Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:clap: Πάντως αν δεν το βάλουν στον Nova ( δεν ξέρω αν θα θεωρηθεί και κλοπή πνευματικού δικαιώματος ) ο υπεύθυνος της Virelababs μου είπε πως ήδη είναι υπό ανάπτυξη αυτά που ζήτησα, δλδ, συρόμενο dock με δυνατότητα προσθήκης περισσότερων εικονιδίων, άπειρη κύλιση οθονών, φακέλους και καρτέλες στο menu,δυνατότητα αλλαγής μεγέθους widgets,δυνατότητα αλλαγής μεγέθους του grid των homescreens, πλήρη συμβατότητα με scrollable widgets και διάφορα άλλα καλούδια του Nova.Mη ξεχνάμε ότι κυκλοφόρησε η beta πριν 4 μέρες μόνο.:) Και το ρολόι έχει φάση που κάνει σκιές ανάλογα με την κλίση του τηλεφώνου.Έχει και ένα κρυφό φάκελο αν σύρεις προς τα κάτω.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το εψαξα τοσο :p . Σιγα μην ειναι κλοπη , αν τα παρουν απο nova και τα βαλουν σε αυτον δε θα ειναι ; Ας κανουν μια ανταλλαγη εστω :D .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω, από αυτονομία πως πάει το κινητό; Πόσο σας κρατάει;

 

Αν το χρησιμοποιείς μόνο για κλήσεις μπορεί να σου πάει και τρεις μέρες !

Αν "παίζεις" μαζί του σε 15 ώρες ψάχνεις φορτιστή ! ;)

 

ΥΓ.

Όποιος έχει αυτό το κινητό και δεν "παίζει" μαζί του ας μου κάνει μια αναπάντητη... :lol: :p :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Και πολλές ώρες είπες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι ενας νεος 4πυρηνος και εγω!!! καλως σας βρηκα και ελπιζω να λυνουμε τα προβληματα που δεν θα προκυψουν ελπιζω!!! :P

 

 

πρεπει κατι να κανω που δεν ξερω στην αρχη εκτος απο τις διαδικασιες φορτισης;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η μπαταρία (κατανάλωση ενέργειας) του κινητού είναι πραγματικά απογοητευτική. Με μεσαία χρήση και δεν πάει πάνω από 12-14 ώρες, με άλλα smartphones που είχα, κυρίως διπύρηνα με 4.3 διαγώνιο οθόνης, με την ίδια χρήση μου πήγαινε τουλάχιστον 1.5-2 ημέρες (παράδειγμα το Razr - κακώς που το έδωσα...!!!). Αν δεν γίνει κάτι σύντομα στο θέμα της μπαταρίας με κάποια αναβάθμιση, δεν βλέπω να κρατάω το 4Χ. Εντάξει όλα καλά, άλλα δεν γίνεται με λίγα email, λίγο browsing κυρίως για ενημέρωση καιρικών συνθηκών και ειδήσεων, καμιά ώρα σε τηλέφωνα κ.λπ να τρέχουμε δύο φορές την ημέρα για φόρτιση. Αν είναι δυνατόν...........!!!!!!!!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο σου τρωει την μπαταρια σου φιλε... Με την ιδια χρηση βγαινω οριακα 2 μερες.... Με κλειστο στον υπνο...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως τα πραγματα σχετικα με την αυτονομια ειναι ετσι και δεν βλεπω και καποια αλλαγη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο σου τρωει την μπαταρια σου φιλε... Με την ιδια χρηση βγαινω οριακα 2 μερες.... Με κλειστο στον υπνο...

 

Μια από τα ίδια χωρίς να είναι κλειστό το βράδυ. Διαβάζω όλα αυτά με την αυτονομία και αναρωτιέμαι μήπως κάποια Χ4 είναι προβληματικά. Τι να πω:(

Link to comment
Share on other sites

επειδη προερχομαι απο κινητα samsung και με βολευε πολυ η διαδικασια που οταν κραταγες πατημενο το home button, στη λιστα τον ενεργων εφρμογων που εμφανιζονταν, με ενα πατημα στον σκουπιδοντενεκε εφευγαν ολες, ενω τωρα στο 4χ πρεπει να τις κλεισεις μια μια. εχετε να μου προτινεται καποια εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποια το κανει αυτο αλλα ισως να ειναι του τηλεφωνου.Τωρα που ειμαι με nova , μολις τον εβαλα μου ζητησε να καθαρισω απο εκει τις εφαρμογες αλλα και παλι μετα ακομα και με αυτον παραμενει η ιδια λιστα.Οποτε θεωρω πως δεν ειναι μαζι με τον launcher .Επισης μοιαζει και με αλλων τηλεφωνων αυτη η λειτουργια και υποθετω πως ειναι θεμα προσαρμογης της LG στην ics που εχει.
Link to comment
Share on other sites

Mετρια χρηση (κανα τηλεφωνο,sms,net και λιγο παιχνιδι και καμια φωτο) την μια ημερα-μιαμιση την εχω χαλαρα.

Με μπολικο σκαλισμα, απο το πρωι μεχρι να κοιμηθω με βγαζει (χωρις να παει στο κλεισιμο) οπου εκει το φορτιζω.Την μπαταρια την @@@ το gaming,videoπαρακολουθηση (μουσικη δεν ξερω δεν ακουω απο το κινητο) και απ ότι εχω διαβασει ισως και ο αρχικος launcer ειναι βαρυς.

Τα εχουμε πει για την μπαταρια.Δεν ειναι το δυνατο σημειο του κινητου δυστηχως.:(

Με την jb θα υπαρξει βελτιωση μιας και ειναι ενα απο τα χαρακτηριστικα της σαν αναβαθμιση.(καλυτερη ενεργειακη διαχειρηση)

 

Αν εισαι root δοκιμασε το battery calibration το προγραμμα (προσωπικα οταν το εκανα ειδα οτι διαβαζει καλυτερα το % της μπαταριας που μου μενει),ξηλωσε και οτι προγραμμα εχει βαλει η lg και δεν το θες και μετα παιξε με φωτεινοτητα οθονης κτλ και μια καποια διαφορα ισως την δεις.

 

Παντως μια πιο δυνατη μπαταρια δεν θα με χαλουσε. :D

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο δεν τρωει τοσο...Χτες ειδα ενα βιντεο top gear περιπου μια ωρα , με πολυ φωτεινοτητα και εχασα 15% .
Link to comment
Share on other sites

επειδη προερχομαι απο κινητα samsung και με βολευε πολυ η διαδικασια που οταν κραταγες πατημενο το home button, στη λιστα τον ενεργων εφρμογων που εμφανιζονταν, με ενα πατημα στον σκουπιδοντενεκε εφευγαν ολες, ενω τωρα στο 4χ πρεπει να τις κλεισεις μια μια. εχετε να μου προτινεται καποια εφαρμογη?

 

Υπάρχει εφαρμογή που την έχει το κινητό απο μαμά του,,,,,

Υπάρχει εικονίδιο που λέγεται διαχείριση.;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτο και το λεω επειδη εχω αυτη την λιστα εφαρμογων ενω εχω σβησει εντελως την εφαρμογη αυτη απο το τηλεφωνο μου.

 

Ετσι νομιζω τουλαχιστον....(Σιγουρα την εχω σβησει ομως :p )

Link to comment
Share on other sites

Tωρα το δοκιμασα με την γυναικα μου με το 2Χ της.Εκανα κληση και ομιλιας και βιντεο και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω για μηνες φοραγα μια κινεζικη των 2400mah , αλλα τωρα εχω την γνησια .Δεν ειχα παραπονο απο την αλλη αλλα κανω διαφορους πειραματισμους και με λογισμικο αλλα και την καθε μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση εντελως ρητορικη γιατι το εχω απορια...

Ξερετε οτι το ΝΟΤΕ πουχου εχει κι ενα "ειδικο" πενακι ετσι?Και το ΝΟΤΕ 2.

Για τα κινητα οπως το δικο μας υπαρχουν stylous ειδικα για τετοιο ειδους οθονες αφης?

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι καπου ειχα δει να διαφημιζονται αλλα δεν θυμαμαι...(ξερετε πασπαρτου οχι αποκειστικα για το 4X)

 

Η LG μαζι με την JB θα μας κανει την εκπληξη και θα κυκλοφορησει και μαμα μπαταρια 3000mAh...:D :p (μπορω να ονειρευομαι το ξερω...)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κατι σαν αυτο ηταν.Θυμαμαι που μου ειχε κανει εντυπωση η διαφορετικη "μυτη" του σε αντιθεση με τα stylous γιας τις "απλες" οθονες αφης (οχι τις capacitive τις resistive αν θυμαμαι καλα.)

Θενκς ρε συ Leo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανενος δικτυου , τιποτα μεσα.

 

Για ανταπτορα σκεφτομαι αυτον. http://viewitem.eim.ebay.gr/HDMI-To-Micro-HDMI-Adapter-MHL-Media-Converter-Smart-Phone-To-HDTV/400388701249/item

 

Δεν πρεπει να κανει επειδη λεει micro hdmi

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τόσο κοντά φίλε τότε ας προετοιμαστουμε για μεγάλα πράγματα γιατι μην ξεχνάμε οτι δεν αλλάζει μονο η έκδοση αλλα και ενα ξεκλειδωματακι ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...