Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι θέμα jb, είναι θέμα Aokp...

 

τοτε γιατι καμια μα καμια Jelly Bean ειτε Αopk ειτε Aosp δεν τα εχει ? εxω βαλει αρκετες jb σε καμια δεν βρηκα ουτε ραδιοφωνο ουτε το my files .

Link to comment
Share on other sites

έλεγα να μην περάσω custom Rom στο s2 μου...όταν τ αποφάσισα πέρασα omega και δεν τ μετανιώνω...θα περάσω και την jb αλλά όταν την τελειωποιησεις...συνέχισε έτσι:)
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ο Γιάννης δίνει ένα link στην αρχή του παρόντος thread αλλά όταν το ανοίγεις, ναι μεν είναι καταχωρημένο στο τμήμα του SGS2 αλλά το banner γράφει για SGS3. Λέω να μη την εγκαταστήσω πριν ξεκαθαριστεί το μπέρδεμα, μη το κάνω τούβλο...:X

 

Τα Link στο πρωτο ποστ είναι σωστά, μόλις τα έκανα έλεγχο.

Το S3 banner δεν μπόρεσα να το βρω για να το διορθώσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι καμια μα καμια Jelly Bean ειτε Αopk ειτε Aosp δεν τα εχει ? εxω βαλει αρκετες jb σε καμια δεν βρηκα ουτε ραδιοφωνο ουτε το my files .

αυτό λέω, ότι καμία aosp aokp δεν έχουν ραδιόφωνο, μόνο οι samsung based αλλά ακόμα δεν έχουν βγεί

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω και γω , για μενα πρωσοπικα η jelly bean ετσι ειναι τελειως μα τελειως αχρηστη και πολυ κακος βγηκε ετσι !!! . και το My Files επρεπε να υπαρχει γιατι ολοι σχεδον οι files managers που υπαρχουν ειναι πολυ μπερδεμένοι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν υπαρχουν τα αρχεια της microSD στο external_Sd :blink:? Oλοκληρη φασαρια να ψαχνουμε καθε τοσο που ειναι η microSd :mad: !!

Εγω επειδή χρησιμοποιώ πολυ συχνα ραδιοφωνο και θελω να εχω ευκολη προσβαση σε ολα τα αρχεια μου και οχι να τραβαω ταλαιπωρία θα μείνω μεχρι στιγμης το πολυ στην 4.0.4 , οταν μπουν στην jelly bean αυτα τοτε το συζητάμε .-

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v6.0 AOKP Jelly Bean

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1290468

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχει δοκιμασει καποιος το τελευταιο απτντειτ , υπαρχει καποιο προβλημα ? κατι που να μην δουλευει? την εχω κατεβασει στον υπολογιστη και ειμαι ετοιμος να την φλασαρο. απλα ρωταω γτ δεν εχω το χρονο να ασχοληθω παραπανω. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχει δοκιμασει καποιος το τελευταιο απτντειτ , υπαρχει καποιο προβλημα ? κατι που να μην δουλευει? την εχω κατεβασει στον υπολογιστη και ειμαι ετοιμος να την φλασαρο. απλα ρωταω γτ δεν εχω το χρονο να ασχοληθω παραπανω. ευχαριστω.

 

Απλά ενημερωτικά μαν μιας και δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς, βρίσκεσαι σε rom που βασίζεται σε jb το οποίο απο την samsung δεν εχει βγεί και οπότε δεν υπάρχουν drivers και θα έλεγα μόνο για καθημερινή και απροβλημάτιστη χρήση δεν είναι.

 

Αν και όταν βγεί απο samsung και έχουν τους drivers ξανασκέψου το. Προς το παρόν απλά και μόνο επειδή όπως λές δεν έχεις χρόνο κάτσε στην ics.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v7.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v7.0
Σ' ευχαριστουμε που εξακολουθείς να υποστηρίζεις το S2 :D

Για να την περάσουμε η διαδικασία είναι γνωστή. Αν όμως θέλουμε να επιστρέψουμε σε κάποια ICS ή GB υπάρχει κάποια διαφορετική διαδικασία για να το κάνουμε ή κατά τα γνωστά;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστουμε που εξακολουθείς να υποστηρίζεις το S2 :D

Για να την περάσουμε η διαδικασία είναι γνωστή. Αν όμως θέλουμε να επιστρέψουμε σε κάποια ICS ή GB υπάρχει κάποια διαφορετική διαδικασία για να το κάνουμε ή κατά τα γνωστά;

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι μα την νέα AOKP, κάνουμε τα γνωστά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε να ειχα συγκεντρωμένα μερικά επιχειρήματα σχετικά με το γιατί πρέπει να επιλέξουμε aokp. Είμαι πραγματικά μπερδεμένος ειδικά μετά την εμπειρία που είχα με προηγούμενη έκδοση. Γύρισα τρέχοντας στην omega 15 και στη nikpapakos...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 7 , καλη και σταθερη.

Εχω ερωτησουλες :

μπορουμε να εχουμε το Samsung Keyboard ?

στην camera πως μπορουμε να κανουμε αποθηκευση στην MicroSD ?

H διάρκεια των κλησεων που ειναι ??? γιατι δεν μπορω να την βρω και μου χρειάζεται !!

 

επεισης παρατηρησα πως ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος σε σχεση με αλλες rom, γιατι ?

και η μπαταρια πεφτει αποτομα , χθες το φορτισα 100% και σε 8 ωρες μου ειναι στο 30% και δεν εχω κανει και πολλα πολλα .

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι εμπειρία έχετε από την μπαταρία; Σε σχέση με την Gingerbread καλύτερα ή χειρότερα; (καλά με τα χάλια της ICS δεν τίθεται σύγκριση...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την Omega v.6 με kernel Dorimanx (το τελευταίο γιατί δεν μπορούσα αλλιώς να κάνω nandroid backup) και δεν βρίσκω τρόπο να συνδέσω το τηλέφωνο σε mass storage mode μέσω usb. Το περίεργο είναι ότι στο Galaxy S που έχω περασμένω επίσης Jelly Bean (CM10) μόλις συνδέσω το usb μου βγάζει κατ'ευθείαν επιλογή για mass storage. Γιατί δεν υπάρχει η επιλογή στο Omega v6; Πρέπει να πάω στην 7;
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι εμπειρία έχετε από την μπαταρία; Σε σχέση με την Gingerbread καλύτερα ή χειρότερα; (καλά με τα χάλια της ICS δεν τίθεται σύγκριση...)

Υπάρχει κάποια απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την Omega v.6 με kernel Dorimanx (το τελευταίο γιατί δεν μπορούσα αλλιώς να κάνω nandroid backup) και δεν βρίσκω τρόπο να συνδέσω το τηλέφωνο σε mass storage mode μέσω usb. Το περίεργο είναι ότι στο Galaxy S που έχω περασμένω επίσης Jelly Bean (CM10) μόλις συνδέσω το usb μου βγάζει κατ'ευθείαν επιλογή για mass storage. Γιατί δεν υπάρχει η επιλογή στο Omega v6; Πρέπει να πάω στην 7;

 

Σε AOKP και στην v7.0 το ίδιο είναι ακομα δεν έχουν βάλει mass storage mode μέσω usb,

ας ελπίσουμε στην νέα έκδοση.

 

Υπάρχει κάποια απάντηση;

 

Η μπαταριά θα είναι καλύτερη στο επόμενο AOKP built.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταριά θα είναι καλύτερη στο επόμενο AOKP built.
Ποιος είναι υπεύθυνος για το νέο build και πότε υπολογίζεις να είναι διαθέσιμο?
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v7.1

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v7.1

 

Έχει ραδιόφωνο η συγκεκριμένη ρομ??Άν όχι μπορούμε να κατεβάσουμε από κάπου την εφαρμογή ραδιοφώνου στο SGSII?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο η συγκεκριμένη ρομ??Άν όχι μπορούμε να κατεβάσουμε από κάπου την εφαρμογή ραδιοφώνου στο SGSII?
Έχει απαντήσει σε αυτό ο Γιάννης. Διάβασε το link στο XDA που δίνει στο 1ο ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντήσει σε αυτό ο Γιάννης. Διάβασε το link στο XDA που δίνει στο 1ο ποστ.

 

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση ,το είχα διαβάσει αλλά δεν το είχα προσέξει..

Θέλω να ρωτήσω παιδιά αν υπάρχουν κάπου οι φάκελοι της omega kitchen και αν δουλεύουν με 7.1 .

Επίσης εγκατέστησα το spirit fm αλλά ο ήχος ακούγεται μόνο από τα ακουστικά.Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να ακούγεται από το ηχείο?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με ics 4.0.4 nordic stock κ έχω insane chip.

Ποια είναι η διαδικασία που ακολουθώ για να περάσω την rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...