Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα ρεσταρτ και τωρα ειναι μια χαρα..δεν ειχα πραγματοποιησει ρεσταρτ μετα τισ 2 τελευταιες μου φορτισεις κ μαλλον αυτο θα εφταιγε.

 

αν αντι για restart το φορτιζεις εχοντας το κλειστο,πιανει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεσω recovery , αυτο που βγαζει οταν το αναβεις με πατημενο το vol - .

 

προσπαθησα και εγω να κανω recovery πατωντας το vol - και το πανω κουμπι αλλα μου κανει επαννεκινηση χωρις να μου βγαζει την επιλογη που λες....μπορεις να με βοηθησεις Plz γτ εχω και εγω πολλα σκαλωματα και πολλα crash π.χ. μου λεει οτι δεν ανταποκρινεται η αρχικη και πρεπει να το κανω επανεκκινηση....

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα και εγω να κανω recovery πατωντας το vol - και το πανω κουμπι αλλα μου κανει επαννεκινηση χωρις να μου βγαζει την επιλογη που λες....μπορεις να με βοηθησεις Plz γτ εχω και εγω πολλα σκαλωματα και πολλα crash π.χ. μου λεει οτι δεν ανταποκρινεται η αρχικη και πρεπει να το κανω επανεκκινηση....

Τα κρατάς πατημένα και τα 2 μέχρι να σε βάλει στο μενού.Θέλει κάμποση ώρα για να μπει και φαίνεται σαν να εκκινεί 2 φορές το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορω να μετατρεψω το κινητό σε φορητό σημείο προσβασης για να μπορέσω να μπω στο διαδίκτυο μέσω του λάπτοπ γιατί κατα ενα περίεργο λογο δεν μπορεί να συνδεθεί το λάπτοπ ενω το κινητό μπορεί...
Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανενας πόση φωτεινότητα ειχε αρχικα ρυθμιζμενο το κινητο?

καπου ειχα διαβασει οτι σε ips οθονες το 56% αντιπροσωπευει το φως της ημερας..αν σε βοηθαει αυτο.

 

 

μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορω να μετατρεψω το κινητό σε φορητό σημείο προσβασης για να μπορέσω να μπω στο διαδίκτυο μέσω του λάπτοπ γιατί κατα ενα περίεργο λογο δεν μπορεί να συνδεθεί το λάπτοπ ενω το κινητό μπορεί...

 

ρυθμισεις->περισσοτερα-> φορητο σημειο προσβασης wifi. το ενεργοποιεις,βγαζεις και τυχον κλειδωμα που μπορει να εχει στις ρυθμισεις του και το ψαχνεις με το λαπτοπ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το κανω αυτό αλλά δεν ανοίγει το wifi στο κινητό μόλις ανοιξω το φορητό σημείο, οποτε το λάπτοπ συνδέεται με το κινητό αλλά δεν έχω internet στο κινητό για να πάρει τι λάπτοπ.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το κανω αυτό αλλά δεν ανοίγει το wifi στο κινητό μόλις ανοιξω το φορητό σημείο, οποτε το λάπτοπ συνδέεται με το κινητό αλλά δεν έχω internet στο κινητό για να πάρει τι λάπτοπ.

 

Αν κατάλαβα καλά, θέλεις με το κινητό να συνδέεσαι στο WiFi του σπιτιού σου και ταυτόχρονα να μοιράζεσαι αυτήν την σύνδεση μέσω WiFi στο laptop σου;

Αν ναι, τότε πολύ απλά δεν γίνεται αυτό που προσπαθείς να κάνεις. Το Hotspot «μοιράζει» το internet του παρόχου σου.

 

Από την άλλη, αν στο ίδιο router μπορεί να συνδεθεί ασύρματα το κινητό και δεν μπορεί το laptop, τότε πρέπει να ψάξεις τι τρέχει με το laptop σου ή με τις ρυθμίσεις του router σου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευομαστε αλλο να σας εξηγησω απλα τι θελω. Εγώ θέλω να πάρει το λάπτοπ ίντερνετ απο το κινητό γίνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευομαστε αλλο να σας εξηγησω απλα τι θελω. Εγώ θέλω να πάρει το λάπτοπ ίντερνετ απο το κινητό γίνεται αυτο?

 

γινεται ΜΟΝΟ στην περιπτωση που χρησιμοποιεις "δεδομενα" απο το κινητο σου και τα διαμοιραζεσαι στο λαπτοπ σου.

ξεχνας το wifi router του σπιτιου σου σε αυτη την περιπτωση. δεν το χρησιμοποιεις σε αυτη τη διασυνδεση,οπως ειπε και ο φιλος απο πανω.

γενικα, το κινητο σου δεν μπορει να ειναι συνδεδεμενο ταυτοχρονα και με το router αλλα και με το λαπτοπ, αλλα μονο με ενα απο τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως αυτο εννοουσατε ζητω συγγνωμη για τον τονο μου γιατι δεν το καταλαβα..κοιτα οσων αφορα το προβλημα εχει αναφερθει ξανα και φταιει οπως ολα δειχνουν οι drivers του tegra κ ειναι αναγκασμενος ο Kernel να κραταει awake την συσκευη χωρις να μπορει να μπει σε deep sleep..μετα απο παρα πολυ ψαξιμο ειδα οτι φταιει το baseband_xmm_power..εγω παρατηρησα οπως κ αλλοι πολλοι χρηστες οχι μονο Optimus 4 αλλα και( htc one,samsung tab,lg nexus 7,google nexus) οτι ευθυνεται κυριως το wi-fi..εχει μια επιλογη στις ρυθμισεις για προχωρημενους που λεει τι κανει το wi-fi oταν ειναι απενεργοποιημενο, ειδα οτι ειναι κατ'επιλογη ακομα κ κλειστο να τρεχει ακομα και στη διαρκεια του υπνου..το αλλαξα στο ποτε..αν επιθυμει κανεις παει στο wi-fi>κουμπι ρυθμισεων>Για προχωρημενους>Το wi-fi να παραμεινει σε λειτουργια στη διαρκεια του υπνου κ διαλεχτε την επιλογη που θελετε.Δεν λυνει το προβλημα του wakelock αλλα βοηθαει στην ολη αυτονομια..η προσωρινη λυση που υπαρχει για τον wakelock ωστε να μην μεινει awake η συσκευη ειναι reboot μετα απο οποιαδηποτε φορτιση.

 

Υ.Γ: μετα απο 6 ωρες μετα το reboot ειναι 87% και δεν εχει πεσει..κ ειναι 0% awake οπως ειδα απο το wakelock detector.Αυτα απο εμενα συγγνωμη αν εγινα κουραστικος,αλλα ειπα να βοηθησω!!

ποια ρυθμιση να βαλω; ειδα οτι ηταν στην επιλογη ποτέ . λεει χαρακτηριστικα: Ποτέ (αυξάνει τη χρήση)

ευχαριστω :)

:superman:
Link to comment
Share on other sites

ποια ρυθμιση να βαλω; ειδα οτι ηταν στην επιλογη ποτέ . λεει χαρακτηριστικα: Ποτέ (αυξάνει τη χρήση)

ευχαριστω :)

 

αφου ειναι στην επιλογη ποτε αστο εκει που ειναι...μια χαρα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..Προσπαθω να συνδεθω μεσω των δεδομενων του κινητου στο ιντερνετ απο τον υπολογιστη αλλα δεν γινεται συνδεση ουτε με wifi hotspot ουτε μεσω usb tethering ,το κινητο ειναι εργοστασιακο ξερετε τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος οταν το φορτιζω και το χρησιμοποιω ταυτοχρονα γιατι μου βγαζει ενδειξη αργης φορτισης λογω χαμηλου ρευματος; και μαλιστα παραμενει η ενδειξη ακομη και οταν σταματησω να το χρησιμοποιω και απλα φορτιζει.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος οταν το φορτιζω και το χρησιμοποιω ταυτοχρονα γιατι μου βγαζει ενδειξη αργης φορτισης λογω χαμηλου ρευματος; και μαλιστα παραμενει η ενδειξη ακομη και οταν σταματησω να το χρησιμοποιω και απλα φορτιζει.

 

με αυτο θα καταλαβεις.. το (9): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370543

Link to comment
Share on other sites

Anyway, αυτά τα λίγα. Όπως προείπα, παρ' τους ένα τηλέφωνο αύριο για να τους αναφέρεις το γεγονός και να σε ενημερώσουν πλήρως για το τι πρέπει να κάνεις!

 

DeJaVu νομιζω πως μπαινει σε μια ταξη η ολη διαδικασια..απ'οτι μου ειπαν μου στειλαν αλλο,αλλα δεν μου ηρθε καποιο email με αριθμο παραγγελιας-ουτε και αριθμο αποστολης..Τι μπορω να κανω?Λες καλυτερα να απευθυνθώ στα courier αντι στο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

DeJaVu νομιζω πως μπαινει σε μια ταξη η ολη διαδικασια..απ'οτι μου ειπαν μου στειλαν αλλο,αλλα δεν μου ηρθε καποιο email με αριθμο παραγγελιας-ουτε και αριθμο αποστολης..Τι μπορω να κανω?Λες καλυτερα να απευθυνθώ στα courier αντι στο καταστημα?

 

Ούτε σε εμένα είχε έρθει e-mail (ούτε και φυσικά στο account μου στο site υπήρχε κάποια ενημέρωση). Για track ID δεν το συζητώ!

Λογικά σήμερα θα το έστειλαν. Αύριο-μεθαύριο (Φλώρινα βλέπω πως είσαι) θα σου έχει έρθει. Αν το έστειλαν Παρασκευή, κάνε ένα τηλέφωνο στην courier την πρωί.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα είχε έρθει e-mail (ούτε και φυσικά στο account μου στο site υπήρχε κάποια ενημέρωση). Για track ID δεν το συζητώ!

Λογικά σήμερα θα το έστειλαν. Αύριο-μεθαύριο (Φλώρινα βλέπω πως είσαι) θα σου έχει έρθει. Αν το έστειλαν Παρασκευή, κάνε ένα τηλέφωνο στην courier την πρωί.

 

παρασκευη μου ειπαν πως θα το εστελναν δευτερα,αρα πιστευω οτι αυριο θα εχει ερθει..ετσι εγινε και κατα την πρωτη αποστολη,το ειχαν στειλει παλι δευτερα κ το ειχα τριτη..απλα περιμενα λιγο καλυτερη ενημερωση απο αυτους,οπως καναν και την πρωτη φορα..το aftermarket για μενα ειναι πιο σημαντικο απο την πρωτη πωληση.γιατι ειναι μεγαλυτερο το αγχος του καταναλωτη.τεσπα αρκετα σας κουρασα με αυτην την ιστορια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλε κανενας την V20b με ΟΤΑ ? Αξιζει? Ειμαι εντελως stock τωρα θα δυσκολευτω να το κανω root μετα αν θελω ή δεν εχει διαφορα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλε κανενας την V20b με ΟΤΑ ? Αξιζει? Ειμαι εντελως stock τωρα θα δυσκολευτω να το κανω root μετα αν θελω ή δεν εχει διαφορα?

Ευχαριστω.

 

OTA δεν μπαινει jb πάνω από ics.

Οι περισσότεροι λένε πως αξίζει, αν και προσωπικά παραμένω σε ics.

To root γίνεται πιο απλά σε jb.

Link to comment
Share on other sites

OTA δεν μπαινει jb πάνω από ics.

Οι περισσότεροι λένε πως αξίζει, αν και προσωπικά παραμένω σε ics.

To root γίνεται πιο απλά σε jb.

 

Φιλε ειμαι ηδη με jb και μου εχει ερθει το update να το κανω ΟΤΑ. Απλα σκεφτομαι να το κανω ή οχι. Ισως το εντελως stock που ειπα να μπερδεψε την κατασταση. Δηλαδη η συγκριση να ειναι αναμεσα σε V20a και V20b.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη, οποτε θα ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται reboot και μετα την τοποθετηση της φορτισμενης μπαταριας. Αναφερομαι φυσικα στο προβλημα με τα καταραμενα system wakelocks.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα τελικα παρελαβα σημερα!μια ερωτηση για αρχαριους:εχουν συγχρονιστει οι φωτος απο το τζι μειλ μου,πως τις βγαζω ωστε να μην φαινονται στο αλπμουμ;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...