Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την μπαταρία πάντως την πάει αίμα έτσι...? Δεν υπάρχει, το είχα στα 100% φόρτιση πριν κοιμηθώ, το ξεσυνδέω, πέφτω για ύπνο, ξυπνάω μετά από 8 ώρες, και είχε 32% (πάντα έχω ανοιχτό 3G) με gingerbread το πολύ πολύ να είχε πέσει στα 70%... πάμε καλά :P

 

Ειχα διαβασει στο αντιστοιχο thread για το xperia sole οτι οι κατοχοι ειχαν προβλημα με την μπαταρια μολις αναβαθμιζαν απο 2.3 σε ICS. Η λυση απο οτι θυμαμαι ηταν να κανουν clean install την ICS. Δηλαδη επρεπε προτου να περασουν την νεα εκδοση να κανουν μια ολικη επαναφορα του κινητου προκειμενου να διαγραφουν ρυθμισεις, λογαριασμοι κτλ απο μεσα και μετα να αναβαθμισουν τη συσκευη. Δεν θυμαμαι γιατι συνεβαινε αυτο αλλα θυμαμαι που διαβασα σχολια χρηστων που ελεγαν οτι αφου εκαναν clean install η καταναλωση βελτιωθηκε τοσο που μπορει να κραταγε η μπαταρια περισοτερο και απο πριν που ειχαν τη 2.3 εκδοση. Εδω εχει περασει κανεις με clean install τη JB για να μας πει αν το συγκεκριμενο "κολπο" πιανει και στη δικη μας συσκευη;

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν μου στελνουν μηνυμα εκτος απο τον ηχο που επελεξα να κανει ,βγαζει και μια φωνh που λεει message from και λεει το νουμεροτου αποστολεα . Αυτο το κανει ακομα και οταν ειναι στο αθορυβο, πραγμα που ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο. Εχει κανεις καμια ιδεα πως το σταματω αυτο. Το πηγα στον Γερμανο κατι πειραξε σε μια εφαρμογη σταματησε για λιγο και μετα ξαναρχησε.
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου στελνουν μηνυμα εκτος απο τον ηχο που επελεξα να κανει ,βγαζει και μια φωνh που λεει message from και λεει το νουμεροτου αποστολεα . Αυτο το κανει ακομα και οταν ειναι στο αθορυβο, πραγμα που ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο. Εχει κανεις καμια ιδεα πως το σταματω αυτο. Το πηγα στον Γερμανο κατι πειραξε σε μια εφαρμογη σταματησε για λιγο και μετα ξαναρχησε.

 

Αν θυμάμαι σωστά πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το "driving mode", ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις και θα το βρεις (δεν έχω μπροστά μου τη συσκευή για να σου πω ακριβώς που είναι). Είναι ένα Mode κατά το οποίο σε βοηθάει διαβάζοντας σου notifications όταν οδηγείς για να μη σου αποσπάει την προσοχή και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εκεί πήγε το μυαλό μου όταν το διάβασα και το δοκίμασα χθες, αλλα όταν το βάζεις στο αθόρυβο δεν μιλάει...οποτε μάλλον κάτι άλλο γίνετε, παρόλα αυτά δοκίμασε το μήπως έχει φάει κάνα σκάλωμα

Για να ανοίξεις και να κλεισεις εύκολα το driving mode και να μην ψάχνεσαι, πατα δυο φορες το κεντρικό κουμπί και θα σου βγάλει ένα menu, κάτω δεξιά είναι το driving mode

Edited by kalober
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ...εχω περασει την beta leaked 4.1.2 ..... και ειμαι και ροοτ..... εδω και κανα μηνα ....ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστιμενος ..... αλλα σημερα ανακαλυψα ενα προβλημα .....δεν μπορω να συνδεθω στο PC με usb ουτε μεσω Kies ..... το Pc δεν βλεπει καθολου το τηλ. και το τηλ δεν αναγνωριζει το usb.... παρα μονο σαν μεσω φωρτισης..... καμια βοηθεια σας παρακαλω...... ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με κατι που προσεξα στο κινητο:

 

Το "προφιλ πτησης" όλοι ξέρουμε τι ειναι, ή έτσι νομιζω.

Στην ουσία απενεργοποιούνται όλοι οι "πομποι": GSM, 3G, Wi-Fi, Bluetooth. Το κινητο μπορεις να το χρησιμοποιήσεις σαν MP3 player, σαν φωτογραφική μηχανή κλπ αλλά μέχρι εκεί. Νομίζω ότι ούτε ραδιόφωνο μπορεις να ακούσεις, αλλα δεν ειμαι σίγουρος, ενώ δεν ξέρω και το γίνεται με το GPS. Μαλλον επιτρεπεται

 

Η ερώτηση είναι γιατι ενω εισαι σε προφιλ πτήσης, σου επιτρεπει να χρησιμοποιήσεις Wi-Fi (κανονικά δηλαδή δεν θα έπρεπε να σε αφήνει να χρησιμοποιησεις οποιαδηποτε συχνότητα)

και

αφού σου επιτρέπει το Wi-Fi, γιατι ΔΕΝ σου επιτρέπει να χρησιμοποιήσεις Bluetooth (που υποτίθεται ότι είναι χαμηλοτερης ισχύος από το Wi-Fi).

 

Απ οτι ξερω το iPhone π.χ. σου επιτρεπει και τα δύο, αλλά τότε τι νοημα έχει να λες για "προφιλ πτήσηες"

Καμία ιδεα?

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του κινητού αλλά έχω μερικές ερωτήσεις.

 

Τελικά έχει υποστήριξη flash?

Έχει zoom στην κάμερα?

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του κινητού αλλά έχω μερικές ερωτήσεις.

 

Τελικά έχει υποστήριξη flash?

Έχει zoom στην κάμερα?

 

Έχει τα παντα ...και ακόμα περισσοτερα σε λιγο που έρχεται η επίσημη jb..

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα παντα ...και ακόμα περισσοτερα σε λιγο που έρχεται η επίσημη jb..

 

Αν δεν κανω λαθος,οπως πωλειται σημερα με την GB 2.3.6

δεν εχει ζουμ απο οτι ειδα σκαλιζοντας ενα ACE 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ή δεν έχει;

 

Πιο πολύ με ενδιαφέρει το flash και μετά το zoom

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Η συσκευή έχει φλάς στην φωτογραφική μηχανή και στο 2.3.6 android.

Ψηφιακό ζούμ δεν έχει προγραμματισμένο , αλλά το πρόβλημα λύνεται με third party photo app.

Ενδεικτικά και μόνον αναφέρω το Camera Zoom Fx που μου έλυσε το πρόβλημα.

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ή δεν έχει;

 

Πιο πολύ με ενδιαφέρει το flash και μετά το zoom

Flash έχει.

Zoom δεν έχει (ενδέχεται όμως να αποκτήσει)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Με το Camera Zoom Fx έχω πρόβλημα στο ζουμ. Άλλο κομμάτι της εικόνας δείχνει και άλλο φωτογραφίζει. Το αντιμετώπισε κανένας άλλος???
Link to comment
Share on other sites

Flash εννοεω το adobe flash εχει τέτοιο;

Adobe Flash Player 11.1 for Android (To βάζεις εσύ σαν ΑΡΚ και τρέχει κανονικά)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

9 Μαρτιου ειναι σημερα.

Για αρχες Μαρτιου ελεγαν.

Τι γινεται με την επισημη αναβαθμιση σε Jelly Bean?

Ξερει κανεις να μας πει;

Θα παει Απριλιος;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ξέρω. δλδ δεν υπάρχει πρόβλημα. θα παιζει και το flash player?

 

Και κάτι ακόμα. nfc εχει;

Γιατί βλέπω οτι σε κάποια μαγαζιά αλλα λενε οτι εχει και αλλα οτι δεν εχει. Τι ισχυει τελικα;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ξέρω. δλδ δεν υπάρχει πρόβλημα. θα παιζει και το flash player?;

Παίζω κανονικά Farmerama και Settlers από το κινητό μου.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

9 Μαρτιου ειναι σημερα.

Για αρχες Μαρτιου ελεγαν.

Τι γινεται με την επισημη αναβαθμιση σε Jelly Bean?

Ξερει κανεις να μας πει;

Θα παει Απριλιος;

 

Κάποιο νεο για την επίσημη jb???

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νεο για την επίσημη jb???

Επίσημα λένε γύρω στις 22/4/2013

 

( http://www.samsung.com/ua_ru/support/newsalert/view?spp_news_seq=43657 )

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα λένε γύρω στις 22/4/2013

 

( http://www.samsung.com/ua_ru/support/newsalert/view?spp_news_seq=43657 )

 

Απο αναβολη σε αναβολη;

Παντως όταν και όποτε παρουμε αναβαθμιση, θα ειναι σαν να εχουμε καινουριο κινητο! Ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Και σε τι έκδοση λειτουργικού βρισκόμαστε τώρα στο κινητό επίσημα;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...