Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα Γιάννη το έκανε στην stock αλλά και στην Ics που είμαι τώρα..επειδή όμως την stock δεν την κράτησα πολύ η ενημέρωση του μάρκετ μου έγινε στην ics..έκδοση της ρομ...επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είχα δοκιμάσει πριν και το superuser fixer από μάρκετ και ύστερα από λίγο μου ήρθε η ενημέρωση στο μάρκετ για το superSU..δεν ξέρω όμως αν όντως έπαιξε ρόλο..

 

Keep walking Greece...

 

Αντώνη σίγουρα στο έκανε στο Stock, το θυμάσαι καλά,

θυμάσαι επίσης πότε στο έβγαλε, τι έκανες εκείνη την ώρα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως ειναι ευκολο να εχουμε την ics lockscreen με ενα zip στην stock εκδοση της omega 5.2?

 

Οποιοδήποτε πρόγραμμα lockscreen αν κατεβάσεις από το μάρκετ έχει την ics lockscreen.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ων

Αντώνη σίγουρα στο έκανε στο Stock, το θυμάσαι καλά,

θυμάσαι επίσης πότε στο έβγαλε, τι έκανες εκείνη την ώρα?

 

Ναι μου το έβγαλε σίγουρα στην stock, την οποία είχα βάλει και full wipe..και κάτι που θυμάμαι τώρα μου το είχε κάνει και στην 5.1 αλλά εκεί ήμουν με no wipe..δεν έκανα κάτι εκείνη την στιγμή γιατί ήθελα να δοκιμάσω κάποια θέματα και αφού δεν τα κατάφερα να δουλέψουν πήγα σε ics full wipe..είδα και εκεί το πρόβλημα αλλά προτίμησα να κάνω restore από titanium πρώτα και μετά να ασχοληθώ..σε πρώτη φάση το είδα πάλι μπροστά μου το πρόβλημα όταν πήγα να ανοίξω το market enabler το οποίο μου ζήτησε root και πήρα μήνυμα ότι δεν έχω root αλλά και το γνωστό μήνυμα από πιο πάνω στο superSU όταν δοκίμασα να το ανοίξω..έκανα force fix με το superuser fixer και ύστερα από λίγο μου ηρθε ενημέρωση στο μάρκετ που μόλις την έβαλα λειτούργησαν όλα..ενημέρωση μου είχε έρθει και στην 5.1 αλλά τότε ΔΕΝ μου έφτιαξε το πρόβλημα αλλά το κινητό δουλευε σαν root γιατί είχα το παλαιότερο superuser installed και αναγνώριζε τις εφαρμογές σαν root από εκεί..αύριο θα βάλω την ρομ σε ένα φίλο σε παρθένο s2 και θα δοκιμάσω την στοκ μπας και βγάλω καμιά άκρη..

Edit

Γιάννη δες στο thread σου στο xda στο τελευταίο ποστ! Αυτό που λέει φίλος εκεί ΙΣΧΥΕΙ..είχα κάνει ΚΑΙ εγώ search στο μάρκετ και ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ όταν δοκίμασα δηλαδή να ανοίξω την εφαρμογή απο το μάρκετ:thumbup:

 

Keep walking Greece...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ων

 

Ναι μου το έβγαλε σίγουρα στην stock, την οποία είχα βάλει και full wipe..και κάτι που θυμάμαι τώρα μου το είχε κάνει και στην 5.1 αλλά εκεί ήμουν με no wipe..δεν έκανα κάτι εκείνη την στιγμή γιατί ήθελα να δοκιμάσω κάποια θέματα και αφού δεν τα κατάφερα να δουλέψουν πήγα σε ics full wipe..είδα και εκεί το πρόβλημα αλλά προτίμησα να κάνω restore από titanium πρώτα και μετά να ασχοληθώ..σε πρώτη φάση το είδα πάλι μπροστά μου το πρόβλημα όταν πήγα να ανοίξω το market enabler το οποίο μου ζήτησε root και πήρα μήνυμα ότι δεν έχω root αλλά και το γνωστό μήνυμα από πιο πάνω στο superSU όταν δοκίμασα να το ανοίξω..έκανα force fix με το superuser fixer και ύστερα από λίγο μου ηρθε ενημέρωση στο μάρκετ που μόλις την έβαλα λειτούργησαν όλα..ενημέρωση μου είχε έρθει και στην 5.1 αλλά τότε ΔΕΝ μου έφτιαξε το πρόβλημα αλλά το κινητό δουλευε σαν root γιατί είχα το παλαιότερο superuser installed και αναγνώριζε τις εφαρμογές σαν root από εκεί..αύριο θα βάλω την ρομ σε ένα φίλο σε παρθένο s2 και θα δοκιμάσω την στοκ μπας και βγάλω καμιά άκρη..

Edit

Γιάννη δες στο thread σου στο xda στο τελευταίο ποστ! Αυτό που λέει φίλος εκεί ΙΣΧΥΕΙ..είχα κάνει ΚΑΙ εγώ search στο μάρκετ και ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ όταν δοκίμασα δηλαδή να ανοίξω την εφαρμογή απο το μάρκετ:thumbup:

 

Keep walking Greece...

 

Ευχαριστώ Αντώνη,

ο φιλος που έκανε το post ειναι στην ομαδα της Omega και με την αναφορά σου το ψάξαμε λιγο και το πρόβλημα ειναι σίγουρα απο το SU και οχι απο την Omega, σ ευχαριστω για την βοήθεια :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το supersu μου βγαζει "There is no SU binary installed and SuperSU cannot install it"

τι πρεπει να κανω?

Tο ιδιο και εδω, μετα εβαλα το super user elite και δουλευει:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω λάθος ή η φωτεινότητα στην 5.2 είναι πιο χαμηλή΄;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση προς το παρόν για τα χαμένα δικαιώματα του super user είναι όντως το superuser elite. Εκεί κατεβάζεις την 3 beta και μέσα από τις ρυθμίσεις καταφέρνεις και κάνεις fix την βάση δεδομένων του superuser και έτσι διορθώνεται. Σε εμένα πάντως χάθηκαν όλα τα παλιά δικαιώματα κάποιων προγραμμάτων αλλά αυτό δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα αν καταφέρουμε και διορθώσουμε τον su.
Link to comment
Share on other sites

@giannis42

Γιάννη σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το Donate :)

 

Κάνω λάθος ή η φωτεινότητα στην 5.2 είναι πιο χαμηλή΄;

 

Η ίδια είναι δεν έχω κάνει αλλαγές :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@giannis42

Γιάννη σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το Donate :)

 

 

 

Η ίδια είναι δεν έχω κάνει αλλαγές :)

 

ΟΚ .Είχε κολήσει μάλλον στη φωτεινότητα του browser.Με μια επανεκίννηση έφτιαξε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απλά συγχαρητήρια, οτι καλύτερο έχω δεί μέχρι στιγμής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξέρει κάποιος να μου προτείνει τι τιμές voltage πρέπει να βάλω στον Tegrak για να το χρονίσω στα 1.4-1.452 ? Επίσης και τις τιμές της gpu που προσφέρει να παραμετροποιήσεις. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Απλά συγχαρητήρια, οτι καλύτερο έχω δεί μέχρι στιγμής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξέρει κάποιος να μου προτείνει τι τιμές voltage πρέπει να βάλω στον Tegrak για να το χρονίσω στα 1.4-1.452 ? Επίσης και τις τιμές της gpu που προσφέρει να παραμετροποιήσεις. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

 

Ώπα ,υπάρχει άλλος κέρνελ για ics εκτός του default;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ,υπάρχει άλλος κέρνελ για ics εκτός του default;

 

http://www.gokhanmoral.com/gm/2012/03/22/siyahkernel-v3-0beta6/ ;)

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ώπα ,υπάρχει άλλος κέρνελ για ics εκτός του default;
Δεν έχω περάσει τον kernel Siyah, την εφαρμογή Tegrak έχω όπου έδωσε update και για ics 4.0.3
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να μου δουλευει η καμερα, μου βγαινει μαυρο κι κανει fc.

kαmiα ideα?

 

Το ιδιο κανει και σε μενα η καμερα:(

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτόν τον ξέρω αλλά δεν τον έβαλα γιατί λέει ότι είναι μόνο για στοκ ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον ξέρω αλλά δεν τον έβαλα γιατί λέει ότι είναι μόνο για στοκ ρομ.

 

γουατ? :P και στην omega μια χαρα τα παει..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

γουατ? :P και στην omega μια χαρα τα παει..
και εμένα δείχνει να δουλεύει μια χαρά. Έχει ασχοληθεί κανένας να δώσει τιμές και στο overclock και στη gpu? Καλό θα ήταν όποιος το έχει κάνει να έδινε έναν οδηγό να ξεστραβωθούμε λιγο. Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

γουατ? :P και στην omega μια χαρα τα παει..

 

Δηλαδή τον έβαλες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανένας να δώσει τιμές και στο overclock και στη gpu.

 

το oc/uc και ov/uv αφορα τον κερνελ μονο και οχι τη ρομ καλυτερα να ρωτησεις τον developer του κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έβαλα την 5,2 δεν μπορώ να συνδεθώ σε κανένα Wifi. Προσπαθεί να συνδεθεί και μπαίνει σε loop. έλεγχος ταυτότητας - λήψη IP. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω. Ίσως να έχει να κάνει με τον superuser που πειράχθηκε. Υπάρχει καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω βάλει και εγώ καλά τα πάει..

 

Keep walking Greece...

 

Είδες καμια διαφορά άξια λόγου;

 

Από χθες που έβαλα την 5,2 δεν μπορώ να συνδεθώ σε κανένα Wifi. Προσπαθεί να συνδεθεί και μπαίνει σε loop. έλεγχος ταυτότητας - λήψη IP. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω. Ίσως να έχει να κάνει με τον superuser που πειράχθηκε. Υπάρχει καμιά λύση;

 

Καμιά επανεκίνηση έκανες;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εντόπισα ένα θέμα με τη 5.2 και θα ήθελα να μου πείτε αν διορθώνεται γιατί είναι πολύ σημαντικό για μένα. Δε βρίσκω πουθενά την εφαρμογή Simtoll kit που επιτρέπει να εναλλάσσουμε της γραμμές σε Sim 2 σε 1. Όπως μπορείτε να καταλάβατε είναι πολύ σημαντικό μιας και o ένας αριθμός είναι o εταιρικός και o άλλος o προσωπικός.....

 

Help.....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδες καμια διαφορά άξια λόγου;

 

 

 

/QUOTE]

 

Όχι..εκτός από το touch..νομίζω ότι είναι καλύτερο αλλά όχι τίποτα φοβερό..

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...