Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ενώσεις το κινητό στον υπολογιστή, βγάζει κάνα μήνυμα/επιλογή το κινητό σου για το πώς θέλεις να το χρησιμοποιήσεις όταν ενωθεί σε θύρα usb υπολογιστή? Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενώσεις το κινητό στον υπολογιστή, βγάζει κάνα μήνυμα/επιλογή το κινητό σου για το πώς θέλεις να το χρησιμοποιήσεις όταν ενωθεί σε θύρα usb υπολογιστή?

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απόκρισή σου.

Δε βγάζει κανένα μήνυμα. Εντελώς ξαφνικά από τη μια μέρα στην άλλη χωρίς να αλλάξω συνήθειες δε βγάζει το γνωστό autorun για να ανοίξω το φάκελο της κάρτας και να δω το περιεχόμενο. Προσπαθώ πάρα πολύ με Sync Manager αλλά ενώ κάνει ότι το βλέπει, στην ουσία δε μεταφέρει καθόλου αρχεία, ενώ πολλές φορές το «χάνει» το κινητό. Το HTC SYNC δεν το βλέπει καθόλου. Έχω κάνει όλους τους συνδυασμούς με bugging και unbugging , με όλες τι επιλογές από το "USB network settings", προσπάθησα να ενημερώσω το λογισμικό προγράμματος οδήγησης μέσα από την επιλογή Πίνακας Ελέγχου/Υλικό και Ήχος/Συσκευές και Εκτυπωτές επιλέγοντας τη συσκευή του κινητού αλλά δεν επιτρέπεται η ενημέρωση του λογισμικού My htc. Σήμερα μου απάντησε η htc και κατέβασα αυτό:

link http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19153 αλλά πάλι η μόνη επιλογή είναι να ξανακατεβάσω το sync manager….

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

software number 3.19.401.103

 

Android version 4.1.1

 

Παρακαλώ βοήθεια από όπoιον μπορεί!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, σημερα το κινητο εκανε ενημερωση λογισμικου. λεπτομεριες δεν εχω δει ακομα. για τσεκαρεται οι ενδιαφερωμενοι !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! :)

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω bluetooth και είμαι μεταξύ των Sony MBH-10 και Plantronics M55. Το πρώτο είναι bluetooth version 1,6 και το δεύτερο version 3.0.

 

Τα έχει δοκιμάσει κανείς με τη συσκευή μας;; Όσο αφορά τη version του bluetooth θα έχω πρόβλημα; Παλιότερο bluetooth που είχα δε μπορούσε να κάνει pairing...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως περνάμε το update με το heartbleed fix σε rooted one s με twrp recovery;;

 

Βρηκες ακρη γιατι το ιδιο θεμα εχω και εγω?

Επισης μπορει να με βοηθησει καποιος για το πως μπορω να γυρισω το κιν μ οπως ηταν μαμα?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να προσθεσω αλλη μια γλωσσα γραφης (στο πληκτρολογιο) ?

 

το βρηκα....))

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει το Elementalx kernel πανω στην maximus hd.Μου τρωει ομως πολυ μπαταρια και θελω να γυρισω στον kernel της ROM που φοραω. Ξερει καποιος πως το κανω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει σε άλλο υπολογιστή?

 

Καλησπέρα,

 

Σε άλλο υπολογιστή δούλεψε και ήταν μια χαρά! Μήπως ξέρεις τί πρέπει να εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου για να δουλεύει και δω;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση ότι έχει σχέση με HTC από τον υπολογιστή σου μ'ένα καλό πρόγραμμα απεγκατάστασης. Στη συνέχει κάνε και ένα καθάρισμα της registry. Επανεκκίνηση του υπολογιστή και μετά εγκατάσταση του τελευταίου sync manager από HTC (ο οποίος περιλαμβάνει και τα τελευταία drivers αν θυμάμαι καλά).
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση ότι έχει σχέση με HTC από τον υπολογιστή σου μ'ένα καλό πρόγραμμα απεγκατάστασης. Στη συνέχει κάνε και ένα καθάρισμα της registry. Επανεκκίνηση του υπολογιστή και μετά εγκατάσταση του τελευταίου sync manager από HTC (ο οποίος περιλαμβάνει και τα τελευταία drivers αν θυμάμαι καλά).

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ!Ήδη το έχω κάνει και θα το ξαναπροσπαθησω. Ίσως να βρω άλλο τρόπο για το registry.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα το κινητό σήμερα (μεταχειρισμένο) και το οποίο είναι χωρίς Ελληνικά. Έχω δύο ερωτήματα:

1) Με μια ματιά διάβασα στο XDA ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις για το συγκεκριμένο μοντέλο, η S3 και η S4. Πως μπορώ να ξεχωρίσω ποιο από τα δύο είναι; Σημείωση δεν έχω το κουτί.

2) Υπάρχει περίπτωση, και πώς, να βάλω stock rom η οποία να έχει Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε. Και δικό μου που είναι απο το Expansys (ευρωπαικό) δεν είχε ελληνικά. Κατεβάζεις απο το Play το "Locale" και επιλέγεις Ελληνικά... 1 λεπτό δουλειά..

Για την έκδοση που έχεις κατέβασε το Cpu-z και κοίτα τα Hz.. Αν έχεις 1,5 είναι ο S4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε. Και δικό μου που είναι απο το Expansys (ευρωπαικό) δεν είχε ελληνικά. Κατεβάζεις απο το Play το "Locale" και επιλέγεις Ελληνικά... 1 λεπτό δουλειά..

Για την έκδοση που έχεις κατέβασε το Cpu-z και κοίτα τα Hz.. Αν έχεις 1,5 είναι ο S4

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Τελικά έχει επεξεργαστή 1.7, άρα είναι το S3. Αυτό είναι καλό ή κακό;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Τελικά έχει επεξεργαστή 1.7, άρα είναι το S3. Αυτό είναι καλό ή κακό;; :lol:

 

Ο S3 είναι λίγο παλιότερος από τον S4 και με παλιότερη GPU, οπότε αν πρόκειται να το πειράξεις, βεβαιώσου ότι αυτό αφορά το S3 μοντέλλο.

 

 

Επίσης, θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη από κάποιον με S4 και root (ή S-OFF που να του δουλεύει το HSPA) :

Επειδή το One S που χρησιμοποιώ υποφέρει από το bug HTC One S stuck on EDGE after S-offing, και δεν δουλεύει καμμία από τις μεθόδους που έχω δοκιμάσει, χρειάζομαι dumps του block 0 partition 20 από S4 με λειτουργικό HSPA (το σηματάκι H για το mobile internet) για να δοκιμάσω να το φτιάξω.

 

Για όποιον έχει τη διάθεση να βοηθήσει :

1) Μπαίνετε στο custom recovery για να υπάρχει ADB access (δοκιμασμένο σε TWRP, αλλά μπορεί να υπάρχει και σε CWM) και συνδέετε το καλώδιο USB ή εντός λειτουργικού android με root access, το συνδέετε με usb σε λειτουργία φόρτισης μόνο και χωρίς να τρέχει κάποιο πρόγραμμα της HTC στα windows. Αλλά προτιμότερο είναι να γίνει η διαδικασία από recovery.

2) (Windows Android Tools : https://dl.dropboxusercontent.com/u/77779902/Tools.rar )

Ανοίγετε command prompt το φάκελο που κάνατε extract τα παραπάνω αρχεία και δίνετε την εντολή

adb shell dd if=/dev/block/mmcblk0p20 of=/sdcard/mmcblk0p20

Αν το κάνετε μέσω android, χρειάζεται root access :

adb shell
su
dd if=/dev/block/mmcblk0p20 of=/sdcard/mmcblk0p20
exit
exit

3) Ανεβάζετε κάπου το αρχειο mmcblk0p20 που έχει δημιουργηθεί στην SD card και ποστάρετε το link εδώ ή μου το στέλνετε με pm.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Ο S3 είναι λίγο παλιότερος από τον S4 και με παλιότερη GPU, οπότε αν πρόκειται να το πειράξεις, βεβαιώσου ότι αυτό αφορά το S3 μοντέλλο.

 

 

Επίσης, θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη από κάποιον με S4 και root (ή S-OFF που να του δουλεύει το HSPA) :

Επειδή το One S που χρησιμοποιώ υποφέρει από το bug HTC One S stuck on EDGE after S-offing, και δεν δουλεύει καμμία από τις μεθόδους που έχω δοκιμάσει, χρειάζομαι dumps του block 0 partition 20 από S4 με λειτουργικό HSPA (το σηματάκι H για το mobile internet) για να δοκιμάσω να το φτιάξω.

 

Για όποιον έχει τη διάθεση να βοηθήσει :

1) Μπαίνετε στο custom recovery για να υπάρχει ADB access (δοκιμασμένο σε TWRP, αλλά μπορεί να υπάρχει και σε CWM) και συνδέετε το καλώδιο USB ή εντός λειτουργικού android με root access, το συνδέετε με usb σε λειτουργία φόρτισης μόνο και χωρίς να τρέχει κάποιο πρόγραμμα της HTC στα windows. Αλλά προτιμότερο είναι να γίνει η διαδικασία από recovery.

2) (Windows Android Tools : https://dl.dropboxusercontent.com/u/77779902/Tools.rar )

Ανοίγετε command prompt το φάκελο που κάνατε extract τα παραπάνω αρχεία και δίνετε την εντολή

adb shell dd if=/dev/block/mmcblk0p20 of=/sdcard/mmcblk0p20

Αν το κάνετε μέσω android, χρειάζεται root access :

adb shell
su
dd if=/dev/block/mmcblk0p20 of=/sdcard/mmcblk0p20
exit
exit

3) Ανεβάζετε κάπου το αρχειο mmcblk0p20 που έχει δημιουργηθεί στην SD card και ποστάρετε το link εδώ ή μου το στέλνετε με pm.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Τελικά τώρα που ξανακοίταξα το CPU-Z είδα ότι είναι στα 1,5 και γράφει S4. Αλλά για αυτά που γράφεις δεν έχω κάνει ακόμα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...