Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκιμασα κ ετσι οπως λες αλλα παλι τπτ. Παντως οταν το ειχα σε ICS εβαζα 3845#880# κ μου το εβγαζε κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό για να καταλάβω το έκανε σε όλους μετά από κάθε αναβάθμιση;

 

σε εμενα παντως το εκανε... αλλα μετα απο την ρυθμιση απο το κρυφο μενου ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα το είχε κάνει.Μη σε προβληματίζει όμως γιατί η λύση είναι πανεύκολη και εφάπαξ εφόσον δεν ξαναφλασάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι εχει να κανει με την Jelly. Οχι απαραιτητα μετα απο αναβαθμιση αλλα καποια στιγμη συμβαινει.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο αναμένεται να μπω κι εγώ στο club του 4Χ.

Μια απορία (προτού καν το πάρω στα χέρια μου!): είδα διάφορα video-reviews και σε όλα, το μενού έχει λευκό φόντο αντί του συνηθισμένου μαύρου των υπόλοιπων android. Υπάρχει κάποια επιλογή για να αλλάξει από λευκό σε μαύρο χωρίς να χρειαστεί να μπω σε διαδικασία custom ROM;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις στα μενου ρυθμισεων κλπ τοτε οχι δεν αλλαζει ....η μαλλον αλλαζει με καποιο μοντ αλλα δεν ξερω περισσοτερα.Δεν βαρεθηκες μονο μαυρο παντου ; Πιστευω οτι με τον καιρο θα σου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

Βρε και μόνο που το είδα στα video μου άρεσε, αλλά επειδή διάβασα πως την καταπίνει την μπαταρία, σκέφτηκα μήπως με την αλλαγή αυτή εξοικονομούσα λίγη μπαταρία.

Thanks anyway! Θα το ψάξω από αύριο που θα το έχω στα χέρια μου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αύριο αναμένεται να μπω κι εγώ στο club του 4Χ.

Μια απορία (προτού καν το πάρω στα χέρια μου!): είδα διάφορα video-reviews και σε όλα, το μενού έχει λευκό φόντο αντί του συνηθισμένου μαύρου των υπόλοιπων android. Υπάρχει κάποια επιλογή για να αλλάξει από λευκό σε μαύρο χωρίς να χρειαστεί να μπω σε διαδικασία custom ROM;

Μην αγχωνεσαι εχει επιλογη ο Launcher να αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι εχει επιλογη ο Launcher να αλλαξεις.

Δεν εννοεί να αλλάξει το φόντο του συρταριου αλλά του μενού των ρυθμίσεων, τουλάχιστον έτσι κατάλαβα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι εχει επιλογη ο Launcher να αλλαξεις.

 

Δεν εννοεί να αλλάξει το φόντο του συρταριου αλλά του μενού των ρυθμίσεων, τουλάχιστον έτσι κατάλαβα εγώ...

 

Ακριβώς όπως το λέει ο Leolipop. Για τον launcher είναι απλά τα πράματα!

Καλά αν με αυτά τα δεδομένα μου βγάζει μέρα η μπαταρία (ή έστω ένα 18ωρο) με κάτι παραπάνω από μέτρια χρήση ας είναι και ροζ -που λέει ο λόγος- το φόντο.

Εις αύριο λοιπόν και ότι χρειαστώ οι xda να 'ναι καλά :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό φόντο πάντως μου αρέσει καλύτερα,κανένα android που είχα μέχρι σήμερα το είχε,με είχε φάει η μαυρίλα και το μπλε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά το update στο android που έκανα σήμερα δημιουργήθηκε ένα θεματάκι. Όταν κάνω κλήση, η οθόνη μαυρίζει και αν π.χ. θελήσω να το κλείσω πριν το σηκώσει ο άλλος δεν μπορώ... Σαν να κλειδώνει ένα πράγμα... Επανέρχεται μετά από λίγο μόνο του. Τι κάνω;

 

To ειχε παθει και μενα την πρωτη μερα, ακολουθησε τις οδηγιες που σου δινει ο leo και θα εισαι μια χαρα.

Εγω με το που εκανα το calibration δεν μου το ξανακανε ποτε.

 

Ασχετο τωρα το παραπονο μου με το κινητο ειναι η καμερα. Στις φωτο τα παμε καλα...Στο βιντεο ομως οχι.

Το προβλημα ειναι το χαμηλο bitrate. Με το lg camera pro και με το jb+ ειχα πολυ καλυτερα αποτελεσματα αλλα οχι στα 30 fps αλλα στα 22.

Πολυ καλυτερη ποιοτητα αλλα χειροτερα καρε.

Εχει ασχοληθει κανεις?

 

υπαρχει και αυτο το οποιο διορθωνει το θεμα αλλα δεν το εχω καταφερει μεχρι στιγμης.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1855818

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σκεφτομαι κ εγω να γινω κατοχος του 4χ , σε μαυρο γιατι λευκο δε το βρισκω παρολο που μ αρεσει περισσοτερο!

Οπως και να χει ,θα μπορουσε καποιος παρακαλω να μου πει ποια προγραμματακια να βαλω ; Εννοω σε πιο πισω σελιδες ειχα δει κατι patch ? ή κάτι για την μπαταρία; Καποια προγραμματακια! Οποιος μπορει τον ευχαριστω!

επισης παιρνει κανονικη σιμ ή μικροσιμ? Τελος, στα 240 που κανει στα σκρουτζομαγαζα , σε αυτη τη τιμη ή κανα 20ρικο παραπανω πχ, δεν εχει καποιον ανταγωνιστη ετσι;

Ευχαριστω παιδια!!! :)

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Κανονική σιμ παίρνει ,μίνι όπως την λένε. Δεν υπάρχει κάτι ανάλογο....Πες μου εσύ αν θες για ποιο λόγο το galaxy nexus να έχει 90€ ακριβότερα ; Μόνο σε 2ο χέρι να βρεις κάτι αξιόλογο σε αυτή την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι τωρα το θεμα μου ηταν η μπαταρια..τωρα που εχω πλεον 2+μερες αυτονομια δεν εχω κανενα παραπανο απο την συσκευη..μ ηρθε κ η θηκη που ειχα παραγγειλει κ ειμαι κομπλε..titanium k greenify,και η αποδοση της μπαταριας αυξανεται δραματικα..το εχω ξαναπαει κ το ξαναλεω για τους καινουριους που τωρα μπαινουν στην παρεα του optimus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα και εγω με το παραπανω link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1855818

ειμαι στην jelly bean και αυτο ηταν patch για την icecream sandwich.

Πλεον μου βγαζει μηνυμα can't connect to the camera τι κανω? Πεστε αναλυτικα. Ευχαριστω.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος με ρουτ να σου στειλει την εφαρμογη και το odex της....Επρεπε και εσυ ομως να ειχες κρατησεις μπακ απ απο αυτα που πειραξες.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι τωρα το θεμα μου ηταν η μπαταρια..τωρα που εχω πλεον 2+μερες αυτονομια δεν εχω κανενα παραπανο απο την συσκευη..μ ηρθε κ η θηκη που ειχα παραγγειλει κ ειμαι κομπλε..titanium k greenify,και η αποδοση της μπαταριας αυξανεται δραματικα..το εχω ξαναπαει κ το ξαναλεω για τους καινουριους που τωρα μπαινουν στην παρεα του optimus.

Mε root αυτα τα 2 ? Επίσης θήκη πήρες απο ebay ?

 

[ευχαριστώ όσους απαντήσανε !!]

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Nαι , και τα 2 απαιτουν ρουτ.Nα προσθεσω εδω μερικα σημεια σημαντικα για την καταναλωση κατα τη γνωμη μου.

 

Αν δεν χρησιμοποιειτε δεδομενα κινητης , θεστε το δικτυο σε 2G μονο , και καλυτερο σημα θα εχετε και μικροτερη καταναλωση.

(μια φορα ειχα κανει πανω απο 14 ωρες σε αναμονη για να κατεβει 1% σε κανονικη λειτουργια τηλεφωνου)

 

Μειωστε φωτεινοτητα οθονης

(εμενα η αυτοματη στο 30% ηταν αρκετη)

 

Καντε πληρεις φορτισεις , κατω απο 20% και παντα μεχρι το 100% , οι ημιτελεις θα δειτε πως ριχνουν γρηγορα την μπαταρια.

 

Κλειστε η απεγκαταστηστε τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο , περα απο την ραμ που τρωνε και γονατιζουν το τηλεφωνο , καταναλωνουν και ενεργεια , το greenify δεν μπορει στην δωρεαν εκδοση να παγωσει εφαρμογες συστηματος οποτε καλο θα ηταν να αφαιρεσετε οτι δεν δουλευετε.

Το ιδιο ισχυει και για τα widgets τα οποια σαν μινι εφαρμογες , λειτουργουν μονιμα.

 

Οπως εχουν πει και αλλα παιδια , χαμηλωστε τη συχνοτητα του επεξεργαστη.Θα διαπιστωσετε λιγοτερη ζεστη να βγαζει το τηλεφωνο χωρις να παρατηρησετε διαφορα στην χρηση του , ακομα και σε παιχνιδια.Φυσικα επειδη η θερμοτητα προκαλειται απο το ρευμα που χρησιμοποιουν τα υποσυστηματα του τηλεφωνου σημαινει οτι αφου δεν θα παραγεται τοση θερμοτητα αντιστοιχα δε καταναλωνεται το ιδιο ρευμα.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα, βάζω μπαταρία, ανοίγω, boot-άρει, dead/stuck pixel!

Λίγο που το δούλεψα, άρχισε να φαίνεται λιγότερο (ίσως να συνήθισε το μάτι, ίσως το Dead Pixel Detect and Fix να έκανε δουλειά) κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση όμως, στο μαύρο φόντο κάνει μπαμ το pixel (πρασινοπλεδίζει).

 

Το στέλνω για αντικατάσταση ή υπάρχει τρόπος να το ξεκολλήσω;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βαλε να παιξει αυτο
και αν δεν ξεκολλησει στειλε το στην lg οπως είναι.αν και μάλλον ειναι dead pixel και όχι κολλημένο .
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα για κανένα 10λεπτο-τέταρτο (έπεσε και η μπαταρία) την εφαρμογή που γράφω παραπάνω αλλά δεν διορθώθηκε.

Λέω για κολλημένο μιας και όταν ξεκινάει φαίνεται κάπως πράσινο-μπλε, ενώ μετά από μερικά λεπτά χρήσης μαυρίζει. Δεν μου έχει ξανα τύχει, αλλά αν ήταν νεκρό θα ήταν μονίμως μαύρο νομίζω, έτσι;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...