Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' όσες είχα δοκιμάσει, zaiben και mokee μου άρεσαν περισσότερο. Δοκίμασα λίγο και τη liquidsmooth του mourta. Πολύ καλή,γρήγορη αλλά δεν τη γούσταρε ο κάτοχος του κινητού.

 

ps Και η Beanstalk λένε ότι είναι καλή!

 

Τις ειδα τις ρομ αλλα νομιζω καμια απο αυτες δεν εχει ραδιοφωνο,προσπαθησα να βαλω το spirit αλλα δεν παιζει.Εχετε καποιο τροπο να παιξει το ραδιο,ή εχετε καμια ρομ που να εχει ραδιο και να ειναι απροβληματιστη;

Ευχαριστω πολυ

 

Αν δεν έκανες φορματ το data partition τότε θα είναι ακόμα εκεί.[/quote

 

ολα πρεπει να τα εκανα...

 

Χωρις να πειραζεις την sd κατεβασε στον υπολογιστη το recuva και βαλτην μεσα να κανεις ανακτηση αρχειων.Αλλα ξαναλεω μην την πειραζεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες βοήθεια. Το κινητό έπεσε κάτω και όταν επανεκινεί μετά το σήμα της LG μπαίνει στο android για 2 δεύτερα και μετά σβήνει.

Μπόρεσα και διάβασα ένα μήνυμα "Χρησιμοποιήστε γνήσια μπαταρία". Όταν έβαλα την γνήσια (γιατί είχα αγοράσει μια κινέζικη λόγω γρήγορου τελειώματος της παλιάς) συνεχίζει να βγάζει το ίδιο μήνυμα και να κλείνει. Οτιδήποτε σκεφτείτε θα βοηθήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps και γενικά η πλοήγηση στο κινητό σας δουλεύει; Εχω βάλει την mahdi 4.4.4 και οι χάρτες δεν παίζουν αν πας να κάνεις πλοήγηση. Δοκίμασα και το sygic αλλά κολλάει πολύ χάνει το σήμα ή λέει ότι δεν βρίσκει δορυφόρους.

Δοκίμασα και άλλες ρομ και άλλον κέρνελ αλλα τπτ.

 

Εσάς παίζει κανονικά;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps και γενικά η πλοήγηση στο κινητό σας δουλεύει; Εχω βάλει την mahdi 4.4.4 και οι χάρτες δεν παίζουν αν πας να κάνεις πλοήγηση. Δοκίμασα και το sygic αλλά κολλάει πολύ χάνει το σήμα ή λέει ότι δεν βρίσκει δορυφόρους.

Δοκίμασα και άλλες ρομ και άλλον κέρνελ αλλα τπτ.

 

Εσάς παίζει κανονικά;

Δουλεύει, αλλά δεν το θεωρώ αξιόπιστο. Δηλαδή δουλεύει όποτε θέλει.

Η λύση που κατέληξα είναι αυτόνομος δέκτης GPS που συνδέεται μεσω bluetooth με το κινητό. Στους 4 περίπου μήνες που τον χρησιμοποιώ, κλειδώνει ΠΑΝΤΟΤΕ σε δευτερόλεπτα και δεν έχασε ποτε στίγμα σε αντίθεση με το ενσωματωμένο gps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτασε η ώρα να χωρίσουν οι δρόμοι μας με αυτό το ιστορικό κινητό (μόλις μου έφτασε το HUAWEI honor 6 :D) και συμφώνησα να πουλήσω το 4X σε ένα γνωστό μου το θέμα είναι ότι το θελει με μαμισια ρομ όπως βγήκε απ το κουτί του εγω αυτή την στιγμή έχω την Mahdi έχει κανείς καμία ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά διότι δεν βρηκα τρόπο να ρωτησω περα από το κουμπί ''απάντηση''..

 

Σας γυρίζω πίσω στη σελίδα 263 όσον αφορά το ξεκλείδωμα του bootloader...

 

Το 4χ μου αρνείται πεισματικά να ξεκλειδώσει τον bootloader αν και δοκίμασα όλους τους τρόπους [εκτός αυτον του emulator]

 

SW Version Info: p88020c-262-000

 

Μήπως φταίει οτι ειναι 20c ;;;; και αν ναι πως το πάω στο 20α;;;;

 

Ευχριστώ και συγνωμη Leo αν βγηκε ως απάντηση σε σένα.

 

ΥΓ Ακολούθησα τον οδηγο σου Leo Optimus 4X : Ξεκλείδωμα Bootloader (όλες οι εκδόσεις)

αλλα μάταια...

Link to comment
Share on other sites

To ειπες μονος σου γιατι δεν γινεται. Θελει εκδοση Α περασμενη και μονο.

 

Κανε αυτο πρωτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042 και μετα δοκιμασε να ξεκλειδωσεις αφου κανεις root πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι ήδη rooted...εννοείς οτι θα πρέπει να το ξανακάνω root;;;

 

επίσης μηπως θα υπηρχε τροπος απο το προγραμμα της lg από όπου και εγινα 20c να το κανω 20a;;;

απο εκει εκανα και το backup πριν γίνω 20c..

Edited by TyrionLannister
Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα της lg σε παει στην τελευταια εκδοση και σε παλαιοτερη πας μονο χειροκινητα.

Πρεπει να περασεις την Α οπως σου εδειξα πριν , να κανεις ρουτ με τον ιδιο τροπο που εκανες και την C και μετα να κανεις την διαδικασια ξεκλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα της lg σε παει στην τελευταια εκδοση και σε παλαιοτερη πας μονο χειροκινητα.

Πρεπει να περασεις την Α οπως σου εδειξα πριν , να κανεις ρουτ με τον ιδιο τροπο που εκανες και την C και μετα να κανεις την διαδικασια ξεκλειδωματος.

 

OK σευχαριστω πολυ..:)

Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση...

Δεν χρειάστηκε να γυρίσω στην 20a ξεκλείδωσε και με την 20c απλά λογω του ότι πηγα στην 20c από την LG

έπρεπε να ξανακανω ρουτ την συσκευή..ολα οκ με το BL-unlock.bat και φόρεσα μια 4.4.4 nightly και θα δω πως θα πάει...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους :)

Εντυπώσεις και απορίες/προβλήματα σχετικά με cm11 :

Σίγουρα το τηλεφωνο λειτουργει πιο ομαλά και απο το λίγο σερφάρισμα που έκανα έμεινα ικανοποιημένος..

Από θέμα μπαταρίας δν εχω ακομα γνώμη γτ το σκάλιζα όλη την ώρα και κρατησε μία μέρα..[και λόγω του προβληματος που θα αναφερω παρακάτω]

Η φωτογραφική σαν να δείχνει οτι βγαζει λιγο χειροτερες φωτο από ότι με την στοκ αλλα σίγουρα θα διορθωθεί...

Αυτο που μετα λύπης μου διαπίστωσα,υστερα από πολλες ώρες ψαξιμο και διάβασμα στο νετ,που μαλλον δεν θα διορθωθεί είναι το εξής...:

Όλες μου οι επαφές [τσεκαρισμένο] είναι αποθηκευμένες στην καρτα SIM αλλά η cm11 nightly 4.4.4. που έβαλα αδυνατει να τις διαβασει...και απλα μου λεει οτι ''δεν υπάρχουν επαφές''

Ψάχνοντας βρήκα οτι έπρεπε να σβησω το contacts.xml αλλα χωρίς τύχη...

Όσο συνεχιζα το ψάξιμο έφτασα μέχρι και εδω: http://forum.cyanogenmod.org/topic/90491-cyanogen-102-sim-contacts-problem/

Έχει συμβει κάτι τετοιο σε κανέναν;;

Edited by TyrionLannister
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μόλις τωρα τα 11 πρωτα apps συμπεριλαμβανομένου και αυτου που ειπες αλλα no luck:cry:

σε πολλα απο αυτα στο sim serial number το εχει κενο....

σε ενα λεει : SIM card is not in ready state or contacts list on the SIM is empty...

Πολύ πιθανο να είναι θεμα ρομ ετσι οπως το κοβω..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια αλλη συσκευη διαθεσιμη να επιβεβαιωσεις οτι η σιμ ειναι ενταξει και εχει μεσα πραγματα ;
Link to comment
Share on other sites

ναι το τσεκαρα...Αυτα παθαίνεις οταν δεν κανεις ενα μπακαπ τις επαφες....εστω και στο google...

Εχω και ενα lg optimus one...και ενω τις ειδα μεσα στη SIM δοκιμασα να κοπιαρω αυτες που ειχε το optimus και βεβαια εβρισκε πολλες

ιδιες [επαφες μεχρι πριν ενα χρονο περίπου]

θα δοκιμασω να φλασαρω καμια MAHDI ή καμια LiquidSmooth.... δε βλεπω κάτι άλλο να μπορω να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ακριβως φιλε μου εδω και πολυ καιρο οι επαφες μου ειναι μονο στο gmail.Oσες συσκευες και να αλλαξω η δικτυα , παντα ειναι εκει.
Link to comment
Share on other sites

Δε μου πολυαρέσει να εχει η google τις προσωπικές επαφές μου..γενικά δεν ειμαι πολυ φίλος του να δίνω στοιχεια στο διαδίκτυο ποσο

μαλλον τους αριθμους απο τις επαφές μου....anyway όσο και ασχετος να ειμαι..ακόμα να δεχτω οτι καποιοι που κάνουν custom roms

εχουν παραλήψει να συμπεριλάβουν μερικές ''βασικές'' λειτουργίες που είχε το τηλεφωνο με την stock rom...

Επειδή εισαι γκουρου μήπως να μου προτεινες καμια ρομ απο CM??

Link to comment
Share on other sites

Φόρεσα την mahdi αλλα με κανένα αποτέλεσμα...αναγκάστηκα να βάλω τη σιμ σε αλλο κινητο και να κανω μπακαπ τις παλιες μου [πριν ενα χρονο] σε .vcf τις οποιες και εκανα

import....Μπορει να δοκιμασω καμια αλλη εν καιρω,αν θες μου προτεινεις κι εσυ καμια.....Δε νομίζω να υπάρχει λυση στο θέμα αυτο παρα μόνο με την stock παντως.... και η αληθεια ειναι οτι ψιλοξενερωσα γενικα...

πηγα για κατι καλυτερο αλλα τελικα την εφαγα....[και οι 2 rom nightly & mahdi εχουν σημαντικη εξασθενιση στο σημα της cosmote και αυτο υστερα απο παρατηρηση βρισκωμενος στους ιδιους χωρους,εργασια,σπιτι,σπιτι φιλου]

Σορυ ειμαι ασχετος αλλα μηπως ειναι θεμα kernel;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφέρει κανείς τα προβλήματα που σου παρουσιάζονται.Μήπως το σήμα σου είναι πιο ασθενές επειδή είναι μόνιμα σε 3g και μόνο ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ποτε σε 3G...μπορει ναναι και συμπτωση...

παντως καπου διαβασα οτι με καποια ρομ...μαλλον viper αν θυμαμαι καλα, χρηστες ειχαν ασυνηθιστες αυξομοιωσεις στο σημα τους μεχρι που αυτο κοβοταν εντελως

και δε μπορουσαν να κανουν κλησεις...

Edited by TyrionLannister
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι νομίζω.Από το να περιμένεις κάποιον να σου απαντήσει για το ποια ρομ είναι καλή, καλύτερα να δοκιμάσεις όσες μπορείς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...