link to comment
Share on other sites

Tώρα, αν σου πω πως δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό που αναφέρεις...?

Πού βρίσκεται ο g sensor?

 

Χμμ, εγώ έχω το NEO V που έχει τον αισθητήρα δίπλα στην κάμερα, για το GO δεν γνωρίζω αν έχει τέτοιο αισθητήρα, πάντως δουλεύει καλά και με την κίνηση, δλδ με το που το σηκώνεις ανοίγει η οθόνη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος οδηγός που root-άρει την 2.3 είναι αυτός. Κατά 99% δεν θα σου κάνει γιατί αναφέρεται στις πρώτες εκδόσεις της 2.3 πρίν καν κυκλοφορήσει το Go.topic του Go
Οπότε συνοψίζοντας, δεν έχουμε τρόπο να ρουτάρουμε Xperia Go με έκδοση 2.3.7 Gingerbread (6.0.B.3.184).

Κρίμα! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα να διαβάσεις στο άλλο θέμα που έγραψες αλλά δε με άκουσες, λοιπον για να ρουτάρεις το GO κατέβασε απο εδώ αυτό το αρχείο που θα βρείς::::Εδώ και οι οηγίες::

How-To:

1.) Download attached file.

2.) Extract it using 7zip

3.) Double click the RunMe.bat and follow instructions!

Xperia phones = Normal mode

Sony Tablet and similar = Special mode

 

Και ο Ελληνικός οδηγός που τον περιγράφει ο zxr από εδώ !!

 

Αυτό τον οδηγό ακολουθώ κ εγω, με το συγκεκρμένο πρόγραμμα και μου βγάζει το έρορ π σ λέω πιο πάνω:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τον οδηγό ακολουθώ κ εγω, με το συγκεκρμένο πρόγραμμα και μου βγάζει το έρορ π σ λέω πιο πάνω:wacko:

 

Διάβασε εδώ για το τι ενέργειες πρέπει να κάνεις πριν ξεκινήσεις οιαδήποτε διαδικασία.....ξεκίνα να διαβάζεις από το βήμα 2 και μετά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ για το τι ενέργειες πρέπει να κάνεις πριν ξεκινήσεις οιαδήποτε διαδικασία.....ξεκίνα να διαβάζεις από το βήμα 2 και μετά.

 

Πάλι τίποτα, το ίδιο....

Link to comment
Share on other sites

Mετά από αρκετές μέρες και αφού έκανα 4 πλήρεις φορτήσεις μπορώ να πω ότι η μπαταρία του είναι πάρα πολύ καλή.

Κρατάει με ελάχιστη χρήση(2-3 κλήσεις, 1 sms, 4-5 ώρες wifi, 1 ώρα παιχνίδι) μέχρι και 6,5 μέρες.

Χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή που αλλάζει αυτόματα profil ώστε το βράδυ να μπαίνει για 8 ώρες σε flight mode και μειώνοντας την φωτεινότητα στο 40 έχω πετύχει ένα πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Έχω επίσης απενεργοποιήσει τα δεδομένα, την bravia engine, και το έχω βάλει μόνο sto gsm

 

Όσο για κολλήματα δεν έχω κανένα παράπονο η καθαρή αναβάθμιση σε 4.04 με firm σε 54 έγινε μια χαρά και το κινητό είναι λειτουργικότατο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...