Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπερα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το youtube χωρίς να με τρελαίνει στης διαφημίσεις? Η κάποιο κόλπο στο youtube ώστε να μην μου πετάει διαφημίσεις κάθε 5 λεπτά. Ευχαριστώ 

SmartTube

Υπαρχουν καποιες εφαρμογες αλλα το πιο απλο και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χωρις διαφημισεις ειναι το παραπανω...!

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπερα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το youtube χωρίς να με τρελαίνει στης διαφημίσεις? Η κάποιο κόλπο στο youtube ώστε να μην μου πετάει διαφημίσεις κάθε 5 λεπτά. Ευχαριστώ 

https://ytricks.co/youtube-vanced-apk-download/

Με MicroG και YouTube Vanced θα έχεις στην πραγματικότητα YouTube Premium χωρίς διαφημίσεις. Το MicroG το χρειάζεσαι για να κάνεις login στον YouTube λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, makis1024 said:

https://ytricks.co/youtube-vanced-apk-download/

Με MicroG και YouTube Vanced θα έχεις στην πραγματικότητα YouTube Premium χωρίς διαφημίσεις. Το MicroG το χρειάζεσαι για να κάνεις login στον YouTube λογαριασμό σου.

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την βοήθεια τους

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια την βοήθειά σας.
έχω τηλεόραση Smart tv LG.
Στην περιοχή που είμαι δυστυχώς η degia έχει σοβαρότατα θέματα. Γι' αυτό το λόγο εδώ και χρόνια για να βλέπω τα ΕΘΝΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ κανάλια έχω συμβόλαιο για δορυφορική στην NOBA. Με τα τελευταία γεγονότα πλέον δεν μπορώ να δω τα κανάλια που αποχώρησαν από την πλατφόρμα και συγκεκριμένα Αντέννα, Μέγκα και Μακεδονία. Υπάρχει τρόπος μέσω ipTV στην τηλεόραση να τα βλέπω? Κάθε βοήθεια δεκτή.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2023 at 8:25 ΜΜ, Alexakisd said:

Αδέλφια την βοήθειά σας.
έχω τηλεόραση Smart tv LG.
Στην περιοχή που είμαι δυστυχώς η degia έχει σοβαρότατα θέματα. Γι' αυτό το λόγο εδώ και χρόνια για να βλέπω τα ΕΘΝΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ κανάλια έχω συμβόλαιο για δορυφορική στην NOBA. Με τα τελευταία γεγονότα πλέον δεν μπορώ να δω τα κανάλια που αποχώρησαν από την πλατφόρμα και συγκεκριμένα Αντέννα, Μέγκα και Μακεδονία. Υπάρχει τρόπος μέσω ipTV στην τηλεόραση να τα βλέπω? Κάθε βοήθεια δεκτή.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μία λύση θα ήταν να βάλεις κάποια εφαρμογή στο κινητό σου και να το συνδέσεις με την τηλεόρασή σου για προβολή.

Π..χ βάλε αυτό Link from Playstore

Μία άλλη λύση θα ήταν να πάρεις ένα TVbox, όχι μόνο για τα 3 αυτά κανάλια, αλλά για όλα τα επιπλέον που μπορεί να σου προσφέρει.🙂

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή και νόμιμη λύση είναι ένα tv box , κατά προτίμηση με s905x3 επεξεργαστή στα 45€ από έξω και με την χρήση της ή των εφαρμογών από Playstore που σου παραθέτω να έχεις αυτό που ψάχνεις , απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχεις bandwidth από 6mbps και πάνω. 

IMG_20230926_210143.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα λοιπόν μέσω lg appstore δεν γνωρίζει κανείς κάποια λύση?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Alexakisd said:

Άρα λοιπόν μέσω lg appstore δεν γνωρίζει κανείς κάποια λύση?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχεις π.μ....!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε; που σας βρίσκω που σας χάνω.. Πέρασε καιρός απο την τελευταία slimbox στο Tox1 και πλεον κολλάει αισθητά..Τι μου πρότεινετε να βάλω; Πχ τελευταία slimbox,vortex κλπ..;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kostas_kanal0011 said:

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε; που σας βρίσκω που σας χάνω.. Πέρασε καιρός απο την τελευταία slimbox στο Tox1 και πλεον κολλάει αισθητά..Τι μου πρότεινετε να βάλω; Πχ τελευταία slimbox,vortex κλπ..;

Ποιος vortex ... ;;;
Παει αυτος...!?! 😞

Δοκιμασε καλυτερα με καθαρη εγκατασταση την 54.12 slimbox...

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, kostas_kanal0011 said:

Επίσης ξέρει κανείς ποια έκδοση kodi να βάλω; Κατι λένε για fork kodi...

Θα βάλεις το επίσημο KODI και εάν θέλεις ταυτόχρονα 2ο, 3ο κλπ θα βάλεις και forks....εγώ έχω ταυτόχρονα μέχρι και 6 KODIs😉

Επίσης μην στεναχωριέσαι γιατί για το κουτί σου υπάρχουν ακόμα developers που ασχολουνται με αυτό και όλοι ευχαριστούν τον XVortex που ανακάλυψε τα bugs (που έβαλε επίτηδες η Ugoos) και τον τρόπο διόρθωσής τους στις εκδόσεις 0.5.# !!! προφανώς το ίδιο έκαναν και άλλοι (εάν το έκαναν βέβαια). Υπάρχουν δηλαδή και άλλες 0.5.4 εάν ήθελες να δοκιμάσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Eνα παράξενο θέμα που μου παρουσιάστηκε σε miboxs 1ης γενιάς με android 9 ακόμα.

Το θέμα είναι ότι τις τελευταίες ημέρες σταμάτησε να ανοίγει το Kodi (gkn wizard), μάλιστα αυτό το εμφάνισε (τυχαίο γεγονός?) μετά την εγκατάσταση του stremio.
Το Kodi το έκανα απεγκατασταση και καθαρή εγκατάσταση και λειτούργησε, όμως χτες άνοιξα το stremio και μετά από λίγο το Kodi και σταμάτησε να λειτουργεί ξανά 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, taliban said:

Eνα παράξενο θέμα που μου παρουσιάστηκε σε miboxs 1ης γενιάς με android 9 ακόμα.

Το θέμα είναι ότι τις τελευταίες ημέρες σταμάτησε να ανοίγει το Kodi (gkn wizard), μάλιστα αυτό το εμφάνισε (τυχαίο γεγονός?) μετά την εγκατάσταση του stremio.
Το Kodi το έκανα απεγκατασταση και καθαρή εγκατάσταση και λειτούργησε, όμως χτες άνοιξα το stremio και μετά από λίγο το Kodi και σταμάτησε να λειτουργεί ξανά 

Και γιατι δεν δοκιμαζεις με αυτο το παλιο Stremio που λειτουργουν ολα εκτος της λειτουργιας των τρειλερ να δεις αν συμβαινει το ιδιο που λες ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gatos814 said:

Και γιατι δεν δοκιμαζεις με αυτο το παλιο Stremio που λειτουργουν ολα εκτος της λειτουργιας των τρειλερ να δεις αν συμβαινει το ιδιο που λες ;

ma to strremio το έχω κάνει απεγκατάσταση και πάλι δεν λειτουργεί το Kodi

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, taliban said:

ma to strremio το έχω κάνει απεγκατάσταση και πάλι δεν λειτουργεί το Kodi

Έκανες Clean Cache στο KODI?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Έκανες Clean Cache στο KODI?

φυσικά, η πρωτη κίνηση 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βγαζω αυτό το κενό κάτω απο τους υπότιτλους στο kodi;;Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, taliban said:

ma to strremio το έχω κάνει απεγκατάσταση και πάλι δεν λειτουργεί το Kodi

Ναι αλλα δεν το ανεφερες πουθενα αυτο!
Το strremio σε ATV νομιζω πλεον θελει εγγραφη ... ετσι;
Δεν παιζει ανωνυμα...
Αν ναι ισως παιρνει (και τα κραταει) καποια ''μυστηρια'' δεδομενα απο εκει...ποιος ξερει;
Σε μποξακια με καθαρο Android παντως δεν παρατηρηθηκε τετοιο ... κουλο!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gatos814 said:

Ναι αλλα δεν το ανεφερες πουθενα αυτο!
Το strremio σε ATV νομιζω πλεον θελει εγγραφη ... ετσι;
Δεν παιζει ανωνυμα...
Αν ναι ισως παιρνει (και τα κραταει) καποια ''μυστηρια'' δεδομενα απο εκει...ποιος ξερει;
Σε μποξακια με καθαρο Android παντως δεν παρατηρηθηκε τετοιο ... κουλο!

δεν αντιλέγω.....πάντως σε άλλο box με aosp που πέρασα το stremio και εγγραφή θέλει αλλά και παίζει κανονικά όπως και το kodi. Δεν βλέπω αλλη λύση από την μη εγκατάσταση του stremio 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

δεν αντιλέγω.....πάντως σε άλλο box με aosp που πέρασα το stremio και εγγραφή θέλει αλλά και παίζει κανονικά όπως και το kodi. Δεν βλέπω αλλη λύση από την μη εγκατάσταση του stremio 

Μονο παλιες βερσιον stremio χρησιμοποιω...οπως αυτην που σου εδωσα...
Τα κανει ολα και μαλιστα πολυ πιο ... ''ελαφρα'' !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βγαζω αυτό το κενό κάτω απο τους υπότιτλους στο kodi;;Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

Καλημέρα Κώστα.

Δεν ξέρω εάν το έλυσες, όμως η λύση είναι πολύ απλή. Διάλεξε στην αρχή για τους υπότιτλους ΟΧΙ "Bottom of the screen" αλλά "Χειροκίνητα" (πάνω πάνω στις επιλογές). Μετά βάζεις ότι θέλεις😉

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 παιδιά. Εβαλα την τελευταία slimbox και το μποξακι ανασανε.Ενημερωτικά να πω,οτι έκανα το απλό "κόλπο" με τον φάκελο .kodi επικόλληση και μεταφέρθηκαν τα πάντα (gkobu build,λογαριασμοί κλπ) απο ενα παλιό 20.1 kodi fork στο νέο επίσημο 20.2 και όλα τρέχουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2023 at 1:59 ΜΜ, ath156 said:

Θα βάλεις το επίσημο KODI και εάν θέλεις ταυτόχρονα 2ο, 3ο κλπ θα βάλεις και forks....εγώ έχω ταυτόχρονα μέχρι και 6 KODIs😉

Επίσης μην στεναχωριέσαι γιατί για το κουτί σου υπάρχουν ακόμα developers που ασχολουνται με αυτό και όλοι ευχαριστούν τον XVortex που ανακάλυψε τα bugs (που έβαλε επίτηδες η Ugoos) και τον τρόπο διόρθωσής τους στις εκδόσεις 0.5.# !!! προφανώς το ίδιο έκαναν και άλλοι (εάν το έκαναν βέβαια). Υπάρχουν δηλαδή και άλλες 0.5.4 εάν ήθελες να δοκιμάσεις.

Για να μην λέμε ότι θέλουμε. Στις 24/12/2022 υποτίθεται ότι ο Vortex βρήκε την λύση και την έδωσε στους dev του για να βγάλουν port Ugoos βασισμένη σε Ugoos 0.5.4. Ο Slimhouse στις 21/12/2022 είχε βγάλει ήδη 54.1 χωρίς προβλήματα. Άρα πιο πιθανό είναι να αντέγραψε ο Vortex τον Slimhouse στην λύση του προβλήματος των bugs που έβαλε επίτηδες η Ugoos στην 0.5.4. Μην δημιουργούνται εντυπώσεις που δεν ισχύουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makis1024 said:

Για να μην λέμε ότι θέλουμε. Στις 24/12/2022 υποτίθεται ότι ο Vortex βρήκε την λύση και την έδωσε στους dev του για να βγάλουν port Ugoos βασισμένη σε Ugoos 0.5.4. Ο Slimhouse στις 21/12/2022 είχε βγάλει ήδη 54.1 χωρίς προβλήματα. Άρα πιο πιθανό είναι να αντέγραψε ο Vortex τον Slimhouse στην λύση του προβλήματος των bugs που έβαλε επίτηδες η Ugoos στην 0.5.4. Μην δημιουργούνται εντυπώσεις που δεν ισχύουν. 

Μπα ... δεν ξερεις εσυ !

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...