Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και υπάρχει και στο xda αν δεν κανω λαθος ανεβασμένο, ορίστε και το δικό μου :)

Let us know!

 

Έχω δοκιμάσει όλα τα mmcblk0p20 που μπόρεσα να βρώ, δεν έκανε κανένα. Το δικό σου είναι S-OFF;

Ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση! Δοκιμάζω και ενημερώνω.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω το είχα ξαναρωτήσει αλλά μιας που δεν θυμάμαι ας κάνω την προσπάθεια. :)

 

Υπάρχει κάνας αναλυτικός οδηγός (δοκιμασμένος :p) για το πώς γίνεται root το HTC One S (S3) και πώς περνάμε άλλο radio version, rom κτλ?

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

το κινητό εδω κ μέρες με κανει νούμερα, επανεκκινήσεις από μόνο του , κλεινει μόνο του, πολλές φορές

κολλούσε στην boot screen κ έκανε κάνα δεκάλεπτο να ανοίξει. Νόμιζα είναι από κανένα πρόγραμμά που είχα

βάλει αλλά σήμερα το επανέφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κ πάλι τα ίδια κάνει χωρίς τπτ εγκατεστημένο.

το έχει παρουσιάσει σε κανένα άλλο τι φταίει? το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα ,ελληνικής αντιπροσωπείας

κ δεν έχει γίνει root. θα μου το φτιάξουν άμα το στείλω στην αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

το κινητό εδω κ μέρες με κανει νούμερα, επανεκκινήσεις από μόνο του , κλεινει μόνο του, πολλές φορές

κολλούσε στην boot screen κ έκανε κάνα δεκάλεπτο να ανοίξει. Νόμιζα είναι από κανένα πρόγραμμά που είχα

βάλει αλλά σήμερα το επανέφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κ πάλι τα ίδια κάνει χωρίς τπτ εγκατεστημένο.

το έχει παρουσιάσει σε κανένα άλλο τι φταίει? το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα ,ελληνικής αντιπροσωπείας

κ δεν έχει γίνει root. θα μου το φτιάξουν άμα το στείλω στην αντιπροσωπεία

 

Κι εμένα κάνει ακριβώς τα ίδια τις τελευταίες βδομάδες,μετά από μια μικρή αναβάθμιση που μου ήρθε και την πέρασα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κανω μία ερώτηση σχετικά με τη μπαταρία του κινητού. Τώρα τελευταία τελειώνει πολύ γρήγορα με χρήση ίντερνετ. Ψάχνοντας είδα ότι υπάρχουν μπαταρίες με περισσότερα mAh. Όπως επίσης εάν δεν κάνω λάθος πρέπει να ταιριάζει και η μπαταρία του ONE X που έχει περισσότερα mAH. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποια τέτοια αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ατυχή στιγμη το κινητό έπεσε απο τα χέρια ενός φίλου και η οθόνη δεν ξανά άναψε. Έχει σπάσει εσωτερικά κ δε δείχνει τπτ. Το εξωτερικό τζαμι είναι οκ. Το κιν δέχεται κλήσεις απλα δε δείχνει. Τώρα ξέρει κανεις ποσο κοστίζει η οθόνη ; να το στείλω στην arvato και με τι χρόνο αναμονής μιας κ είναι παραεισαγωγης , ή δε παίζει ρολο αφού δε μιλάμε για εγγύηση. Να το πάω σε κάποιον τεχνικό στην περιοχή μου αν η διαφορά τιμής είναι μεγάλη; Και πως θα καταλάβω αν είναι γνήσια η οθόνη ή όχι. ;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ατυχή στιγμη το κινητό έπεσε απο τα χέρια ενός φίλου και η οθόνη δεν ξανά άναψε. Έχει σπάσει εσωτερικά κ δε δείχνει τπτ. Το εξωτερικό τζαμι είναι οκ. Το κιν δέχεται κλήσεις απλα δε δείχνει. Τώρα ξέρει κανεις ποσο κοστίζει η οθόνη ; να το στείλω στην arvato και με τι χρόνο αναμονής μιας κ είναι παραεισαγωγης , ή δε παίζει ρολο αφού δε μιλάμε για εγγύηση. Να το πάω σε κάποιον τεχνικό στην περιοχή μου αν η διαφορά τιμής είναι μεγάλη; Και πως θα καταλάβω αν είναι γνήσια η οθόνη ή όχι. ;

 

Φιλε δεν αξιζει η ταλαιπωρια πιστεψε με. Θα σου ζητησουν για νεα οθονη >100Ε και μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο με λιγα περισσοτερα χρηματα. Ασε που για χρονο παραδοσης ειδικα τωρα που πλησιαζουμε τον Αυγουστο δεν το συζηταω καν..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν αξιζει η ταλαιπωρια πιστεψε με. Θα σου ζητησουν για νεα οθονη >100Ε και μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο με λιγα περισσοτερα χρηματα. Ασε που για χρονο παραδοσης ειδικα τωρα που πλησιαζουμε τον Αυγουστο δεν το συζηταω καν..

 

180-210€ το κόστος με original οθόνη. Σκέφτομαι την αγορά του mini one με 250 ή να ξεφύγω προς one(m7)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το HTC ONE S υποστηρίζει το USB OTG;

 

με άλλα λόγια αν πάρω αυτό το stick θα μπορέσει να λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα με το κινητό;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

το HTC ONE S υποστηρίζει το USB OTG;

 

με άλλα λόγια αν πάρω αυτό το stick θα μπορέσει να λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα με το κινητό;

 

Επειδή το έχω το συγκεκριμένο stickάκι κάνε λίγο υπομονή 1-2 μέρες να το τσεκάρω στο κινητό ενός φίλου και να σου πω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω το συγκεκριμένο stickάκι κάνε λίγο υπομονή 1-2 μέρες να το τσεκάρω στο κινητό ενός φίλου και να σου πω..

 

λίγο off-topic άλλα σχετικό με την απάντηση.....το stick αυτό έχει led που αναβοσβήνει κατά την ανάγνωση/εγγραφή;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

λίγο off-topic άλλα σχετικό με την απάντηση.....το stick αυτό έχει led που αναβοσβήνει κατά την ανάγνωση/εγγραφή;

 

Όχι δεν έχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το HTC ONE S υποστηρίζει το USB OTG;

 

με άλλα λόγια αν πάρω αυτό το stick θα μπορέσει να λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα με το κινητό;

Λοιπόν το δοκίμασα και το υποστηρίζει κανονικά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα και το υποστηρίζει κανονικά..

 

ευχαριστώ πολύ για τον κόπο φίλε μου, εντύπωση μου κάνει γιατί διάβασα ότι το htc one S δεν υποστηρίζει USB OTG (On-The-Go) functionality

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου τα έπεξε δεν κρατάει ούτε μερα .

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-One-S-Ville-G25-Brand-New-High-Capacity-2000mAh-Replacement-Battery-Tools-/251576652809?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3a93231409

αυτη η μπαταρία θα κανει δουλεια???

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου τα έπεξε δεν κρατάει ούτε μερα .

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-One-S-Ville-G25-Brand-New-High-Capacity-2000mAh-Replacement-Battery-Tools-/251576652809?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3a93231409

αυτη η μπαταρία θα κανει δουλεια???

 

Παρε μια γνησια καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα και εγώ το εν λόγω κινητό και ακολούθησα τις οδηγίες από το XDA για να κάνω unlock το bootloader και να κάνω root τη συσκευή. Μετά εγκατέστησα και το recovery. Θέλω όμως να σας ρωτήσω γιατί όποτε μπαίνω πλέον στο bootloader menu μου βγάζει πάνω πάνω τη λέξη ***TAMPERED *** σε μαύρο πλαίσιο. Επίσης αν ξέρει κάποιος κάποιον οδηγό για να γίνει S-OFF και να αλλάξω το ΗΒΟΟΤ-2.13 σε 2.15, ώστε να μπορέσω να εγκαταστήσω κάποια άλλη ROM
Link to comment
Share on other sites

Το tampered εμφανίζεται μόλις ξεκλειδώσεις τον bootloader, επομένως μη σε αγχώνει. Βασικά, έκανε βλακεία η htc σε ένα OTA και εμφανιζόταν και πριν ξεκλειδωθεί. Whatever.

Το hboot 2.15 νομίζω έπρεπε να το είχες αν είχες βάλει το τελευταίο official update (ευρωπαϊκή unbranded συσκευή έτσι?).

Αν και θα δεις στο xda κάποιους να έχουν φλασάρει 2.15 roms σε πολύ παλιότερα hboot, δες εδώ για αναβάθμιση.

Τέλος, για εύκολο και γρήγορο S-OFF δες εδώ.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Το tampered εμφανίζεται μόλις ξεκλειδώσεις τον bootloader, επομένως μη σε αγχώνει. Βασικά, έκανε βλακεία η htc σε ένα OTA και εμφανιζόταν και πριν ξεκλειδωθεί. Whatever.

Το hboot 2.15 νομίζω έπρεπε να το είχες αν είχες βάλει το τελευταίο official update (ευρωπαϊκή unbranded συσκευή έτσι?).

Αν και θα δεις στο xda κάποιους να έχουν φλασάρει 2.15 roms σε πολύ παλιότερα hboot, δες εδώ για αναβάθμιση.

Τέλος, για εύκολο και γρήγορο S-OFF δες εδώ.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θα τα δοκιμάσω το απόγευμα και ο Θεός μαζί μου!

Link to comment
Share on other sites

Το tampered εμφανίζεται μόλις ξεκλειδώσεις τον bootloader, επομένως μη σε αγχώνει. Βασικά, έκανε βλακεία η htc σε ένα OTA και εμφανιζόταν και πριν ξεκλειδωθεί. Whatever.

Το hboot 2.15 νομίζω έπρεπε να το είχες αν είχες βάλει το τελευταίο official update (ευρωπαϊκή unbranded συσκευή έτσι?).

Αν και θα δεις στο xda κάποιους να έχουν φλασάρει 2.15 roms σε πολύ παλιότερα hboot, δες εδώ για αναβάθμιση.

Τέλος, για εύκολο και γρήγορο S-OFF δες εδώ.

 

Καλησπέρα! Τα δοκίμασα και τα δύο και κανένα από τα δύο δεν πέτυχε!

 

Ξέρει κάποιος να μου κάποιον τρόπο να δω που ανήκει η συσκευή μου; Δηλαδή αν είναι unbraded ή αν είναι κάποιας εταιρείας; Όταν ανοίγει μετά τα λογότυπα της HTC βγάζει ένα 3 και μέσα έχει μία εφαρμογή 3Kundenzone. Είναι με 4.1.1 και 3.16.771.7 και με ΗΒΟΟΤ 2.13. Μπορώ να περάσω κάποια rom με Ελληνικά; πχ κάποια Europe που να παίρνει και αναβαθμίσεις. Το έχω κάνει unlock bootloader και root, αλλά δεν μπόρεσα να κάνω s-off

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα One S στα χεριά μου που δεν έχει ούτε ρομ αλλά ούτε recovery και όταν το συνδέω με το pc δεν το αναγνωρίζει και βγάζει ένα μνμ.Έχω win 8.1 στο pc,και win 7 στο λαπτοπ,και στα δυο βγάζει το ίδιο μνμ,και δεν μπορώ να δουλέψω το fastboot.

Δοκίμασα διαφορετικές θύρες usb και καλώδια.

Όποιος γνωρίζει κάτι,ας ρίξει τα φώτα του παρακαλώ. :)

http://s29.postimg.org/5ire3sixj/image.jpg

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...