Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα, έχω βάλει για πούλημα στις αγγελίες το δικό μου 4Χ Ελληνικό-άψογο. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει. Ευχαριστώ!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369327

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας απο εμενα, νεος χρηστης του Lg 4x,

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ξυπνητηρι του κινητου.

αν υπαρχει τροπος να ενεργοποιει το ραδιοφωνο του κινητου.

(ραδιοφωνο εννοω το κανονικο , οχι τα προγραμματα που μεταδιδουν σε streaming)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο εμενα, νεος χρηστης του Lg 4x,

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ξυπνητηρι του κινητου.

αν υπαρχει τροπος να ενεργοποιει το ραδιοφωνο του κινητου.

(ραδιοφωνο εννοω το κανονικο , οχι τα προγραμματα που μεταδιδουν σε streaming)

 

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα και δεν νομίζω να γίνεται γενικά στο κινητό μας..

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα το Qslide..... ενταξει καλο ειναι αλλα δεν με εντυπωσιασε και τοσο.. :rolleyes: μονο που ειχα ενα προβλημα με τις ρυθμισεις κλειδωματος.. ειχα κανει backup την rom μου και το επανεφερα..
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα το Qslide..... ενταξει καλο ειναι αλλα δεν με εντυπωσιασε και τοσο.. :rolleyes: μονο που ειχα ενα προβλημα με τις ρυθμισεις κλειδωματος.. ειχα κανει backup την rom μου και το επανεφερα..

 

Με ποιον οδηγο το εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον οδηγο το εβαλες?

 

με αυτον εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231472

αλλα ειχα προβλημα με τις ρυθμισεις κλειδωματος.. ειχα force close.. δεν ξερω γιατι και ειχα δωσει σωστα permisions:(

Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεισ πεσ οδιγειεσ πωσ το περναμε

 

κατεβασα ολα αυτα που χρειαζονται οπως λεει.. ξεζιπαρα το system.zip αλλα δεν αντεγραψα τον φακελο media στο system αλλα τα αρχεια .ogg που υπηρχαν μεσα του στον αντιστοιχο φακελο του τηλ. μετα αλλαξα τα permisions.

Αντεγραψα τα LockScreen3.apk, LockScreenSettings.apk & LGSystemUI.apk στον φακελο system/app του τηλ και αλλαξα τα permisions

αλλα μολις τα αντεγραψα πριν αλλαξω τα permisions μου εβγαζε force close στα αρχεια που αντεγραψα, παταγα ok και εκανα αλλαγη στα permisions

Και στο τελος αντεγραψα αυτο: com.lge.app.floating.res.apk στο φακελο system/framework..

και επανεκινηση........ ελπιζω σε εσας να δουλεψει..

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπα και χθες δν θα σου δουλεψει.Καλυτερα να χασεις 1 ωρα(και πολυ λεω) για να ξεκλειδωσεις τον Bootloader και να βαλεις CWM και μετα να φλασαρεις το zipακι για το Qslide παρα να παιδευτεις να κανεις push ενα ενα τα .apk αρχεια και να φτιαξεις τα permissions.Μπορει να σε ζαλιζω αλλα ειναι για την ασφαλεια σου γτ αν κατι παει στραβα με το System ή καποιο προγραμμα σου κανει Force Close μετα το reboot θα πρεπει να ξαναξεκινησεις ολη την συσκευη απο την αρχη φλασάροντας το .kdz αρχειο που ειναι η Stock ROM.Οποτε καλυτερα να κανεις ενα Backup ολης της Rom απο το Recovery και αν κατι παει στραβα ή αν δεν σου αρεσει το mod που εκανες να γυρισεις οπως ησουν πριν παρα να ξαναστηνεις ολο το κινητο απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

αυτΑ που γραφεισ ειναι κ για lock εγω θελω να περασω μονο το qslide...

 

το καταφερα μονο το qslide..:):):)..

περνας μονο το LGSystemUI.apk στο τηλ και αλλαζεις permisions:)

αλλα καλο θα ηταν να κανεις και ενα backup την rom σου μην εχεις κανενα προβλημα οπως σου ειπε ο φιλος πιο πριν...

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Η αυτονομια της συσκευης μου εχει αυξηθει δραματικα..εχω περασει τις 2 μερες αυτονομια μετρημενο με εφαρμογη κ εχω σε χρηση κοντα 30 ωρα ομιλια καμια 15αρια μηνυματα 45-1(ωρα) ιντερνετ..εγω εχω μεινει ικανοποιημενος.Το greenify με βοηθησε πολυ προσωπικα.
Link to comment
Share on other sites

πωσ αλλαζεισ τα permisions?k περνασ μονο αυτο?τον video player?δουλευει καλα πωσ σου φανηκε?κανα αλλο προβλημα? Edited by epica1977
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις permissions κατεβασε απο το play store το root explorer και πηγαινε system/App βρες το LGSystemUI.apk και πατα πανω το και θα δεις permissions πατα το και βαλε τα σωστα
Link to comment
Share on other sites

to εκανα φιλε μου...αλλα το qslide πουθενα.....δεν το βλεπω?μηπωσ εκανεσ κ κατι αλλο?

 

αστο εκανα βλακεια..εκανα εγατασταση το apk....δεν το περασα στο στο τηλ....οποτε μαλλον για αυτο δεν δουλευει...

Edited by epica1977
Link to comment
Share on other sites

το ξαναεκανα...το εκανα επανεκινηση το τηλ κ οταν παταω στου qslide μου βγαζει η εφΑρμογει σταματησε να λειτουργει...
Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει δουλευει μια χαρα...δουλευε σε ολα εκτοσ απο τον video player που ειναι πιο βασικο...οταν πατουσα τον player mou εβγαζε οτι το lg ui σταματησε να λειτουργει απλα θελει να περασεισ κ τον video player απο το οptimus g που εχει στον οδηγω για να δουλευει στον player
Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει δουλευει μια χαρα...δουλευε σε ολα εκτοσ απο τον video player που ειναι πιο βασικο...οταν πατουσα τον player mou εβγαζε οτι το lg ui σταματησε να λειτουργει απλα θελει να περασεισ κ τον video player απο το οptimus g που εχει στον οδηγω για να δουλευει στον player

 

αυτο ακριβως... κατεβαζεις το video.zip και κανεις οτι λεει ο οδηγος...

αν τα βρεις 'σκουρα' εδω ειμαστε εμεις:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...