Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω και γω να κανω μια πατέντα για το mini 8s ii που εχω.

Δεν εχει πολυ ανεβασμενες θερμοκρασίες, ομως για καλο και για κακο θα το κανω.

Αν δωσω ρεύμα με usb δε θα γυρναει το fan?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω και γω να κανω μια πατέντα για το mini 8s ii που εχω.

Δεν εχει πολυ ανεβασμενες θερμοκρασίες, ομως για καλο και για κακο θα το κανω.

Αν δωσω ρεύμα με usb δε θα γυρναει το fan?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ναι κανονικά, απλά όπως είπα και πριν αυτά των pc είναι συνηθως 12v και τα box δίνουν 5v άρα θα πηγαίνει πιο αργά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το φαν στο USB, ανάβεις το κουτί, ανάβει το φαν.και τουμπαλιν στο κλείσιμο.

 

Ο νικ έκανε καλλιτεχνία βέβαια

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν και η 7αρα που θα βαλεις ειναι ρουτ τοτε και το box θα ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομα δεν το δουλεψες? Αντε και εχουμε και αλλες ερωτησεις. Φορας την στοκ ρομ η φλασαρες καποια αλλη, και ποια? Πηρες ΟΤΑ? Ηταν ρουτ?

Εντυπωσεις γενικοτερα.

 

λοιπόν το σέταρα σε γενικές γραμμές.

UPDATE δεν βγάζει, είμαι μάλλον με την τελευταια έκδοση 20170817.103347.v0321.

To μηχάνημα είναι πολύ γρήγορο και με μικρή χρήση δεν είδα πάνω από 45 βαθμούς θερμοκρασία ( με το φαν σε λειτουργια )

Είναι root αλλά το su δεν κάνει αναβάθμισει τα binaries

Πάμε τώρα στα περίεργα..... είδε το2ο ποντίκι logitech που έχω , με το Μ185 δεν ανοίγει το πληκτρολόγιο, με το Μ175 το ανοίγει, κάτι παίζει με τις συχνότητες λογικά.

Ανοίγει και κλείνει με το τηλεχειριστήριο, δεν μου βγάζει δηλαδή στην κεντρική οθόνη on-of-restart και να επιλέξω με το ποντίκι πχ να το κλείσω.

Δεν μπορώ να βρω πως κάνω task manager αν και άλλαξα launcher και είμαι με nova paid .

Σε γενικές γραμμές πολύ ικανοποιημένος, είναι ταχύτατο και αρκετά σοβαρό και το τηλεχειρηστηριό του

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θελω και γω να κανω μια πατέντα για το mini 8s ii που εχω.

Δεν εχει πολυ ανεβασμενες θερμοκρασίες, ομως για καλο και για κακο θα το κανω.

Αν δωσω ρεύμα με usb δε θα γυρναει το fan?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μην το κάνεις,έχω το ίδιο και δουλεύει 24/7 χωρίς λεπτό κλείσιμο και είναι μια χαρά από θερμοκρασία. Απλά έχει το κάπου να παίρνει αέρα,όχι πχ σε κλειστό ντουλάπι από έπιπλο τηλεόρασης...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κατω μερος τγς τιβι το εχω, οχι κλειστο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Αν το κλείνεις κιόλας όταν δε το δουλεύεις μην κάνεις τίποτα απολύτως. Σου λέω 24/7 χρήση επί μήνες δε καταλαβαίνει τίποτα. Αν δεν είχε το θέμα με το wifi θα ήταν κορυφαίο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ψάχνω ένα android tv box για kodi και να μην έχει την nougat προεγκατεστημένο.Αν υπάρχει και από Ελλάδα ας είναι και ακριβότερα.Αξιόπιστο να είναι μόνο.Υπάρχει τίποτα?

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ψάχνω ένα android tv box για kodi και να μην έχει την nougat προεγκατεστημένο.Αν υπάρχει και από Ελλάδα ας είναι και ακριβότερα.Αξιόπιστο να είναι μόνο.Υπάρχει τίποτα?

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γιατι dεν θελεις nougat ?

 

δες σκρουτζ και αγγελιες νομιζω εχουν το gt1 με 6αρα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,ενδιαφερομαι για αγορα tv box απο κινα μερια...αναμεσα σε αυτο https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html και αυτο https://www.gearbest.com/tv-box/pp_607542.html ποιο να προτιμησω?εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο μεχρι 100 €?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,ενδιαφερομαι για αγορα tv box απο κινα μερια...αναμεσα σε αυτο https://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html και αυτο https://www.gearbest.com/tv-box/pp_607542.html ποιο να προτιμησω?εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο μεχρι 100 €?

 

Φυσικα το beelink για μενα. Και μονο οτι με 5 € παραπανω παιρνεις ddr4 ram και καλυτερη υποστηριξη, φτανει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το beelink για μενα. Και μονο οτι με 5 € παραπανω παιρνεις ddr4 ram και καλυτερη υποστηριξη, φτανει.

Μακριά από το h96 πάρε το gt1 με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

με με direct priority mail απο banggood χρεωνει μονο 2 ευρω περιπου?τοσο λιγο ειναι να γλιτωσεις τελωνειο?και επισης μια βοηθεια ψαχνω μεχρι 45 το πολυ.βρηκα αυτα τα δυο https://www.banggood.com/Mini-M8S-III-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-Bluetooth-4_0-TV-Box-p-1195781.html?rmmds=category https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=category-left-hotproducts .υπαρχει αλλη λυση?απο banggood ομως και το πολυ 45 ευρω παιδες!
Link to comment
Share on other sites

με με direct priority mail απο banggood χρεωνει μονο 2 ευρω περιπου?τοσο λιγο ειναι να γλιτωσεις τελωνειο?και επισης μια βοηθεια ψαχνω μεχρι 45 το πολυ.βρηκα αυτα τα δυο https://www.banggood.com/Mini-M8S-III-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-Bluetooth-4_0-TV-Box-p-1195781.html?rmmds=category https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=category-left-hotproducts .υπαρχει αλλη λυση?απο banggood ομως και το πολυ 45 ευρω παιδες!

 

Το μίνι m8s έχει bluetooth αλλά δεν έχει wifi (έχει άλλα είναι για τα μπάζα) το Mecool δεν έχει bluetooth αλλα κατά τα άλλα είναι σούπερ αν δεν σε ενδιαφέρει το bluetooth το Mecool είναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο παρηγγειλα εχτες εγω και με ολα βγηκε 36€ και κατι ευρωλεπτα

την ιδια μερα το απογευμα εγινε shipped

Το μίνι m8s έχει bluetooth αλλά δεν έχει wifi (έχει άλλα είναι για τα μπάζα) το Mecool δεν έχει bluetooth αλλα κατά τα άλλα είναι σούπερ αν δεν σε ενδιαφέρει το bluetooth το Mecool είναι σουπερ
Θα πάρω αυτό.mecool.Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αυριο παραγγελνω ειμαι αναμεσα στο Mecool M8s pro 3/32 και στο Beeling GT1 3/32.Ποιο απο τα 2 λετε καλυτερα;

Επισης για να μου ερθει οσο το δυνατον πιο γρηγορα απο gearbest ή απο banggood να παραγγειλω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αυριο παραγγελνω ειμαι αναμεσα στο Mecool M8s pro 3/32 και στο Beeling GT1 3/32.Ποιο απο τα 2 λετε καλυτερα;

Επισης για να μου ερθει οσο το δυνατον πιο γρηγορα απο gearbest ή απο banggood να παραγγειλω;

Α) το beeling GT1 ειναι πιο ποιοτικο.

Β) απο banggood λογο priority +2$ και ερχετε γρηγορα κι δεν εχει τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Α) το beeling GT1 ειναι πιο ποιοτικο.

Β) απο banggood λογο priority +2$ και ερχετε γρηγορα κι δεν εχει τελωνειο.

 

Εισαι δυναμιτης!

Στο banggood δεν το βρισκω...

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Α) το beeling GT1 ειναι πιο ποιοτικο.

Β) απο banggood λογο priority +2$ και ερχετε γρηγορα κι δεν εχει τελωνειο.

 

Στα χαρτιά το GT1 το μόνο που έχει σαν + είναι η οπτική σε σχέση με το m8s pro.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο παρελαβα το H96 PRO PLUS. Παω το συνδεσω με AV video και ενω φαινετε οτι λειτουργει...νομιζω δηλαδη, δεν εχω εικονα...

...βγηκα να ψαξω καλωδιο...!!!

Τον μπελα μου μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά το GT1 το μόνο που έχει σαν + είναι η οπτική σε σχέση με το m8s pro.

αν και το Mecool M8s pro 3/32 ειναι εξαιρετικο μηχανακι πιστευω μετα το gt1 ειναι το άμεσος καλυτερο

μην κοιτατε στα χαρτια να κοιτατε στην πραξει εγω εχω το gt1 2/16 και το h96 3/32 πιστεψτε με το gt1 me 2 giga ram εναι μακρααααααααν καλυτερο του h96 με 3g ραμ

 

το Mecool M8s pro 3/32 το εφερα για εναν φιλο και ειναι πραγματικα εξαιρετικο αν θα ξαναπερνα μποξ θα περνα το gt1 η το Mecool M8s

Link to comment
Share on other sites

αν και το Mecool M8s pro 3/32 ειναι εξαιρετικο μηχανακι πιστευω μετα το gt1 ειναι το άμεσος καλυτερο

μην κοιτατε στα χαρτια να κοιτατε στην πραξει εγω εχω το gt1 2/16 και το h96 3/32 πιστεψτε με το gt1 me 2 giga ram εναι μακρααααααααν καλυτερο του h96 με 3g ραμ

 

το Mecool M8s pro 3/32 το εφερα για εναν φιλο και ειναι πραγματικα εξαιρετικο αν θα ξαναπερνα μποξ θα περνα το gt1 η το Mecool M8s

 

δεν κάνεις τον κόπο να ρωτήσεις τον φίλο ή αν θυμάσαι το τρόπο που κάνεις task manager στο mecool ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνεις τον κόπο να ρωτήσεις τον φίλο ή αν θυμάσαι το τρόπο που κάνεις task manager στο mecool ?

Οταν ηρθε Ελλαδα, απο ελτα παρελαβες η acs?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγγουρια το beeling gt1 ultimate το εχει μονο το gearbest και για το priority ζηταει 22€.

Οποτε αναγκαστικα θα παω στο mecool απο banggood.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...