Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σε προηγουμενο ποστ διαβασα οτι στην custom rom cm,οι βιντεο κλησεις δεν λειτουργουν...

αυτο με κανενα προγραμμα κατι διορθωνεται;εχουν οι cm σκοπο να βαλουν κ βιντεο κλησεις;

ρωταω γιατι ειδικα το καλοκαιρι συχνα πυκνα χρησημοποιω την βιντεο κληση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σε προηγουμενο ποστ διαβασα οτι στην custom rom cm,οι βιντεο κλησεις δεν λειτουργουν...

αυτο με κανενα προγραμμα κατι διορθωνεται;εχουν οι cm σκοπο να βαλουν κ βιντεο κλησεις;

ρωταω γιατι ειδικα το καλοκαιρι συχνα πυκνα χρησημοποιω την βιντεο κληση

 

Δεν μπορείς να κάνεις κανονικες βιντεοκλήσεις, από όσο έχω διαβάσει οι βιντεοκλήσεις είναι πατεντα της samsung και θα πρέπει να πληρωσουν για να προστεθει σε CM.

Μπορείς να κανεις όμως βιντεοκλήση μέσω εφαρμογής όπως skype, hangouts, και άλλες

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κανονικες βιντεοκλήσεις, από όσο έχω διαβάσει οι βιντεοκλήσεις είναι πατεντα της samsung και θα πρέπει να πληρωσουν για να προστεθει σε CM.

Μπορείς να κανεις όμως βιντεοκλήση μέσω εφαρμογής όπως skype, hangouts, και άλλες

 

δεν με ενδιαφερει να κανω βιντεο κληση οταν ειμαι μεσω ιντερνετ,με ενδιαφερει οταν ουτε εγω αλλα ουτε και ο αλλος δεν εχουμε ιντερνετ,να μιλω μεσω 3g..

υπαρχει καποιος τροπος ωστε να πληρωσω εγω για να μου προσθεθει βιντεο κληση (να κανω βιντεο κληση χωρις ναμαι στο ιντερνετ);

ή το ποσο ειναι μαμησετα;

Link to comment
Share on other sites

Το stock android, πανω στο οποιο ψιλο-πατανε και οι CM roms δεν υποστηριζουν βιντεοκληση μέσω δικτύου, όπως ήταν με τα symbian κινητα. Η samsung το ενσωματωνει μεσα στις rom της. Από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να λειτουργήσει με αυτό τον τρόπο στο οικοσύστημα του android.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πέρασα τελικά το cm10.2 είναι πολύ Κάλο και βολικό δεν κολλάει δας ευχαριστώ για την βοήθεια ..αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα θα επανελθω.. Απλα θέλω αν μπορείτε να μου πείτε οτι αυτά τα 3 αρχεία zip πλεον μου χρειάζονται η μπορω να τα σβήσω απο την συσκευή???
Link to comment
Share on other sites

μμ καταλαβα,να μπω στον κοπο τοτε να ρωτησω στο xda forum?

λετε να εχουν να προτεινουν κατι;

 

@aggelaras τα αρχεια .zip τα 3 που περασες ναι μπορεις να τα σβησεις

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πέρασα τελικά το cm10.2 είναι πολύ Κάλο και βολικό δεν κολλάει δας ευχαριστώ για την βοήθεια ..αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα θα επανελθω.. Απλα θέλω αν μπορείτε να μου πείτε οτι αυτά τα 3 αρχεία zip πλεον μου χρειάζονται η μπορω να τα σβήσω απο την συσκευή???

 

Μπορεις να τα σβησεις αφοβα.

 

μμ καταλαβα,να μπω στον κοπο τοτε να ρωτησω στο xda forum?

λετε να εχουν να προτεινουν κατι;

 

Επειδη το εψαξα κι εγω πριν περασω το CM υπαρχει αυτο στο XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2487413 που ρωτανε κι αλλοι για το θεμα.

Δεν νομιζω να γινεται βιντεοκληση μεσω παροχου στο CM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προτεινετε καμια θηκη πολυ καλη ποιότητα και καρτα μνημη 16gb ή 32gb;

 

Εγω εχω παρει την θηκη σιλικονης της Puro και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!Η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει κ μεγαλη ποικιλια για το Ace 2 σε θηκες!

Για καρτα μνημης οποια κ να παρεις φροντισε να ειναι ταχυτητας 10X κ δεν εχει σημασια η μαρκα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προτεινετε καμια θηκη πολυ καλη ποιότητα και καρτα μνημη 16gb ή 32gb;

 

Για κάρτα μνήμης προτείνω αυτές της SanDisk, 16άρα ή 32άρα όποια θες. Εγώ έχω την 16άρα τόσο καιρό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Είναι value for money, έχει εγγύηση εφόρου ζωής και είναι ανθεκτική σε χτυπήματα, νερό, θερμοκρασία κ.α.

 

Παιδιά το πέρασα τελικά το cm10.2 είναι πολύ Κάλο και βολικό δεν κολλάει δας ευχαριστώ για την βοήθεια ..αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα θα επανελθω.. Απλα θέλω αν μπορείτε να μου πείτε οτι αυτά τα 3 αρχεία zip πλεον μου χρειάζονται η μπορω να τα σβήσω απο την συσκευή???

 

Η πιο σταθερή CM10.2 αυτή τη στιγμή είναι η 04/01/14. Οι επόμενες 2, έχουν κάτι ψιλοπροβληματάκια τα οποία θα διορθωθούν στις επόμενες εκδόσεις απλά σε ενημερώνω σε περίπτωση που θες κάτι πολύ σταθερό πήγαινε στην 04/01/14 προς το παρόν.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προτεινετε καμια θηκη πολυ καλη ποιότητα και καρτα μνημη 16gb ή 32gb;

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0081FGLFO?vs=1

Έχω πάρει2 ττέτοιες. Ταιριάζουν σαν γάντι και το έχουν σώσει δυο τρεις φορές σε πτώσεις. Και το έχω ενάμιση χρόνο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331047 8,30 e αξιζει? πιστευω μια χαρα

 

μια χαρα καρτουλα ειναι ναι αξιζει,ειναι class 10 τσιμπησε την,και εγω για αυτην πηγαινα αλλα επειδη δεν την ειχαν εκεινη την στιγμη τσιμπησα αλλη μαρκα σε αυτες τις επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331047 8,30 e αξιζει? πιστευω μια χαρα

 

http://www.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.331047.jpg

 

Ναι μια χαρά, αλλά εγώ γιατί βλέπω ότι κάνει 13,90Ε?

 

Εγώ από αυτό είχα πάρει μία, έχει καλές τιμές. http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC

 

~18 ευρώ με μεταφορικά η 32άρα.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά, αλλά εγώ γιατί βλέπω ότι κάνει 13,90Ε?

 

Εγώ από αυτό είχα πάρει μία, έχει καλές τιμές. http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC

 

~18 ευρώ με μεταφορικά η 32άρα.

 

Ναι 13,90 έχει την πήρα την περασμένη εβδομάδα

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε εγώ έχω εγκαταστήσει την έκδοση 23/1/14..είναι κομπλέ αυτή? Προς το παρόν μου φαίνεται καλή όλα δουλεύουν Μία χαρά και δεν κολλάει..

 

Επίσης κύριλλε κάτι ακόμα εγώ έχω την c.m10.2 23/1/14..πες ότι αν o. Θέλω τώρα εγώ να περάσω την c.m 10.2 4/1/14 πού από ότι λες είναι η καλύτερη.πρέπει να θα ξανά κάνω όλα από την αρχή και θα χαθούν όλα η μπορώ να βάλω την συγκεκριμένη έκδοση.μέσα στην sd και να μπω στο recovery να την κάνω μόνο αυτήν Install?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε εγώ έχω εγκαταστήσει την έκδοση 23/1/14..είναι κομπλέ αυτή? Προς το παρόν μου φαίνεται καλή όλα δουλεύουν Μία χαρά και δεν κολλάει..

 

Η ποιο σταθερη και αυτή στην οποία δουλευουν όλα είναι η 4/1/14.

Μετά από αυτήν ο rox στις επόμενες εκδόσεις άλαξε τον kernel και του έβγαλε κάποια προβλήματα όπως με το bluetooth, δοκίμασε να στείλεις και να λάβεις κάτι και θα δεις ότι δεν μπορεις να κάνεις ενα από τα δυο

 

Δεν χρειάζονται όλα από την αρχη, αμα θες να περάσεις την 4/1/14 απλά το κατεβάζεις το βάζεις στην sd και κάνεις απλά install zip from sdcard1, μονο αυτο

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω την αγγλικη τζελλυ ΜΚ2 και σημερα μου βγαλε ενημερωση να βαλω την ΝΑ1 ΒΤU. απο οτι διαβασα ειναι ενημερωση για την αγγλικη ΜΚ2. να την βαλω? η θα αποκτησει παλι λαγκ το κινητο ? την εχει δοκιμασει κανεις? απλα δε θελω να χασω τα παιχνιδια μου κ τα δεδομενα μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω την αγγλικη τζελλυ ΜΚ2 και σημερα μου βγαλε ενημερωση να βαλω την ΝΑ1 ΒΤU. απο οτι διαβασα ειναι ενημερωση για την αγγλικη ΜΚ2. να την βαλω? η θα αποκτησει παλι λαγκ το κινητο ? την εχει δοκιμασει κανεις? απλα δε θελω να χασω τα παιχνιδια μου κ τα δεδομενα μου.

 

Βαλτην, δεν θα χασεις τα δεδομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

κυριλλε μηπως ομως αποκτησει πιο πολυ λαγκ το κινητο? ειναι δοκιμασμενη απο καποιον μηπως? σε ευχαριστω για την απαντηση
Link to comment
Share on other sites

κυριλλε μηπως ομως αποκτησει πιο πολυ λαγκ το κινητο? ειναι δοκιμασμενη απο καποιον μηπως? σε ευχαριστω για την απαντηση

 

Φήμες λένε ότι έχει λιγότερο lag από τις προηγούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι αρκετα καλυτερη απο την αγγλικη. Εννοειται πως αφου την περασεις θα βγαλεις βεβαια ολες τις αχρηστες εφαρμογες

 

Λαθος νομιζα πως αναφεροσουν στην Ιταλικη ΝΑ1. Μπορει να ειναι ακριβως ιδιο πραγμα αλλα δεν εχω σιγουρη απαντηση

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδη οτι η ιταλικη εχει λιγοτερο λαγκ κ ειναι πιο γρηγορη; αξιζει να τη βαλω πανω στη αγγλικη; η να κανω την ενημερωση; θα πρεπει να ειμαο ρουτ για να βγαλω εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...