Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα σωστά κατέβασες νομίζω

Νομιζω πρεπει να κανεις unlock bootloader και να βαλεις CWM , δες το τοπικ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359655

 

 

Ελληνικα θα εχει το κινητο μετα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον κατεβασα :

 

MK44.4-p880-141223-RELEASE.zip

mourta-kernel-3.4-11-27.zip

LATEST_MoaAB_ADBlocking_08December2014_R2_CWM.zip

 

Κατεβασα τα σωστα?

 

Θα εχει ελληνικη γλωσσα?

Link to comment
Share on other sites

για όποιων ενδιαφέρετε εδώ η ολοκαίνουρια έκδοση,Αndroid 5 ( CM 12) τα μόνα που δεν δουλεύουν προς το παρόν είναι το NFC, AudioFX
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε άλλους, μην ανησυχείς.Πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο 3845#*880# επέλεξε την πρώτη επιλογή, μετά την τρίτη και βρες αυτό που λέει alc/proximity test ,μπες εκεί και πατα calibrate.

 

Φίλε μου καλησπέρα, επειδή μάλλον το ίδιο συμβαίνει και με εμενα πως ακριβως το κανουμε? Πληκτρολογουμε και μετα παταμε κληση η καπου αλλου?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ROM: MoKee

Karnel:Mourta-Kernel-3.4

βαλε αυτον τον συνδυασμό και σαν δωρο βαλε και αυτο Mother of All AD-BLOCKING

μετα δεν θα το αναγνωριζεις το p880,να ειναι καλα ο Mourta το ατομο κανει θαυματα!!!

 

Υπάρχει ένα θέμα με τους 160 χαρακτήρες στο SMS, είναι θέμα KERNEL?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγαπητα παιδακια...Θα ηθελα μια βοηθεια εαν ξερει καποιος..εχω αυτο κινητο και θελω να μπορω να βλεπω οτι εχω στην οθονη μου στο κινητο να αντανακλαται στην τηλεοραση ασυρματα.Γινεται?τι χρειαζεται να εχει η τηλεοραση που θα αγορασω??πρεπει να ειναι smart tv οπωσδηποτε??Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγαπητα παιδακια...Θα ηθελα μια βοηθεια εαν ξερει καποιος..εχω αυτο κινητο και θελω να μπορω να βλεπω οτι εχω στην οθονη μου στο κινητο να αντανακλαται στην τηλεοραση ασυρματα.Γινεται?τι χρειαζεται να εχει η τηλεοραση που θα αγορασω??πρεπει να ειναι smart tv οπωσδηποτε??Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει παρακαλω!

Σε LG smart tv γίνεται σίγουρα. Σε άλλες μάρκες μπορεί ναι μπορεί και όχι. Μπορείς βέβαια να το διαπιστώσεις πηγαίνοντας σε κατάστημα που έχει σε λειτουργία την τηλεόραση που πρόκειται να αγοράσεις και να δοκιμάσεις αν συνεργάζεται με την εφαρμογή LG remote που έχει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι οπωσδηποτε smart tv δηλαδη?μπορει να συνδεθει το lg 4x ενσυρματα με τηλεοραση?με hdmi?παντως σε ευχαριστω πολυ aggmano!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. μου έχει την έκδοση P88020b-EUR-XXX με android 4.1.2 και kernel 3.1.10.

Μπορώ να αναβαθμιστώ σε android 4.2 ή 4.4 και να ξεκλειδώσω bootloader ?

Επειδή το τηλ. κάνει περίεργα τώρα τελευταία όπως όταν ενώ έχω κλήση κόβεται το σήμα

και γράφει οργάνωση εσωτερικών λειτουργιών παρακαλώ περιμένετε (για 1-2 λεπτά) και δεν μπορώ ούτε εγώ να καλέσω.

Συγγνώμη που ρωτώ αλλά 400+ σελ. είναι πολλές να διαβαστούν όλες. Ευχαριστώ

Edited by geco007
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!αγόρασα εχθές από έναν φίλο αυτό το smartphone και είχε μέσα το tegra overclock μπόρει κάποιος να μου πει πως να το ρυθμίζω;;;δεν παίζω παιχνίδια θέλω απλά να μην τρώει μπαταρία και να μην αρχίσει να κολάει...επίσεις πως μετα από την αλλαγή μπορώ να το φέρω στις αρχηκές ρυθμίσεις;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το συγκεκριμένο κινητό περίπου δύο χρόνια και μέχρι πρόσφατα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τελευταία το κινητό καθυστερεί πολύ και ορισμένες φορές κάνει επανεκκίινηση μόνο του. Το κινητό είναι ακριβώς όπως το πήρα, δεν το έχω ρουτάρει και δεν έχω αλλάξει τπτ, μόνο κάποια applications και αρχεία.

 

Μπορώ να κάνω κάτι με το λειτουργικό και να το αναβαθμίσω;

Αν ναι υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός καθώς είμαι παντελώς άσχετος!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν περασεις custom εκδοση μπορεις να περασεις τα παντα .Σε επισημη εκδοση πιθανοτατα εχεις την τελευταια ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζε κατι νομιζω ετσι και αλλιως...Αν θυμαμαι καλα ειχε μερικα google apps επιπλεον σε σχεση με ποιο παλιες εκδοσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το Hidden menu που θες να ανοίξεις υπάρχει μόνο σε στοκ εκδοσεις.

λοιπον εχω θεμα με την οθονη digitizer (και οπως διαβασα και αλλοι) πως μπορω να το λυσω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το τηλ. μου έχει την έκδοση P88020b-EUR-XXX με android 4.1.2 και kernel 3.1.10.

Μπορώ να αναβαθμιστώ σε android 4.2 ή 4.4 και να ξεκλειδώσω bootloader ?

Επειδή το τηλ. κάνει περίεργα τώρα τελευταία όπως όταν ενώ έχω κλήση κόβεται το σήμα

και γράφει οργάνωση εσωτερικών λειτουργιών παρακαλώ περιμένετε (για 1-2 λεπτά) και δεν μπορώ ούτε εγώ να καλέσω.

Συγγνώμη που ρωτώ αλλά 400+ σελ. είναι πολλές να διαβαστούν όλες. Ευχαριστώ

Και τι δικό μου το ίδιο. Έχει κανείς να προτείνει κάτι για αυτό το πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...