Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν περνας μια custom rom χανοντε παντα ολες οι ρυθμισεις και οι εφραρμογες που εχεις κατεβασει/αγορασει οταν ησουν stock?

Γινεται να μη χαθουν και πως?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν φεύγει με επαναφορά.Είναι εφαρμογή συστήματος οπότε με την επαναφορά θα μείνει εκεί .Το supersu έχει στις ρυθμίσεις του μια επιλογή αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.Σε όλες τις συσκευές δυστυχώς το φλας είναι μονόδρομος από όσο γνωρίζω .

 

Πως είχα την εντύπωση ότι φεύγει; :s

 

Οταν περνας μια custom rom χανοντε παντα ολες οι ρυθμισεις και οι εφραρμογες που εχεις κατεβασει/αγορασει οταν ησουν stock?

Γινεται να μη χαθουν και πως?

 

Ναι, χάνονται όλα! Οι ρυθμίσεις λίγο δύσκολο να μη χαθούν. Για τις εφαρμογές, μπορείς να τις πάρεις, εφόσον γίνεις root, με το Titanium Backup (προσωπικά χρησιμοποιώ το Ultimate Backup Pro).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους....:)το κινητο το ελαβα σημερα και ειμαι πολυ ενθουσιασμενη...να ρωτησω κατι παρατηρω συχνα αναφερετε το root...τι προσφερει το root?ποσο ευκολο ειναι να γινει?Πρεπει κι εγω να το κανω?:)επισης...βιντεοκληση εκτος skype και τα τοιαυτα κανει?γτ εγω δεν τη βρηκα....τελος...θεματα εχετε βρει εσεις?γτ εμενα τα υπαρχοντα δεν με ενθουσιασαν...:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους....:)το κινητο το ελαβα σημερα και ειμαι πολυ ενθουσιασμενη...να ρωτησω κατι παρατηρω συχνα αναφερετε το root...τι προσφερει το root?ποσο ευκολο ειναι να γινει?Πρεπει κι εγω να το κανω?:)επισης...βιντεοκληση εκτος skype και τα τοιαυτα κανει?γτ εγω δεν τη βρηκα....τελος...θεματα εχετε βρει εσεις?γτ εμενα τα υπαρχοντα δεν με ενθουσιασαν...:D

Καταρχην με γεια, εκανες παρα πολυ καλη αγορα αρκει να ασχοληθεις με το κινητο γιατι θελει σεταρισμα για να παρεις αυτα που μπορει να σου δωσει και που η lg δεν τα δουλεψε αρκετα.Για αυτο το root ειναι απαραιτητο, ειδικα στη συσκευη μας, που εχει απλα τραγικη αυτονομια αν δεν την ρουταρεις. Για βιντεοκληση εκτος skype δε ξερω μιας και δε με πολυενδιαφερει το ζητημα.

Εδω καποια καλα wallpapers που εγκατεστησα χθες.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα με τα wakelocks μαγκες.Αν γνωριζεται κατι παρακαλω σωστε με!

Εβαλα το wackelock detector και απο οτι φαινεται το facebook μου την κανει την στραβη.Ακομα δεν ειμαι σιγουρος και ουτε και ξερω τι να κανω για να σωθει η κατασταση

 

 

αμα δεν βρεις λύση με όλα αυτα που σου προτείνουν, τότε μάλλον έχεις το κλασσικό wakelock των 4Χ: xmm_power_baseband...

 

Αυτο θα σταματήσει μόνο αμα κάθε φορά που αποσυνδεεις το κιν απο τον φορτιστή κανεις επανεκκινηση...

 

//Για όσους με είχαν προλάβει όσο είχα ακομα το κινητό νομίζω θα με θεωρούν γραφικό πλέον κάθε φορά που δινω αυτη την απαντηση :P

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην με γεια, εκανες παρα πολυ καλη αγορα αρκει να ασχοληθεις με το κινητο γιατι θελει σεταρισμα για να παρεις αυτα που μπορει να σου δωσει και που η lg δεν τα δουλεψε αρκετα.Για αυτο το root ειναι απαραιτητο, ειδικα στη συσκευη μας, που εχει απλα τραγικη αυτονομια αν δεν την ρουταρεις. Για βιντεοκληση εκτος skype δε ξερω μιας και δε με πολυενδιαφερει το ζητημα.

Εδω καποια καλα wallpapers που εγκατεστησα χθες.

 

πρεπει δηλαδη οπωσδηποτε να το κανω root? αλλιως τι?θα ειναι αργο?δεν εχει εξτρα επιλογες..? επισης ποιον launcher χρησιμοποιειτε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Mεγειά την κινητάρα Ege :) 'Eχε το αρουτάριστο κι αν σου προκύψει κάποιο θέμα το οποίου η λύση θα απαιτεί root τότε κάνε το root που δεν είναι και τίποτα σπουδαίο σαν διαδικασία εφόσον έχεις jelly bean.Tα θέματα που μπορεί να σου προκύψουν και να απαιτούν root αναφέρονται στο f.a.q.Το κινητό είναι μια χαρά γρήγορο και αρουτάριστο.

 

Όσο για τους launchers, προσωπική μου άποψη είναι να βάλεις οπωσδήποτε κάποιον άλλον και να μην κρατήσεις τον stock.Θα κερδίσεις περισσότερη παραμετροποίηση,ισάξιο smoothness και δεν θα έχεις κάποια bugs που παρουσιάζει ο stock στη jelly bean.Θα σου πρότεινα τον Nova launcher κι αν μπορείς να αγοράσεις τον Nova Prime τότε ακόμα καλύτερα.Αυτόν χρησιμοποιούσα επί 10 μήνες χωρίς κανένα θέμα.Το ότι τώρα χρησιμοποιώ τον Go Prime οφείλεται καθαρά στην τρέλα μου με ένα συγκεκριμένο εφέ και σε κάποια άλλα πραγματάκια.Εσύ τον Nova να βάλεις ( ή τον Atom που είναι ελαφρύτερος αλλά με λιγότερες επιλογές).

Link to comment
Share on other sites

Tο τηλεφωνο δεν ειναι αργο, πεταει,αλλα οπως θα δεις στο μελλον μιας και το εχεις λιγες μερες απ οτι εχω καταλαβει δεν εχει καθολου καλη αυτονομια για smartphone.

Γιατι αν ειναι να το χρησιμοποιεις για απλο τηλεφωνο τοτε τα παει μια χαρα σε θεμα μπαταριας. Οποτε πρεπει να ρουταριστει ωστε να βγουν οι ενεργοβορες και λοιπες "αχρηστες εφαρμογες της lg αναλογα με τις αναγκες του καθε χρηστη. Πχ εγω δεν εχω lg τηλεοραση, τι να το κανω το lg smartworld πως το λενε, σαν εφαρμογη μου ειναι αχρηστη, επισης οι χαρτες της google πρεπει να απεγκατασταθουν απο χθες μιας και ειναι απο τις πλεον ενεργοβορες εφαρμογες της συκευης.

Εγω ειχα βαλει σπασμενο απο τα τορρεντς το sygic και ειχα περασει το patch για το gps και ειχα μια χαρα πλοηγηση, μεχρι που αποφασισα πριν λιγες μερες να πειραματιστω με custom roms και πλεον ειμαι σε φαση ξανασεταρισματος του κινητου.

Launcher ειχα τον next 3d που ομως δεν στον προτεινω μιας και ενω ειναι πανεμορφος επισης ειναι αγκαθι για την μπαταρια, ολοι πινουν νερο στο ονομα του nova launcher εδω μεσα. Εγω προς το παρον εχω αυτον της custom rom απο τους cynogenmods (trebuchet).

Παντως σου προτεινω για αρχη, ρουταρισμα, ξεκλειδωμα bootloader, περασμα clockwork mod recovery και εγκατασταση iodak kernel v. 08 παραλληλα με tegra overclock ή trickstermod για να επεμβεις στην διαχειριση ενεργειας του επεξεργαστη. Oι custom roms ειναι για περαιτέρω πειραματισμους και δεν στις προτεινω.

Τα παραπανω τα κανεις με τη θεληση να ανακυκλωσεις τα χαρτια της εγγύησης σου.:whistle:

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειχα ανοιγει ενα τοπικ για αγορα του τηλεφωνου αλλα δεν ειχα καθολου απαντησεις..

Θα ηθελα να μου πειτε σχετικα για το τηλεφωνο ποια ειναι η γνωμη σας και αν αξιζει να το παρω? το θελω για πειραγματα αρκετα, μερικες φορες να μπαινω στο ιντερνετ οταν δεν εχω το πσ και λιγο Gamιng...

Αμα μπορειτε να αναφερετε τα θετικα και τα αρνητικα του... Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :) :happy:

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

+Δεν λαγκάρει

+Δεν παγώνει

+Γρήγορο

+Πολύ καλή οθόνη

+Αντιχαρακτικό τζάμι

+Πολύ καλή κατασκευή πλάτης και πλαϊνών

+Πολύ καλή μπαταρία σε sleep ( φτάνει να μην έχεις εφαρμογές που ξυπνούν το κινητό ανά διαστήματα ) και σε κλήσεις

+Μεγάλος χώρος εσωτερική μνήμης

 

-Κακή μπαταρία σε σερφάρισμα και παιχνίδια

-Ζεσταίνεται αρκετά σε λίγο βαριά χρήση κι όταν είναι ζεστό μπαίνει κόφτης στη γρήγορη φόρτιση

-Το τζάμι δεν χαράσσεται αλλά από την άλλη δεν είναι γερό στις πτώσεις

-Μέτριος gps δέκτης

-Ο stock launcher παρουσιάζει κάποια redraws σε jelly bean

-Τα παιχνίδια της Gameloft παρουσιάζουν lag κάποιες στιγμές ( έτσι λένε - δεν έχω προσωπική άποψη )

 

Όσο για την κάμερα άλλοι τη θεωρούν αρκετή καλή και άλλη μέτρια.Εγώ τη θεωρώ καλή σε φως ημέρας και κακή σε εσωτερικούς χώρους ή με νυχτερινό φωτισμό.

 

Στα ίδια χρήματα ( 250 ) το ίδιο θα ξανάπαιρνα και δεν έχω μετανιώσει καθόλου που όταν το πήρα κόστιζε 360.Βέβαια δεν παίζω βαριά παιχνίδια, δεν σερφάρω πολύ από το κινητό και δεν χρησιμοποιώ facebook και viber ώστε να έχω θέμα με τη μπαταρία. Αν αυτή την εποχή μπορούσα να έδινα 70 ευρώ παραπάνω θα έπαιρνα το G στα 320.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Mεγειά την κινητάρα Ege :) 'Eχε το αρουτάριστο κι αν σου προκύψει κάποιο θέμα το οποίου η λύση θα απαιτεί root τότε κάνε το root που δεν είναι και τίποτα σπουδαίο σαν διαδικασία εφόσον έχεις jelly bean.Tα θέματα που μπορεί να σου προκύψουν και να απαιτούν root αναφέρονται στο f.a.q.Το κινητό είναι μια χαρά γρήγορο και αρουτάριστο.

 

Όσο για τους launchers, προσωπική μου άποψη είναι να βάλεις οπωσδήποτε κάποιον άλλον και να μην κρατήσεις τον stock.Θα κερδίσεις περισσότερη παραμετροποίηση,ισάξιο smoothness και δεν θα έχεις κάποια bugs που παρουσιάζει ο stock στη jelly bean.Θα σου πρότεινα τον Nova launcher κι αν μπορείς να αγοράσεις τον Nova Prime τότε ακόμα καλύτερα.Αυτόν χρησιμοποιούσα επί 10 μήνες χωρίς κανένα θέμα.Το ότι τώρα χρησιμοποιώ τον Go Prime οφείλεται καθαρά στην τρέλα μου με ένα συγκεκριμένο εφέ και σε κάποια άλλα πραγματάκια.Εσύ τον Nova να βάλεις ( ή τον Atom που είναι ελαφρύτερος αλλά με λιγότερες επιλογές).

 

σ ευχαριστω πολυ IPRED ..τον nova τον κατεβασα αλλα εχω καποιους ενδοιασμους. Αν τον βαλω πατώντας την επιλογη για παντα μπορω μετα να βαλω τον αρχικο παλι ε?(προφανως αλλα δεν ξερω πως:D)...επισης.. γιατι αναφερετε ολοι για τους χαρτες της google?πρεπει να τους σβησω?και αν ναι ποιο να περασω σαν gps?

Link to comment
Share on other sites

επισης...(σας εσκασα)απο χθες το εχω το κινητο παιδια και εχω ερωτησεις...:D οταν το βαζω να φορτισει κανει ενα παραξενο βουητο ο φορτιστης...το βγαζω απο τη μπριζα συνεχιζει για λιγο ο θορυβος και μετα σταματαει...σημερα το φοβηθηκα και το εβαλα με της samsung τον φορτιστη να φορτισει...εχει κανεις αναλογο προβλημα?το κινητο φορτιζει κανονικα παρολο το θορυβο.....
Link to comment
Share on other sites

Εδω μερικα screenshots απο την μπαταρια με την custom rom .

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ IPRED ..τον nova τον κατεβασα αλλα εχω καποιους ενδοιασμους. Αν τον βαλω πατώντας την επιλογη για παντα μπορω μετα να βαλω τον αρχικο παλι ε?(προφανως αλλα δεν ξερω πως:D)...επισης.. γιατι αναφερετε ολοι για τους χαρτες της google?πρεπει να τους σβησω?και αν ναι ποιο να περασω σαν gps?

 

Εναλλαγή launcher κάνεις πηγαίνοντας ρυθμίσεις/αρχική οθόνη και διαλέγεις αυτόν που θες.

Για τους χάρτες δεν έχω άποψη,μια χαρά δουλεύουνε σε μένα αν και εναλλακτικά έχω και το navigon

Link to comment
Share on other sites

Εδω μερικα screenshots απο την μπαταρια με την custom rom .

 

 

Αν βγει καποια στιγμη 4.3 καλη σε καστομ να περιμενετε καλυτερα απο αυτα που βλεπετε τωρα.

Αλλα συστηνω σε οποιον ειναι gamer , κανει πολυ πλοηγηση με gps και wifi , να μοιρασει τις χρησεις του σε τηλεφωνο και nexus 7 , ειδικα με την τιμη που βρισκει κανεις το πρωτης γενιας.3η φορτιση με τον κερνελ που εχω τωρα , αυτοματη φωτεινοτητα .

Cpu scale : 204-1150 , screen off : 475 . Αναστολη οθονης : 5 λεπτα.

Με χρηση GPS , igo primo + sygic , μεγιστη ενταση ηχειου , αυτοματη φωτεινοτητα (μεσημεριατικη χρηση) + χρηση αρχειων excel 15-20 φορες για 1 λεπτο , ειχα απο φουλ μπαταρια μεχρι στο 40% , κοντα στις 3,5 ωρες.

 

Το μονο που δεν εχω απο τις συσκευες μου ειναι η καμερα (3,2 το τηλ , 0.3 το ταμπλετ) οπως και να εχει αρχιζω να πιστευω πως δεν επιβαρυνει τοσο την μπαταρια , η φωτεινοτητα της οθονης. (Εχω ιδιο τυπο οθονης , και chipset)

 

Δεν θελω να ειμαι εκτος θεματος μιας και νοσταλγω το 4Χ , λογω ομορφιας του περα απο τα αλλα του προτερηματα

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εντελώς πληροφοριακά , έστησα το 4Χ με ένα xperia T στο AnTuTu και με πάτησε κάτω το διπύρηνο... το δικό μου έβγαλε score περίπου 14500 και το δικό του 16900 ............
Link to comment
Share on other sites

+Δεν λαγκάρει

+Δεν παγώνει

+Γρήγορο

+Πολύ καλή οθόνη

+Αντιχαρακτικό τζάμι

+Πολύ καλή κατασκευή πλάτης και πλαϊνών

+Πολύ καλή μπαταρία σε sleep ( φτάνει να μην έχεις εφαρμογές που ξυπνούν το κινητό ανά διαστήματα ) και σε κλήσεις

+Μεγάλος χώρος εσωτερική μνήμης

 

-Κακή μπαταρία σε σερφάρισμα και παιχνίδια

-Ζεσταίνεται αρκετά σε λίγο βαριά χρήση κι όταν είναι ζεστό μπαίνει κόφτης στη γρήγορη φόρτιση

-Το τζάμι δεν χαράσσεται αλλά από την άλλη δεν είναι γερό στις πτώσεις

-Μέτριος gps δέκτης

-Ο stock launcher παρουσιάζει κάποια redraws σε jelly bean

-Τα παιχνίδια της Gameloft παρουσιάζουν lag κάποιες στιγμές ( έτσι λένε - δεν έχω προσωπική άποψη )

 

Όσο για την κάμερα άλλοι τη θεωρούν αρκετή καλή και άλλη μέτρια.Εγώ τη θεωρώ καλή σε φως ημέρας και κακή σε εσωτερικούς χώρους ή με νυχτερινό φωτισμό.

 

Στα ίδια χρήματα ( 250 ) το ίδιο θα ξανάπαιρνα και δεν έχω μετανιώσει καθόλου που όταν το πήρα κόστιζε 360.Βέβαια δεν παίζω βαριά παιχνίδια, δεν σερφάρω πολύ από το κινητό και δεν χρησιμοποιώ facebook και viber ώστε να έχω θέμα με τη μπαταρία. Αν αυτή την εποχή μπορούσα να έδινα 70 ευρώ παραπάνω θα έπαιρνα το G στα 320.

 

Σε ευχαριστω που φιλε μου για την απαντηση σου σε σχεση με το xperia t τι λες αξιζει? βρισκονται στα ιδια χρηματα

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ερχοντε ωραια πραγματα και καστομιες απο τους cynogenmod:D

http://www.cyanogenmod.org/blog/a_new_chapter

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό..... η μπαταρία μπορεί να πέσει κάπου στο 10% ίσως και παραπάνω μέσα σε 1,5 ώρα όταν δεν το χρησημοποιώ το κινητό(άντε 3-4 φορές να ανοίξω την οθόνη για να δω την ώρα). Έχω εγκατεστημένα whatsapp,facebook,facebook messanger,yahoo mail, viber. Με data connection ενεργοποιημένο και το wifi ενεργοποιημένο. Φωτεινότητα έχω αυτόματη στο 52%....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό..... η μπαταρία μπορεί να πέσει κάπου στο 10% ίσως και παραπάνω μέσα σε 1,5 ώρα όταν δεν το χρησημοποιώ το κινητό(άντε 3-4 φορές να ανοίξω την οθόνη για να δω την ώρα). Έχω εγκατεστημένα whatsapp,facebook,facebook messanger,yahoo mail, viber. Με data connection ενεργοποιημένο και το wifi ενεργοποιημένο. Φωτεινότητα έχω αυτόματη στο 52%....

 

1ον-απενεργοποιησε τους χαρτες

 

2ον-μετα την αναβαθμηση που εγινε στο facebook πολλοι εχουν προβληματα με την μπαταρια..Βγαλε το facebook bar απο την notification bar.Βγαινει απο τις ρυθμισεις του facebook.Φροντισε γενικοτερα στις εφαρμογες που υπαρχουν σε λειτουργια,οτι δεν χρειαζεσαι να το διακοπτεις..Βαλε και το wakelock detector και κρινε ποια εφαρμογη ρουφαει την μπαταριουλα.

 

3ον-Αν εισαι root βαλε greenify(πιστευω μετα απο δοκιμες οτι τελικα κανει λιγη δουλιτσα)

 

[Εχε κατα νου οτι το Facebook κανει την ζημια,πιθανον και το messenger που εχεις βαλει(κακως)..Αν δεν δεις βελτιωση μετα απο ολα αυτα που σου ειπα,ΒΓΑΛΕ το @@@@ το Facebook,μεχρι να βγει καμια ενημερωση της προκοπής]

Link to comment
Share on other sites

1ον-απενεργοποιησε τους χαρτες

 

Τελικά δεν μας είπες, λύθηκαν τα προβλήματα σου με τα wakelocks και το battery drain;

Αν ναι, Τι βοήθησε σε αυτό; Η αφαίρεση των χαρτών η το Greenify;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν απενεργοποίησα τα notifications του fb... πως απενεργοποιώ τους χάρτες; επέλεγα force to stop αν και δεν ήταν στα running apps. Αυτό είναι; Πρέπει να το κάνω κάθε φορά που ανοίγω τους χάρτες;
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το better battery stats. σε 6 ώρες και 6 λεπτά έχω χάσει 76%(από 100% σε 24%). [12,4%/h]. Στις 6 αυτές ώρες τα 53 λεπτά είναι deep sleep και τις 5 ώερες και 12 λεπτά είναι awake. Στα wavelocks έχω το baseband_xnm_power στις 3μιση ώρες το powermanager service μία ώρα και 20 λεπτά ξαθ τι suspend_backoff στα 20 λεπτά. Και κάτι άλλα λιγότερα..... Τι ακριβώς γίνεται; Δλδ το alcatel one touch 995 που είχε έβγαζε την μέρα χαλαρά(από 8-9 το πρωί μέχρι 11-12 το βράδυ) με την ίδια χρήση.... Πως γίνεται αυτό το κινητό το οποίο ήταν ναβαρχίδα της lg να κρατάει γύρω στις 7-8 ώρες;

Υ.Γ. από τότε που άνοιξα το κινητό το μόνο που έκανα είναι να ακούω μουσική για καμιά ώρα(ίσως και λιγότερο) και να μπω facebook 5 λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω που φιλε μου για την απαντηση σου σε σχεση με το xperia t τι λες αξιζει? βρισκονται στα ιδια χρηματα

 

Έχω ξαναγράψει ότι το Τ είναι η εναλλακτική λύση αλλά από ότι έχω διαβάσει καταναλώνει κι αυτό γρήγορα τη μπαταρία.Ρώτα αν θες στο αντίστοιχο θέμα τους κατόχους του Xperia T πόσο κρατά η μπαταρία σε sleep και πόσο σε χρήση με wifi,3g,facebook,viber κτλ.:) Αν κρατά λιγότερο ή το ίδιο ή 1-2 ώρες παραπάνω τότε πάρε το απόφαση ότι στα 250 ευρώ , στους 2-4 πυρήνες και με οθόνη 4,5-4,7'' είναι δύσκολο να μείνεις ικανοποιημένος αν είσαι χρήστης mobile facebook,viber ή αν παίζεις παιχνίδια. Τώρα εκτός θέματος μπαταρίας, εγώ θα έπαιρνα το 4X γιατί υπερτερεί αντικειμενικά στην οθόνη και γιατί μου αρέσει περισσότερο σχεδιαστικά ( υποκειμενικό θέμα ).Ο επεξεργαστής πάντως του Τ δεν μειονεκτεί αν και 2πήρυνος.Για κάμερα δεν γνωρίζω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...