Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το πήρα από mediamarkt. Πάω σπίτι να το ανοίξω. Λέτε να το ρουταρω κατευθείαν για να βάλω μετα τα πράγματα που θέλω η να δω πως πάει και μετά? Δώστε καμία γενική οδηγία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγεια! Δε καταλαβαίνω τη φύση της ερώτησης πραγματικά. Τι να δεις πως θα πάει και μετά? Χρειάζεσαι προγράμματα που να απαιτούν δικαιώματα superuser? Τι περιμένεις να δεις με root? Αν δουλεύεις προγράμματα που απαιτούν superuser δικαιώματα (titanium backup,adfree κτλ) κάνεις root, αν όχι είναι άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι χρησιμοποιω εφαρμογές που ζητούν δικαίωματα superuser. Απλώς έλεγα μήπως περίμενα μερικές μέρες μήπως κάτι δε πάει Καλά με το κινητό και το γυρίσω πίσω. Μόνο για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Tην τελευταια μεχρι στιγμης.

 

Ειτε root θες να κανεις , ειτε να το φλασαρεις stock, και στις 2 περιπτωσεις εχω κανει guides για το καθε τι.

Link to comment
Share on other sites

Tην τελευταια μεχρι στιγμης.

 

Ειτε root θες να κανεις , ειτε να το φλασαρεις stock, και στις 2 περιπτωσεις εχω κανει guides για το καθε τι.

 

το έκανα ήδη root, ευχαριστώ Λεωνίδα για τον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

Τότε εγκαθιστας στο τηλέφωνο το τιτανιουμ και επαναφέρεις το backup που έχεις κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα θήκη και μεμβρανη απο ebay έχετε να μου πείτε για να παραγγείλω, γιατι δυσκολα θα αντέξει χωρίς
Link to comment
Share on other sites

Άν είσαι απο Αθήνα έχω και από τα 2 να σου δώσω...

 

απο θεσσαλονικη ειμαι, να σαι καλά πάντως

τώρα βλέπω ebay βρήκα μια gel με 1,75usd και 6 μεβράνες άλλα τόσα, θα τα παραγγείλω να ρθούν μια , και μετα βλέπω για κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του 4x και θα χρειαστώ βοήθεια. Κατ αρχήν για κάρτα μνήμης.

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (16GB) αυτή θα είναι ok; και δεν λέω για χωρητικότητα, μπορεί να πάω στην 32gb. Για επιδόσεις θα είμαι εντάξει;

 

Και κάτι άλλο, υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης των εφαρμογών στην κάρτα χωρίς την βοήθεια κάποιας εφαρμογής; αν δεν γίνεται, ποια εφαρμογή προτείνετε;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του 4x και θα χρειαστώ βοήθεια. Κατ αρχήν για κάρτα μνήμης.

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (16GB) αυτή θα είναι ok; και δεν λέω για χωρητικότητα, μπορεί να πάω στην 32gb. Για επιδόσεις θα είμαι εντάξει;

 

Και κάτι άλλο, υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης των εφαρμογών στην κάρτα χωρίς την βοήθεια κάποιας εφαρμογής; αν δεν γίνεται, ποια εφαρμογή προτείνετε;

Η κάρτα είναι υπέρ αρκετή ,να σκεφτείς ότι εγώ είμαι με class 4. Όσο για εφαρμογές ,δεν είναι δυνατή η μεταφορά τους.Προσπάθησε να μην γεμίσεις τα 11,5gb που σου δίνει η συσκευή για αυτή τη δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του 4x και θα χρειαστώ βοήθεια. Κατ αρχήν για κάρτα μνήμης.

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (16GB) αυτή θα είναι ok; και δεν λέω για χωρητικότητα, μπορεί να πάω στην 32gb. Για επιδόσεις θα είμαι εντάξει;

 

Φίλε εγώ έχω αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552496 και πάει σφαίρα !!! :happy:

Και αν την άλλαζα πάλι αυτή θα αγόραζα.

Αν δεν σου περισσεύουν τα ευρώπουλα πάρε αυτή που έχω κι εγώ , την συστήνω ανεπυφύλακτα !!! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βοηθήσω γιατι ποτέ δεν ασχολήθηκα με ρυθμίσεις ,πάντα υπήρχαν μονές τους .
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βοηθήσω γιατι ποτέ δεν ασχολήθηκα με ρυθμίσεις ,πάντα υπήρχαν μονές τους .

 

Και μένα υπήρχαν από μονές τους αλλά δε μπορώ να συνδεθώ. Μετά τα ξαναεβαλα χειροκίνητα αλλά και πάλι όχι. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που εμποδίζει τη σύνδεση?

Link to comment
Share on other sites

Who might be joking??? :worry:
Αυτοι ρε συ.Δεν αμφισβητω εσενα και δεν το ειπα κακοπροαιρετα φυσικα.

Αλλωστε ξερουμε εμεις εδω στην Ελλαδα οτι δεν ειναι να παιρνεις στα σοβαρα μερικα πραγματα. Στο 2Χ ελεγαν για Μαιο πχ και φτασαμε Δεκεμβρη. Αυτο ευχομαι και ελπιζω να μην γινει. :)

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι υπέρ αρκετή ,να σκεφτείς ότι εγώ είμαι με class 4. Όσο για εφαρμογές ,δεν είναι δυνατή η μεταφορά τους.Προσπάθησε να μην γεμίσεις τα 11,5gb που σου δίνει η συσκευή για αυτή τη δουλειά.

 

Φίλε εγώ έχω αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552496 και πάει σφαίρα !!! :happy:

Και αν την άλλαζα πάλι αυτή θα αγόραζα.

Αν δεν σου περισσεύουν τα ευρώπουλα πάρε αυτή που έχω κι εγώ , την συστήνω ανεπυφύλακτα !!! :cool:

 

Αδερφέ μου δεν κοίταξα αυτήν επειδή μου περισσεύουν, απλά νόμιζα ότι θέλει μεγάλες ταχύτητες. Λόγω του hdvideo και των πολλαπλών φωτογραφιών. Άρα με μια class4 θα είμαι εντάξει.

 

Και κάτι άλλο, πως μπορώ να ορίσω δικό μου ήχο για το ξυπνητήρι και για τα εισερχόμενα μηνύματα;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχιζω να μη μπορω να ενεργοποιησω τα δεδομενα. Καμια ιδεα ρε παιδια?

Ρυθμίσεις>Ασύργματο και Δίκτυα>Χρήση Δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κάνει αυτά. στο apn είχε το κινητό εγκατεστημενες τις ρυθμίσεις, εβαλα νέο apn με τις ρυθμίσεις wind αλλα δε μπορω να το επιλέξω μένει επιλεγμένο το προ εγκατεστημενο
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, πως μπορώ να ορίσω δικό μου ήχο για το ξυπνητήρι και για τα εισερχόμενα μηνύματα;
Για ηχο τηλεφωνου και μηνυματων , πηγαινε στις ρυθμισεις -> ηχος και αλλαξε τα.Για το ξυπνητηρι πας στην εφαρμογη του τηλεφωνου Αφυπνιση/Ρολοι και οταν κανεις ωρα για αφυπνιση θα σου βγαλει ρυθμισεις για τις μερες που το θες κλπ.Λιγο πιο κατω εχει για ορισμο ηχου.

 

Για οσους κανατε παραπονα οτι δεν μπορειτε να στειλετε μηνυμα με 160 χαρακτηρες με το LG πληκτρολογιο τσεκαρετε κατι. Συγκεκριμενα πηγαινετε στα μηνυματα , πατηστε το πληκτρο επιλογων και μετα ρυθμισεις.Βρειτε μια επιλογη που λεει " κωδικοποιηση χαρακτηρων " και δειτε τι επιλογη εχει. Εμενα ειναι προεπιλεγμενο η αλφαβητος και οχι το αυτοματο.Για δειτε και πειραματιστειτε με αυτο μηπως ειναι οκ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ισχυει αυτο που λες , το αλλαξα και εμφανιστηκε η ενδειξη για 160 χαρακτηρες...:wink::wink:

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...